کاغذ رمزنگاری سفید 101

اگر به فضای بلاکچین علاقه مند هستید ، چه به عنوان یک سرمایه گذار ، تاجر یا توسعه دهنده ، یک چیزی که نمی توانید از آن اجتناب کنید ، مقاله های سفید است. هر هفته ، بلاکچین جدید یا کاغذ سفید ارز رمزنگاری شده وجود دارد که فن آوری های جدید را تبلیغ می کند و صنعت را “انقلابی” می کند. علاوه بر این ، بسیاری از پروژه های مهم صنعت ، مانند بیت کوین و اتریوم ، با مقالات سفید آغاز شدند.

در نتیجه ، مقاله های سفید به عنوان بخشی اساسی در ایجاد یک پروژه بلاکچین جدید یا ارز رمزپایه شناخته شده اند. سرمایه گذاران ، تجار و توسعه دهندگان انتظار دارند سندی را مشاهده کنند که توضیح دهد این پروژه چه مشکلی را حل می کند و چگونه انجام می دهد.

در نتیجه ، یادگیری نحوه خواندن یک مقاله سفید برای هر کس که درگیر رمزنگاری است یک کار اساسی است. همانطور که اکثر سرمایه گذاران و ناظران در صنعت می دانند ، کلاهبرداری های زیادی در فضا رخ داده است. علاوه بر این ، بسیاری از پروژه ها با اصطلاحات مناسب و صحبت های بازاریابی خوب به نظر می رسند ، اما با هیچ گونه پیگیری پشتیبانی نمی شوند و به سرعت از بین می روند. در این مقاله ، ما نگاهی خواهیم انداخت که چگونه یک کاغذ سفید خوب را با یک ایده معتبر و برش های فنی برای اجرای واقعی ایده شناسایی کنیم.

سلب مسئولیت

من می دانم که هر مقاله وبلاگ در آنجا می گوید: “این توصیه سرمایه گذاری نیست.” اما این یکی واقعا توصیه سرمایه گذاری نیست. این یک راهنمای مبتدی برای موارد اساسی است که اگر به یک پروژه علاقه دارید در یک مقاله سفید جستجو کنید. بله ، علاقه مند ممکن است به معنی سرمایه گذاری باشد ، اما همچنین ممکن است به معنای کمک به کد منبع باز یا کمک به بازاریابی یا مشارکت در جامعه باشد. این ممکن است فقط به معنای کمین و علاقه از دور باشد. خیلی عالی است.

من تصمیم گرفتم این سلب مسئولیت را بعد از دریافت نامه الکترونیکی ناخوشایند از خواننده ای اضافه کنم که می گوید راهنمای مقاله سفید 101 شامل اطلاعات کافی در مورد استراتژی رفتن به بازار و کسب درآمد از ایده ها نیست. من از بازخورد قدردانی می کنم و می دانم که نسخه اصلی مقاله به اندازه کافی روشن نکرده است که خواندن یک مقاله سفید منحصر به دامنه سرمایه گذاران نیست. هرکسی می تواند اسناد و مدارک مربوط به هر پروژه ای را که به آن علاقه دارد بخواند. همه پروژه ها برای کسب درآمد میلیونی ساخته نشده اند و حتی هر پروژه ای دارای ICO نیست! بسیاری از روش های عالی برای مشارکت در پروژه های غیرانتفاعی یا منبع باز وجود دارد ، و آنها دارای مقاله های سفید هستند که می خواهید آنها را بخوانید.

معرفی مقالات سفید

White paper اسنادی هستند که مورد استفاده برای یک محصول یا خدمات را بررسی می کنند. در حالی که بیشتر سرمایه گذاران بلاکچین به مقالات سفید ارزهای رمزنگاری شده فکر می کنند ، آنها سابقه طولانی در فناوری و تجارت دارند.

