نحوه استفاده از MetaMask

یک چالش اساسی وجود دارد که می خواهد مصرف کنندگان روزمره را از dapps استفاده کنند. به نظر می رسد که تعامل با بلاکچین هنوز بصری یا کاربر پسند نیست. مرورگرهای وب عادی نمی توانند برای زنجیره بلوک بنویسند. مرورگرهای بلاکچین مانند Mist وجود دارد ، اما استفاده از آنها می تواند روی حیله و تزویر باشد ، به خصوص برای شخص تازه وارد شبکه های غیرمتمرکز. اینجاست که MetaMask وارد می شود. ماموریت آنها این است که استفاده از dapps Ethereum را تا حد ممکن آسان کنند. این راهنما شما را شروع کرده و نحوه استفاده از MetaMask را به شما آموزش می دهد.

یک مرورگر Ethereum

اینترنت سنتی ، جایی که این مقاله را می خوانید ، به درخواست HTTP برای برقراری ارتباط بین رایانه و سرورهای وب متکی است. در مقابل ، Ethereum یک سرور واحد برای رسیدگی به درخواست ها ندارد. در عوض ، یک مرورگر Ethereum باید ارتباطی با نزدیکترین گره قابل اعتماد برقرار کند و از آن گره بخواهد تا درخواست ها را پخش کند. متناوباً ، می توانید یک گره کامل در رایانه خود تنظیم کنید تا درخواست ها را ارسال کند. با این حال ، این گزینه برای اکثر کاربران عالی نیست زیرا بلاکچین کامل Ethereum بیش از 400 گیگابایت است ، قبل از هرس.

MetaMask با ایجاد یک کتابخانه جاوا اسکریپت که به مرورگر وب معمولی شما امکان می دهد با گره های Ethereum ارتباط برقرار کند ، یک ترفند شسته و رفته را دنبال می کند. با استفاده از این بیت جاوا اسکریپت ، می توانید از طریق مرورگر وب خود مستقیماً به dapps دسترسی پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید. برای ایجاد این امکان از افزونه مرورگر استفاده می شود و برای Chrome ، Firefox یا مرورگر جدید Brave در دسترس است.

خرک هویت & کیف پول

MetaMask علاوه بر اینکه دروازه ای بین بلاکچین Ethereum و مرورگرهای استاندارد است ، یک کیف پول است. این می تواند چندین آدرس و کلید خصوصی را برای شما ذخیره کند. همچنین می توانید از طریق پسوند مرورگر ، توکن های سازگار با Ethereum و Ethereum را ارسال ، دریافت و خریداری کنید.

بیش از اینکه کیف پول باشد ، MetaMask چندین هویت را برای شما مدیریت می کند. می توانید با یک آدرس وارد یک dapp شوید. سپس می توانید با یک dapp دیگر با استفاده از یک آدرس غیر مرتبط ارتباط برقرار کنید. هنگامی که یاد گرفتید چگونه از MetaMask به طور م useثر استفاده کنید ، هویت شما خصوصی می ماند و داده های شما از یکدیگر جدا نیستند.

برپایی

متاماسک uiافزودن MetaMask بسیار ساده است:

به metamask.io مراجعه کرده و پسوند را به هر مرورگری که استفاده می کنید اضافه کنید. برای شروع ساختن آدرس کیف پول و DEN (طاق محافظت شده خود) روی افزونه کلیک کنید

پس از ورود ، می توانید معاملات گذشته خود را در کیف پول خود خریداری ، ارسال و مشاهده کنید. اکنون می توانید برای استفاده از MetaMask برای تعامل با بلاکچین از یک سایت dapp بازدید کنید

یادگیری نحوه استفاده از MetaMask تا جایی که برنامه های کیف پول استفاده می کنند ساده است. فقط با چند کلیک فاصله با بیشتر عملکردی که شما نیاز دارید.

