NULS چیست?

NULS یک است زنجیره بلوک مدولار که پیاده سازی a اثبات اعتبار (POC) پروتکل اجماع. تیم پشتیبان آن مأموریت دارند زیرساخت های بلاکچین در سطح شرکت را با تمرکز بر قابلیت تنظیم و شخصی سازی فراهم کنند. آنها قصد دارند این کار را از طریق ماژول های قابل برنامه ریزی انجام دهند که شامل قراردادهای هوشمند ، زنجیره های فرعی و اجماع بین زنجیره ای و سایر موارد است. بیایید حفاری کنیم.

در این راهنما ، ما تجزیه و تحلیل می کنیم:

NULS چگونه کار می کند?

طراحی NULS شامل دو بخش عملکردی:

  • میکرو هسته پایه و اساس شبکه است. سازوکارهای اساسی پروژه را ارائه می دهد.
  • ماژول های عملکردی محفظه های پلاگین و بازی blockchain هستند. اتصال آنها بین یکدیگر کم است ، بنابراین می توانید هر طور که صلاح می دانید آنها را درون و خارج کنید.

ساختار مدولار

از طریق مدیر ماژول مجهز به میکرو هسته می توانید ماژول های مختلفی را به زنجیره بلوکی خود متصل کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید بر روی قراردادهای هوشمند ، فضای ذخیره سازی ، اجماع و حساب ها کنترل شخصی سازی کنید. رابطه بین ماژول ها و بلاکچین خود را چیزی شبیه به رابطه بین افزونه های وردپرس و وب سایت خود بدانید.

NULS معماری مدولار

NULS معماری مدولار

سیستم چند زنجیره ای

شبکه به جای میزبانی از تمام برنامه ها در زنجیره اصلی ، از زنجیره های فرعی در یک سیستم چند زنجیره ای استفاده می کند. برای تأیید بلوک ، زنجیره های فرعی به زنجیره اصلی گزارش می شوند ، که به نوبه خود ، عنوان های بلوک آنها را تأیید می کند. بنابراین ، سیستم به برخی ارتباطات بین زنجیره ای نیاز دارد.

NULS C3D

NULS C3D

برای انجام راستی آزمایی میان زنجیره ای ، NULS دارای یک دامنه اجماع بین زنجیره ای (C3D) است. به زبان ساده ، هر زنجیره فرعی مجموعه ای از گره های خاص خود را دارد. آنها همچنین مجموعه ای از گره ها را دارند که با زنجیره اصلی ارتباط متقابل را برقرار می کنند. گره هایی که در اجماع بین زنجیره ای شرکت می کنند ، نیاز به بارگیری ماژول هایی دارند که در هر دو زنجیره کار می کنند.

اجماع اثبات اعتبار (POC)

اگرچه شما می توانید اجماع زنجیره فرعی خود را بر اساس آنچه می خواهید تنظیم کنید ، اما زنجیره اصلی NULS از اجماع POC استفاده می کند. مشابه گواهی اثبات خطر (PoS) ، POC از شما می خواهد برای اجرای یک گره شبکه تعداد مشخصی از رمزها را قفل کنید. این پروژه همچنین پیاده سازی های مختلفی را انجام می دهد.

برای رای دادن به masternodes به 2000 NULS و برای ایجاد گره به 20،000 سکه نیاز دارید. اگر گره شما 200000 رای کسب کند ، به یک مدل اصلی تبدیل می شود.

اکنون ، ایده گره ها / گره ها چیز جدیدی نیست. با این حال ، NULS در استفاده از رتبه بندی اعتباری در کنار آنها بی نظیر است. این شبکه برای هر گره ضریب اعتباری را محاسبه می کند که پاداش اجماع آنها را تعیین می کند. محاسبه این است:

کاردینالیته اعتباری = ضریب ظرفیت + ضریب وظیفه

ضریب ظرفیت: بر اساس تعداد بلوک های تولید شده در گذشته محاسبه می شود

ضریب وظیفه: محاسبه شده بر اساس موارد نقض و دقت بلوک های تولید شده

هر سال پنج میلیون رمز وارد گردش می شود و کل عرضه از زمان راه اندازی از 100 میلیون توکن آغاز شد.

