باور کنید یا نه ، روزی سرمایه گذاران گذشته از کاغذهای سفید مصنوعی و الگوهای رفتاری ماه / لامبو تصمیم می گرفتند.

من طرفدار بزرگی برای اتخاذ پروژه های ارز رمزنگاری شده و بلاکچین برای استفاده واقعی آنها هستم – بندرت برای حدس و گمان یا هودلینگ. به طور کلی ، گمانه زنی های بی نظیر آموزش معنادار را غرق می کند. با این حال ، با وجود تنوع متنوع پروژه های منتشر شده ، فقط زمان کافی بود تا پروژه هایی به مرحله “باله” ریشه های فین تک آنها برود.

هر سه نوع اصلی ارزهای رمزنگاری شده – معاملات ، سیستم عامل و برنامه های کاربردی – محصولاتی را مشاهده می کنند که هستند به طور خاص برای نگهداری به عنوان شکلی از درآمد منفعل و سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.

از آنجا که قبلاً انبوهی از مطالب در مورد استخراج وجود داشته است و از آنجا که نیاز به مانع زیادی برای ورود نسبت به درآمد سنتی / سرمایه گذاری های منفعل دارد ، بیایید بر روی گزینه های قابل دستیابی بیشتر تمرکز کنیم.

سرمایه گذاری سنتی (و دوستان ما در سازمان امور مالیاتی) سرمایه گذاری سرمایه ای و انفعالی را بر اساس مکانی که سرمایه گذار بازده واقعی خود را بدست می آورد متمایز می کند. بازگشت متوجه شدم فروش یک دارایی سرمایه گذاری (مثلاً فروش توکن ICO پس از افزایش ارزش) ، در نظر گرفته می شود سرمایه گذاری. بازگشت ، یا درآمد ، محقق شد به طور مستقل دارایی خریداری یا فروخته شده در نظر گرفته می شود درآمد یا سرمایه گذاری منفعل. واضح ترین مثال در اینجا از منابع مالی سنتی این است سود سهام از سهام موجود.

درآمد منفعل بیشترین درخواست برای سرمایه گذاری است زیرا واقعی سازی “پول شما برای شما کار می کند” است. با این وجود بدست آوردن درآمد منفعلانه بسیار دشوار است. از Airbnb ، وبلاگ نویسی با لینک های وابسته ، جمع آوری سود سهام سهام ، حق امتیاز ، اجاره املاک و مستغلات, درآمد منفعل است واقعاً به سختی می توان از آن استفاده کرد و اغلب کمتر از آنچه در نظر گرفته شده منفعل می شود. علاوه بر این ، درآمد منفعل غالباً به سرمایه مقدماتی بزرگ و مهمتر از آن به زمان نیاز دارد ، اما اغلب کمتر از پاداش ایده آل بازده دارد.

خوشبختانه ، چند پیشگام از دنیای رمزنگاری با ارائه چند روش مختلف که به درآمد و سرمایه گذاری های منفعل شباهت دارند ، روندشان را تغییر می دهند..

* یادداشت سردبیر: شما از قبل می دانید که این چه می گوید. دومی که “یادداشت سردبیر” را دیدید ، برای جمله “این توصیه سرمایه گذاری نیست” آماده شدید. ما نمی توانیم به اندازه کافی تأکید کنیم که این توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفاً اطلاعاتی است. ارزهای رمزپایه بسیار بی ثبات هستند – با تحقیق و مشاوره خود از ارائه دهندگان حرفه ای مجاز و با تجربه ، سود خود را از دست دهید / از دست دهید.

روش های مختلف کسب سود در Crypto

وجود ندارد دقیق مقایسه سود سهام در دنیای رمزنگاری ، با این وجود ، چندین روش مختلف دیگر برای نگه داشتن ارزهای رمزپایه برای بازده منفعل وجود دارد. هیچ دو پروژه ای دقیقاً در روند کار یکسان نیستند ، بنابراین مراقب باشید که برای هر روشی که در زیر پیشنهاد شده است ، تحقیقات بیشتری لازم است.

