Nexus چیست?

Nexus یک است شبکه نظیر به نظیر که باعث بهبود سرعت ، مقیاس پذیری ، امنیت و دسترسی پروتکل های فعلی بلاک چین می شود. این پروژه به طور عمده این کار را با استفاده از زنجیره بلوک سه بعدی مقاوم در برابر کوانتوم در ترکیب با ماهواره های ارتباطی در فضا انجام می دهد. با این کار ، کالین کانترل ، بنیانگذار Nexus قصد دارد “با تمرکززدایی بر تمرکززدایی” ، از دسترس خارج از کنترل دولت یا انحصارات استخر معدن ، خارج شود..

مردمان ، کلاه خود را نگه دارید. این یکی از بلند پروازانه ترین پروژه های موجود است ، بنابراین بیایید وارد آن شویم.

در این راهنمای Nexus ، ما می خواهیم موارد زیر را مرور کنیم:

سه بعدی زنجیره ای (3DC)

Nexus از یک ، دو تا بلکه استفاده نمی کند سه سازوکار اجماع برای ایجاد بلاکچین سه بعدی. این تیم استدلال می کند که وجود سه مکانیزم مختلف ، مرکزیت ماینر را کاهش می دهد و مقیاس زنجیره ای کارآمدتر را امکان پذیر می کند.

کانال پرایم

کانال پرایم یک است کانال اثبات کار. در این کانال ، ماینرها از طریق آزمون و خطا به دنبال خوشه های اصلی متراکم 308 رقمی می گردند. استخراج خوشه پرتراکم متراکم نسبت به استخراج سنتی هش در برابر ASIC مقاوم است. بنابراین ، حتی اگر فقط CPU داشته باشید ، می توانید در این کانال استخراج کنید.

خارج از ارز رمزنگاری شده ، استخراج در Prime Channel داده هایی را تولید می کند که می تواند بیشتر در تحقیقات عدد اول برای فیزیک کوانتوم استفاده شود.

کانال هش کردن

کانال هاشینگ همچنین اثبات کار است اما استفاده می شود هاشکاش به جای خوشه های اصلی متراکم. این مشابه الگوریتم استخراج Bitcoin است با این تفاوت که ماینرها هش SHA-3 (با Skein) را جستجو می کنند در حالی که استخراج کنندگان بیت کوین SHA-256 را پیدا می کنند. اندازه هش های بلوک Nexus 4 برابر هش های بلوک بیت کوین است.

هنگام استخراج در این کانال ، باید از GPU استفاده کنید.

اثبات دارایی

کانال سوم و آخر استفاده می کند اثبات دارایی برای امنیت شبکه. این اساساً همان روش اجماع اثبات سهام است که توسط سکه هایی مانند NEO استفاده می شود. سکه های Nexus (NXS) تازه ضرب شده را فقط با نگه داشتن سکه هایی که در حال حاضر دارید ، بدست می آورید.

چهار ویژگی مشخص می کند که وقتی سکه های خود را سهام می کنید بازده شما چگونه خواهد بود:

  • نرخ بهره – درصد سالانه موجودی شما ، این نرخ دریافت سکه های جدید است. این شروع سالانه از 0.5٪ است و پس از 12 ماه به حداکثر سالانه 3.0٪ افزایش می یابد.
  • وزن اعتماد – این شاخص اعتماد گره شماست. این کار از 5٪ شروع می شود اما به سرعت پس از فقط یک ماه به حداکثر 100٪ می رسد.
  • وزن بلوک – این ویژگی هر بار که معامله سهام دریافت می کنید به 0٪ بازنشانی می شود. سپس طی 24 ساعت به آرامی به 100٪ می رسد. اگر وزن بلوک شما به 100٪ می رسد ، کلید اعتماد شما منقضی می شود و تمام ویژگی های شما دوباره تنظیم می شوند. راه انداز بازنشانی تضمین می کند که شما به طور مداوم برای حفظ شبکه کار می کنید.
  • وزن سهام – ارزش این امر تقریباً با میانگین وزن اعتماد و وزن شما تعیین می شود. هرچه این بالاتر باشد ، احتمال دریافت معامله بیشتر است.

سخت افزار Nexus

Nexus دارای یک سیستم مخابراتی توزیع شده سه جانبه برای تمرکز بیشتر در شبکه است.

شبکه های مش

از آنجا که این شبکه سه فرصت استخراج متمایز را فراهم می کند ، تقریباً هر کسی در سراسر جهان می تواند یک گره اجرا کند و در امنیت شبکه مشارکت کند. همه گره ها در یک شبکه مش برای حل یک بلوک به جای رقابت با یکدیگر با یکدیگر کار می کنند. این کار برای توزیع داده های شبکه بیشتر از سایر سیستم ها است.

