یادداشت سردبیر: مقاله زیر نمونه ای از نوع بینش های آموزشی و تجزیه و تحلیل بازار از آزمایشگاه Crypto CoinCentral است ، یک بخش برتر از سایت ما که بر خرابی های عمیق پروژه ها و تجزیه و تحلیل فنی الگوهای بازار تمرکز دارد. ما همیشه به دنبال ارائه حداکثر مقدار ارزش به خوانندگان و اعضای برتر خود هستیم ، بنابراین لطفاً از این نمونه رایگان لذت ببرید و نظر خود را با ما در میان بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایشگاه رمزنگاری ، اینجا را کلیک کنید.

مبانی (اسم)

 1. اصطلاحی که معمولاً توسط سرمایه گذاران متوسط ​​برای توجیه سرمایه گذاری خود در بیت کوین پرتاب می شود. 2. یک ویژگی بدون توصیف Redditors برای توصیف یک پروژه ارز رمزنگاری شده استفاده می کنند که درباره آن چیزی نمی دانند.

مثال:

معامله گر 1: سلام ، شما بچه ها آپولو را دیده اید؟?

معامله گر 2: البته! مباني آن پسر بد در اين زمينه مثر است. من فکر می کنم یک وام بگیرم و همه کار کنم.

معامله گر 3: شوخی می کنی؟ این اصول گه هستند. من آن چیز را با یک پایه ده پا لمس نمی کنم.

معامله گر 1: آپولو سگ من است …

کنار گذاشتن تمام شوخی ها ، تحقیق و تجزیه و تحلیل خصوصیات اساسی ارز رمزنگاری شده کلید ایجاد یک نمونه کارها قوی است. تجزیه و تحلیل های فنی و احساسی برای نمایش های کوتاه مدت مناسب هستند ، اما اگر در پروژه های طولانی مدت سرمایه گذاری می کنید ، باید مطمئن شوید که اصول اولیه کاملاً محکم است.

اما “اصول اساسی” چه جهنمی هستند؟ از ده سرمایه گذار مختلف س Askال کنید و احتمالاً ده جواب متفاوت خواهید گرفت.

در هسته اصلی آن ، مبانی ارز رمزنگاری شده ویژگی هایی است که با آزمایش زمان ، عموماً تحت تأثیر شرایط بازار یا احساسات جامعه قرار نمی گیرند. در این مقاله ، ما برخی از مهمترین ویژگیهای اساسی را که باید هنگام ارزیابی سرمایه گذاری بعدی خود در مورد آنها تحقیق کنید ، تجزیه می کنیم.

مثل یک سرمایه دار خطرناک فکر کنید

برای اولین بار در تاریخ (حداقل در ایالات متحده) این فرصت را دارید که در استارت آپ های مرحله اولیه سرمایه گذاری کنید بدون نیاز به سرمایه گذار معتبر. زیرا وقتی به آن فکر می کنید ، تمام آنچه که در بیشتر ارزهای رمزپایه وجود دارد ، همین است. آنها در مراحل اولیه ، استارت آپ های فنی هستند.

بنابراین ، وقتی به دنبال سرمایه گذاری بعدی خود هستید ، چرا از گروه هایی که بهترین سرمایه گذاری در زمینه راه اندازی را می دانند – سرمایه گذاران خطر پذیر – الگوبرداری نکنید. این مغولها سرمایه گذاری های خود را به طور كامل مورد بررسی قرار می دهند تا اطمینان حاصل شود كه آنها كسی را انتخاب می كنند كه بالاترین پتانسیل رسیدن به ماه را داشته باشد ، البته.

سرمایه گذاران خطرناک اصول اساسی را می خورند ، می خوابند و نفس می کشند. و اگرچه آنها ممکن است صفات مختلف را در طول فرآیند ارزیابی اولویت بندی کنند ، اما اصول زیر در بررسی سرمایه گذاران ، ارز رمزنگاری شده یا سایر موارد در بین سرمایه گذاران منطقی است..

