راهنمای مبتدیان برای ماهواره

Stellite (XTL) چیست?

Stellite یک پروژه رمزنگاری محرمانه است که هدف آن بهبود عملکرد اثبات کار است. بیایید به تمام جزئیات مربوط به ماموریت پروژه ، کیف پول استلایت ، ویژگی های فنی و موارد استفاده بالقوه بپردازیم.

ماموریت پروژه ماهواره ای

هدف اصلی Stellite حل مسائلی است که بر سکه های اثبات کار سنتی تأثیر گذاشته اند (به عنوان مثال بیت کوین ، اتریوم و سایر موارد). بر اساس کاغذ سفید, گره ها و همتا های قابل اعتماد با کد سخت آسیب پذیری های امنیتی ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، هر زمان که یک هکر به یک گره دسترسی پیدا کند ، این اغلب مشکلات طولانی مدت را برای ایجاد گره های آینده ایجاد می کند.

به نوبه خود ، این و سایر انواع هک بلاکچین ، پذیرش کاربر بالقوه را منصرف می کند. برای حل این مسئله ، استنتیل یک راه حل ابتکاری ابداع کرد. زنجیره بلوک آن از IPFS به عنوان نوعی ذخیره سازی دائمی در لیست گره ها و ZeroNet به عنوان جلوی پویای این ذخیره سازی دائمی استفاده می کند..

در نتیجه این پیشرفت ها و سایر پیشرفت های فنی ، Stellite در نظر دارد راه حلی برای استخراج واقعی در همه دستگاه ها (به عنوان مثال تلفن های هوشمند ، تلویزیون های هوشمند و غیره) ارائه دهد. این نوع استخراج با اشکال موجود ماینینگ متحرک برای ارزهای رمزپایه محبوب در بازار که عمدتا فقط شبیه سازی هستند در تضاد است..

آرم برای IPFS ، ZeroNet و Stellite

Stellite با ترکیب فناوری IPFS و ZeroNet یک شبکه غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور ایجاد می کند.

در مورد ICO Stellite چه می توان گفت?

برخلاف اکثریت قریب به اتفاق ارزهای رمزپایه موجود در بازار ، استلایت ICO یا حتی پیش فروش انجام نداده است. در عوض ، 0.6٪ از کل سکه (126 میلیون XTL) از قبل استخراج شد. در خارج از پیش معدن ، صفر سکه قفل شد. با مطالعه از طریق وب سایت پروژه و کاغذ سفید ، مشخص نیست که چرا ICO وجود ندارد. همچنین مشخص نیست که بودجه توسعه پروژه از کجا تأمین می شود.

کیف پول ماهواره ای

هر دو کیف پول GUI (رابط کاربری گرافیکی) و CLI (رابط خط فرمان) برای ویندوز ، مک و لینوکس در دسترس هستند. علاوه بر این, برنامه Cheddur, کیف پول موبایل موجود در iOS و Android ، کیف پول Stellite را یکپارچه کرده است. دستورالعمل های دقیق نصب برای هر نوع کیف پول Stellite در اینجا یافت می شود.

نمونه تصویر کیف پول استنت

کاربران می توانند از طریق انواع دستگاه ها به کیف پول های ماهواره ای دسترسی پیدا کنند.


ویژگی های حریم خصوصی

ویژگی مهم دیگر Stellite توانایی تسهیل پرداخت های غیرقابل ردیابی است. برای انجام این کار ، پروتکل از الگوریتم CryptoNote, م componentلفه مهم سکه های محبوب حریم خصوصی مانند Monero و Bytecoin.

الگوریتم Stellite’s CryptoNote با ایجاد خودکار چندین کلید یکبار مصرف منحصر به فرد ، مشتق شده از یک کلید عمومی واحد ، برای هر پرداخت P2P امکان ردیابی پرداخت ها را از بین می برد..

پروژه این کار را با اصلاح پروتکل معروف تبادل دیفی-هلمن انجام می دهد. در اصل ، این پروتکل به دو طرف اجازه می داد تا یک کلید مخفی مشترک مشتق شده از کلیدهای عمومی خود تولید کنند. با استفاده از Stellite ، فرستنده از آدرس عمومی گیرنده و داده های تصادفی برای محاسبه یک کلید یکبار مصرف برای هر پرداخت استفاده می کند.

تأییدها و توان عملیاتی

توان عملیاتی یکی از بزرگترین مسائلی است که بسیاری از پروژه های بلاکچین امیدوارند بتوانند آن را حل کنند. هر زمان که فرستنده بخواهد وجهی را ارسال کند ، گیرنده معمولاً باید مدت زمان متغیری را منتظر بماند ، از چند ثانیه تا ساعت های طولانی. این تأخیر به این دلیل است که افزودن هر معامله به بلوک نیاز دارد. برای دستیابی به جریان اصلی بلاکچین و ارزهای رمزپایه ، سرعت معاملات سریعتر لازم است. راه حل بالقوه استنتل برای ایجاد توان ، ایجاد یک سیستم فروش ویژه است که با کیف پول های موبایل کار می کند.

