Po.et چیست?

Po.et یک دفتر جهانی و مبتنی بر Ethereum است که برای طراحی آن طراحی شده است مالکیت و انتساب را ردیابی کنید برای دارایی های خلاق دیجیتال جهان.

در عصر امروز تبادل فوری اطلاعات ، فرایندهای صدور مجوز و اعتبار بخشی به درد بزرگی برای سازندگان محتوای دیجیتال تبدیل شده است. با یک کلیک ساده ، هرکسی می تواند عکس یا پاراگراف شما را کپی کرده و دوباره آن را به عنوان عکس خود بازنشر دهد. اگر آنها به دنبال صدور مجوز مناسب باشند ، می تواند یک کار بسیار پرمشغله باشد ، به چندین نامه الکترونیکی و وکالت نیاز دارد. غالباً به این نتیجه می رسد که این مقاله صرفاً ارزش مقاله ای را ندارد که نوشتن آن فقط برای چند ساعت به روزنامه نگار نیاز دارد.

Po.et وظیفه خود قرار داده است تا با ایجاد اولین پلتفرم که از بلاکچین برای نشان دادن دیجیتالی محتوای زمان استفاده می کند و به عنوان یک منبع واحد برای صدور مجوز استفاده می کند ، این مشکل را حل کند..

در این راهنما ، موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

چگونه کار می کند?

“اثر انگشت” منحصر به فرد

اثبات وجود

پلت فرم Po.et از پروتکل “اثبات وجود” استفاده می کند.

Po.et از “اثبات وجود” ، استفاده می کند اولین برنامه غیر مالی از بلاکچین وقتی چیزی را به بازار Po.et اضافه می کنید ، “اثر انگشت” منحصر به فرد خود را پیدا می کند. پس از اختصاص ، این اثر انگشت غیرقابل تغییر است. با تشکر از بلاکچین ، “اثر انگشت” هیچ نقصی ندارد و محتوا برای دسترسی به شخص ثالث یا ناشری نیاز ندارد.

یک بازار دیجیتال

علاوه بر ارائه گواهی مالکیت تغییرناپذیر ، Po.et همچنین قصد دارد بستری برای کشف سازندگان باشد. شما می توانید محتوای دیجیتال خود را به بازارهای مختلف اضافه کنید تا دارای ویژگی های برجسته و دارای مجوز مناسب باشد. بازارها از رمز Po.et استفاده می کنند, POE, برای تشویق منحصر به فرد اعضا برای افزودن و رتبه بندی نسبتاً مناسب مطالب مرتبط.

برای افزودن محتوا به بازار ، ابتدا باید سکه های خود را سهام کنید. اگر اعضای بازار اعتقاد دارند که محتوای متناسب است ، آنها آن را می پذیرند. در غیر این صورت ، آنها آن را رد می کنند و سکه های شما را ضبط می کنند.

به عنوان یک عضو در پلت فرم Po.et ، می توانید بازار خود را ایجاد کرده و آن را به همان اندازه که انتخاب می کنید گسترده (به عنوان مثال عکاسی ، شعر ، الگوهای رفتاری) یا خاص بسازید (به عنوان مثال عکس های والس در کلاه های تولد ، آهنگ های مربوط به صخره نوردی در کلرادو و غیره) سپس ، می توانید شرایط رأی گیری ، شرایط و مقدار POE را برای مشارکت کنندگان جدیدی که برای درخواست عضویت باید در نظر بگیرند ، مشخص کنید. هرچه محتوای با کیفیت در بازار بیشتر باشد ، ارزش بازار نیز بیشتر می شود. در نتیجه ، این انگیزه را برای اعضا فراهم می کند که فقط ارسالی با کیفیت و مرتبط را رد کنند و موارد نامناسب را رد کنند.

