شبکه سایبر چیست?

شبکه سایبر یک است پروتکل مبتنی بر اتریوم که امکان “مبادله و تبدیل فوری دارایی های دیجیتال (به عنوان مثال رمز ارزها) و ارزهای رمزپایه (به عنوان مثال Ether ، Bitcoin ، ZCash) با نقدینگی بالا” را فراهم می کند. شبیه پروژه 0x است اما درعوض تمام اقدامات خود را در بلاکچین انجام می دهد.

صرافی های متمرکز به دلیل آسیب پذیری های امنیتی و کندی روند کار ، دائماً مورد انتقاد قرار می گیرند. در برخی موارد ، برداشت وجوه شما از صرافی ممکن است روزها طول بکشد. صرافی های غیرمتمرکز محبوب نیز دارای نقایصی هستند. آنها اغلب نقدینگی کافی برای پشتیبانی از معاملات فعال را ندارند و وقتی کتاب سفارشات به صورت زنجیره ای نگهداری می شود ، هزینه های تغییر یک معامله زیاد است.

شبکه سایبر غیر متمرکز ، مبادله همزمان ، اما دفتر سفارش را حذف می کند. این ویژگی به سیستم عامل امکان می دهد تا با کمترین هزینه رمزنگاری خود را بصورت فوری و بصورت آنی انجام دهید.

در این راهنمای شبکه سایبر ، موارد زیر را شرح خواهیم داد:

شبکه سایبر چگونه کار می کند?

به غیر از صرافی ، از شبکه سایبر به عنوان وسیله ای برای انتقال رمزها از شخصی به شخص دیگر استفاده می شود. این برای انتقال p2p و همچنین ICO بسیار مناسب است. توکن هایی که ارسال می کنید لازم نیست با نشانه خاصی که گیرنده می خواهد دریافت کند مطابقت داشته باشد. Kiber در هنگام انتقال مبادله را انجام می دهد. بیایید به یک مثال سریع نگاه کنیم:

انتقال ساده شبکه سایبر

باب به سالی بدهکار است 0.01 ETH برای یک اتاق هتل در تعطیلات تقسیم شدند. متاسفانه ، باب فقط هرزه. سالی واقعاً ETH می خواهد ، نه REP ، بنابراین آنها برای حل و فصل معامله از پروتکل Kyber استفاده می کنند.

باب از طریق رابط شبکه سایبر می بیند که نرخ تبدیل برای انتقال است 1 ETH = 16 REP.

او درخواستی را برای تبدیل REP به ارزش 0.01 ETH و ارسال آن به سالی به سایبر وارد می کند. قرارداد سایبر (آنچه انبار ذخیره رمز را کنترل می کند) ابتدا بررسی می کند که باب به اندازه کافی REP در قرارداد برای تبدیل گنجانده است.

پس از تأیید ، قرارداد 0.01 ETH را به آدرس Sally ارسال می کند. با کیف پول قرارداد استاندارد Kyber Network ، به نظر می رسد که سالی به طور مستقیم از طریق آدرس Bob وارد شده است.

سرانجام ، Bob’s REP ، بعلاوه هزینه ای ناچیز ، به مجموعه ذخیره ای که ETH در آن ایجاد شده اضافه می شود.

نقش های شبکه سایبر

چند نقش مختلف در شبکه سایبر وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

  • کاربران ارسال و دریافت نشانه ها به / از شبکه. آنها می توانند افراد ، بازرگانان یا حساب های قرارداد هوشمند باشند.
  • نهادهای ذخیره نقدینگی را به سیستم عامل بیاورید. می توانند داخلی یا میزبان شخص ثالث ثبت شده باشند. بسته به اینکه مردم به ذخایر خود کمک کنند یا نکنند ، آنها به عنوان دولتی یا خصوصی طبقه بندی می شوند.
  • همکاران ذخیره بودجه را به نهادهای ذخیره بدهد. آنها فقط با نهادهای ذخیره عمومی در ارتباط هستند و سود حاصل از ذخیره را تقسیم می کنند.
  • مدیر ذخیره ذخیره را حفظ می کند ، نرخ ارز را محاسبه می کند و نرخ را وارد شبکه می کند.
  • اپراتور شبکه سایبر Reserve Entities را اضافه و حذف می کند و همچنین کنترل کدهایی را که لیست ها لیست می شوند. در ابتدا ، تیم سایبر این نقش را بازی می کند ، اما در نهایت ، آن را به یک حکومت غیرمتمرکز مناسب تبدیل می کند.

