Nimiq یک پروتکل پرداخت غیر متمرکز peer-to-peer برای شبکه جهانی وب است. با ارائه دسترسی مبتنی بر مرورگر ، Nimiq قصد دارد موانع ورود و در نتیجه افزایش پذیرش بلاکچین را برای جوامع کاربران جدیدی که ممکن است با اصطکاک استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه کنار گذاشته شوند ، کاهش دهد..

در این راهنما ما را پوشش خواهیم داد:

Nimiq چیست?

Nimiq یک چشم انداز واحد دارد: آوردن پذیرش بلاکچین به جریان اصلی. هدف آن دستیابی به این هدف از طریق تهیه پروتکل پرداختی است که استفاده از آن برای تازه واردان بازار بسیار آسان تر از سیستم عامل های موجود است.

Nimiq در Javascript ES6 نوشته شده است ، بنابراین کاملاً در یک مرورگر وب بدون نیاز به همگام سازی با یک گره اجرا می شود. کاربران می توانند رمزهای NIM را فقط با استفاده از مرورگر یا دستگاه تلفن همراه خود ذخیره و مبادله کنند. کل پلت فرم برای سهولت استفاده طراحی شده است. تا حدی که حتی یک Noob رمزنگاری کامل بدون اینکه اصطلاحاتی مانند کیف پول ، شبکه P2P یا رمزنگاری را شنیده باشد ، می تواند بلند شود و اجرا شود..

کاربران همچنین می توانند نشانه های NIM را به راحتی استخراج کنند ، فقط با استفاده از مرورگر وب خود (اطلاعات بیشتر در مورد زیر). کل تنظیمات برای جلوگیری از اجرای هرگونه نرم افزار خاص طراحی شده است ، به این معنی که این نرم افزار سبک است و می تواند روی هر دستگاهی ، حتی یک دستگاه تلفن همراه اجرا شود.

صفحه اصلی Nimiq

صفحه اصلی Nimiq

Nimiq همچنین یک پروژه منبع باز است. باز هم ، به دلیل سادگی استفاده از Javascript ، حتی توسعه دهندگان مبتدی نیز می توانند درگیر شوند.

Nimiq چگونه کار می کند?

این فوق العاده ساده است – همه کارها از طریق مرورگر انجام می شود. شما به سادگی به صفحه اصلی Nimiq می روید و در عرض چند دقیقه می توانید حسابی ایجاد کنید که به شما امکان ارسال یا دریافت اولین پرداخت های NIM را بدهد. متناوباً ، می توانید استخراج مرورگر را به شرح جزئیات زیر شروع کنید.

طیف وسیعی از برنامه ها در بستر Nimiq

محدوده برنامه ها در سیستم عامل

نحوه استخراج Nimiq

Nimiq یکی از معدود پروژه هایی است که می توانید فقط با استفاده از CPU استخراج کنید. مطابق با ماموریت پروژه برای ساده ترین استفاده ، استخراج کنندگان noob حتی می توانند با استفاده از استخراج مبتنی بر مرورگر شروع به کار کنند. این به عنوان یک گزینه از صفحه اصلی پروژه قابل دسترسی است.

ماینرهای باتجربه تر می توانند node.js مشتری را بارگیری کرده و به یک مرورگر ستون فقرات تبدیل شوند. از آنجا که استخراج کنندگان ستون فقرات میزان هش بالاتری نسبت به استخراج کنندگان مرورگر ارائه می دهند ، جوایز مربوط به مرورگر ستون فقرات بیشتر است. با این حال ، این پروژه استخراج مبتنی بر مرورگر را به عنوان بخشی از چشم انداز خود حفظ می کند تا در دسترس توده ها باشد.

شما می توانید پاداش بلوک استخراج NIM را طبق فرمول محاسبه کنید:

blockReward = (totalSupply – در گردش عرضه) >>> ک

جایی که k = 22.