مسئله و دامنه

یکی از اولین چیزهایی که باید هنگام تحقیق درباره ارز رمزنگاری شده کشف کنید ، مسئله ای است که آن حل می کند. این اطلاعات جزئیات مهم در مورد سرمایه گذاری بالقوه شما را نشان می دهد.

بیان مسأله

اول ، این نشان می دهد که تیم می تواند به طور موجز و موثر ارتباط برقرار کند. مواظب اظهارات طولانی و پیچیده مسئله باشید که با کلمات پر سر و صدا بازاریابی پر شده است. این عدم وضوح اغلب نشانه ای از وجود تیمی با عملکرد ضعیف است.

یک قانون کلی: اگر نمی دانید این پروژه در پنج دقیقه اول تحقیق چه مشکلی را حل می کند ، نباید سرمایه گذاری کنید.

ماموریت این پروژه باید روشن باشد و درک درستی از بازار را نشان دهد.

مثالهای خوب

 • بیت کوین یک شبکه پرداخت نوآورانه و نوع جدیدی از پول است.
 • اتریوم یک پلت فرم غیرمتمرکز برای برنامه هایی است که دقیقاً همانند برنامه ریزی شده و بدون احتمال تقلب ، سانسور یا دخالت شخص ثالث اجرا می شوند.
 • مونرو یک ارز دیجیتالی است که امن ، خصوصی و غیرقابل ردیابی است.
 • وانچین با هدف ایجاد یک بازار فوق العاده مالی از دارایی های دیجیتال است. این زیرساختی است که دارایی های دیجیتال مختلف را به هم متصل می کند.

نمونه های بد

 • سحابی ها یک بلاک چین عمومی است که هدف آن بهبود اکوسیستم مداوم است. چه پروژه ای به طور مداوم اکوسیستم آنها را بهبود نمی بخشد?
 • SmartCash یک اداره جامعه ، همکاری است & رشد مبتنی بر ارز مبتنی بر بلاکچین & یک اقتصاد غیر متمرکز بنابراین ، مانند هر بلاک چین دیگری که وجود دارد.
 • خویشاوند اکوسیستم غیرمتمرکز خدمات دیجیتال برای زندگی روزمره است. دقیق تر نمی شود?

بیان مسئله سحابی

در بیانیه مشکل سحابی ها به طور واضح مشخص نشده است که پروژه واقعاً چه کاری انجام می دهد.

اندازه بازار

علاوه بر این ، درک مشکل به شما کمک می کند تا اندازه بازار را اندازه بگیرید. برخی از تیم ها به طور گسترده به شما می گویند که این بازار چه در وب سایت و چه در مقاله سفیدشان گسترده است. اما ، بیشتر اوقات ، مجبورید برخی محاسبات و حدس ها را انجام دهید.

اندازه بازار تعیین کننده اساسی سودآوری بازگشت سرمایه شما است. به عنوان مثال پروژه ای مانند OmiseGo ، که کل سیستم مالی را هدف قرار داده است ، سود بیشتری (در صورت موفقیت) نسبت به چیزی مانند FunFair که فقط روی قمار آنلاین متمرکز است ، کسب خواهد کرد..

اندازه های خدمات مالی و بازار بازی آنلاین

بازار خدمات مالی کوتوله قمار آنلاین است.

تفاوت در اندازه بازار به این معنی نیست که شما باید یکی را روی دیگری سرمایه گذاری کنید ، اما باید هنگام تجزیه و تحلیل ریسک خود در مقابل پاداش ، آن را در ذهن داشته باشید.

آیا Blockchain راهنمایی می کند?

سرانجام ، وقتی مشکل را دانستید ، می توانید به سرعت نتیجه بگیرید که آیا اجرای بلاکچین به شما کمک می کند یا خیر. به یاد داشته باشید ، بلاکچین در حذف واسطه ها ، کاهش نیاز به اعتماد و افزایش شفافیت در معاملات سرآمد است. لزوماً سریعتر از سیستمهای متمرکز نیستند و معمولاً پیچیده تر هستند.

