NavCoin چیست?

NavCoin یک ارز رمزنگاری شده است که به صورت ناشناس و با کاربرد ساده طراحی شده است. در سال 2014 تأسیس شد و متعلق به کلاس قدیمی ارزهای رمزپایه است که قبل از موج اخیر ICO ها آمده است. NavCoin به خوبی امتحان زمان را تحمل کرده است. در طول چهار سال گذشته ، آن را به روز رسانی های مختلف ، ویژگی ها ، و بهبود را اجرا کرده است. این تیم متعهد و آگاه است و در نتیجه ، این پلتفرم رشد مداومی را تجربه کرده است.

با این حال ، NavCoin آن رشد را ندیده است که سایر رقبا در رقابت برای رسیدن به عنوان برترین سکه حفظ حریم خصوصی دیده اند. Dash ، Zcash و Monero همگی از نظر پذیرش و بودجه از NavCoin پیشی گرفته اند. در سال 2017 ، این پروژه دوباره بازگشت ، زیرا آنها بر طراحی ، قابلیت استفاده و تجربه تأکید کردند. NavCoin می خواهد استفاده از معاملات خصوصی را ساده و سریع انجام دهد.

در این راهنمای NavCoin ، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

NavCoin چگونه کار می کند?

کد اصلی بیت کوین بستر کد NavCoin’s است ، اما توسعه دهندگان چندین ویژگی اصلی بیت کوین را تغییر داده اند. اول ، NavCoin زیر زنجیره ثانویه ای را اجرا می کند که به NavTech معروف است. NavTech ناشناس سازی معامله و مخلوط کردن را امکان پذیر می کند (به زیر مراجعه کنید). دوم ، NavCoin الگوریتم اثبات کار Bitcoin را با اثبات سهام مبادله می کند. علاوه بر این ، معاملات NavCoin معمولاً سریعتر و ارزان تر از بیت کوین هستند. در آینده ، آنها همچنین از برنامه های غیرمتمرکز رمزگذاری شده مستقیم در بلاکچین پشتیبانی می کنند.

زمان معامله ، هزینه ها, & مقیاس پذیری

از روزهای ابتدایی ، یکی از لباس های قوی NavCoin زمان معامله سریع آن بوده است. NavCoin بر خلاف ده دقیقه بیت کوین ، هر سی ثانیه تأیید بلوک را می بیند. این سرعت سریعتر از Monero (2 دقیقه) و Zcash (2.5 دقیقه) است. دش همچنین به طور متوسط ​​حدود 2.5 دقیقه زمان بلوک دارد ، اما روش های ارسال آن امکان ارسال تراکنش های فوری را فراهم می کند. همانطور که گفته شد ، NavCoin سریعترین زمان استاندارد بلوک را در بین سکه های حریم خصوصی محبوب دارد.

مبانی سکه nav

برخی از نقاط قوت NavCoin

این معاملات سریع نیز گران نیستند. در جایی که ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم با کارمزد بالای استخراج مشکلی دارند ، NavCoin هزینه معاملات خود را پایین نگه می دارد. هزینه متوسط ​​برای ارسال یک معامله استاندارد فقط 0.0001 NAV است. معاملات خصوصی و رمزگذاری شده ممکن است گران تر باشند.

Nav Coin همچنین به دنبال نگرانی های مربوط به مقیاس پذیری است. آنها در حال حاضر از اثبات الگوریتم اجماع سهام استفاده می کنند که مصرف انرژی مرتبط با استخراج را کاهش می دهد. همچنین انجمن قبلاً SegWit رأی داده و فعال کرده و اندازه بلوک را کوچکتر کرده است. پیشنهادهای آینده معادل شبکه رعد و برق Bitcoin را اجرا می کند و برخی معاملات را با تسویه حساب های فوری خارج از زنجیره می کند.

