Nxt (NXT) چیست؟ | راهنمای اکوسیستم غیرمتمرکز

Nxt چیست?

Nxt از زنجیره بلوکی برای ایجاد یک اکوسیستم کامل از ویژگی های غیرمتمرکز استفاده می کند ، همه اینها به ارز Nxt نیاز دارند. به جای تغییر کد منبع اصلی بیت کوین ، همانطور که بسیاری از altcoin ها این کار را کرده اند ، توسعه دهندگان Nxt کد خود را از ابتدا در جاوا نوشتند. در حالی که Nxt یک بلاک چین عمومی است ، مجوزهای بلاکچین خصوصی بر اساس نرم افزار آن نیز برای خرید موجود است. توسعه دهندگان از Nxt به عنوان Blockchain 2.0 یاد می کنند و برنامه های متعددی را ارائه می دهند که صرفاً نگه داشتن یک دفتر معاملات عمومی نیست.

در این راهنما ، ما بحث خواهیم کرد:

ویژگی های غیرمتمرکز

در اینجا نمای معمول مشتری دسک تاپ وجود دارد که در آن به شبکه دسترسی پیدا می کنید.

مشتری Nxt

رابط کاربری Nxt

بیایید برخی از ویژگی های اصلی را بررسی کنیم.

دارایی و تبادل دارایی

شما می توانید دارایی داشته باشید که هر چیزی (مانند اوراق قرضه ، رزرو ، بلیط فیلم ، علائم تجاری و غیره) را در این سیستم عامل نشان دهد و آنها را از طریق مبادله همتا به همتا معامله کنید.

سیستم پولی

سیستم پولی به شما امکان می دهد ارز رمزنگاری شده خود را بسازید و بلافاصله تجارت آن را در سیستم عامل یا هر صرافی که از Nxt سیستم پولی.

بازار

بدون استفاده از واسطه ها می توانید با خیال راحت کالاهای دیجیتالی را در بازار بفروشید. پس از خرید ، پیوندی برای بارگیری کالای دیجیتال دریافت می کنید. مشخص نیست که اگر مردم مواد غیرقانونی را در بازار بفروشند ، چه عواقبی در پروژه ایجاد می شود ، زیرا غیرمتمرکز بودن سیستم عامل مانع از حذف کالا می شود.

پیام رسانی

همه تراکنش ها می توانند شامل یک پیام باشند و سیستم عامل به صورت پیش فرض پیام را رمزگذاری می کند.

رأی دادن

Nxt ویژگی رأی خود را برجسته می کند. از این طریق می توانید برای انجام یک حساب کاربری به تأیید چند شخص احتیاج داشته باشید. این می تواند در سازمان هایی مانند تعاونی ها یا موسسات خیریه مفید واقع شود.

تغییر سکه

منظور از تغییر سکه این است که سکه های شما از کجا آمده است. با این حال ، سیستم blockchain Nxt برای جابجایی روزمره طراحی نشده است. به طور سنتی “هر معامله ای می تواند باشد دیده و ردیابی شده است.”با این حال ، از طریق ویژگی Coin Shuffling ، شما باید یک حساب جدید ایجاد کنید و سپس بودجه خود را قبل از ورود به حساب جدید به طور تصادفی از طریق چندین حساب کاربری توزیع کنید..

ابر داده

به جای اینکه اطلاعات خود را در Google Drive یا Dropbox نگه دارید ، می توانید از فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز در Nxt Data Cloud. توسعه دهندگان بر این باورند که اسناد بی شماری وجود دارد که کاربران می خواهند به صورت امن در ابر خود بارگذاری کنند مانند گواهینامه ها ، قرارداد ها ، وصیت نامه ها و مجوزها.

این ویژگی های غیرمتمرکز با یک قیمت همراه است و هزینه اکثر آنها حداقل 1 Nxt است. می توانید هزینه های مربوط به هر معامله را بررسی کنید اینجا. 255 مورد از این تراکنش ها در یک بلوک قرار می گیرند و هر دقیقه یک بلاک جدید ایجاد می شود.

تاریخچه Nxt

Nxt برای اولین بار در نوامبر 2013 توسط یک توسعه دهنده نرم افزار ناشناس ، BCNext منتشر شد. این ایده برای اولین بار در bitcointalk.org ارائه شد و تقریباً 21 بیت کوین در بودجه جمع آوری کرد. یک بیت کوین در آن زمان حدود 250 دلار ارزش داشت. سپس توسعه دهنده متناسب با بیت کوین سهم آنها ، 1 میلیارد سکه را برای 73 نفر آزاد کرد.

بعداً این سکه ها از طریق “هدایا ، معاملات و پاداشها برای توسعه مداوم سیستم عامل” به مردم توزیع شد. سرانجام ، BCNext از پروژه فاصله گرفت و بنیاد Nxt برای هماهنگی جهت بیشتر شکل گرفت. با این حال ، به دلیل کمبود منابع و فشار بر علیه مرکزیت ، بنیاد قادر به هدایت موثر پروژه نبود. Jelurida BV اکنون این سیستم عامل را توسعه می دهد.