اگر یکی از ویژگی های قبلی مشکل بیان شده را حل نکند ، ممکن است سرمایه گذاری خوبی نباشد.

البته این قاعده استثنائاتی نیز دارد. 0x و سایر پروژه های مشابه پروتکل هایی هستند که زیرساخت های زنجیره بلوک زیربنایی را بهبود می بخشند. آنها توانایی پروژه های دیگر را برای استفاده موثرتر از فناوری بلاکچین تسهیل می کنند.

تیم ، مشاوران و مشارکت ها

بعد از مشکلی که یک ارز رمزنگاری شده حل می کند ، تیم سازنده رمزنگاری مهمترین عامل اساسی برای بررسی است. برخی از سرمایه گذاران حتی استدلال می کنند که تیم در واقع مهمترین چیز است.

تیم سازنده ارز رمزنگاری شده نه تنها باید در بلاکچین بلکه مهمتر از آن در صنعتی که وارد آن می شوند ، تجربه داشته باشند. فناوری بلاکچین نسبتاً جدید است ، بنابراین یافتن تیمی با رزومه های پر از بلاکچین نادر است. به جای تجربه بلاکچین ، می توانید به دنبال مشاغل قبلی باشید که شامل رمزنگاری یا امنیت سایبری است.

VeChain مثالی عالی برای یک تیم که شما می خواهید VeChain یک پلت فرم dapp و راه حل بلاکچین سازمانی برای زنجیره های تأمین ، به ویژه کالاهای لوکس است. سانی لو ، بنیانگذار و مدیرعامل ، پیش از این CIO Louis Vuitton China بود ، در حالی که Jie Zhang ، بنیانگذار و مدیر مالی ، متخصص در زمینه اطمینان IT در PwC و Deloitte.

تیم VeChain

تیم VeChain تجربه زیادی در کار با کالاهای لوکس ، زنجیره های تأمین و خدمات فناوری دارد.

آنها به وضوح صنعت کالاهای لوکس را بهتر از اکثر افراد می شناسند و برای حفظ یک راه حل نرم افزاری در سطح شرکت ، ریزه کاری دارند.

مشاوران

مشاوران فصلی می توانند خلا gap یک تیم را در تجربه خود پر کنند. همچنین پشتیبانی از تکنسین ها و کسبه محترم قابل اعتماد ، یک سطح اعتبار را برای یک پروژه به ارمغان می آورد.

فکر می کنید گاوین آندرسن یا ویتالیک بوترین با مشاوره دادن به پروژه های ضعیف اعتبار آنها را از بین می برند? به احتمال زیاد نه.

بله ، من مشاور رطوبت هستم. نه ، توکن ندارم. نه ، علاقه من به بیمه غیرمتمرکز نباید تفسیر شود ….

– Vitalik غیر دهنده اتر (VitalikButerin) 8 اکتبر 2017

شراکت

مانند مشاوران ، یک پروژه با شرکای معتبر باید در معرض خطر شما باشد. مشارکت ها ممکن است به شکل سرمایه گذاری های استراتژیک ، همکاری ها یا حتی خریدها انجام شود.

احتیاط: همیشه در مشارکت ها دقت لازم را انجام دهید. بسیاری از پروژه های رمزنگاری شده هستند منطقی سست با آنها لیست “شریک” آنها ممکن است ارائه دهندگان خدمات باشند, پتانسیل شریک زندگی ، و یا حتی دروغ صریح در مورد کسانی که آنها کار می کنند.

کشش

یک تیم ممکن است بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان را داشته باشد ، اما اگر کسی از آن استفاده نکند ، بی فایده است. از آنجا که بسیاری از پروژه های بلاکچین پیش تولید هستند ، کشف یک پروژه با کشش قابل توجه ممکن است دشوار باشد. اگر موردی با کالای مفید و مشتری واقعی پیدا کنید ، این نشانه خوبی است. این نشان می دهد که این تیم در حال حاضر بیش از 90 درصد از سایر استارت آپ ها موفق شده است.