برای ادامه کار ، ممکن است Nexus آنتن های ویژه ای برای خرید تولید کند تا بتوانید شبکه های محلی را نیز کار کنید.

ماهواره nexus

Nexus قصد دارد زیرساخت اینترنت مستقل را از طریق شبکه ماهواره ای Low Earth Orbit فراهم کند.

ماهواره های مکعبی

Nexus برای ایجاد یک مدار کم زمین (LEO) با Vector Space Systems (Vector) همکاری کرده است شبکه ماهواره ای از گره ها ماهواره ها در ترکیب با شبکه مش زمین ، میزبان شبکه Nexus و همچنین هر برنامه غیرمتمرکز (DApps) ساخته شده در بالای آن خواهند بود. حتی برجسته تر ، شبکه ماهواره ای یک سرویس غیر متمرکز اینترنت در سراسر جهان به کسانی که قبلاً قادر به دسترسی به اینترنت نبودند ارائه می دهد.

ایستگاه های زمینی

ایستگاه های زمینی Nexus شبکه های مشبک موجود در زمین را به شبکه ماهواره ای در فضا متصل می کنند. آنها عملیات uplink / downlink از جمله تعریف مسیر انتهای آدرس و ذخیره سازی زمینی را اجرا می کنند. آنها همچنین نمونه خود را از Daemon ، م softwareلفه نرم افزاری سیستم Nexus ، اجرا می کنند.

سکه Nexus (NXS)

سکه Nexus (NXS) است واحد پول شبکه. هیچ محدودیتی در مقدار NXS که ضرب می شود وجود ندارد. در عوض ، سکه دارای یک دوره توزیع 10 ساله است که در آن 78 میلیون NXS تا 23 سپتامبر 2024 توزیع می شود. پس از این زمان ، عرضه هر ساله حداکثر 3 درصد از طریق کانال نگهدارنده و 1 درصد از طریق کانال های پرایم و هش.

گره ها به طور متوسط ​​هر 50 ثانیه بلوک ایجاد می کنند و یک تراکنش NXS به 6 تأیید نیاز دارد. در حال حاضر ، بیشتر معاملات 0.01 NXS هزینه دارند. با این حال ، به محض ساخت 3DC و توزیع 10 ساله ، هزینه های معامله از بین می روند. در عوض ، این سیستم هزینه ها را از طریق تورم جذب می کند.

Nexus عرضه اولیه سکه (ICO) را برگزار نکرد. در عوض ، این پروژه دارای یک صندوق توسعه دهنده است که کمیسیون کمی از جوایز معدن می گیرد. این کمیسیون با 1.5 درصد شروع به کار کرده و طی 10 سال به 2.5 درصد افزایش می یابد. علاوه بر این ، 20 درصد جوایز بلوک برای بازاریابی و همچنین تولید و راه اندازی شبکه ماهواره ای Nexus در نظر گرفته شده است..

تیم Nexus & پیش رفتن

کالین کانترل ، معروف به Videlicet ، بنیانگذار و توسعه دهنده سرب از Nexus. وی ابتدا پروژه را Coinshield (CSD) هنگام شروع از سپتامبر 2014 نامگذاری کرد. کد اصلی فقط حاوی کانال اصلی بود. تیم در اکتبر 2014 کانال هش را اضافه کرد. در آوریل 2015 ، تیم به Nexus تغییر نام داد و آنها Proof-of-Holdings را در جولای 2015 اضافه کردند.

علاوه بر مشارکت با Vector در شبکه ماهواره ای ، Nexus همچنین با SingularityNET متحد شده است تا معماری 3DC خود را به شبکه AI غیرمتمرکز پروژه ارائه دهد..

Nexus در حال حرکت به جلو ، به دنبال استراتژی نقشه راه TAO (تریتیوم ، آمین ، Obsidian) به روزرسانی های عمده ای را ارائه می دهد. این نسخه ها شامل 3DC ، کیف پول های موبایل ، مقاومت کوانتومی و شبکه ماهواره ای و بسیاری موارد دیگر هستند.

طرح کلی Nexus TAO

Nexus TAO نقشه راه

تیم Nexus در حال حاضر روی این سایت کار می کند فاز تریتیوم از نقشه راه فراتر از معرفی Signature Chains و کانالهای پردازش موازی ، این مرحله همچنین یک به روزرسانی Proof-of-Stake را پیاده سازی می کند, تریتیوم اعتماد. Tritium Trust بر اساس سیستم Nexus Proof-of-Stake فعلی با افزودن کلید اعتماد و Trust Weight ساخته می شود که شانس موفقیت شما را تعیین می کند.