# بعدی v1.11.15 منتشر شد! این به روز رسانی اجباری برای همه است! https://t.co/cS81n4Brnl (بارگیری های بعدی) https://t.co/xajJwlC3HJ$ NXT # بلاکچین # ارز رمزنگاری شده

– جلوریدا (Jelurida) 7 اکتبر 2018

تیم & پیش رفتن

Jelurida BV Nxt را به طور ناشناس توسعه داده و اکنون دارای حقوق IP است. کریستینا کالچوا, بنیانگذار و کارشناس حقوقی Jelurida ، بر چگونگی “کشف مدلهای مختلف مجوز منبع باز و قابل اجرا بودن آنها در عمل” تمرکز دارد.

توسعه دهنده ارشد در Jelurida است لیور یافا. Nxt و Jelurida در طول این سالها مشارکت کنندگان زیادی در این پروژه داشته اند.

در حالی که هنوز توسعه فعال سیستم عامل وجود دارد ، شرکت مادر Jelurida همچنین یک Nxt 2.0 ، معروف به Ardor ، راه اندازی کرده است که به طور خاص برای مقابله با مقیاس پذیری طراحی شده است.

Ardor در ابتدا از فناوری بلاکچین مشابه Nxt و همراه با ایده “زنجیره کودک” استفاده کرد. با این حال ، اکنون Ardor بر اساس بلاکچین خود ساخته شده است و دیگر یک دارایی Nxt نیست..

علیرغم توسعه Ardor ، Jelurida اظهار داشت که همچنان به توسعه Nxt متعهد است. با این حال ، در طول سال 2018 تعداد کمی به روزرسانی در مورد این پروژه انجام شده است.

وجود دارد وب سایت اختصاصی جایی که می توانید تمام به روزرسانی های مربوط به همه پروژه های جلوریدا را دنبال کنید.

عرضه سکه و پایداری

توسعه دهندگان یک میلیارد سکه در سال 2013 توزیع کردند و سکه های جدید هرگز ایجاد یا استخراج نخواهند شد زیرا Nxt به جای اثبات کار از سهم سهام استفاده می کند. Nxt یکی از اولین سکه هایی بود که کاملاً به اثبات سهام اعتماد کرد. اثبات سهام مزایای مختلفی را به همراه دارد اگرچه دارای معایبی نیز می باشد.

در حالی که توسعه ادامه یافته است و دارندگان توکن سکه های Ignis رایگان را از Ardor ICO دریافت کرده اند ، لازم به ذکر است که این پروژه ممکن است با مقیاس بندی مقابله کند. یک مسئله این است که حتی اگر رمزها یا ارزهای شخصی خود را در سیستم عامل پیاده سازی کنید ، بازهم هزینه تراکنش به نشانه های Nxt نیاز دارد.

رقابت

جنبش اقتصاد جدید ، معروف به NEM از Nxt الهام گرفته شده و شباهت های زیادی در کاربردهای آن دارد. با این حال ، به دلیل توزیع متمرکز اولیه سکه های Nxt ، NEM ترجیح داد که یک چنگال سخت را اجرا نکند و با یک کد کد جدید شروع به کار کرد. واضح است که تقاضای ایده سیستم عاملهای غیرمتمرکز وجود دارد زیرا در زمان ارائه این مقاله ، NEM در کل بازار کل 16 است.

تاریخچه تجارت

مانند تمام سکه ها ، سنبله ها و افت های بزرگی وجود داشته است. اگرچه تمام سکه ها در ژانویه 2018 میلادی افزایش یافت ، اما در مورد Nxt می توانست به دلیل انتشار Ardor و IGNIS ICO خود که بیش از 15 میلیون دلار درآمد داشت ، در آن زمان اوج تجربه کند..

Nxt را از کجا بخریم

می توانید از بیت کوین برای تجارت در صرافی های معروف مانند Bittrex و Poloniex استفاده کنید. همچنین می توانید Ethereum را با Nxt در صرافی HitBTC معامله کنید.

Nxt را کجا ذخیره کنید

Nxt Client کلیه سکه ها و معاملات شما را ذخیره می کند. می توانید آن را بارگیری کنید اینجا. در حال حاضر در سیستم عامل های Linux ، Windows ، Mac و Android در دسترس است.

شما باید یک حساب کاربری و عبارت عبور ایجاد کنید که کلید دسترسی به اطلاعاتی است که در نهایت در blockchain ذخیره می کنید. ورود به سیستم و تنظیم مشتری دقیقاً انجام شده است اینجا.

نتیجه

این پروژه نوید اولیه بسیاری از پروژه نوآورانه و جاه طلبانه ای را می دهد که تمام پتانسیل های بلاکچین را بررسی می کند. با ICO های آینده و برنامه های غیرمتمرکز موجود ، NXT هنوز هم می تواند یکی از موفق ترین پروژه های بلاکچین باشد. با این حال ، به نظر می رسد تیم Jelurida رویکرد فعالانه تری را برای توسعه Ardor در طول سال 2018 در نظر گرفته است. باید دید که آیا این در آینده تغییر خواهد کرد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط سارا روتری در تاریخ 18 دسامبر 2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر در این پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

سکو

انجمن

جلوریدا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map