به جای کشش واقعی ، می توانید به دنبال پروژه هایی باشید که حداقل مشتریانی داشته باشند که از بتا یا محصول در یک شبکه آزمایشی استفاده می کنند.

برخی از پروژه های بلاکچین شرکت های سازمانی را هدف قرار می دهند. برای آن ها ، سعی کنید شرکتی را پیدا کنید که از قبل با آنها معامله کرده اند.

اقتصاد توکن

پس از ارزیابی محصول ، تیم و بازار ، سوال بعدی که باید از خود بپرسید این است که “هدف رمز در این اکوسیستم چیست؟” در حالت ایده آل ، توکن می خواهید که با تصویب سیستم عامل ، ارزش بیشتری پیدا کند. ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما پروژه هایی وجود دارد که به نظر می رسد ارز پایه آنها غیرضروری است. * سرفه * موج دار شدن * سرفه *

همچنین باید از سایر اطلاعات توکن مانند:

 • تورمی در مقابل تورم. یک ارز تورمی فشار قیمتی بیشتر از فشار تورمی را تجربه خواهد کرد. هنگامی که یک سکه تورمی است ، عرضه آن به طور مداوم افزایش می یابد که به طور معمول به قیمت آسیب می زند.
 • توزیع هرچه توزیع سکه بیشتر باشد ، بهتر است. وقتی تعداد کمی از مردم اکثر سکه ها را در اختیار داشته باشند ، عدم تعادل قدرت وجود دارد. اگر عده قلیلی در بالا تصمیم بگیرند که بفروشند ، خطر دائمی کاهش قیمت وجود دارد.
 • سازوکار اجماع. برخی از سازوکارهای اجماع سودهایی را برای دارندگان توکن ارائه می دهند. NEO به شما GAS می دهد ، VeChain THOR را تولید می کند ، و حتی برخی از رمزنگاری های اثبات شده از سهام (DPoS) مانند Ark ، بسته به کدام نماینده که رای می دهید بازدهی یکنواخت برای شما به ارمغان می آورد.
 • توکن می سوزد. آخرین و نه مهمترین ، پروژه هایی که به طور مداوم نشانه ها را می سوزانند ، به کاهش عرضه کمک می کنند که به نوبه خود ، قیمت را بالا می برد. Binance و Factom هر دو در مدل های اقتصادی رمزگذار خود سوختن را اجرا می کنند.

# بایننس رایت چهارم چهارمhttps://t.co/2NyGN0osAM pic.twitter.com/nclBSCrn8a

– Binance (binance) 17 جولای 2018

رقبا

اگرچه به هیچ وجه مطمئن نیستید ، اما یکی از راه های اندازه گیری ارزیابی بالقوه سکه ، نگاه به رقبای آن است. رقبا هم در فضای بلاکچین و هم در صنایع سنتی وجود دارند.

رقبای بلاکچین

وقتی به درون بلاکچین نگاه می کنید ، محدودیت های بازار توکن های مشابه را مقایسه کنید تا ببینید آیا سرمایه گذاری بالقوه شما کم ارزش است.

قیمت ها را مقایسه نکنید. تفاوت در عرضه می تواند قیمت دو سکه را بسیار متفاوت کند در حالی که آنها هنوز ارزشیابی یکسانی دارند (سقف بازار).

بیایید در مورد Huobi Token ، ارز رمزنگاری شده برای مبادله Huobi ، حساب کنیم. در حال حاضر ، سقف بازار سکه حدود 180 میلیون دلار است. این ارزیابی به طور قابل توجهی کمتر از سهام KuCoin (290 میلیون دلار) و Binance Coin (1.5 میلیارد دلار) ، دو رمز ارز دیگر است.

