هر وقت معامله جدید بیت کوین انجام می دهید ، انگیزه شما از سیستم های اعتقادی داخلی قدرتمند است. هنگامی که دکمه خرید یا فروش را فشار می دهید ، به میزان زیادی در مورد خواسته های شما و برآورد ذاتی ارزش شخصی شما صحبت می کند.

وقتی اخبار صعودی (نزولی) می شنوید ، تهویه مالی و عزت نفس داخلی شما حتی می تواند واکنش بیش از حد نشان دهد و باعث شود بیش از حد پرخاشگرانه یا ترسوانه تجارت کنید. درک اساسی از روانشناسی معاملات بیت کوین می تواند رژیم معاملات و سرمایه گذاری شما را در یک سطح ثابت حفظ کند.

به هر حال روانشناسی تجارت چیست?

روانشناسی معامله وضعیت داخلی خودآگاهی ، خود انضباطی ، ارزش شخصی ، منطقی بودن و پاسخگویی است که بر کلیه وظایف و تصمیمات تجاری و سرمایه گذاری شما تأثیر می گذارد ، مانند:

 • تجزیه و تحلیل بازار (فنی و / یا بنیادی)
 • اندازه گیری موقعیت و ریسک حساب
 • کنترل از دست دادن
 • سود بردن
 • ارزیابی نتایج معاملات

مسائل عمیق روانشناختی باعث هرج و مرج می شود

اگر مسائل روانشناختی شما حل نشده باشد ، هر یک از اجزای سیستم تجارت فوق به نوعی تحت تأثیر منفی قرار می گیرند. به عنوان مثال ، شما ممکن است تجزیه و تحلیل نمودار خود را از طریق اعتماد به نفس ضعیف خود فیلتر کنید. این می تواند منجر به این شود که شما یک تجارت بد یکی پس از دیگری انجام دهید ، بنابراین تصویری از بی ارزشی داخلی شما تأیید می شود.

نیاز به حمایت از خانواده ممکن است باعث شود شما معاملات سه برابر بزرگتر از حد مجاز کنترل ریسک را انجام دهید. شاید شما با مشکلات روانی جدی و حل نشده ای روبرو هستید که می تواند باعث آسیب رساندن به برنامه طولانی مدت تجارت بیت کوین شما شود و باعث تصمیمات نامناسب تجاری شود که برای شما هزینه دارد.

به عنوان مثال ، شاید شما به طور مداوم نتوانید سودهای کلان و ناگهانی کسب کنید. به جای رزرو سود 10 ، 20 یا حتی 50 درصدی بیت کوین ، ممکن است اجازه دهید سود شما از بین برود با این امید که قیمت ها همچنان ادامه داشته باشند. حتی ممکن است یک برنده بزرگ را به درون ناودان سوار کنید و ضرر ناخوشایند و بیهوده ای کسب کنید.

راهنما موجود است

اگر معاملات بیت کوین شما از چنین اقدامات خودشکنی رنج می برد ، باید معامله را متوقف کرده و به ریشه اصلی این مشکل بپردازید. موفقیت شما به عنوان یک معامله گر بیت کوین منوط به کنترل احساسات ترس و حرص و آز شماست. هر کس دیگری مسائل روانشناختی که باعث می شود شما از رژیم معاملات فکری خود دور شوید نیز باید مورد توجه قرار گیرد. روانشناسان معامله گر واقعی وجود دارند که می توانند از طریق انواع کتاب ها ، منابع آنلاین و مشاوره فردی بازرگانان به شما کمک کنند.

برخی از بازرگانان در واقع هستند قماربازها, شبیه افرادی که در آن بازی می کنند سایت های شرط بندی در gamstop نیستند بدون توانایی متوقف کردن ، اما آنها نمی توانند یا خودشان آن را قبول نمی کنند. حتی وقتی همسر یا دوستانشان به آنها بگویند که یک مشکل جدی دارند ، واقعیت آن را انکار می کنند. نمودار منحنی ارزش معاملات تجاری بیت کوین در دنیای واقعی آنها را نشان دهید (معمولاً یک شیب منفی ، زاویه 45 درجه یا بدتر از آن) ، و آنها صد دلیل برای اوضاع بد نیستند. بزودی برنده بزرگ بعدی آنها خواهد آمد. حتی خود را به زحمت نیاندازید که در مورد روانشناسی تجارت بیت کوین به یک قمار بازگو کنید. نفس خود را حفظ کنید.