روند سهام Po.et باید شما را تشویق کند که فقط محتوای مربوطه را ارسال کنید زیرا در غیر این صورت سکه های خود را از دست خواهید داد. بنابراین ، تصاویر “سگ های با کلاه آفتاب” را به “موهای با کلاه تولد” ارسال نکنید – انجمن آن را قبول نمی کند.

علاوه بر این ، اگر فکر می کنید محتوای دزدی ادبی دارد ، می توانید هرگونه ارسال را “به چالش” بکشید. با استفاده از اثر انگشت منحصر به فرد اختصاص داده شده به هر سند ، اعضا می توانند به پذیرفتن یا رد چالش رای دهند. اگر اکثریت اعضا این چالش را تأیید کنند ، محتوای جدید از بازار حذف می شود.

API را باز کنید

Po.et همچنین در حال توسعه یک API باز برای ناشران است که Frost نامیده می شود و امکان ادغام با سایر سیستم عامل ها و برنامه ها را فراهم می کند. استفاده از فراست به معنای این است که ناشران می توانند از طریق برنامه های دیگر به راحتی به عملکرد Po.et دسترسی داشته باشند بدون اینکه هر بار با زیرساخت های کلید خصوصی کار کنند..

رقابت و تمایز

پروژه های بلاکچین دیگری نیز با هدف قرار دادن محتوا و موارد استفاده از حق چاپ وجود دارد ، از جمله نمونه هایی مانند Publica (کتاب ها) ، KodakOne یا Binded (تصاویر) و Animecoin (انیمه). با این حال ، Po.et چند تمایز اصلی دارد. توانایی ایجاد بازار و مکانیزم شرط بندی به کاربران. Po.et همچنین دامنه گسترده تری در چندین قالب محتوایی دارد.

نشانه POE

POE ارز ERC20 است که در بازار Po.et استفاده می شود. در زمان راه اندازی ، این سه کاربرد اصلی است که توسط تیم Po.et شرح داده شده است:

  1. جلوه های شبکه Po.et را بوت استرپ کنید ، در نتیجه جامعه ای از سهامداران و ناشران سرمایه گذار درگیر ایجاد می کند
  2. جمع آوری سرمایه برای توسعه بلند مدت بنیاد Po.et و
  3. مکانیزمی برای تشویق و پاداش دادن به پذیرندگان اولیه و کمکهای مثبت به شبکه Po.et فراهم کنید

با بلوغ شبکه ، بنیانگذاران امیدوارند که POE بتواند به عنوان انگیزه اقتصادی نیاز Po.et برای ارتقا content محتوای با کیفیت و سرپرستی در بستر بی اعتماد آنها باشد..

تیم در مجموع 3،141،592،653 (رقم pi!) POE را در طول ICO در آگوست 2017 ضرب کرد. پس از آن ، تیم 50٪ از طریق رویداد فروش توکن به جامعه فروخت و در مجموع 10 میلیون دلار جمع آوری کرد. سپس تخصیص های باقیمانده رمز به صورت دنبال می کند:

  • تیم موسس
  • 10٪ سرمایه گذاران فرشته
  • 10٪ همکاران ادغام
  • 22٪ پایه
  • 50٪ فروش توکن

تخصیص فروش توکن ICO

تخصیص رمز POE

تیم Po.et

Po.et شاخه ای از BTC Media است ، یک شرکت انتشارات و بازاریابی است که بر فضای بلاکچین تمرکز دارد. تایلر ایوانز ، بنیانگذار BTC Media ، از روند کار سخت مرتبط با صدور مجوز ناامید شد و علت اصلی آن را “نداشتن یک منبع حقیقت درباره اطلاعات صدور مجوز” دانست.

تیم Po.et 16 عضو اصلی را شامل می شود ، از جمله مدیر عامل شرکت جارود دیکر ، رئیس سابق نوآوری و استراتژی تجاری در واشنگتن پست.

نقشه راه

توسعه Po.et به فاز.