همه این نقشها با قرارداد هوشمند Kyber Network تعامل متفاوتی دارند.

نقش های شبکه سایبر

نقش های شبکه سایبر

استخر ذخیره پویا

شبکه سایبر نقدینگی را از طریق استخر ذخیره پویا. این استخر شامل تمام منابع ذخیره در سیستم است. وجود چندین نهاد در استخر مانع از انحصار طلبی شده و نرخ ارز را قابل رقابت نگه می دارد. هنگامی که یک کاربر درخواست مبادله می کند ، قرارداد هوشمند مبادله را از طریق Reserve Entity با بهترین نرخ ارز برای کاربر انجام می دهد.

شبکه سایبر با اجازه دادن به نهادهای ذخیره خارجی ، از متمرکز شدن جلوگیری می کند و درهای لیست های توکن با حجم کم را باز می کند. ذخایر خارجی ممکن است با به خطر انداختن ذخیره نشانه های کم محبوب دیگری که ذخیره های سایبر لیست نمی کنند ، خوب باشد.

برای جلوگیری از بازیگران بد در استخر ذخیره ، شبکه سایبر محافظات کمی دارد. این شبکه هر نرخ ارز را برای تأیید ویژه که خارج از حد معمول باشد ، علامت گذاری می کند. برای محافظت از وجوه در یک ذخیره عمومی ، سایبر کلیه مبادلات را با استفاده از آنها از طریق a در دسترس قرار می دهد مدل مدیریت صندوق شفاف.

مدیران ذخیره از طریق اسپردی که برای ذخیره خود تعیین می کنند سود کسب می کنند. آنها همچنین با بهره برداری از شبکه Cyber ​​کلی و همچنین داشبورد ارائه شده توسط Cyber ​​برای مدیریت ذخیره خود ، از افزایش حجم بهره مند می شوند..

کریستال شبکه سایبر (KNC)

KNC یک رمز ERC20 که مدیران ذخیره برای خرید ذخیره در شبکه نیاز به خرید دارند. هر بار که یک مبادله اتفاق می افتد ، شبکه هزینه KNC کمی را به ذخیره می پردازد.

این هزینه ها تا حدی برای هزینه های عملیاتی و پاداش دادن به اشخاص ثالثی که حجم تجارت را به شبکه می آورند ، استفاده می شود. بعد از اینکه از مقدار متناسب KNC برای این دو مورد استفاده شد ، نشانه های باقیمانده هستند سوخته (خارج از گردش).

استفاده از KNC

استفاده از KNC

این شرکت در مجموع 226،000،000 KNC ضرب کرده است در طول ICO و کمی بیش از 60 درصد بین شرکت کنندگان عمومی توزیع شد. در حال حاضر حدود 134،000،000 KNC در گردش است. با ورود جلیقه های تأسیس بنیانگذاران و مشاوران ، این تعداد طی دو سال آینده نوسان خواهد داشت.

در نهایت ، سوزاندن باعث می شود که منبع گردش خون باعث کاهش توکن شود تورمی. در ترکیب با افزایش تقاضا ، این امر به طور ایده آل باید باعث افزایش قیمت شود. بازار ارزهای رمزنگاری شده پیچیده است و هیچ تضمینی برای وقوع این افزایش وجود ندارد.

تیم شبکه سایبر & پیش رفتن

تیم سایبر چشمگیر است. لوی لو, یارون ولنر, و ویکتور تران بنیانگذاران پروژه هستند. لو قبلاً Oyente ، اولین تحلیلگر منبع باز امنیتی برای قراردادهای Ethereum و SmartPool ، یک پروژه استخر استخراج غیر متمرکز استخراج شده است. ولنر در برنامه جایزه اشکال Ethereum فعال بوده است ، و ترنس همچنین یک توسعه دهنده اصلی در SmartPool است.

تیم شبکه کیبر

بنیانگذاران شبکه سایبر

این تیم دارای یک هیئت مشاوره کاملاً متشکل از قابل توجه ترین عضو است ویتالیک بوترین, اتریوم وندرکیند.