قماربازها در بیت کوین یا هر بازار دیگری معمولاً همه چیز را از دست می دهند قبل از اینکه اعتراف کنند به کمک نیاز دارند.

روانشناسی تجارت بیت کوین

موفقیت در معاملات بیت کوین با روانشناسی تجارت سالم آغاز می شود. قبل از اینکه بتوانند عملکرد معاملات شما را خراب کنند ، با مشکلات عاطفی حل نشده برخورد کنید. تصویر: geralt در Pixabay.com

انضباط شخصی و موفقیت در معاملات بیت کوین

بیت کوین یک بازار بسیار بی ثبات است. نوسانات بازار خود بیانگر انبوه ترس و / یا حرص و طمع در بین تجار است. اگر کنترل کمی بر احساسات خود دارید ، احتمالاً تصمیمات غیر منطقی معامله خواهید گرفت. و احتمالاً آنها را در نامناسب ترین زمان ها درست خواهید کرد.

به عنوان مثال ، از 14 نوامبر تا 15 دسامبر 2018 ، بیت کوین 50 درصد سقوط کرد. عناوین اخبار مالی به تقویت درد ناشی از بازار خرس شدید بیت کوین کمک می کند. بگذارید بگوییم که شما در روز پانزدهم پول نقد بودید و نه خرید جدید داشتید و نه سیگنال کوتاه فروش کوتاه. اکثر در آن زمان ، شما انضباط شخصی لازم را داشتید تا به سیگنال های تجاری خود و برنامه اصلی تجارت پایبند باشید. انتخاب منطقی انتظار صبر برای یک سیگنال جدید و معتبر تجاری بود.

ترس از دست دادن ، نیاز به بازیابی ضررها

با این حال ، در آخرین معاملات بیت کوین خود ضرر کرده اید. شما نمی خواستید اجازه دهید فرصت سود ارائه شده (اما تضمین نشده) توسط روند نزولی سکه بدون پرش از بین برود. از این گذشته ، از آنجا که خبر بسیار وحشتناک بود ، کوتاه آمدن مطمئناً انتخاب عاقلانه بود؟ شاید بیت کوین مدام افت کرده و به شما این امکان را می دهد که تمام ضررهای اخیر خود را جبران کنید و سپس برخی از آنها را جبران کنید. ترس از دست دادن کاهش احتمالی 10 یا 20 درصدی (و بدون حضور شما برای سوار شدن) بر ترس کاملا منطقی شما از از دست دادن بزرگ در یک رالی بالقوه برای پوشش کوتاه مدت غلبه کرد.

اگر آن سناریوی فرضی ، سیستم اعتقاد درونی شما را توصیف کند (ترس از دست دادن ، نیاز به بازپرداخت ضرر و زیان) ، شانس شما برای دستیابی به معاملات بیت کوین و موفقیت در سرمایه گذاری بسیار کم است. با اجازه دادن به احساسات و نیازهای روانشناختی خود ، تجزیه و تحلیل منطقی بازار خود را نادیده بگیرید ، در نتیجه برنامه سالم تجارت خود خرابکاری می کنید. شما ممکن است بهترین سیستم تجارت مکانیکی جهان را داشته باشید. با این حال ، اگر نمی توانید خود را نظم دهید که هر معامله ای را انجام دهید بدون اینکه گرفتاری روانشناختی شما را دچار مشکل کند ، ممکن است اکنون آن را ترک کنید. شما در از دست دادن بی مورد ثروت خود را پس انداز خواهید کرد. حتی ممکن است در ازدواج ، امور اقتصادی خانواده و سلامت عقل خود نیز صرفه جویی کنید.

منطق و فانتزی

در اینجا مثالی دیگر از اعتقادات و تمایلات درونی شما وجود دارد که در یک ذهنیت تجاری مناسب دخالت می کند. بگذارید بگوییم که امور مالی خانواده شما در وضعیت خوبی قرار دارد. شما دو سال پیش از یک کار خوب اخراج شدید. شما فقط یک سوم پول نقد ماهانه مورد نیاز برای تأمین هزینه زندگی در خانه خود را وارد می کنید. شما حساب رمزنگاری خود را با $ 25،000 (بیشتر پس انداز خود) تأمین کرده اید و امید زیادی به توانایی خود در جیب زدن 100٪ سود تجاری هر ساله دارید..