در زیر لیستی از روشهای کلی ارائه ارزهای رمزپایه برای درآمد منفعل آورده شده است:

  • گیر کردن – در دست داشتن یک سکه Proof-of-Stake در کیف پول مخصوص
  • استاد گره – کنترل Masternode
  • نشانه های کمکی – نگه داشتن نشانه هایی که برای درآمد دوره ای طراحی شده اند

گیر کردن

زنجیره های بلوکی و ارزهای رمزپایه از الگوریتم های ویژه ای استفاده می کنند که به الگوریتم های اجماع معروف هستند و از نظر ریاضی مشخص می کنند کدام بلوک بعدی «درست» است. بیت کوین محبوب ترین نوع الگوریتم اجماع معروف به Proof-of-Work را معرفی کرد. تا حد زیادی PoW محبوب ترین شکل توافق در دنیای رمزنگاری است.

با این حال ، فرم دوم رایج که به طور فزاینده ای محبوب است ، Proof-of-Stake ، به آرامی اما مطمئناً شروع به تحقق می کند. که ما را به سمت درب شماره یک برای ایجاد درآمد منفعل رمزنگاری سوق می دهد: staking.

در Proof-of-Stake ، به جای استخراج ارزهای رمزپایه از طریق سخت افزار, بلوک های جدید با نگه داشتن ارزهای رمزپایه در کیف پول ذخیره شده ایجاد می شوند. یک staker برای تأیید مجموعه ای از معاملات ، یک سهم (سکه) می گذارد یا تعدادی از سکه های آنها را قفل می کند. در حالت ایده آل ، هرچه سکه بیشتری سهم بگذارد ، احتمال بیشتری وجود دارد که به یکی از پاداش های بلوکی اعطا شود.

بعضی از سکه ها به یک اتصال 24 ساعته و منبع تغذیه نیاز دارند ، در حالی که بعضی دیگر به معنای واقعی کلمه فقط نگه داشتن سکه در کیف پول خاص هستند. از تحقیقات من ، NEO از نظر کمترین مانع ورود از نظر مالی و سواد رایانه ای ، این کیک را در نظر گرفته است. تمام این بار بارگیری رسمی بود نئون شهر صهیون کیف پول و انتقال NEO خریداری شده از صرافی به کیف پول مذکور.

خودشه! تا زمانی که NEO خود را در کیف پول رسمی نگه دارم ، آن را قبلاً لمس کرده است – هیچ مرحله دیگری لازم نیست و می توانم پاداشهای خود را (در GAS) حداکثر هر 5 دقیقه مطالبه کنم. تا آنجا که قسمت “منفعل” سرمایه گذاری منفعل پیش می رود ، PoS مطمئناً متناسب با این قبض است.

از جمله ارزهای رمزپایه دیگری که اکنون از طریق PoS staking پاداش می دهند ، NEO / GAS ، Lisk ، Stratis و ARK هستند..

Masternode

روش شماره دو برای استفاده از جریان درآمد از دارایی های رمزنگاری بیشتر شبیه درآمد غیرفعال سنتی است زیرا معمولاً به مقدار قابل توجهی از سرمایه اولیه نیاز دارد. تعداد فزاینده ای از پروژه های رمزنگاری دارای دو یا چند لایه حاکمیت هستند – با لایه فوقانی ، قدرت بالاتر یا گره ، که معمولاً به عنوان مازندرود.

این masternodes معمولاً فراهم می کنند مقداری تلاش حاکمیت اضافی برای جامعه رمزنگاری آن برخی از نمونه ها به طور فعال / منفعلانه رای گیری در مورد به روزرسانی های نرم افزار ، تأیید معاملات خصوصی / فوری و شرکت در رویدادهای جامعه هستند.

به دارندگان گره های اصلی معمولاً پاداش بسیار خوبی داده می شود. به عنوان مثال ، در Dash ، masternodes عظیم دریافت می کند 45٪ پاداش بلوک در هر بلوک جدید. وب سایت رسمی داش ادعا می کند که “به طور معمول ، هر 7 روز حدود 2 Dash (325 دلار) به هر مدل پرداخت می شود.”