وقتی می خواهید از طریق مرورگر خود با یک dapp ارتباط برقرار کنید ، MetaMask معمولاً یک پنجره بازشو باز می کند که آدرس مورد نظر شما برای استفاده و هرگونه اطلاعات تراکنش را تأیید می کند. برای شروع تعامل با بلاک چین Ethereum مستقیماً از مرورگر وب عادی خود ، فقط دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

اپلیکیشن هایی که از MetaMask استفاده می کنند

MetaMask به عنوان یک روش آسان برای وارد کردن کاربران اینترنت به اکوسیستم بلاکچین بسیار محبوب در میان توسعه دهندگان dapp ثابت شده است. پروژه های زیادی وجود دارد که از آن استفاده می کنند. در اینجا فقط چند مورد ذکر شده است:

1. کیف پول & مبادلات

MyEtherWallet احتمالاً پرکاربردترین برنامه برای MetaMask در فضای ارزهای رمزپایه است. شما می توانید از MyEtherWallet بدون MetaMask استفاده کنید. با این حال ، این ایمن ترین راه برای ورود به سیستم ، ذخیره کلیدها و پرهیز از سایت های فیشینگ است. برای دیدن نشانه های سازگار با Ether و Ethereum که در آدرس MetaMask خود دارید می توانید از MyEtherWallet استفاده کنید.

EtherDelta ، OasisDEX و MAKER Market صرافی های رمزنگاری شده هستند که به شما امکان می دهد با استفاده از MetaMask وارد شوید.

2. مجموعه های Blockchain

حراج cryptokitties

CryptoKitties در رقابت برتر با MyEtherWallet برای شناخته شده ترین اپ Ethereum است. اگر می خواهید با قرارداد CryptoKitties برای تولید مثل ، تجارت یا خرید گربه تعامل داشته باشید ، به MetaMask نیاز دارید. پس از استفاده از افزونه مرورگر ، پیشنهاد در مزایده یا پرورش گربه ها آسان است.

سردابه

CryptoPunks یکی دیگر از ایده های مشابه برای مجموعه های دیجیتالی است که از MetaMask برای تجارت استفاده می کند.

3. هنر دیجیتال

چگونه هنر دیجیتال بخریم

CryptoKitties تنها یک جنبه از فضای کلکسیونی دیجیتال است. هنر دیجیتال در زنجیره بلوک نیز در حال افزایش محبوبیت است. DADA.nyc یکی از این مکانها برای خرید هنر بلاکچین است. با استفاده از MetaMask می توانید یک قطعه از هنر دیجیتال را پیشنهاد دهید که به لطف فناوری بلاکچین قابل کپی یا تولید مجدد نیست.

4. بازی های Blockchain

Etherplay یک پلت فرم بازی آنلاین است. مانند بازی های قدیمی ، کاربر برای بازی هزینه کمی پرداخت می کند و سپس می تواند برای کسب امتیازات بالا و شکوه بلاکچین رقابت کند. گاهی اوقات ، Etherplay میزبان مسابقاتی است که برندگان برای بازی پاداش می گیرند. حدس زدید ، ورود به سیستم نیاز دارد ، MetaMask.

5. فریلنسرها

خوش اخلاقی

اگر می خواهید یک فریلنسر باشید یا یک فریلنسر در بلاکچین استخدام کنید ، ممکن است بخواهید Ethlance را بررسی کنید. آنها در حال ایجاد بازاری برای فریلنسرها و کارفرمایان غیرمتمرکز و کم هزینه هستند. می توانید با MetaMask وارد سیستم شوید و فوراً پروژه ای را شروع کنید.

نتیجه

MetaMask در استفاده بیشتر از بلاکچین برای عموم مردم نقش مهمی دارد. این پل ارتباطی بین اینترنت سنتی و اقتصاد غیر متمرکز است. انتظار داشته باشید dapp های آینده به چنین افزونه های مرورگر اعتماد کنند و موفقیت آنها را در ادغام سیستم های بلاکچین در وب به همان شکلی که ما می شناسیم ، ایجاد کنند. به احتمال زیاد بلاکچین جایگزین اینترنت فعلی نمی شود ، فقط آن را تقویت کنید. ساخت آن پل ها گامی بزرگ در جهت درست برای آینده بلاکچین است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me