داش چیست?

داش فوری و نیمه خصوصی است ارز رمزنگاری شده بر اساس پایگاه کد Bitcoin و Litecoin. با این حال ، این شامل تغییرات و بهبودهای مختلفی است که از زمان آغاز به کار آن در سال 2014 ، آن را متمایز کرده است. خالق پروژه ، ایوان دافیلد ، Dash را برای پرداختن به سه مسئله اصلی که در شبکه موجود بیت کوین مشاهده کرد ، ایجاد کرد: حریم خصوصی ، حاکمیت و سرعت معامله. در طول چهار سال گذشته ، Dash با تبدیل شدن به یکی از برترین ارزهای رمزپایه جهانی ، با کلاهبرداری بازار خود با وجود بازار بسیار رقابتی ، به طور مداوم در بیست رمز ارز برتر قرار دارد..

هدف اصلی Dash این است که پول دیجیتال بیشتر قابل استفاده باشد. در حال حاضر ، می توانید بیت کوین را برای معاملات آنلاین و انتقال ارزش ارسال کنید. با این حال ، زمان انتظار برای تأیید تراکنش در بلاکچین بیت کوین ، استفاده از بیت کوین را برای معاملات درون فروشگاهی یا سایر انتقال ارزش ها که نیاز به تأیید تقریباً فوری دارند ، غیرقابل انجام می کند..

هزینه های بالای بیت کوین نیز آن را برای معاملات کوچکتر انتخاب محدود می کند و سود عمومی آن را به عنوان ارز دیجیتال برای خرید کالا و خدمات محدود می کند. همانطور که خواهیم دید ، Dash با معماری ابتکاری خود به دنبال حل این مسائل است.

در این راهنما ، ما به موارد زیر شیرجه می زنیم:

تاریخچه مختصر Dash

Dash به عنوان چنگالی از پایگاه کد Bitcoin / Litecoin آغاز شد. در ابتدا با تأکید بر حریم خصوصی و سرعت معامله ، به عنوان سکه ای برای معاملات غیرقانونی شهرت داشت. در روزهای ابتدایی ، این XCoin شناخته می شد ، اما این نام به زودی به Darkcoin تغییر یافت ، و بیشتر به این ایده پرداخت که از ویژگی های حفظ حریم خصوصی Dash می توان برای پنهان کردن معاملات نقاشی استفاده کرد. جامعه که می خواست دور از انجمن سکه های تاریک باشد ، تغییر نام نهایی داد و به Dash تبدیل شد ، یک بنای “پول نقد دیجیتال”.

ویژگی های اولیه روز Dash با طراحی و ساخت معماری دو لایه منحصر به فرد ارز است که سرعت معاملات سریع و اختلاط سکه های لازم برای حفظ حریم خصوصی را تسهیل می کند. اندکی پس از آن ، دش یک سیستم حاکمیت غیرمتمرکز را به کار گرفت که به کاربران قدرت اجازه می دهد درباره پیشنهادهای توسعه شبکه رای دهند.

در دنیای شرکت ها ، چهار سال هنوز یک دوره ابتدایی شرکت است. با این حال ، در فضای در حال رشد و ظهور ارزهای رمزپایه که به سرعت در حال ظهور است ، اکنون Dash یکی از محافظان قدیمی است. این نشان دهنده یکی از پایدارترین و ثابت ترین ارزهای رمزپایه در حال حاضر در بازار است. این پایداری تا حدی ناشی از جامعه بسیار فعال کاربران Dash است. این کاربران هزاران موضوع و نظر درباره پروژه در مورد ایجاد کرده اند Reddit و BitcoinTalk, و آنها پروژه را به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته اند. از زمان ایجاد ، Dash دائماً گره هایی را به شبکه خود اضافه کرده و با این رشد ، قابلیت اطمینان و امنیت را افزایش می دهد.

داش چگونه کار می کند?

نوآوری Dash یک ساختار دو طبقه برای بلاکچین آن بود. ردیف اول برای هر کسی که بیت کوین ، بیت کوین کش ، لیتو کوین و سایر مدارک استاندارد اثبات ارزهای رمزپایه را مطالعه کرده است آشنا است. در Dash ، ماینرها مسئول ایجاد بلوک های جدید و ایمن سازی بلاکچین هستند. در ازای دریافت بلوک های استخراج ، استخراج کنندگان در Dash 45 درصد پاداش بلوک دریافت می کنند. این در مقایسه با بیت کوین است که استخراج کنندگان 100 درصد پاداش بلوک دریافت می کنند. 55 درصد باقی مانده پاداش بلوک به مکان دیگری اختصاص داده می شود ، همانطور که به زودی خواهیم دید.