این تا زمانی که شماره بلوک 48،692،960 ، که پاداش بلوک پس از آن در 0.4 NIM ثابت شود ، در جای خود باقی خواهد ماند. یک دلیل منطقی برای این محاسبه پاداش بلوک وجود دارد با جزئیات بیشتری ترسیم شده است در Github پروژه از مستندات آنلاین کاملاً مشخص نیست ، اما فرض می کنیم فرمول فوق پاداش بلوک برای استخراج کنندگان ستون فقرات است ، نه ماینرهای مرورگر.

شما می توانید NIM را به صورت انفرادی استخراج کنید ، یا می توانید به یکی از استخرهای استخراج معدن بپیوندید. آ لیست فعلی استخرهای استخراج فعال در سایت پروژه موجود است.

عرضه سکه

در کل 21 میلیارد NIM عرضه شده است که 12 درصد آن یا 2.5 میلیارد دلار در بلوک پیدایش آزاد شده است. باقیمانده طبق فرمولی که در بالا نشان داده شده قابل استخراج است.

نقشه راه و تیم

رمز NIM زندگی را به عنوان رمز NET ، توکن ERC-20 آغاز کرد. Nimiq در ابتدا NET را راه اندازی کرد تا ICO راه اندازی کند ، که با موفقیت 10 میلیون دلار در ماه ژوئن و ژوئیه 2017 جمع آوری کرد. شبکه اصلی Nimiq در آوریل 2018 فعال شد ، در آن زمان دارندگان رمز NET می توانستند برای توکن های NIM مبادله کنند.

از زمان راه اندازی شبکه اصلی ، تیم تلاش های خود را بر روی توسعه سیستم از جمله پیشرفت های جلو و جلو ، همراه با بازاریابی و ایجاد جامعه متمرکز کرده است. این تیم در ماه دسامبر با بیش از 80 درصد از نشانه های موجود در NIM ، قرارداد هوشمند NET را غیرفعال کرد.

Nimiq توسط Robin Linus و Philipp von Styp-Rekowsky ساخته شد. در حال حاضر 18 عضو تیم دیگر در وب سایت ذکر شده اند که نقش های مختلفی را بازی می کنند. در ژانویه 2019 ، هنگامی که لینوس از یک غیبت شش ماهه بازگشت و یک درگیری داخلی بزرگ آشکار شد گلایه های مختلف ارسال کرد با پروژه به طور عمومی در Reddit.

ارسال مجدد رابین لینوس

گزیده ای از تحسین Reddit رابین لینوس

به نوبه خود ، تیم Nimiq (احتمالاً توسط Styp-Rekoswky هدایت می شود) در یک پست متوسط ​​منفجر شد, پاسخ دادن به نکات مطرح شده توسط لینوس و اعلام عزیمت وی ​​از پروژه. در حالی که قیمت Nimiq بلافاصله افت کرد ، تأثیر طولانی مدت آن هنوز مشخص نیست. عزیمت چشمگیر به نظر می رسد. با این حال ، با توجه به اینکه لینوس در شش ماه گذشته غایب بود ، پس شاید NIM بهبودی سریع پیدا کند.

نقشه راه 2019 جزئیات برنامه ریزی شده تحولات عمده و جزئی. از همه قابل توجه تر ، Nimiq قصد دارد یک قابلیت مبادله را آغاز کرده و از JS به یک پیاده سازی مبتنی بر زبان Rust در سراسر سیستم عامل تبدیل کند. این پروژه همچنین یک افزونه پرداخت را برای فروشگاه های وب راه اندازی می کند.

تاریخچه تجارت

رمز NIM به دلیل این واقعیت که فقط با راه اندازی شبکه اصلی در سال 2018 نسبتاً جدید است. قیمت های مختلفی وجود دارد: یکی در ابتدای سپتامبر و دو مورد دیگر در پایان ماه اکتبر و پایان ماه نوامبر.