با استفاده از این فناوری ، بازرگانان (گیرنده های معروف) می توانند پرداخت ها را با تأیید صفر بپذیرند. علاوه بر این ، هر گیرنده می تواند تعداد تأییدهای مورد نیاز را سفارشی کند. با ارائه این قابلیت ، Stellite می تواند هم از امنیت بالا و هم از نظر توان اطمینان حاصل کند. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بسیاری از سکه های حریم خصوصی بیشتر از سکه های غیرحرمانه زمان اتمام معاملات دارند.

هنوز هم اطلاعات زیادی در مورد تعداد معاملات در ثانیه وجود ندارد که Stellite توانایی انجام آنها را دارد. همچنین برای دیدن تقسیم آماری که تعداد تأییدهای کاربران به طور متوسط ​​قبول می کنند نیز جالب خواهد بود.

همچنین Stellite در حال ساده کردن استفاده از گره ها از طریق برنامه ای به نام StellitePay است که قبل از تعهد به شبکه از یک سرور منفرد (تقریباً مانند یک تبادل متمرکز) استفاده می کند. هدف از این برنامه بیشتر امکان پذیرش کاربر برای کاربران تازه کار است که در غیر این صورت نمی خواهند مراحل تنظیم گره را طی کنند..

تصویری از جستجوگر بلوک Stellite

Stellite به کاربران اجازه می دهد اطلاعات معاملات به روز را از طریق بلوک کاوشگر خود مشاهده کنند.

مقاومت ASIC

تیم پروژه Stellite همچنین بحث ASIC در مقابل غیر ASIC را جدی می گیرد. همانطور که در بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزپایه دوستانه ASIC مشاهده شد ، استخراج متمرکز می تواند تأثیر زیادی در توزیع عرضه سکه داشته باشد. برای حل معضل استخراج ASIC ، Stellite الگوریتم PoW خود را (CryptonightV7) در ارتقا منظم پروتکل / فورک های سخت کمی تغییر می دهد. دلیل این امر این است که دکل های ASIC فقط برای یک عملکرد خاص استفاده می شوند. با استفاده از این تصمیم ، Stellite تلاش می کند تا ماینرهای CPU و GPU شانس برابر XTL را بدست آورند.

نقشه راه تیم و آینده

تیم Stellite از ده نفر تشکیل شده است که هشت نفر از آنها اعضای اصلی هستند.

Stellite نرم افزارهای منبع آزاد و رایگان ارائه می دهد که می توان آنها را مشاهده کرد صفحه Github پروژه. این به کاربران باهوش فناوری این امکان را می دهد تا روند پیشرفت پروژه را بفهمند. طبق وب سایت پروژه ، Stellite در Q1 و Q2 2018 پیشرفت چشمگیری داشته است. دستاوردها شامل لیست های تبادل ، الگوریتم دشواری جدید ، کیف پول GUI ، استخراج GUI و موارد دیگر است..

با این حال ، بسیاری از ویژگی های اصلی پروژه هنوز در دست ساخت است. از تاریخ 13 سپتامبر 2018 ، مشخص نیست که چه زمانی این پروژه قصد دارد چندین ویژگی اصلی را تکمیل کند. لیست ویژگی های ناتمام شامل StellitePay ، استخراج هوشمند تلفن همراه ، ZeroNet است & IPFS و همچنین سایر وظایف در زمینه طراحی ، بازاریابی و پیشرفت های تجاری.

عکس اعضای تیم اصلی استلایت

این پروژه دارای هشت عضو تیم اصلی است.

مبادلات

از 13 سپتامبر 2018 ، Stellite در حداقل چهار صرافی ذکر شده است: CREX24 ، Bisq ، TradeOgre و CMC. برنامه های آینده برای لیست ارز مشخص نیست. به لحاظ حجم مبادله, آمارهای CoinGecko نشان می دهد که TradeOgre در حال حاضر بیشترین نقش را با بیش از 90٪ برای تجارت XTL / BTC و حدود 7.5٪ برای تجارت XTL / LTC ایفا می کند. در همین حال ، CREX24 برای XTL / BTC کمی بیش از 2 درصد است.

موارد استفاده بالقوه و نتیجه گیری

برای هرکسی که می خواهد ارز رمزنگاری شده را به راحتی استخراج کند ، Stellite پروژه ای است که باید مراقب آن باشد. در حالی که این پروژه از قبل ویژگی هایی را ارائه می دهد كه این روند را ساده می كند ، بیشتر نوآوری هایی كه استلت قول می دهد ارائه دهد هنوز در دست كار است. همچنین لازم به ذکر است که تیم Stellite به وضوح متعهد به حفظ الگوریتم برابری اثبات کار خود است و موضع قاطعی در برابر مقاومت در برابر ASIC دارد. این بدان معناست که معدن کاران نگران خرید جدیدترین دکل معدنی با قیمت بالا نیستند زیرا احتمال دارد یک شبه منسوخ شود.

علاوه بر این ، برای کاربران ارز رمزنگاری شده که می خواهند از یک سکه حریم خصوصی استفاده کنند اما مزاحمتی برای زمان آهسته اتمام تراکنش ندارند ، Stellite می تواند گزینه خوبی ارائه دهد. درست است که اطلاعات زیادی در مورد عملکرد فن آوری معامله تأیید صفر در دنیای واقعی در دسترس نیست. با این حال ، صرف این واقعیت که Stellite قادر به ارائه این گزینه است در عین حال استفاده از الگوریتم حریم خصوصی کاملاً آزمایش شده ، یک نشانه امیدوار کننده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map