نانو چیست?

نانو امیدوار است که بعضاً بیت کوین تبدیل شود: یک جایگزین کارآمد و مناسب برای ارزهای فیات.

در Nano’s کاغذ سفید, تیم توسعه ارز رمزنگاری شده نگران کننده بودن عملی بودن بیت کوین به عنوان یک ارز مشترک است. نگرانی ها به شرح زیر است:

  • مسائل مربوط به مقیاس پذیری ، کاربران را با هزینه های بالای معامله مواجه می کند, با هزینه متوسط ​​10.38 دلار.
  • تأخیر بالای محاسباتی بیت کوین باعث ایجاد یک میانگین زمان معامله 164 دقیقه.
  • اثبات اجماع کار بیت کوین سالانه 27.28TWh تخمین زده می شود, به طور متوسط ​​260 کیلووات ساعت در هر معامله.

نانو با استفاده از ساختار شبکه بلوکی مخصوص به خود ، می خواهد در جایی که بیت کوین کوتاه است ، موفق شود. ارز رمزنگاری شده وعده داده است که معاملات با هزینه صفر را در زمان واقعی و بدون همان هزینه سربار و انرژی مصرفی بیت کوین انجام می دهد..

اگر فکر می کنید همه اینها برای درست به نظر می رسد خوب است ، خودتان را خرج کنید و به خواندن ادامه دهید. در این راهنما ما موارد زیر را مرور خواهیم کرد:

نانو چگونه کار می کند

مشبک

ساختار بلوک شبکه

مانند IOTA ، نانو از الگوریتم نمودار دایره چرخشی (DAG) استفاده می کند ، اما پروژه به جای استفاده از DAG برای گره زدن ، از فناوری جدید خود استفاده می کند به نام شبکه بلوک.

زیرساخت شبکه بلوک مانند یک بلاکچین کار می کند اما با چند تفاوت اساسی. برای شروع ، هر حساب در پروتکل Nano دارای بلاکچین خاص خود است که به آن زنجیره حساب می گویند. فقط کاربر یک زنجیره حساب می تواند زنجیره فردی خود را اصلاح کند و این اجازه می دهد تا هر زنجیره حساب به طور همزمان از بقیه شبکه شبکه بلوک به روز شود.

در واقع ، این بدان معنی است که شما می توانید بلوک های موجود در حساب خود را بدون تکیه بر کل شبکه ارسال و به روز کنید. برای دستیابی به این هدف ، هر وجهی که از طریق شبکه بلوک Nano ارسال می کنید ، به دو معامله نیاز دارد: معامله فرستنده و معامله گیرنده. برای تسویه معامله ، طرف گیرنده باید بلوکی را امضا کند که تأیید وجه را دریافت می کند. اگر فقط بلاک طرف ارسال کننده امضا شده باشد ، معامله به دلیل حل نشده معلق است. همه تراکنش ها در بسته های User Datagram Protocol (UDP) ارسال می شوند ، که هزینه های محاسبات را پایین نگه می دارند و به فرستنده ها اجازه می دهد پول را انتقال دهند حتی اگر گیرنده آفلاین باشد.

دفتر مشبک بلوک

یکی از ویژگیهای جذاب شبکه مشبک نحوه رسیدگی و ذخیره معاملات در دفتر حساب آن است. هر تراکنش نانو بلوک مخصوص به خود است و هر بلاک جدید جایگزین معامله قبلی در زنجیره حساب کاربر خود می شود. به منظور حفظ سابقه حساب مناسب ، بلوک های جدید سوابق موجودی صاحب حساب را ثبت می کنند و آن را در معامله پردازش فاکتور می گیرند.

برای نشان دادن این ، اگر NANO را به شخصی می فرستید ، معامله با در نظر گرفتن تفاوت بین بلوک ارسال و مانده فعلی شما در بلوک قبلی تأیید می شود. در انتهای دیگر معامله ، بلوک دریافت مبلغ را به بلوک قبلی زنجیره حساب خود اضافه می کند. نتیجه نهایی یک بلوک جدید است که تعادل به روز شده هر کاربر را ثبت می کند.

تحت این سیستم ، نانو سوابق موجودی یک حساب را در دفتر خود ثبت می کند ، نه یک تاریخچه کامل از همه معاملات مانند دفترهای توزیع شده سنتی. این بدان معنی است که شبکه نانو فقط باید هر حساب را در دفتر کامل خود ثبت کند. شبکه به جای نگهداری سابقه کلیه معاملات قبلی ، تنها مانده حساب را ذخیره می کند.

اگر درک نکرده اید که چرا این ممکن است راه حلی برای تأخیر و مقیاس پذیری بیت کوین ارائه دهد ، ما قصد داریم برخی از مزایای آن را در زیر بررسی کنیم.

مزایای زیرساخت شبکه بلوک

تأخیر بهبود یافته

به لطف زنجیره های حساب ، هر حساب و زنجیره ای آن می تواند به طور همزمان به طور کل از شبکه به روز شود. با اجرای سازوکار دو معامله ، گیرنده و فرستنده وجوه به تأیید معامله بستگی دارد. این کار نیاز ماینرها را به طور کامل از بین می برد و زمینه را برای معاملات فوری و فاقد هزینه فراهم می کند.

راه حل های مقیاس پذیری

کلیه معاملات نانو به طور مستقل از زنجیره اصلی شبکه انجام می شود. آنها همچنین در یک بسته UDP قرار می گیرند و در بلوک های خود ثبت می شوند. به طور موثر ، این مساله را مسدود می کند زیرا گره ها وظیفه نگهداری یک سابقه جامع از همه معاملات شبکه را ندارند. در عوض ، آنها فقط به جای کل دفتر حساب خود ، مانده حساب های شخصی هر زنجیره حساب را ذخیره می کنند.

