Namecoin چیست?

در هسته آن ، Namecoin یک است سرویس ثبت نام دامنه و اولین سکه ای بود که بیت کوین را چنگ زد. مشابه ثبت نام دامنه .com یا .io ، شما دامنه .bit را در شبکه ثبت می کنید. این دامنه در برابر سانسور مقاوم است و در برابر ردیابی فعالیت نفوذ ندارد.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

دولت ها و شرکت های بزرگ سرورهای سرویس نام دامنه (DNS) سنتی را کنترل می کنند. این کنترل این است که چگونه دولت چین ، به عنوان مثال ، می تواند وب سایتهایی را مغایر با عقاید آنها مسدود کند. برای جلوگیری از این سطح از سانسور ، Namecoin از فناوری بلاکچین برای توزیع DNS خود در میان کاربران شبکه استفاده می کند.

در این راهنمای مبتدی Namecoin ، ما تمام مواردی را که باید در مورد این پروژه بدانید شرح خواهیم داد از جمله:

Namecoin چگونه کار می کند?

Namecoin دو محصول اصلی دارد: شناسه و DN-Bit DNS.

شناسه

یک سه گانه مشترک در نامگذاری کنوانسیون برای یک پروتکل شبکه وجود دارد – مثلث Zooko. مثلث Zooko بیان می کند که نام شرکت کنندگان در یک شبکه فقط می تواند دو ویژگی از سه ویژگی زیر را داشته باشد: غیرمتمرکز ، دارای معنی انسانی ، امن. بیت کوین یک مثال عالی است که در آن آدرس های عمومی غیرمتمرکز و ایمن هستند اما در هیچ کجای معنوی انسانی قرار ندارند.

Namecoin این سه گانه را حل می کند. به عنوان یک چنگال ، شامل امنیت و عدم تمرکز بیت کوین است در حالی که یک لایه اضافی برای اجازه نام های قابل خواندن توسط انسان در شبکه فراهم می کند.

شناسه شناسه ها (به عنوان مثال ، نام ها) موجود در Namecoin را با OpenID ، یک پروتکل احراز هویت ، ترکیب می کند. با استفاده از NameID می توانید به هر وب سایت دارای OpenID با هویت Namecoin خود وارد شوید. این نسخه امن تر و کم تهاجم Blockchain از “ورود با Facebook” است.

DN-Bit DNS

سرقت مثال از وب سایت Dot-Bit, می توانید از Dot-Bit DNS به عنوان یک دفترچه تلفن غیر متمرکز و اینترنتی فکر کنید. مقامات مرکزی دفترچه تلفن سنتی (DNS) را کنترل می کنند که به آنها امکان می دهد شماره تلفن ها (وب سایت ها) را به دلخواه خود خاموش کنند. جنجال بزرگ SOPA را بخاطر بسپارید?

صفحه خاموش شدن ویکی پدیا

ویکی پدیا یکی از بسیاری از وب سایت های معترض به قانون SOPA بود. تصویر از طریق ویکی پدیا

Dot-Bit دفترچه تلفن (DNS) را می گیرد و آن را برای همه شرکت کنندگان در شبکه توزیع می کند. به این ترتیب ، هیچ نهادی واحد نمی تواند شماره تلفن (وب سایت) را کنترل کند ، مگر اینکه مالک آن باشد.

Dot-Bit دارای مزایای جدی نسبت به سیستم های استاندارد DNS است. مزیت اصلی مقاومت در برابر سانسور آن است. می دانیم که قبلاً نیز به آن اشاره کرده ایم ، اما نمی توان اهمیت آن را بزرگ دانست – ارزشمندترین ویژگی بلاکچین آن.

Dot-Bit همچنین دارای HTTPS رایگان است که امنیت بیشتری را به همراه دارد. و DNS ترافیک شبکه ایجاد نمی کند بنابراین هنگام گشت و گذار حریم خصوصی بیشتری دارید. از آنجا که رایانه شما نسخه ای از Dot-Bit DNS را ذخیره می کند ، بارگیری در وب سایت ها کمتر از سه میلی ثانیه است – به طور قابل توجهی سریعتر از 100 میلی ثانیه برای سایت های معمولی.

چگونه مرور کنیم & نقطه بیت را فعال کنید

برای مرور وب سایت های Dot-Bit باید مشتری Namecoin را بارگیری کنید. همچنین لازم است NMControl را بارگیری و اجرا کنید. با اجرای هر دو محصول ، فراتر از مرورگرهای وب ، می توانید وب سایت های Dot-Bit را در هر برنامه اینترنت مرور کنید.

می توانید دامنه های Dot-Bit را مستقیماً از مشتری Namecoin با نرخ 0.02 NMC ثبت کنید. هنگامی که در سرویس گیرنده هستید ، فقط نام دامنه .bit و سرورهای DNS را که در ابتدا از آنها میزبان سایت بودید وارد کنید (در قالب JSON).

رابطه بیت کوین

Namecoin نه تنها اولین فورک بیت کوین بود بلکه اولین ارز رمزنگاری شده برای استخراج ماینینگ ادغام شده بود. با استخراج ادغام شده ، بیت کوین و Namecoin را همزمان استخراج می کنید. در این رابطه ، Namecoin از قدرت هش برتر بیت کوین بهره می برد در حالی که هنوز می خواهد با بلاکچین خود کار کند.

توسعه دهندگان Namecoin سعی دارند تا حد امکان کد کد را با پایگاه کد بیت کوین شباهت داشته باشند. تنها شرایطی که این دو ارز رمزنگاری شده با یکدیگر متفاوت هستند این است که توسعه دهندگان ویژگی هایی را که مخصوص پرونده استفاده Namecoin است ، ثبت هویت را پیاده سازی می کنند..