داش متوسط ​​است زمان بلوک 2.5 دقیقه, چهار برابر سریعتر از بیت کوین. برای استخراج ، تیم توسعه یک الگوریتم هش اختصاصی معروف به X11 ایجاد کرد که به هش متوالی و مکرر نیاز دارد. نشان داده شده است که الگوریتم X11 از آن استفاده می کند 30٪ وات کمتر از Litecoin’s Scrypt الگوریتم.

تعداد Dash Masternodes (ژانویه 19)

تعداد Masternodes (ژانویه 19)

ردیف دوم معماری Dash برای سرورهایی است که توسط کاربران قدرت تنظیم شده اند و به آنها masternodes می گویند. این ابزارها معاملات پرداخت فوری را پردازش می کنند ، اختلاط سکه را تسهیل می کنند و به پیشنهادات حاکمیت رأی می دهند. در ازای دریافت این خدمات ، masternodes 45 درصد پاداش بلوک را دریافت می كنند. هر کسی می تواند یک مدل اصلی در شبکه Dash ایجاد کند ، اما ابتدا لازم است این کار را انجام دهید ثابت کنید که شما 1000 داش دارید (در حال حاضر معادل حدود 90،000 دلار).

حداقل 1000 سکه یک اقدام امنیتی است که از حمله علیه شبکه نظیر به نظیر معروف به a جلوگیری می کند حمله سیبیل. حملات Sybil شامل ایجاد بسیاری از حسابهای جعلی تحت نامهای مستعار است ، حسابهای جعلی کافی برای تشکیل اکثر پایگاه کاربر و در نتیجه تأثیرگذاری بر شبکه. با احتیاج به 1000 DASH برای راه اندازی راه حل مستقل ، انجام یک حمله Sybil علیه شبکه masternode بسیار گران است. حداقل 1000 DASH دارای مزیت اضافی برای ثابت نگه داشتن قیمت سکه است و این اطمینان را می دهد که وقتی رایانه های شخصی به پیشنهادهای حاکمیتی رأی می دهند ، برای موفقیت کل شبکه سرمایه گذاری می کنند.

چگونه Masternodes پرداخت های فوری را تسهیل می کند

یکی از ویژگی های اصلی Dash InstantSend است. از آنجا که Dash می خواهد نوعی پول نقد دیجیتال باشد که مردم بتوانند از آن در فروشگاه ها استفاده کنند ، تأیید معاملات باید فوری انجام شود. در حالی که زمان بلوک 2.5 دقیقه به این معنی است که معاملات استاندارد Dash سریعتر از بیت کوین است ، 2.5 دقیقه هنوز خیلی طولانی است تا صبر کنید تا معامله شما در فروشگاه های مواد غذایی یا پمپ بنزین پاک شود. راه حل پروژه پرداختهای InstantSend است که توسط شبکه های شبکه تأیید شده است.

اساساً ، شما معامله خود را به یک مدل اصلی ارسال می کنید. masternode وجوه را قفل می کند تا دو برابر هزینه نشود و پس از قفل شدن اعتبار ، تأیید می فرستد. این معامله هنوز به عنوان بخشی از بلوک های آینده به دفتر اضافه می شود ، اما از آنجا که masternode وجوه را قفل کرده است ، پرداخت معامله تضمین می شود. پرداختهای InstantSend فقط در چند ثانیه تأیید را دریافت می کنند. حل مشکل تأیید سریع یک مانع غیر پیش پا افتاده برای ارزهای رمزپایه نیست. راه حل Dash’s masternode در میان گزینه های انگشت شماری برای پردازش فوری معاملات ارز دیجیتال است.

ویژگی ها و مزایای Dash

برخی از مزایا

اختلاط سکه داخلی باعث گمنامی می شود & حریم خصوصی

چندین برنامه شخص ثالث خدمات اختلاط سکه را برای بیت کوین ارائه می دهند ، اما به عنوان پیش فرض ، معاملات بیت کوین به صورت عمومی قابل ردیابی است. علاوه بر این ، اگر کسی هویت شما را با آدرس عمومی شما پیوند دهد ، می تواند معاملات ورودی و خروجی شما را کنترل کند. این مسئله برای قابلیت استفاده و استفاده از سیستم نقدی دیجیتال مشکل ساز است. در سال 2014 ، Dash یکی از اولین سکه های حفظ حریم خصوصی موجود در بازار شد (همراه با Monero در همان سال). این شبکه شامل اختلاط سکه داخلی است که ردیابی معاملات را تقریباً غیرممکن می کند.