با استفاده از دفتر توزیع شده سنتی بیت کوین ، تا زمانی که کل بلوک در بلاکچین ساخته نشود ، نمی توان یک معامله را پاک کرد. این بلوک ها به عنوان دفتر کل اطلاعات مالی شبکه عمل می کنند و شامل کل تاریخ معاملات بیت کوین هستند. با ذخیره اطلاعات بیشتر ، ما شاهد زمان معامله کسل کننده و هزینه های بالای آن هستیم. زنجیره های حساب نانو یک زیرساخت سبک را ایجاد می کند. و در نتیجه ، شبکه بلوکی مقیاس پذیری بهتری را در مقایسه با بلاک چین های قدیمی ارائه می دهد.

بهره وری انرژی و تمرکززدایی

نانو با استفاده از مدل اثبات شده سهام (DPoS) مشابه Ark ، شبکه خود را ایمن نگه می دارد. در صورت وجود مغایرت در معاملات متناقض ، نمایندگان نانو رای می دهند که کدام معامله معتبر است. DPoS در مقایسه با مکانیسم اثبات کار بیت کوین مزایای زیادی را به همراه دارد.

یکی ، بدون استخراج کنندگان ، نانو از حملات استخراج و تمرکز defacto استخرهای بزرگ استخراج به شبکه Bitcoin’s محافظت می کند. نمایندگان نانو سهمی از واحد پول آن را در اختیار دارند ، بنابراین آنها از سوusing استفاده از قدرت خود منصرف می شوند زیرا مبادا مشروعیت کل شبکه و در نتیجه سرمایه گذاری خود را به خطر بیندازند..

بعلاوه ، به دلیل ساختار شبکه بلوکی ، نمایندگان فقط در صورت بروز مشکلی نیاز به بررسی تراکنش ها دارند. در نتیجه, اجرای یک گره در شبکه نانو بسیار کمتر از انرژی مصرف گره ها در صورتی که گره ها تحت مدل اثبات شده کار می کنند ، است.

dPos

گره های نمایندگی فقط معاملات متناقض را تأیید می کنند.

تاریخچه تجارت

در انتهای سال 2017 ، نانو از نظر قیمت صعود چشمگیری داشته است. اما از آن زمان سکه افتاده است. طی دو هفته آخر دسامبر همان سال ، قیمت نانو از حدود 2.30 دلار (0.000114 پوند BTC) به بالاترین قیمت خود در حدود 35.00 دلار (0.00248 ~ BTC) افزایش یافت. ما ریاضی را برای شما انجام خواهیم داد: طی نیم ماه بیش از 1400 درصد جهش.

متأسفانه ، قیمت نانو از زمان رسیدن به بالاترین حد به سرعت و به طور مداوم کاهش یافته است. با کمی بیش از 0.95 دلار (0.00024 پوند BTC) می توانید مقداری تحویل بگیرید

به عنوان یک ارز رمزنگاری شده که به طور مستقیم با بیت کوین رقابت می کند ، تصور بهبودی نانو دشوار است. موفقیت راه حل های مقیاس گذاری بیت کوین به احتمال زیاد به معنای پایان سکه است.

نانو را از کجا بخریم

بخش عمده ای از معاملات نانو در Binance با BTC یا ETH اتفاق می افتد. همچنین می توانید جفت های تجاری BTC / NANO و ETH / NANO را با حجم کمتری در KuCoin و HitBTC پیدا کنید.

نانو را کجا ذخیره کنیم

در حال حاضر سکه دارای دو گزینه کیف پول آنلاین است (NanoWallet, NanoVault) و سه گزینه تلفن همراه (NanoWalletCompany, کانو, NanoBlocks).

اگر به دنبال امنیت بیشتر هستید ، Ledger Nano S گزینه عالی دیگری است.

نانو گذشته ، حال و آینده

از زمان راه اندازی آن در سال 2015 و برندسازی مجدد آن در اوایل سال 2018 ، تیم نانو تلاش های مشترکی را برای توسعه پروژه خود و به روز کردن جامعه با پیشرفت خود انجام داده است. تیم کمتر از ده نفر توسط کالین لماهیو ، مهندس نرم افزار با ده سال سابقه زیر نظر خود هدایت می شود.

در مارس 2018 ، تیم با ایجاد Universal Blocks یک مرحله مهم را به دست آورد. پیش از این ، این پروژه از چهار نوع بلوک استفاده می کرد. Universal Blocks این چهار نوع را در یک نوع بلوک ادغام می کند. این نقطه عطف باعث افزایش کارایی ، مقیاس پذیری بیشتر و امکان چندین ویژگی دیگر شد.

در آوریل 2018 ، تیم دوباره ساختار طولانی مدت خود را ایجاد کرد نقشه راه. این صفحه وب شامل اطلاعات کامل و همیشه در حال تغییر در مورد توسعه نانو در چهار زمینه: تجربه ، فرزندخواندگی ، کیف پول و پروتکل است.

افکار نهایی

نانو به خوبی می تواند یک راه حل مناسب برای مقیاس پذیری و تأخیر Bitcoin ایجاد کند. همچنین می تواند به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را که برای تعریف اثبات استخراج کار به وجود آمده کاهش دهد.

اگر ارز رمزنگاری شده واقعاً بخواهد به جایگزینی مناسب برای ارز فیات تبدیل شود ، باید مشکلات موجود بیت کوین را کنار بگذاریم یا با آنها سازگار کنیم. اگر نانو در عمل همان عملکرد کاغذی را داشته باشد ، ممکن است در سالهای آینده لاته کدو تنبل خود را با نانو بخرید.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 2.19.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

اختلاف

گیتهوب

Reddit

متوسط