تیم Namecoin & پیش رفتن

یک بنیانگذار ناشناس ناشناس به نام “وینس” Namecoin را در سال 2011 ایجاد کرد. از آن زمان ، وینس ناپدید شده است ، اما یک تیم اصلی توسعه پروژه را زنده نگه داشته اند. این پروژه دارای چندین توسعه دهنده ذکر شده در وب سایت رسمی و همچنین از مشارکتهای بسیاری از توسعه دهندگان ناشناس سود می برد.

راه اندازی Namecoin

Namecoin در Bitcointalk راه اندازی شد

چند سالی است که Namecoin کاملاً کاربردی است و تیم توسعه دهنده ماهانه چندین بار به روز می شود.

رقبا

فقط چند پروژه قابل توجه دیگر در زمینه بلاکچین وجود دارد که یک DNS غیرمتمرکز ایجاد می کنند. اتریوم دارای خدمات نام Ethereum (ENS) که عملا همان عملکرد Namecoin را به جز استفاده از قراردادهای هوشمند Ethereum فراهم می کند. دامنه های ENS از آدرس .eth استفاده می کنند.

Emercoin همچنین دارای یک DNS با چندین حوزه دامنه -. Bitcoin برای ارز رمزنگاری شده ، .emc برای مطالب مرتبط با Emercoin ، .lib برای کتابخانه های محتوا و .bazar برای سیستم عامل های تجاری.

مهمترین رقیب Namecoin است بلاک استک. اگرچه Blockstack در حال حاضر بر روی بلاکچین بیت کوین در حال اجرا است ، توسعه دهندگان آن را به گونه ای ساخته اند که در صورت لزوم می توانند آن را به زنجیره دیگری منتقل کنند.

تجارت

در سال 2014 ، Namecoin 10 سکه برتر بازار بود اما از آن زمان سقوط کرده است. دور قیمت NMC در نوامبر 2014 به بالاترین رقم 16.08 ~ دلار (0.0149 ~ TC BTC) رسید و تا زمان اجرای گاو نر 2017 به آرامی کاهش یافت..

NMC قبل از دنبال کردن بازار به سمت بالا و رسیدن به اوج 7.84 دلار (0.00055 BTC) ، در حدود 0.20 دلار (0.00023 ~ BTC) خاموش نشست. قیمت در حال حاضر 1.30 دلار پوند (0.00022 پوند BTC) با حجم معاملات کم است.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = NMC&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

تصور اینکه Namecoin هرگونه حرکت رو به بالا قابل توجهی را در پیش دارد دشوار است. سرویس دامنه مدتی است که وجود دارد و مورد توجه زیادی قرار نگرفته است. قیمت ممکن است با باقی بازار افزایش یابد ، اما به نظر می رسد سایر ثبت نام های غیر متمرکز احتمالاً در طولانی مدت برنده خواهند شد.

NMC را از کجا بخریم

شما می توانید NMC را استخراج کنید یا NMC را از طریق صرافی خریداری کنید.

شما می توانید NMC را به طور معمول یا از طریق استخراج ادغام شده با BTC استخراج کنید. استخراج ادغام توصیه می شود زیرا به هیچگونه محاسبات اضافی نیاز ندارد. اگر تصمیم به استخراج دارید ، باید به یک بپیوندید استخر استخراج و اطمینان حاصل کنید که آنها استخراج معدن را با هم ادغام می کنند.

اگر ترجیح می دهید NMC را در صرافی بخرید ، متأسفانه گزینه های شما چشمگیر نیستند. NMC بیشترین حجم معاملات را به عنوان یک جفت معاملاتی با BTC در تجارت توسط تجارت دارد. همچنین می توانید NMC را با دلار در Wex خریداری کنید.

NMC در Poloniex برای BTC در دسترس است. با این حال ، تقریباً هیچ حجم معامله ای ندارد ، بنابراین پر کردن سفارش شما ممکن است دشوار باشد.

NMC را در کجا ذخیره کنید

شما باید NMC خود را با استفاده از ذخیره کنید مشتری اصلی که تیم فراهم می کند. در سیستم عامل های ویندوز و لینوکس موجود است.

اگر سیستم عامل Mac دارید ، برای ذخیره NMC خود باید سرویس گیرنده قدیمی را بارگیری کنید. سرویس گیرنده قدیمی از سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک پشتیبانی می کند.

به تازگی ، تیم نسخه بتا از کیف پول الکتروماتیک برای NMC. اگرچه هنوز کار در حال انجام است ، پس از اتمام این گزینه را به عنوان گزینه دیگری خواهید داشت. این کیف پول از قبل با کیف پول سخت افزاری Trezor نیز ادغام شده است.

نتیجه

Namecoin اولین چنگال بیت کوین ، اولین سکه برای استخراج ماینینگ ادغام شده و یکی از قدیمی ترین پروژه های بلاکچین بود. این پروژه به عنوان یک DNS غیرمتمرکز عمل می کند ، تصویب چندانی نداشته است ، اما تیم توسعه هنوز فعال است.

این پروژه ممکن است با دور شدن وب سایت ها از کنترل ارائه دهندگان DNS ، دوباره شاهد تجدید حیات باشد. با این حال ، پروژه های بزرگتر و شناخته شده تر احتمالاً انتخاب پروژه هایی هستند که در نهایت سوئیچ را انجام می دهند.

منابع اضافی Namecoin

گیتهوب

توییتر

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me