علاوه بر این ، آنها محدود به برنامه های فنی نیستند ، و در واقع هیچ قانونی برای مقاله سفید وجود ندارد. هرکسی می تواند یکی را منتشر کند. در نهایت ، آنها به همان اندازه که درمورد توضیح یک مسئله و راه حل علاقه مند به بازاریابی شده اند. شرکت های باهوش از مقاله های سفید برای معرفی خود به عنوان متخصص در یک حوزه استفاده می کنند ، به این امید که رقبا در صنعت به “تحقیقات” خود مراجعه کنند. با این حال ، مقاله های سفید هیچ بررسی نظیری ندارند و هیچ محدودیتی ندارند. مفید است که به آنها فقط به عنوان “گزارش” یا حتی “مقاله ایده” فکر کنید.

اصطلاح “کاغذ سفید” یک جعبه ذخیره سازی در اطراف آن ایجاد کرده است که نشانگر تخصص فنی است. اما امیدوارم تاکنون فهمیده باشید که شاید اینطور نباشد. فقط به این دلیل که “کاغذ سفید” نامیده می شود به این معنی نیست که خاص یا متفاوت از هر سند بازاریابی دیگر است. بنابراین ، عاقلانه خواهید بود که همیشه آنچه را می خوانید باور نداشته باشید و هر کاغذ سفیدی که به آن برخورد می کنید دائماً زیر سوال ببرید.

این بدان معنا نیست که همه کاغذهای سفید زباله هستند. به عنوان مثال ، چشم انداز اصلی Satoshi برای پروتکل بیت کوین به شکل یک مقاله سفید بود. پلتفرم عالی بعدی بلاکچین نیز احتمالاً یک مقاله سفید پیش روی محصول فعال خود خواهد داشت. با این حال ، مراقب باشید. سکه های کلاهبرداری و پروژه های بی هدف نیز می توانند دارای کاغذهای سفید باشند.

برای تعیین حقانیت مقاله سفید ارز رمزنگاری شده باید چند س aال اصلی بپرسید:

1. این پروژه چه کاری انجام می دهد?

س questionال اول باید کاملاً ساده باشد ، اما اغلب می بینید که روزنامه های سفید گیج کننده هستند. ترکیبی از واژه های پر سر و صدا ، اصطلاحات واژگان فنی و نام های ساخته شده که در کاغذ سفید معمولی ارز رمزنگاری می کنید ، رمزگشایی اغلب دشوار است.

اگر مطمئن نیستید که این پروژه چه کاری انجام می دهد ، احتمالاً دو نتیجه وجود دارد. یا پروژه آنقدر پیشرفته است که قبل از درک آن به دانش بیشتری احتیاج دارید ، یا اینکه پروژه واقعاً کاری انجام نمی دهد.

در هر دو مورد احتمالاً هنوز نباید در پروژه سرمایه گذاری کنید. مهم نیست دیگران چه می گویند یا آنچه در توییتر ، Reddit یا انجمن ها می خوانید ، اگر پروژه ای را نمی فهمید ، روی آن سرمایه گذاری نکنید.

2. چگونه کار می کند?

بعد از اینکه می فهمید هدف یک پروژه چیست ، س nextال بعدی این است که “چگونه؟”

کاغذ سفید بیت کوین

یک مقاله سفید خوب ارز رمزنگاری شده باید چگونگی کارکرد این فناوری را توضیح دهد و بهترین مقاله های سفید با سطوح مختلف پیچیدگی و دانش فنی مورد نیاز این کار را انجام می دهند. این جایی است که اصل است کاغذ سفید بیت کوین واقعاً می درخشد. این مقاله از قابل خواندن ترین و قابل فهم ترین مقالات سفید بلاکچین است که تاکنون نوشته شده است. برخلاف بسیاری از روزنامه های مدرن ، این نیز طولانی نیست. اگر هرگز آن را نخوانده اید ، مقاله سفید بیت کوین مکان خوبی برای شروع است. این یک خط مقدماتی خوب برای شما به وجود می آورد که یک کاغذ سفید عالی ارز رمزنگاری شده به نظر می رسد.

الگوی رفتاری فناوری

در پایان مقاله سفید اگر نمی توانید بیان کنید که پروژه چه مشکلی را حل می کند و چگونه این کار را انجام می دهد ، مقاله سفید کار ضعیفی انجام داد. در واقع ، یک کاغذ سفید کاملاً بیان شده نشانه ای از یک پروژه کاملاً فکری است. از طرف دیگر ، عکس آن نیز صادق است.