گمنامی & غیرقابل ردیابی

این انجمن کاملاً NavCoin را به عنوان “یک سکه حریم خصوصی” توصیف می کند. با این حال ، دلایل ایجاد حریم خصوصی ترسیمی یا مخرب نیست. در حقیقت ، حریم خصوصی و غیرقابل ردیابی رمزها برای سیستم مالی و ارز عملکرد مهمی است. این به قابلیت انعطاف پذیری یک رمز کمک می کند – توانایی هر کسی برای پذیرفتن هر نشانه – زیرا سابقه رمز را نمی توان ردیابی کرد. هر رمز NAV به یک اندازه ارزشمند است و سابقه مشخصی ندارد.

معاملات ناشناس در NavCoin مورد نیاز و حتی استاندارد نیستند. آنها اختیاری هستند. اما اگر معاملات ناشناس NavCoin را فعال کنید ، تراکنش به طور کامل از حساب ارسال کننده و آدرس IP شما در بلاکچین جدا شده است.

رمزگذاری سکه nav

NavCoin رمزگذاری نامتقارن را اجرا می کند.

این معاملات ناشناس با استفاده از زیرشاخه NavTech انجام می شود. این راه حل منحصر به فرد کاربر را قادر می سازد NAV را از طریق زنجیره فرعی زنجیره اصلی به گیرنده ارسال کند. معامله رمزگذاری شده است ، و فرستنده NAV را برای معامله به جای ارسال مستقیم آن به گیرنده ، به زنجیره فرعی NavTech منتقل می کند. زیر زنجیره NavTech شامل چندین سرور و لایه رمزگذاری است که تراکنش را انجام می دهد. سپس NavTech پرداخت نهایی را از یک توکن که قرارداد NavTech مدیریت می کند برای گیرنده می فرستد. توکن های اصلی از طرف فرستنده با توکن هایی که گیرنده دریافت می کند یکسان نیستند.

navtech

مسیر معاملات خصوصی از طریق زیرمجموعه NavTech.

رمزگذاری لایه ای و مخلوط کردن در یک توکن مدیریت شده روش حفظ حریم خصوصی NavCoin است. این تضمین می کند هیچ کس نمی تواند یک معامله NavTech را تا مقصد نهایی خود دنبال کند. NavCoin قصد دارد به طور مداوم اقدامات محرمانه تر محکم تری مانند معاملات جعلی و حساب های ساختگی را که باعث افزایش گردش NAV از طریق زیر زنجیره ای NavTech می شود ، دنبال کند و بیشتر دنباله معاملات واقعی را پنهان کند..

بستر والنس

علاوه بر اقدامات حفظ حریم خصوصی در خط لوله توسعه ، NavCoin همچنین پروژه هایی در دست ساخت دارد که آن را به چیزی غیر از ارز تبدیل خواهد کرد. Platform Valence یک پروژه خواهرانه برای NavCoin است. این زیر زنجیره NavTech را تأمین می کند و همچنین قابلیت استفاده برای بسیاری از موارد دیگر را فراهم می کند. Valence به دنبال این است که اولین پلت فرم ناشناس برای برنامه های غیرمتمرکز باشد.

برخلاف سایر سیستم عامل های برنامه های غیرمتمرکز ، با این حال ، والنس از ماشین مجازی استفاده نمی کند. هدف والنس به جای کدگذاری در محیطی است که در زنجیره بلوک میزبانی شده است ، اجازه می دهد تا توسعه دهندگان بتوانند مستقیماً به بلاکچین کد بزنند. این یک پیشنهاد مشکل است و همه نوع نگرانی در مورد ایمنی وجود دارد که تیم توسعه با آنها دست و پنجه نرم می کند. البته والنس بلاک چین جداگانه ای را از NavCoin اداره می کند. با این حال ، آنها رابط کاربری دارند.

زنجیره ظرفیت

ساختار زنجیره ای والنس

Valence هنوز منتشر نشده است ، بنابراین ما اطلاعات کاملی در مورد نحوه دقیق کار آن نداریم. نیازی به گفتن نیست ، این یک چالش بزرگ است ، اما می تواند یک راه حل جذاب باشد که تجربه منحصر به فردی را برای توسعه دهندگان ارائه می دهد در صورتی که تیم NavCoin از آن استفاده کند.

