یک راهنمای کامل برای نشانه های غیر قابل قارچ (NFT)

توکن های غیرقابل سرهم نوع خاصی از رمزها هستند که یک دارایی منحصر به فرد را نشان می دهند.

بیشتر ما در این مرحله درباره پول نقد دیجیتال چیزی شنیده ایم. افزایش بیت کوین باعث شده است که ارزهای رمزنگاری شده جریان اصلی داشته باشند ، بلومبرگ و CNBC به طور مرتب از بازار ارزهای رمزنگاری شده و قیمت این سکه های دیجیتال گزارش می دهند. با این حال ، ارز تنها یکی از کاربردهای فناوری زیر بلاکچین است. هیجان انگیزترین فرصت ها در بلاکچین زمانی است که شما از رمزهای غیر قابل استفاده برای تأیید منحصر به فرد بودن و هویت خود استفاده می کنید. نشانه های غیرقابل شفافیت چیست؟ در این راهنمای کامل ، ما به دنیای غیرقابل انعطاف پذیری و ایجاد معنای ایجاد دارایی های دیجیتال منحصر به فرد در بلاکچین ، خواهیم پرداخت..

NFT ها در همه جا از بازی های ویدیویی گرفته تا هنرهای زیبا گرفته تا بلیط های فیلم کاربرد دارند. آنها می توانند ستون فقرات یک اقتصاد دیجیتال مبتنی بر بلاکچین باشند. در کنار همتایان قابل سرمشق و مشابه وجه نقد ، علامت های غیرقابل مسخره راه را برای رقمی سازی دارایی ها و داده ها باز می کنند. نتیجه این است که بازارهای جدید مهیج می توانند کالاهای دیجیتال (و دنیای واقعی) را باز کنند که ما حتی نمی توانیم تصور کنیم.

مقدماتی در مورد قابلیت انعطاف پذیری

قبل از ورود به نشانه های غیر قابل انعطاف (NFT) ، باید فیل موجود در اتاق را مخاطب قرار دهیم. ما قبل از اینکه بتوانیم در مورد چیزی که مسخره نیست صحبت کنیم ، به تعریف خوبی از قابلیت انعطاف پذیری نیاز داریم. در حقیقت ، اگر قبلاً از پول استفاده کرده اید ، به طور شهودی می دانید که مجهز بودن چیست ، فقط ممکن است واژه واژگان استفاده شده برای توصیف آن را ندانید.

Fungibility به توانایی ارز برای حفظ ارزش استاندارد و پذیرش یکنواخت اشاره دارد. به طور کلی به این معنی است که تاریخ یک ارز بر ارزش آن تأثیر نمی گذارد و هر قطعه از آن ارز از نظر ارزش با هر قطعه دیگر برابر است. اسکناس 20 دلاری در جیب شما به همان اندازه اسکناس 20 دلاری من است. اگر آنها را به فروشگاه ببریم ، صاحب مغازه آنها را به طور مساوی قبول می کند ، حتی اگر مال شما در سال 2018 و من در سال 1980 چاپ شده باشد. حتی اگر اسکناس 20 دلاری شما قبل از دریافت آن در معامله دارو استفاده شده باشد یا از طرف خود شیطان باشد ، قبض هنوز هم در فروشگاه ارزش دارد. این قدرت لذت پذیری است.

ارز بدون قابلیت انعطاف ناپایدار است و احتمال سقوط آن وجود دارد. تصور کنید اگر قبل از قبول اسکناس دلار مجبور به بررسی تاریخچه آن شدید. یا ، جهانی را در نظر بگیرید که اسکناس های 20 دلاری ارزش بیشتری نسبت به بقیه دارند. این دیوانگی و از نظر اقتصادی غیرممکن است. قابلیت انعطاف پذیری برای هر ارزی ، دلار یا بیت کوین ضروری است.

چرا می توانم از یک نشانه غیر قابل استفاده (NFT) استفاده کنم?

توکن های غیرقابل سرقت ، دارایی های بلاکچین هستند که برای برابر نبودن طراحی شده اند. ممکن است فکر کنید که این خیلی منطقی نیست و اگر ما در مورد ارزها صحبت می کردیم حق با شما بود. با این حال ، نشانه های بلاکچین می تواند چیزی فراتر از ارز باشد. در حقیقت ، احتمال دارایی های بلاکچین تقریباً بی پایان است.

حراج cryptokitties

CryptoKitties برای فروش!