تیم و پیشرفت

NULS تیم به طور شگفت انگیزی برای سقف بازار فعلی پروژه ، متشکل از بیش از 30 عضو ، بزرگ است. این پروژه با هدایت مدیر عامل شرکت Liesa Huang و COO Isaac Kim ، در سراسر جهان شامل اعضای تیم از چین ، انگلیس ، فرانسه ، آمریکا و استرالیا است..

تیم رهبری

تیم رهبری

متأسفانه نقشه راه در وب سایت پروژه تا حدودی قدیمی است. با این حال ، به نظر می رسد این تیم شبکه اصلی را در ژوئیه 2018 راه اندازی کرده است. اکنون ، آنها در حال کار بر روی NULS 2.0 هستند.

این تکرار بعدی شامل ماژول های چند زبانه ، عملکرد بین زنجیره ای و رابط های بهتر بین محصولات مرتبط است. نسخه 2.0 در حال حاضر تست آلفا را پشت سر می گذارد و باید در Q2 2019 در testnet در دسترس باشد.

رقابت

در هسته اصلی خود ، NULS یک پلت فرم غیرمتمرکز برنامه (dapp) است ، بنابراین با پروژه های مشابه رقابت می کند. اتریوم شناخته شده ترین رقیب در فضا است. Lisk با استفاده از زنجیرهای جانبی پروژه مشابهی است. علاوه بر این ، NEO و Cardano مخالفت قابل توجهی دارند.

ارزش پیشنهادی منحصر به فرد NULS با طراحی مدولار و اجرای سازوکار اجماع اثبات اعتبار ارائه می شود.

تجارت

از زمان راه اندازی در اکتبر 2017 ، NULS بازار را تا حد زیادی دنبال می کند. قیمت دلار سکه در اوج بازار گاو نر در ژانویه 2018 به بالاترین رقم بیش از 8.00 دلار رسید. به دنبال آن ، قیمت به طور مداوم کاهش یافته است. اگرچه ، در مه 2018 به بالاترین قیمت BTC در حدود 0.0006 BTC رسید. قیمت ظاهرا پایین ترین قیمت را در 0.40 $ (0.0001 ~ BTC) پیدا کرده است.

مانند بیشتر آلت کوین ها ، پذیرش برای تغییرات مثبت قیمت بسیار مهم است. اما برای NULS ممکن است مدتی طول بکشد. نقشه راه پروژه هدف فقط 15 برنامه مبتنی بر NULS را به عنوان نقطه عطف بعدی خود ذکر کرده است. بنابراین ، احتمالاً به این زودی ها نباید انتظار جهش قیمت را داشته باشید.

NULS را از کجا بخریم

بیشتر حجم معاملات NULS در Bit-Z اتفاق می افتد ، به عنوان یک جفت ارز با بیت کوین. با این حال ، توصیه می کنیم در عوض به Binance نگاه کنید زیرا این گزینه محبوب تر برای بیشتر سکه های دیگر است. می توانید Bitcoin ، Ethereum ، Tether و Binance Coin را با NULS در سیستم عامل معامله کنید.

همچنین می توانید با کار با یک گره و رأی دادن در اکوسیستم پروژه سکه بدست آورید.

NULS را در کجا نگهداری کنید

تیم NULS یک کیف پول رسمی برای سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و Mac. علاوه بر این ، آنها یک کیف پول سبک ایجاد کرده اند که به شما امکان می دهد سکه های خود را بدون نیاز به بارگیری کل بلاکچین ذخیره کنید.

اگر کیف پول موبایل همان چیزی است که شما بدنبال آن هستید ، تیم NULS کیف پول شخص ثالث AnyBit را پیشنهاد می کند.

افکار نهایی

ساختار مدولار NULS بدون شک در فضای پلت فرم dapp بی نظیر است. حتی اگر این پروژه هنوز به تصویب نرسیده است یا قابل تشخیص نیست که شایسته موفقیت باشد ، تیم توسعه همچنان به ارسال کد به repo Github ادامه می دهد و به روزرسانی منظم را منتشر می کند.

راه اندازی NULS 2.0 و چرخش بازار می تواند همان چیزی باشد که این پروژه برای قرار دادن آن در کانون توجهات مورد نیاز است. حتی اگر در رتبه بندی بازار پایین باشد ، ممکن است چیزی باشد که بخواهید به آن توجه کنید.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

تلگرام

توییتر

گیتهوب

متوسط

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me