3. چرا ما به این پروژه نیاز داریم?

من می توانم یک پروژه بلاکچین ایجاد کنم که در زمینه حفاظت از آتش در زیر آب تخصص دارد ، اما آیا واقعاً به آن احتیاج داریم?

واضح است که ، این یک پروژه جدی نیست. با این وجود ، نکته جالب توجهی را مطرح می کند. این بسیار مهم است که شما پروژه را در متن دنیای واقعی بررسی کنید. چه کسی واقعاً از این محصول استفاده خواهد کرد ، و چرا این راه حل بهتر از هر چیزی است که در حال حاضر دارد؟ اگر کاغذ سفید ارز رمزنگاری شده پاسخ صحیحی به اینکه چه کسی به این پروژه نیاز دارد و چرا آنها به آن نیاز دارند ، ارائه می دهد ،.

با این حال ، قبل از اینکه وقت یا پول خود را در پروژه سرمایه گذاری کنید ، تحقیق کنید تا ببینید آیا شخص دیگری قبلاً همان کار را بهتر انجام داده است یا خیر. صدها پروژه بلاکچین وجود دارد و شاید پروژه مشابهی از قبل وجود داشته باشد.

4- چرا این کار را روی بلاکچین انجام می دهید?

لازم نیست هر پروژه ای روی زنجیره بلوک ساخته شود. آنجا گفتم.

داستان پالپ بلاکچین

اینترنت فعلی ما ابزاری قدرتمند است و بسیاری از ICO های بلاکچین که مشاهده می کنیم باید فقط برنامه های وب باشند. علاوه بر این ، بسیاری از مشاغل عادی در تلاشند تا از روند بلاکچین برای دستیابی به سرمایه استفاده کنند.

با این اوصاف ، راه اندازی شرکتی با ICO برای مدل جمع آوری کمک مالی مشکلی ندارد. با این حال ، بسیاری از شرکت های نوپا سعی می کنند شرکت خود را به عنوان استفاده جدید از فناوری بلاکچین بفروشند ، در حالی که این فقط یک تجارت عادی است.

بهترین مقاله های سفید صادقانه خواهند گفت که چرا راه حل آنها به زنجیره بلوک نیاز دارد. بسیاری از پروژه ها آزادانه اعتراف می کنند که فقط از بلاکچین برای تولید رمزها و برخی از مدیریت قراردادهای هوشمند استفاده خواهند کرد و این کاملاً مشکلی نیست. اما اگر یک استارت آپ ادعا می کند ایده جدیدی برای کارواش های مبتنی بر بلاکچین یا مواردی از این دست دارد ، مراقب باشید.

با روده خود برو

با روده برو

البته ، شما همچنین می خواهید در مورد اعضای تیم ، تخصیص رمزها و سایر اطلاعات اصلی موجود در مقاله سفید دقت لازم را داشته باشید. ما نمونه هایی از شرکت ها را مشاهده کرده ایم که مقاله های سفید خود را دزدی ادبی یا جعل می کنند ، بنابراین بررسی واقعیت و تحقیقات پیشین را انجام دهید. این اسناد را به ارزش واقعی خود نگیرید.

در نهایت ، خواندن مقاله سفید ارز رمزنگاری شده این است که بدانید به دنبال چه چیزی بگردید و سپس به روده خود اعتماد کنید. روزنامه های سفید از شرکت هایی تهیه می شوند که حتی هنوز راه اندازی نشده اند ، بنابراین ناشناخته است. اگر تصمیم دارید در یک پروژه سرمایه گذاری کنید ، پس از فلسفه سرمایه گذاری صحیح پیروی کنید و بیش از توان مالی خود برای از دست دادن سرمایه گذاری نکنید. حتی بهترین مقاله سفید به معنای موفقیت یک پروژه نیست ، اما یک مقاله سفید بد می تواند پروژه ای را که محکوم به شکست است ، نشان دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me