NFT ها اساساً به عنوان ورودی پایگاه داده برای هر نوع کالایی کار می کنند. شاید ساده ترین مثال محبوب ترین NFT در تاریخ بلاکچین ، CryptoKitties باشد. هزاران CryptoKitties وجود دارد ، اما به طور برابر ایجاد نشده اند. هر کدام منحصر به فرد هستند ، نام خاص خود ، رنگ چشم ، رنگ خز ، الگوی خز ، حالت چهره و ویژگی های خاص خود را دارند. وقتی CryptoKitty می خرید ، مالکیت توکن غیرقابل شارژی را پیدا می کنید که با آن بچه گربه مطابقت دارد. برخی از لوازم جانبی از دیگران ارزش بیشتری دارند و بسته به نادر بودن NFT شما می توانید CryptoKitty NFT های خود را با مقادیر مختلف نشانه های قابل قبول مانند Ether خریداری و بفروشید..

برای درک قدرت رمزهای غیرقابل انعطاف پذیری برای دارایی و امنیت هویت مبتنی بر بلاکچین ، مفید است که چند نمونه دیگر از نحوه کار NFT ها را بیان کنید.

1. قابل جمع آوری

ما قبلاً به یک نمونه از مجموعه های قابل استفاده توسط NFT ، CryptoKitties نگاه کرده ایم. اما بازار کالاهای جمع آوری شده در همه جهات گسترش می یابد. یکی از خیابان های اصلی ، جمع آوری آثار هنری است. نقاشی ها و مجسمه ها می توانند توسط متخصصان تأیید و احراز هویت شوند ، قبل از ایجاد نشانه غیرقابل انعطاف برای یک قطعه هنری خاص. وقتی مالک می خواهد یک قطعه هنری را بفروشد ، می تواند به سادگی توکن غیرقابل شارژ را در حراجی به عنوان اثبات واقعی بودن دارایی و مالک واقعی آنها ذکر کند..

این نوع صدور گواهینامه روند منشأ را دیجیتالی می کند و از جعل و تقلب در دنیای هنر جلوگیری می کند زیرا مالکیت دارایی های هنری در بلاکچین وجود دارد. همین کار را می توان برای کارت های بیس بال ، تمبر ، جواهرات ، گیتارهای خودکار یا هر کالای کلکسیونی که تصور کنید انجام داد. امنیت بلاکچین مشروعیت معامله را تضمین می کند.

2. بازی آنلاین

NFT ها انقلابی در دنیای بازی ایجاد می کنند. غالباً ، شخصیت ها در بازی ها اقلام قابل تجارت مانند سلاح ، لباس و حتی اموال را به دست می آورند. ایجاد رمزهای غیر قابل سرگرم کننده برای این دارایی ها ، آنها را با معاملات توکن های داخل بازی یا حتی پول نقد در دنیای واقعی معامله می کند. در نتیجه ، کل اقتصاد دیجیتال آنلاین کالاهای داستانی ظاهر شده است. Decentraland نزدیکترین پروژه به برترین اقتصادهای بلاکچین درون بازی است و آنها در حال آزمایش یک بازی کامل هستند که حول بلاکچین ، هوش مصنوعی و تعامل سه بعدی با دنیای دیجیتال ساخته شده است.

عکس صفحه اصلی decentraland

decentraland پیشگام بازی های بلاکچین است

بازی های ویدئویی چند نفره سنتی و حتی کازینوها نیز در حال شیوع رمزهای غیر مسخره هستند. آنها دریافتند که نشانه های بلاکچین به بازیکنان (و شرکت ها) این امکان را می دهد تا از انجام یک بازی آنلاین ارزش واقعی را بدست آورند. این امر با ادامه گسترش بازار محتوای بازی ، اقتصاد قدرتمندی را ایجاد می کند.

3. بلیط

بلیط بیتلز

بلیط ها به صورت دیجیتالی در بلاکچین مدیریت می شوند

اگر من بلیط دیدار بارسلونا با منچستر یونایتد را داشته باشم و شما بلیط بازی بسکتبال دبیرستان محلی خود را دارید ، هر دو مورد مشابه هستند ، اما ارزشهای بسیار متفاوت دارند. هر دو در یک زمان و مکان خاص در یک رویداد پذیرش می دهند ، اما به سختی قابل انتقال هستند. این جوهره NFT است. این مالکیت دسته خاصی از دارایی ها را استاندارد می کند ، اما دارایی های آن دسته می توانند ارزش های بازار بسیار متفاوتی داشته باشند. فروش بلیط فرصت خوبی برای NFT ها است تا انقلابی در یک صنعت ایجاد کنند.

4. هویت & صدور گواهینامه

وقتی هویت و نقشی را که NFT می توانند در تأیید شخصیت داشته باشند در نظر بگیریم ، اوضاع واقعا جالب می شود. می توانید یک رمز دیجیتال غیرقابل کنترل به عنوان شناسنامه ، گذرنامه و گواهینامه رانندگی خود دریافت کنید. مطمئناً شما قادر به معامله این نشانه ها نیستید ، اما آنها می توانند با مقامات مناسب تعامل و تأیید کنند. همچنین می توانید این اطلاعات را داوطلبانه با کارفرمایان ، پزشکان یا هر کسی که به اطلاعات شخصی شما نیاز دارد ، به اشتراک بگذارید.