به نظر می رسد که اوج های سپتامبر و اکتبر با یادآوری های ارسال وبلاگ به جامعه در مورد فعال کردن نشانه های NIM قبل از غیرفعال کردن قرارداد هوشمند NET همزمان باشد. اوج نهایی ، در ماه نوامبر ، درست قبل از غیرفعال شدن قرارداد هوشمند NET رخ داد. هیچ چیز دیگری برای این افزایش قیمت وجود ندارد.

از ژانویه 2019 ، قیمت به دلیل اختلاف داخلی که در بالا ذکر شد ، افت چشمگیری داشت.

رقبا

Nimiq در بازارهای رمزنگاری جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است. از لحاظ تبدیل شدن به یک ارز رمزنگاری فوری ، قابل مقایسه با Dash است. با این حال ، Dash به عنوان یک چنگال بیت کوین شروع به کار کرد ، بنابراین نمی تواند به سادگی NIM افتخار کند.

پروژه های دیگری مبتنی بر Javascript وجود دارد ، مانند Ark یا Lisk ، اما آنها به دنبال تحقق موارد استفاده گسترده تر از پرداخت ساده هستند. به نظر می رسد Nimiq تنها طرحی است که در حال کار بر روی سادگی مبتنی بر Javascript برای یک راه حل پرداخت خالص و مبتنی بر مرورگر است.

NIM را از کجا بخریم

TradeSatoshi و HitBTC در حال حاضر دو مبادله بزرگ برای خرید نشانه های NIM هستند. از زمانی که Nimiq شبکه اصلی را راه اندازی کرد ، دیگر یک رمز ERC-20 نیست. این بدان معنی است که هر مبادله برای جفت های معاملاتی NIM به پیکربندی نیاز دارد ، بنابراین در حال حاضر فقط چند صرافی از رمز پشتیبانی می کنند.

با این حال ، در زمان نگارش این مقاله ، ادغام Changelly برای NIM به تازگی آغاز شده است و امکان مبادلات فیات را فراهم می کند. بنابراین ، Changelly ممکن است به زودی یکی از محبوب ترین مبادلات خرید توکن ها را بر عهده بگیرد.

NIM را در کجا ذخیره کنید

برای ذخیره سازی سرد ، کیف پول Ledger Nano S قابل اعتماد یکپارچه سازی NIM را ارائه می دهد. اگر فاقد آن هستید ، پلتفرم Nimiq یک کیف پول ذخیره سازی اختصاصی به نام Nimiq Safe ارائه می دهد که در آن می توانید نشانه های NIM را ارسال و دریافت کنید.

نتیجه

اگرچه هنوز یک آلت کوین نسبتاً مبهم است ، Nimiq پتانسیل خود را نشان می دهد. این تلاش نیست که همه چیز برای همه مردم باشد. این یک دید واضح و ساده از… خوب ، واضح و ساده برای استفاده دارد. رمزنگاری هنوز موانعی در خصوص فرزندخواندگی دارد ، به ویژه برای افراد هراس انگیز در جهان ، و Nimiq قصد دارد از این موانع عبور کند. از این نظر ، می تواند برای افراد غیر رمزپایه جذاب تر از بیت کوین یا ETH باشد.

با این حال ، شستن لباس های شسته شده در مکان های عمومی هرگز حرکت خوبی برای هیچ تیمی در هر سازمانی نیست. چه رسد به یک سازمان رمزنگاری غیرمتمرکز که برای زنده ماندن به یک جامعه وفادار وابسته است.

تیم در Nimiq به سرعت در مقابله با شورش Reddit بنیانگذار آن عمل کرده اند. با این حال ، آنها اکنون کارهایی برای انجام این کار دارند تا جامعه امید خود را از چشم انداز پروژه از دست ندهد. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند و قیمت را طی چند هفته و ماه های بعدی بازپس بگیرند ، Nimiq هنوز به آینده ای روشن ضربه می زند.

منابع اضافی