ممکن است بپرسید چه عیبی دارد؟ خوب ، برای مبتدیان ممکن است چندین سال طول بکشد تا به یک معامله گر سودمند بیت کوین تبدیل شوید. قبل از اینکه همه چیز کلیک کند ، برای چند سال ضرر خواهید کرد. حتی برخی از معامله گران طرفدار اعتراف می کنند که قبل از دستیابی به حسابهای مختلف ، چندین حساب معاملاتی را منفجر کرده اند سودآوری. برخی از صندوق های تامینی معروف (که برخی از آنها تجارت رمزنگاری می کنند) فقط سالانه سود متوسط ​​10 تا 15 درصدی دارند.

ذهنیت را انجام دهید یا بمیرید

و با این حال ، شما قصد دارید برای سودهای صد درصدی شلیک کنید. چرا؟ زیرا مجبورید ، وگرنه با تبخیر پس انداز خود ، ورشکست می شوید. تجارت حتی با داشتن سیستم عالی و کنترل ریسک به شما کمک می کند بیکن بیاورید به اندازه کافی استرس آور است. اما برای قرار دادن یک بار از “من باید سالانه 100 درصد سود تجاری کسب کنید “روی شانه های شما نه تنها عاقلانه نیست ، بلکه از نظر روانشناختی نیز خطرناک است و شما را برای زیان های احتمالی فاجعه بار تجاری آماده می کند.

سبک شدن

داشتن امید بسیار ضروری است ، اما وقتی امید به یک خیال تبدیل می شود ، آن وقت است که یک معامله گر بیت کوین نیاز به مداخله دارد. درمانگر خود را عاقلانه انتخاب کنید ، اما اشتباه همانند والدین Rodney Dangerfield را مرتکب نشوید:

وقتی جوان بودم ، پدر و مادرم مرا به نزد روانشناس كودك فرستادند. چهار سال او را دیدم. بچه فقیر اصلاً نمی توانست به من کمک کند!

روانشناسی تجارت بیت کوین که با ذهن آگاهی زندگی می کند

تجارت آگاهانه ، ذهنی و فارغ از تعصبات تجاری می تواند دنیای جدیدی از سودآوری معاملات بیت کوین را برای شما باز کند. عکس از Lesly Juarez در Unsplash

پرورش روانشناسی تجارت سالم بیت کوین

 • هنگام تجارت ، اخبار و رسانه های اجتماعی غیر از ضروری بازارهای مالی را خاموش کنید.
 • تجارت یک سیستم مکانیکی اثبات شده ، و نه نکته ها و نظرات داغ.
 • ریسک حساب معاملات خود را به شدت کنترل کنید. حداکثر آن را در یک یا دو درصد نگه دارید.
 • برای دستیابی به نتایج سازگار ، یک بازار ، یک سیستم و تنها یک بازه زمانی را معامله کنید.
 • انتظارات واقع بینانه از فعالیت های تجاری بیت کوین خود را حفظ کنید.
 • در مواقع بحران شخصی ، خانوادگی یا شغلی تجارت نکنید.
 • یک مشاور روانشناسی تجارت خوب پیدا کنید و کتاب ها و فیلم های آنها را مطالعه کنید.
 • با آسیب ها و مسائل روانشناختی حل نشده به دنبال کمک یا مداخله حرفه ای باشید.
 • به مقدار کافی ورزش کنید ، و از غذای ناخواسته خودداری کنید. در صورت امکان مصرف دخانیات را از بین ببرید.
 • اگر به مشروبات الکلی و مشروبات الکلی مبتلا هستید ، همین الان تجارت را متوقف کنید و سریعاً کمک بگیرید.
 • زندگی پرباری از تجارت داشته باشید ، از نظر روانی ایمن باشید.
 • موفقیت یا عدم موفقیت در تجارت را با ارزش خود به عنوان یک شخص یکی نکنید.

روانشناسی تجارت یک زمینه مطالعه پیچیده و بسیار متنوع است. با این حال ، اجازه ندهید که شما را از بررسی بسیاری از منابع روانشناسی تجارت آنلاین رایگان ترساند. چند تغییر کوچک در سیستم اعتقادات داخلی شما ممکن است تمام نیاز شما برای بالا بردن عملکرد معاملات بیت کوین باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me