اثبات استخراج سهام

آمار شبکه NavCoin (19/2/25)

آمار شبکه NavCoin (19/2/25)

در حالی که اکثر ارزهای رمزپایه دیگر به نوعی اثبات اثبات استخراج کار را اجرا می کنند ، NavCoin در میان اولین کسانی بود که اثبات سهام را اجرا کرد. اثبات سهام متکی بر این است که کاربران بخشی از دارایی های NAV خود را برای دستیابی به فرصتی برای ایجاد یک بلوک جدید در اختیار داشته باشند. اگر شبکه بلوک جدیدی را که ایجاد کرده اید تصویب کند ، پاداش دریافت خواهید کرد. اگر بلاک شما نامناسب است یا شامل معاملات جعلی است ، الگوریتم اثبات سهام تمام سکه هایی را که ضبط کرده اید از شما می گیرد. این ایجاد بلوک صادقانه است.

با NavCoin می توانید پنج درصد سود از طریق جذب NAV خود بدست آورید. با این حال ، برای انجام این کار ، باید یک گره staking را در شبکه اجرا کنید. با بارگیری برنامه NavCoin Core و تنظیم مقدار NAV مورد نظر ، می توانید این کار را در رایانه انجام دهید. متناوباً ، می توانید Raspberry Pi را بخرید و آن را تنظیم کنید تا یک گره staking برای شما اجرا کند. مشتری آردوینو برای این برنامه Nav Pi نام دارد. Raspberry Pi از انرژی کمتری برای سکه گذاری شما استفاده می کند و همیشه می تواند روشن باشد. همچنین مانند مشتری Core باتری یا پردازش در رایانه اصلی شما مصرف نمی کند.

رمز NavCoin (NAV)

NAV در سال 2014 راه اندازی شد و از آن زمان به طور عمومی در صرافی ها لیست شده است. می توانید از رمز NAV به عنوان شکلی برای انتقال ارزش استفاده کنید ، شبیه روشی که از Bitcoin استفاده می کنید.

توزیع ثروت NAV (19/2/25)

توزیع ثروت NAV (19/2/25)

شبکه NAV هنوز نسبتاً کوچک است. فقط 100 کیف پول حدود 60 درصد از کل نشانه های NAV را در اختیار دارد. 1000 کیف پول تقریباً 80 درصد را در خود جای داده است ، به این معنی که تعداد کاربران NAV هنوز نسبتاً کم است.

تیم NavCoin & پیش رفتن

تیم پشت NavCoin و Valence Encrypt S Ltd. هستند ، با این حال ، این یک پروژه منبع باز است. به همین ترتیب ، آنها جامعه بزرگی را دنبال کرده اند و هر کسی می تواند در آن مشارکت کند.

NavCoin دارای یک تیم توسعه دهنده بسیار فعال است. به روزرسانی های جدید به طور منظم ، معمولاً هر هفته منتشر می شوند. مهندس سرب ، از نیوزلند ، کریگ مک گرگور است. وی همچنین مدیرعامل شرکت Encrypt S Ltd است.

Nav نیز یکی از زیباترین سکه های موجود در بازار است. این بیشتر به لطف تیم بازاریابی و خلاقیت آنها است. تمرکز NavCoin بر سبک ، مارک تجاری و ارتباطات ، آنها را در فضای بلاکچین متمایز می کند. قابلیت استفاده برای تصویب هر پروژه در مراحل اولیه مهم است و بسیار خوب است که NavCoin این عنصر سیستم عامل را جدی می گیرد.

از زمان تشکیل در سال 2014 ، تیم NavCoin موفقیت های زیادی کسب کرده است. آنها SegWit را پیاده سازی کرده اند ، یک صندوق اجتماعی ایجاد کرده اند و OpenAlias ​​را ایجاد کرده اند ، یک استاندارد باز که آدرس کیف پول را به نام هایی تبدیل می کند که خواندن و به خاطر سپاری آنها آسان است.