دوران روزتا

عصر روزتا در ژوئن 2017 آغاز به کار کرد. به ویژه در این مدت ، Po.et ICO خود را منتشر کرد و 10 میلیون دلار از فروش توکن جمع کرد. Po.et با استفاده از این سرمایه ها و بذرهای خود ، توانست آزمون آزمایشی عمومی خود را راه اندازی کرده و اولین ناشران خود را در سیستم عامل ادغام کند. کاربران وردپرس رسماً توانستند از تمام کارهای مکتوب خود زمان بندی و ثبت اطلاعات به روز کنند.

دوران گوتنبرگ

Po.et رسماً وارد “دوران گوتنبرگ” شده است که به دو مرحله مشخص تقسیم شده است. طبق نقشه راه آنها ، Po.et در حال کار بر روی فاز یک است که شامل جنبه هایی از شبکه اصلی آنها مانند اتوماسیون گردش کار و بررسی امنیت خصوصی است.

فاز دو شامل فعال سازی هش شبکه اصلی ، پردازنده کاربر و بررسی امنیت عمومی ، از جمله موارد دیگر است. در فاز دو نیز شاهد انتشار کد منبع برای API باز Frost خواهیم بود تا توسعه دهندگان خارج بتوانند روی ادغام ها کار کنند.

Po.et هنوز تاریخی برای راه اندازی شبکه اصلی ارائه نداده است ، اگرچه وبلاگ به روز رسانی دقیق ماهانه پیشرفت را ارائه می دهد تا بتوانید آن را دنبال کنید.

تجارت

POE که در آگوست 2017 راه اندازی شد ، هنوز رمز نسبتاً جدیدی است. در حالی که در اوایل سال 2018 ضربه های بزرگی در بازپرداخت کلی بازار رمزنگاری متحمل شد ، تیم همچنان روی محصول و نقشه راه خود تمرکز کرده است.

ارزش POE در اواخر آوریل افزایش مختصری داشت ، که به احتمال زیاد با این واقعیت مرتبط است که Po.et در آن زمان افزونه وردپرس خود را منتشر کرد. قیمت در پایان ماه ژوئن دوباره کاهش یافت و از آن زمان تا کنون ثابت است.

با توجه به اینکه نقطه عطف بزرگ بعدی راه اندازی شبکه اصلی است ، پس ممکن است با اعلام تاریخ از سوی تیم ، یا زمانی که شبکه اصلی به صورت مستقیم فعال شود ، قیمت دوباره افزایش یابد..

POE را از کجا بخریم

امروز ، نشانه های PO.et POE را می توان از طریق صرافی های معروف از جمله Binance ، Bittrex ، OKex و EtherDelta خریداری کرد..

POE را در کجا ذخیره کنید

از آنجا که POE یک رمز ERC20 است ، شما باید آن را در کیف پول با پشتیبانی ERC20 ذخیره کنید. گزینه پیشنهادی یک کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S است.

اگر نمی خواهید پول نقد را برای یک کیف پول سخت افزاری تهیه کنید ، می توانید از کیف پول Exodus به صورت رایگان استفاده کنید.

نتیجه

Po.et یک دفتر مشترک و جهانی است که برای ردیابی مالکیت و انتساب برای دارایی های خلاقانه دیجیتال جهان طراحی شده است. در حالی که این پروژه هنوز خیلی جوان است ، آنها قبلاً در اکوسیستم زنجیره بلوکی سر و صدا کرده اند. به عنوان یک نتیجه از استخدام های مثبت مثبت کلید و یک نقشه راه کاملاً اندیشیده و تاکنون اجرا شده ، به نظر می رسد این تیم آماده است که Po.et را تا آنجا پیش ببرد. در صورت موفقیت تیم ، هدف آنها رساندن صنعت رسانه و نشر به اینترنت ارزشمند فردا است.

منابع اضافی

Po.et را در پیدا کنید:

توییتر

Reddit

تلگرام

گیتهوب

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط Sarah Rothrie در تاریخ 1 نوامبر 2018 به منظور بروز تغییرات اخیر در پروژه به روز شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me