در آگوست 2017 ، Cyber ​​با موفقیت تست بتا خود را راه اندازی کرد و در سه ماهه اول 2018 ، شبکه اصلی را منتشر کرد. در بقیه سال 2018 ، تیم پشتیبانی از تبدیل ERC20-ERC20 را اضافه کرد (KyberSwap) و مجموعه ای از توسعه دهندگان API. مهمترین نقطه عطف بعدی برای Kyber Network ، اجرای Gormos است ، یک راه حل مقیاس بندی با استفاده از پلاسما و پشتیبانی از KNC.

نقشه راه شبکه سایبر

نقشه راه شبکه سایبر

این پروژه لیست گسترده ای از شرکا دارد. این لیست شامل Request Network ، Wax ، Toshi ، Gifto ، ICON ، Wanchain و MyEtherWallet است که فقط چند مورد را نام برد.

رقابت

پروژه 0x بزرگترین رقیب شبکه سایبر است. هر دو تیم در تلاشند تا وارد بازار غیرمتمرکز ارز شوند. تفاوت اصلی بین این دو مورد این است که Kyber کل فرایند مبادله را روی زنجیره انجام می دهد در حالی که 0x دفتر سفارش را حفظ می کند و مطابق با آن خارج از زنجیره است.

این پلتفرم به عنوان تبادل مبادله رمزنگاری ، با ShapeShift و Changelly نیز رقابت می کند.

تجارت

پس از ICO در سپتامبر 2017 ، KNC با قیمت معاملاتی روبرو شد که تا دسامبر در حدود 1.00 دلار (کاهش ارزش BTC) ثابت بود. این توکن روند اکثر آلت کوین های دیگر را دنبال کرده است – افزایش قیمت تا دسامبر و کاهش شدید نسبت به ابتدای ژانویه 2018.

قیمت KNC در کل سال 2018 با یک استثنا در ماه آوریل کاهش یافت. از 6 آوریل تا 28 آوریل قیمت بیش از 200 درصد افزایش یافت. این دوره بعدی مصادف با یک بود پست وبلاگ طرح کلی برای آوردن بیت کوین به بلاکچین Ethereum. از آن زمان ، با این حال ، قیمت به طور مداوم کاهش می یابد ، در حال حاضر بر روی کف 0.15 دلار (0.000045 ~ BTC) کف استوار است.

با تعداد شرکایی که از شبکه سایبر استفاده می کنند ، با شروع استفاده کامل از شبکه ، ممکن است قیمت افزایش یابد. تیم توسعه به طور مداوم به نقاط عطفی که برای دستیابی به آن هدف گذاری کرده اند ، می پردازد ، بنابراین هر گونه اعلامیه منتشر شده در افق را یادداشت کنید.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، عرضه ثابت و سوزاندن توکن باید باعث افزایش فشار طبیعی روی قیمت نیز شود.

خرید KNC

KNC معمولاً در Binance به عنوان یک جفت معاملاتی با بیت کوین معامله می شود. برای تجارت KNC می توانید از Ethereum نیز استفاده کنید ، اما حجم آن به طور قابل توجهی کمتر است.

برای لیست کامل مبادلات خرید KNC ، به این قسمت مراجعه کنید CoinMarketCap.

محل نگهداری KNC

از آنجا که این رمز ERC20 است ، می توانید KNC را در هر کیف پول با پشتیبانی ERC20 ذخیره کنید. MyEtherWallet محبوب ترین گزینه آنلاین است. MetaMask نیز کار می کند.

بسیاری از سرمایه گذاران برای امنیت بیشتر استفاده از کیف پول سخت افزاری را انتخاب می کنند. نمی توانید با Trezor یا Ledger Nano S اشتباه کنید – هر دو از KNC پشتیبانی می کنند.

نتیجه

شبکه سایبر یک پروتکل جالب است که سرعت ، امنیت و نقدینگی را در روند تبادل ارزهای رمزپایه به ارمغان می آورد. این پروژه به طور منحصر به فرد یک انبار ذخیره با مبادلات داخلی را به بهترین شکل از سیستم های متمرکز و غیرمتمرکز ترکیب می کند..

قیمت KNC آن را منعکس نکرده است ، اما تیم Kyber با انتشار KyberSwap و KyberDeveloper و همچنین مشارکت با چندین شرکت معتبر بلاکچین نتایج کسب کرده است. با یک نقشه راه بارگذاری شده ، 2019 می تواند سال تسلط Kyber Network بر فضای مبادلات غیرمتمرکز باشد.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 12.05.18 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را نشان دهد.

منابع شبکه سایبر اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

گیتهوب

Reddit

تلگرام

متوسط

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me