توسعه دهندگان Nexus هنوز زمان کامل شدن تریتیوم را اعلام نکرده اند ، اما آنها جواب می دهند به روز رسانی نشان دادن پیشرفت مداوم.

رقابت

Nexus ممکن است یکی از بلند پروازانه ترین پروژه ها در فضای ارزهای رمزپایه باشد. اول و مهمترین ، این پروژه در تلاش است تا بیت کوین را به عنوان برترین ارز همتا به نظیر از بین برد. Nexus با اینترنت غیرمتمرکز تولید شده از شبکه ماهواره ای شبکه فضایی خود ، همچنین با Substratum رقابت می کند.

تجارت

مانند اکثر بازارهای رمزنگاری ، Nexus تا سال 2017 نسبتاً ساکت و آرام بود. در طی آن سال ، قیمت از 0.026 دلار (0.000027 پوند BTC) به 3.34 دلار (000 0.00087 B BTC) تا سپتامبر افزایش یافت. اندکی پس از آن ، قیمت قبل از سر به فلک کشیدن نزول کرد و به بالاترین قیمت 13.33 دلار (0.0008 پوند BTC) در ژانویه 2018 رسید..

این افزایش قابل توجه قیمت را می توان به احتمال زیاد به اعلامیه مشارکت بردار همراه با موفقیت کل بازار در آن زمان نسبت داد. از آن زمان ، قیمت به شدت کاهش یافته است ، در زمان نوشتن این مقاله در حدود 0.30 دلار (0.000083 پوند BTC) قرار دارد. به نظر می رسد اخبار مشارکت SingularityNET تاثیری در قیمت نداشته است.

این تیم نقشه راهی با تاریخ دقیق منتشر نکرده است ، بنابراین پیش بینی قیمت برای آینده نزدیک دشوار است. اگرچه در بیشتر پروژه های ارز رمزنگاری شده ، انتشارات مهم توسعه باید تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشند. با توجه به محدوده این پروژه ، احتمالاً باید آن را یک نگه داشتن طولانی مدت بدانید.

NXS را از کجا بخریم

می توانید NXS را از طریق Bittrex یا Binance با BTC خریداری کنید. اگر در حال حاضر هیچ BTC ندارید ، به راهنمای ما در مورد نحوه خرید برخی از محصولات مراجعه کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد ، شما همچنین می توانید از طریق استخراج NXS کسب کنید. Nexus را بررسی کنید صفحه استخراج برای بارگیری ماینر متناسب با استراتژی شما. به عنوان یک یادآوری ، شما باید با کانال پرایم اگر از پردازنده مرکزی عادی استفاده می کنید ، باید بررسی کنید کانال هش کردن اگر قصد دارید از یک دکل معدن اختصاصی مانند ASIC استفاده کنید.

حداقل یک بار نگه دارید 1000 NXS, شما می توانید برای به دست آوردن سکه های اضافی نیز سهام داشته باشید. از نظر فنی ، می توان با کمتر از حداقل شرط بندی کرد ، اگرچه شما در حفظ وزن اعتماد خود مشکل خواهید داشت.

NXS را در کجا ذخیره کنید

Nexus دارای یک کیف پول رسمی برای دسک تاپ ویندوز ، مک و لینوکس. هر سه سیستم عامل دارای نسخه کیف پول رابط خط فرمان (CLI) هستند در حالی که فقط ویندوز و مک دارای کیف پول رابط گرافیکی با کاربرد آسان تر هستند.

اگرچه می توانید NXS خود را در صرافی نگه دارید ، اما توصیه می شود آنها را به کیف پول منتقل کنید. فقط درصورتی که سکه های خود را در کیف پول Nexus داشته باشید ، می توانید سهام آن را سهام کنید.

نتیجه

Nexus در حال ساخت نوع جدیدی از بلاکچین با سه مکانیزم جداگانه برای امنیت شبکه است. علاوه بر این ، تیم ماهواره های گره را به فضا می فرستد تا یک اینترنت و شبکه غیرمتمرکز خارج از کنترل هر نهاد ایجاد کند. ماموریت کلی ایجاد Bitcoin بهبود یافته با معاملات سریعتر ، کارمزد کمتر و تمرکز ماینر کمتر است.

Nexus یکی از معدود پروژه هایی است که واقعاً به مقاومت کوانتومی و سایر موضوعات احتمالی آینده پرداخته است. اگر این مشکلات به میزانی که تیم معتقد است بزرگ شود و آنها بتوانند مأموریت والای خود را به انجام برسانند ، Nexus ممکن است تنها یکی از معدود پروژه هایی باشد که هنوز 20 سال در راه است.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 2.11.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع Nexus اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

سستی

تلگرام

Reddit

اختلاف

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me