هزینه داشتن گره اصلی که می گویید چقدر است؟ خوب ، این بستگی دارد که ما در مورد کدام سکه بحث می کنیم – برای ادامه با Dash ، یک مدل اصلی هزینه ها 1000 داش برای مدت زمان مشخصی قفل شده است. متأسفانه ، بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری 325 دلار K مایع در اطراف دروغ قرار دارند که مایل به بستن آنها به یک سکه هستند.

نشانه های کمکی

این دسته نهایی نمایانگر گسترده ترین پروژه ها است زیرا هر درآمد منفعل ارزش خود را از موفقیت (یا عدم موفقیت) یک برنامه اصلی توکن ها بدست می آورد. تفاوت اصلی بین مدل PoS که قبلاً تعریف شده بود و این مدل رمز ابزار دقیقاً از آنجا ناشی می شود که کدام قسمت از پروژه ارز رمزنگاری شده با کاهش یا افزایش سود سهام ارتباط دارد.

جوایز PoS از ارز رمزپایه گرفته شده است پروتکل به روشی تقریباً استاندارد ، در حالی که جوایز توکن های برنامه از ارزهای رمزپایه گرفته می شود هدف معاملاتی.

به عنوان مثال مبادله غیر متمرکز دارایی های بلاک چین CryptoBridge DEX. DEX یک مبادله است ، به این معنی که برای موفقیت به عنوان یک پروژه ، DEX به دنبال رشد طولانی مدت از نظر حجم مبادله است: هرچه معامله گران و سرمایه های بیشتری از DEX استفاده کنند ، هزینه های معامله بیشتری جمع می شود. علاوه بر این ، تیم توکن همراهی با نام BridgeCoin (BCO) را در بلاکچین Bitshare توزیع کرد. از طریق یک معدن عمومی در طول شش ماه,

با خرید و قرار دادن BCO در بورس DEX ، دارندگان پاداش 50٪ هزینه معاملات (پس از سود *) را دریافت می کنند. جالبتر اینکه پاداشهای دریافت شده از BridgeCoin می باشد نه در BridgeCoin پرداخت شد ، اما در جفت معامله ای که منجر به هزینه معامله شد. اگر فقط بیت کوین ، Litecoin ، Monero و Ethereum به طور دقیق در DEX معامله شوند ، پاداش های سهام هفتگی دقیقاً در بیت کوین ، Litecoin ، Monero و Ethereum خواهد بود., نه در BridgeCoin – یک روش کاملاً خوب برای رشد منفعلانه نمونه کارهای متنوع.

Dex / BCO تنها یکی از بسیاری از نشانه های کاربردی مانند COSS ، Kucoin است که عملکرد اصلی تجارت با افزایش / کاهش سود سهام ارتباط دارد. با عجله بیشتر تیم های بلاکچین برای برهم زدن مدل های تجاری باستانی ، به احتمال زیاد یک مقدار فزاینده پاداش مالی مشابه سود سهام مرتبط با مدل کسب و کار آنها را اهدا خواهد کرد.

خلاصه

در نهایت ، فضای ارزهای رمزنگاری شده هنوز به غرب وحشی شباهت دارد – بی ثباتی ها و عناوین کلیک کلیک برای آینده قابل پیش بینی همچنان بر صحنه تسلط دارند. با این حال ، به آرامی اما مطمئناً ، ثبات مسیری را برای خودروهای دارای درآمد غیرفعال با پتانسیل رشد برخلاف دوره قبلی سود سهام استاندارد فراهم می کند. در حال حاضر ، Proof-of-Stake ، Masternodes و تعداد فزاینده ای از توکن های سودمند راه را برای نسل اول ارزهای رمزپایه با درآمد غیرفعال پیش می برند. بدون شک تعدادی از این پروژه ها با شکست روبرو خواهند شد ، اما پروژه هایی که مطمئناً درآمد ناگهانی در دهه های آینده را پرداخت نخواهند کرد.