Dash سرویس مخلوط کردن سکه های خود را PrivateSend می نامد. در ابتدایی ترین حالت ، وقتی می خواهید یک معامله خصوصی ارسال کنید ، درخواست را برای masternodes ارسال می کنید. یک masternode درخواست مخلوط کردن شما را پخش می کند و شما را با سایر معاملات هم زمان مطابقت می دهد و به شما کمک می کند فرقه های 0.1 ، 1 یا 10 DASH را بین بسیاری از کاربران جابجا کنید. سپس ، اولین masternode معامله شما را به یک مدل دیگر انتقال می دهد که در آن فرآیند مخلوط کردن دوباره آغاز می شود ،.

Masternodes نمی تواند به طور مستقیم جزئیات معاملات شما را بیاموزد ، اما استفاده از چنین سیستم اختلاط سکه به طور ضمنی نیاز به اعتماد به شبکه Dash و اپراتورهای masternode دارد. اگر حریم خصوصی شماره یک نگرانی شما در یک ارز دیجیتال است ، مونرو و Zcash مسائل مربوط به اعتماد به نفس شبکه و محافظت از هویت را با جزئیات بسیار بیشتری بررسی کرده اند. با این حال ، برای اکثر برنامه ها ، Dash با مخلوط کردن سکه های خود سطح بالایی از حریم خصوصی و غیرقابل ردیابی را فراهم می کند.

دولت غیرمتمرکز ، هشدار سخت را کاهش می دهد

قبلاً اشاره کردیم که ماینرها 45 درصد پاداش بلوک و ماسونرودها 45 درصد دیگر دریافت می کنند. 10 درصد باقیمانده به توسعه ، بازاریابی و زیرساخت های شبکه Dash برای ادامه رشد و پیشرفت اختصاص یافته است.

یکی از چالش هایی که بیت کوین با آن روبرو است این است که هرگاه پایگاه کاربر در مورد نحوه تغییر در سیستم اختلاف نظر داشته باشد ، نتیجه این یک چنگال سخت بلاکچین بیت کوین است. با گذشت زمان ، این باعث تقسیم جامعه بیت کوین به بسیاری از جوامع کوچکتر از جمله Litecoin ، Bitcoin Cash ، Bitcoin Gold و حتی Dash شد. برای حل این مشکل تکه تکه شدن جامعه با فورک های سخت ، دش یک مدل حاکمیت غیرمتمرکز را اجرا کرد.

اطلاعات Dash Masternode (ژانویه 19)

اطلاعات Masternode (ژانویه 19)

در Dash’s سیستم حاکمیت و رای گیری, هرکسی می تواند یک ویژگی ، تغییر یا برنامه بازاریابی جدید را پیشنهاد دهد که باعث بهبود شبکه Dash می شود. سپس الگوها به هر پیشنهاد رأی می دهند. تعداد رأی های مثبت به پیشنهاد باید حداقل 10 درصد از کل آرایه های رایج بیش از آرای منفی باشد. به عنوان مثال ، در حال حاضر وجود دارد 4800 مازندرود در شبکه Dash. بنابراین ، برای هر پیشنهاد جدید ، رأی مثبت باید بیش از 480 رأی منفی (10 درصد از کل شمارش آراسته) بیشتر باشد تا تصویب پیشنهاد به تصویب برسد..

وقتی پیشنهادی تصویب شد ، از پاداش بلوک بودجه دریافت می کند. به این ترتیب ، در صورت مخالفت جامعه با هدایت تیم ، داش می تواند به اخراج تیم توسعه فعلی خود رای دهد..

گسترش قابلیت استفاده با یک برنامه & API

جدیدترین پیشرفت در معماری Dash است Dash Evolution. به عنوان بخشی از هدف این پروژه برای استفاده آسان ، وجه نقد فوری دیجیتال ، به روشی روشن برای پذیرش و انجام پرداخت های داش احتیاج دارد. وب سایت پروژه چالش را آسان ساختن معاملات دیجیتال توصیف می کند که مادربزرگ شما می تواند بفهمد چه کاری انجام دهد.

برای این منظور ، Evolution یک API و یک برنامه تلفن همراه است که به مصرف کنندگان امکان می دهد پرداخت کنند و فروشگاه های وب بدون نیاز به تعامل با مشتری بلاکچین ، پرداخت را بپذیرند. گرچه هنوز به طور کامل اجرا نشده است ، اما بنیانگذاران معتقدند این سطح بعدی استفاده از پول نقد دیجیتال است.