شاید بتوانید مدرک دانشگاهی خود را به عنوان رمز دیجیتالی دریافت کنید. متناوباً ، می توانید از NFT تأیید شده پزشک برای دیدن تحصیلات پزشکی ، امتحانات و اقامت خود بخواهید. علاوه بر این ، داده هایی که شرکت ها به طور معمول درباره شما جمع می کنند ، مانند سابقه مرور یا تنظیمات خرید شما ، می توانند رمزگذاری شوند و سپس خصوصی نگه داشته شوند یا در حراج فروخته شوند تا از داده های اقتصادی شخصی که ایجاد می کنید درآمد کسب کنید.

ERC-721: استانداردی برای منحصر به فرد بودن

تا کنون ، محبوب ترین نوع NFT براساس استاندارد توکن Ethereum’s ERC-721 ساخته شده است. این استاندارد ایجاد یک رمز غیر قابل استفاده را رمزگذاری می کند و توسعه دهندگان را از طریق فرآیند تنظیم قرارداد هوشمندی که به آن قدرت می دهد راهنمایی می کند. یک استاندارد مهم است زیرا به این معنی است که نشانه ها با یکدیگر و با شبکه Ethereum خوب بازی می کنند. این امر به ویژه هنگام انتقال و ایجاد بازارهای خرید ، فروش و تجارت NFT بسیار مهم است. ایجاد توکن های ERC-721 طی سال گذشته با موج عظیم جمع آوری دیجیتال و دارایی های مبتنی بر بازی به صورت آنلاین منفجر شده است.

ERC-721 محبوب ترین است ، اما تنها نوع NFT نیست. Counterparty همچنین امکان ایجاد نشانه های غیرقابل سرهم بندی را فراهم می کند اما از کد منبع بلاکچین بیت کوین به جای Ethereum استفاده می شود. پروژه های کوچکتر و خدمات مرتبط دیگری وجود دارد که در کنار Ethereum یا Counterparty برای ایجاد دارایی های منحصر به فرد در طاقچه های خاص مانند Codex برای هنرهای زیبا یا Bitcrystals برای بازی کار می کنند.

نحوه تجارت NFT ها & NFT ها را کجا ذخیره کنید

خرید و مالکیت NFT مانند تجارت معمولی ارزهای رمزپایه نیست. برای خرید دارایی کلکسیونی یا توکن دار دیجیتال ، به احتمال زیاد به یک ارز دیجیتال مانند اتر نیاز خواهید داشت ، اگرچه ممکن است فروشندگان جداگانه پول نقد یا تجارت را بپذیرند.

شما همچنین به کسی نیاز دارید که با او معامله کند. از آنجا که هر رمز منحصر به فرد است ، مبادلاتی برای NFT وجود ندارد. در عوض ، بازارهایی وجود دارد که خریداران منفرد را با فروشندگان جداگانه مرتبط می کند. شما باید با شخصی که توکن می فروشد در یک قیمت کار کنید. سپس ، می توانید مستقیماً از آنها خریداری کنید.

اگر یک توکن ERC-721 خریداری کنید ، دقیقاً مانند یک رمز ERC-20 به آدرس کیف پول Ethereum شما می رود. با این حال ، مشاهده آن در یک مشتری کیف پول چیزی در مورد ارزش آن به شما نمی گوید ، فقط آن را نگه دارید. ارزش آن از هر سیستمی که بخشی از آن است ، حاصل می شود. بنابراین ، CryptoKitty NFT به نقاشی یک زن سبک و جلف با ویژگی های خاص مرتبط است ، و اگر بچه را انتخاب کنید می توانید آن بچه گربه را در بازار آزاد ذکر کنید.

آینده غیرقابل سرخ شدن

هنگامی که شروع به فکر کردن در مورد امکانات دارایی های غیرقابل اشتعال کردید ، یافتن محدودیت نظری برای مواردی که NFT می تواند دیجیتالی کند دشوار است. هویت ، مدارک ، دارایی های دنیای واقعی و مجموعه های دیجیتالی شما همگی می توانند در بلاکچین وجود داشته باشند. اینها نشانه هایی هستند که می توانید آنها را نگه دارید ، نشان دهید ، به اشتراک بگذارید یا بفروشید.

این بدان معناست که شما می توانید با هرکسی در دنیا تجارت فوری انجام دهید ، و شرکت ها می توانند کل موجودی کالا را با استفاده از توکن های دیجیتال مدیریت کنند. NFT ها پایه و اساس اقتصاد آینده با توجه به چند سال و تلاش زیاد برای توسعه اکوسیستم هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me