بعدی نقطه عطف مهم برای Navcoin اجرای معاملات محرمانه (CT) با ضد گلوله است. این علاوه بر این باعث افزایش حریم خصوصی معاملات در بلاکچین بدون افزایش قابل توجه اندازه معاملات می شود.

تاریخچه تجارت

تاریخچه تجارت NavCoin ، مانند بسیاری دیگر از altcoins ، اخیراً مایه تاسف است. در طول عمر تقریباً پنج ساله خود ، قیمت NAV سه جهش قیمتی تقریباً عمودی داشته است. با این حال عمر آنها کوتاه بود.

اولین مورد در سپتامبر 2016 اتفاق افتاد اما گفته می شود به دلیل دستکاری در بازار بوده است. در پایان آگوست 2017 ، قیمت در یک هفته تقریبا 600 درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت BTC یعنی 0.000366 پوند رسید. شما به احتمال زیاد می توانید این اجرا را به دلیل افزایش محبوبیت سکه در حریم خصوصی در آن زمان و همچنین نقشه راه NavCoin به روز نسبت دهید..

آخرین گاو نر بزرگ برای NavCoin همزمان با رونق بازار در پایان سال 2017 بود. در این زمان ، قیمت NAV به بالاترین قیمت USD بیش از 4.60 دلار رسید. قیمت از آن زمان بسیار افت کرده و در حال حاضر در کف حدود 0.15 دلار (0.00004 ~ BTC) نشسته است.

به سادگی ، NavCoin قبل از بازگشت قیمت به تصویب بیشتری نیاز دارد. از آنجا که سکه های دیگر با محبوبیت و حریم خصوصی برخی از موارد موجود در نقشه راه NavCoin را پیاده سازی کرده اند ، به نظر می رسد انتشار محصولات آینده برای افزایش قیمت کافی نخواهد بود.

NAV را از کجا بخریم

NAV یک سکه ثابت است و به همین ترتیب می توانید آن را در بیشتر صرافی های بزرگ پیدا کنید.

Binance بیش از 70 درصد از کل معاملات NAV را انجام می دهد. بعد Bittrex با حدود پنج درصد است. در هر دو سیستم عامل می توانید BTC را با NAV معامله کنید. Binance از معاملات NAV با ETH و BNB نیز پشتیبانی می کند.

NAV را در کجا نگهداری کنید

برای ذخیره سکه های خود باید کیف پول NAV تنظیم کنید. فقط از NavCoin’s دیدن کنید صفحه کیف پول برای شروع.

nav کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی NAV

اگر فقط قصد دارید NAV خود را ذخیره کنید ، یک کیف پول کاغذی وجود دارد. با استفاده از رابط وب می توانید به سرعت کیف پول کاغذی ایجاد کنید.

با این حال ، اگر می خواهید از طریق سهام سود کسب کنید ، باید یک مشتری NavCoin Core را اجرا کنید. می توانید این موارد را برای رایانه های شخصی ، Mac ، Linux و Raspberry Pi در صفحه بارگیری شده در بالا بارگیری کنید.

سرانجام ، NavCoin همچنین یک کیف پول سبک برای انجام پرداخت در حال حرکت به نام NavPay دارد. NavPay برای تلفن همراه و وب در دسترس است.

نتیجه

NavCoin مدتی است که فعالیت می کند ، در حال پیشرفت است و کارهای جالبی را در پرداخت های خصوصی و فضای ناشناس DApps انجام می دهد. با این حال ، آنها با وجود اینکه تقریباً همزمان با آنها تأسیس شده اند ، با کلاهک قابل توجهی در بازار نسبت به پروژه های حریم خصوصی مشابه ، به پروازهای نسبتاً زیر رادار ادامه می دهند. در نهایت ، تحقیقات خود را انجام دهید تا تصمیم بگیرید که آیا این پروژه کم ارزش است یا رقبای آن در مسابقه حفظ حریم خصوصی از آن پیشی گرفته اند.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 2.25.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی NavCoin

سایت اینترنتی

اختلاف

Reddit

توییتر

متوسط

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me