در نگاه اول به نظر می رسد که انگار Huobi Token و حتی شاید سهام KuCoin نیز دست کم گرفته شده است. از آنجا که استفاده از این نشانه ها ارتباط مستقیمی با حجم معاملات دارد ، باید این ارقام را نیز بررسی کنیم. در اینجا حجم معاملات 24 ساعته برای هر صرافی آورده شده است:

 • هووبی: 1.1 میلیارد دلار
 • KuCoin: 37 میلیون دلار
 • Binance: 2 میلیارد دلار

همانطور که می بینید ، حجم معاملات Huobi کمی بیش از نیمی از Binance است ، با این حال محدودیت بازار توکن آن کمی بیش از یک دهم است. علاوه بر این ، حجم معاملات Huobi به طور قابل توجهی بالاتر از KuCoin است ، با این وجود محدودیت بازار آن کمتر است.

با نتایجی از این دست ، Huobi Token ارزش تحقیق بیشتر را دارد زیرا ممکن است دست کم گرفته شود.

هرگز نباید به تنهایی به هر یک از این اصول عمل کنید. در عوض ، از آنها در ترکیب برای ترسیم یک تصویر کلی از کل پروژه استفاده کنید.

خارج از صنایع

استراتژی دیگر برای قرار دادن ارزش در سرمایه گذاری بلاکچین ، مقایسه آن با معادل غیر بلاکچین است. برای مثال بیایید به ذخیره سازی پرونده نگاهی بیندازیم.

Siacoin بزرگترین ذخیره سازی پرونده مقابله با ارزهای رمزپایه در حال حاضر با محدودیت بازار کمی بیش از 450 میلیون دلار است. Dropbox به همان عملکرد در دنیای غیر بلاکچین عمل می کند. از مارس 2018 ، دراپ باکس 11 میلیارد دلار سقف فروش در بازار دارد.

با توجه به اینکه Siacoin به منظور ایجاد اختلال در صنعت ذخیره سازی پرونده و جایگزینی Dropbox است ، می توانید استدلال کنید که با قیمت فعلی بسیار کم ارزش است.

دیگر

لیست بالا از ویژگی های اساسی جامع نیست ، و شما ممکن است در تجربه خود متوجه شوید که موارد مهمتری وجود دارد که باید بر اساس آنها تصمیمات سرمایه گذاری خود را تنظیم کنید. به عنوان مثال ، برخی از معامله گران به دنبال کردن شبکه های اجتماعی و اندازه جامعه اعتماد می کنند ، در حالی که دیگران معتقدند که فعالیت GitHub مهمترین ویژگی مورد توجه است.

شما باید بفهمید که برای کدام ویژگی ها بیشترین ارزش را دارند شما استراتژی تجارت و بر این اساس سرمایه گذاری کنید. مجموعه معیارهای اساسی به شما کمک می کند احساسات و تعصبات خود را از سرمایه گذاری های خود دور نگه دارید.

غرق خود شوید

شما باید اصول پروژه هایی را که در آنها سرمایه گذاری کرده اید به طور مداوم ارزیابی کنید. اعضای تیم می آیند و می روند ، نقشه های نقشه تغییر می کند و راه اندازی ارزهای رمزپایه باعث ایجاد یا شکستن آنها می شود. تنها راه برای ماندن در راس صنعت در حال پیشرفت سریع غرق شدن در آن است.

به گروه های تلگرامی سرمایه گذاری های خود بپیوندید. آنها را در توییتر دنبال کنید. وقتی به دستشویی می روید ، زیر رده های رمز ارز را مرور کنید. و البته دوز روزانه مقالات CoinCentral را دریافت کنید.

هرچه بیشتر تحقیق کنید و مقاله های سفید را راحت بخوانید ، سرمایه گذار بهتری خواهید بود. هیچ جایگزینی برای زمان وجود ندارد ، اما خیلی زود ، شما مشکلی نخواهید داشت که سنگهای قیمتی را از بین ببرید.

یادداشت سردبیر: آزمایشگاه Crypto در ارائه اطلاعات دقیق ، کاملاً تحقیق شده و مرتبط مانند مواردی که در بالا می بینید متمرکز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایشگاه رمزنگاری ، اینجا را کلیک کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me