نقشه راه

متأسفانه ، تیم خود را به روز نکرده است نقشه راه از ژوئن 2018. همانطور که در بالا ذکر شد ، نقطه عطف بزرگ بعدی این پروژه Dash Evolution است. فراتر از یک API و برنامه تلفن همراه, سیر تکاملی شامل می شود:

  • سیستم فایل مشترک (DashDrive)
  • کیف پول های مشتری سبک
  • سیستم های رای گیری و حاکمیت بودجه به روز شده
  • کیف پول اجتماعی با لیست دوستان و حساب های چندرسانه ای

مشخص نیست که این ویژگی های جدید چه زمانی در دسترس خواهد بود.

تجارت

DASH دو سال اول نسبتاً ناخوشایند از نظر قیمت داشت. تا آغاز سال 2017 بود که قیمت DASH شروع به حرکت کرد و از حدود 10 دلار (0.0105 پوند BTC) منفجر شد و به بالاترین حد بیت کوین 0.1083 پوند BTC (یا 110 دلار) رسید. این تنها با افزایش 1000 درصدی دلار آمریکا و بیش از 900 درصدی افزایش BTC – طی فقط سه ماه برابر است.

این نوسان شدید قیمت به احتمال زیاد ناشی از چند عامل بوده است. مسلماً تأثیرگذارترین علت اعلام تاریخ انتشار اولین مراحل Evolution بود. به احتمال زیاد این اعلامیه ، در ترکیب با سرمایه گذاری سوداگرانه ، باعث شده است فشار کوتاه افزایش قیمت بالاتر از قیمت طبیعی.

پس از اوایل حرکت قیمت سال 2017 ، سکه در بیشتر قسمت ها بازار عمومی را دنبال کرد. البته لازم به ذکر است که قیمت متغیرتر از سایر altcoins – در هر دو جهت است. DASH در طی بازار خرس 2018 بهتر از اکثر altcoins ظاهر شد. قیمت آن در حال حاضر بین 75 تا 85 دلار است.

Adoption در این مرحله نام بازی برای Dash است. مراقب اعلامیه های انتشار Evolution باشید زیرا در گذشته تأثیر مثبتی بر قیمت داشته اند و ارتباط مستقیمی با پذیرش واقعی دارند.

DASH را از کجا بخرید

جای تعجب است که صرافی های کمتر شناخته شده از حجم معاملات DASH بالایی نسبت به همتایان محبوب خود برخوردار هستند. برای بالاترین حجم ، باید بیتمب را چک کنید و سکه را با KRW خریداری کنید.

همچنین می توانید مقداری DASH با دلار در Bitfinex یا با BTC در ETH در Binance دریافت کنید.

استخراج و Masternodes

به غیر از خرید مستقیم DASH ، می توانید آن را استخراج کنید یا آن را به عنوان مدل اصلی دریافت کنید. اگرچه از نظر فنی می توانید سکه را با استفاده از CPU / GPU استخراج کنید ، اما دیگر سودآور نیست ، بنابراین باید این کار را با ماینر ASIC بجای. برای پیوستن به شما استخرهای استخراج در دسترس نیستند.

به یاد داشته باشید به تبدیل به یک مدل اصلی شود, شما نیاز به سهام 1000 DASH دارید. پس از انجام این کار ، می توانید سرور خود را برای مدل موردنظر خود اجرا کنید یا یک راه حل میزبان را تنظیم کنید. اگر عضوی از اردوگاه غیر فنی باشید ، گزینه دوم ارجح است.

DASH را در کجا ذخیره کنید

کیف پول ، کیف پول و کیف پول بیشتر. تعداد DASH کیف پول به ظاهر بی نهایت است. کیف پول Core برای سیستم عامل های ویندوز ، OSX و Linux دریافت کرده اید. کیف پول های نرم افزاری Exodus و Jaxx نیز از این سکه پشتیبانی می کنند.

شاید شما بیشتر یک مرد سخت افزار (یا دختر) باشید. Ledger ، Trezor و KeepKey نیز از DASH پشتیبانی می کنند. سرانجام ، شما می توانید آن را مدرسه قدیمی با کیف پول کاغذی رسمی. گزینه های شما بی پایان است

نتیجه

Dash دارای سابقه قوی و جامعه باورنکردنی است. در طول چهار سال گذشته ، حاکمیت غیرمتمرکز پروژه پیشرفت چشمگیری در ساختار منحصر به فرد دو لایه شبکه ایجاد کرده است. در نتیجه ، Dash رشد مداوم و پایداری را مشاهده کرده است که آن را در نزدیکی بالای بسته بسیاری از altcoins نگه داشته است. طی سالهای آینده این سکه را زیر نظر داشته باشید و انتظار رشد مداوم را داشته باشید.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 1.9.2019 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

تلگرام

Reddit

توییتر

گیتهوب