QLC Chain (Qlink) چیست?

QLC Chain در حال ایجاد بستری برای ارتباطات راه دور توزیع شده است. QLC Chain به جای دریافت خدمات تلفن شما از یک ارائه دهنده بی سیم ، سیستمی را تصور می کند که در آن شما اتصال را از همتایان خود خریداری می کنید. این ممکن است به معنای اجاره دسترسی به wifi کسی ، دریافت سیگنال سلول از یک ایستگاه پایه در خانه شخص یا فروش داده های استفاده نشده شما از حامل بی سیم به سایر کاربران باشد.

به طور گسترده تر ، این پروژه در مورد ایجاد زیرساخت شبکه به عنوان سرویس است که قراردادهای هوشمند را برای تسهیل ویژگی های شبکه ، عملکردها و برنامه های dApp پیاده سازی می کند..

این پروژه خارج از چین و بر اساس بلاکچین NEO ساخته شده است. سال گذشته ، بیش از 19 میلیون دلار در ICO اولیه جمع آوری شد. از آن زمان ، این برنامه یک برنامه تلفن همراه را برای به اشتراک گذاری دسترسی WiFi و VPN راه اندازی کرده است. اواخر امسال Qlink امیدوار است که شبکه اصلی خود را راه اندازی کند.

مشکل امروز مخابرات

ارائه دهندگان مخابرات هزینه های زیادی را صرف نصب زیرساخت برای یک منطقه خدماتی می کنند. نصب برج های سلولی و خطوط تلفن ارزان نیستند. این امر به ویژه در مناطق بزرگ ، در شهرهای بزرگ یا هنگام تلاش برای اتصال جوامع روستایی بیشتر صدق می کند. به همین دلیل ، ارائه دهندگان مخابرات می خواهند اطمینان حاصل کنند که از سرمایه اولیه خود سود کسب می کنند.

این شرکت ها به دلیل انعطاف ناپذیری ، گرانی و انحصارطلبی مشهور شده اند. آنها برای جلوگیری از رقابت و اجازه دادن به قیمت های بالاتر ، معمولاً از شهرداری ها اجازه می دهند كه به طور انحصاری به شهروندان خود دسترسی داشته باشند. حداقل در ایالات متحده ، قراردادهای چند ساله با ارائه دهنده خدمات شما بخشی از این قانون است. ممکن است بدون گزینه های زیادی حبس شوید.

نحوه کار زنجیره QLC

QLC Chain / Qlink قصد دارد با تمرکززدایی در بازار ارتباطات از راه دور و ارتباطات ، این مشکلات را برطرف کند. ایده Qlink این است که هر کسی می تواند یک ایستگاه پایه کوچک از خانه خود اداره کند که خدمات سلول را به مناطق اطراف ارائه می دهد. هنگامی که یک کاربر Qlink از ایستگاه پایه برای اتصال استفاده می کند ، قسمت کمی از پرداخت وی به اپراتور ایستگاه پایه می رسد.

علاوه بر این ، هر کسی می تواند اتصال Wi-Fi خود را در سیستم عامل ارائه دهد. یک کاربر می تواند برای دسترسی محدود به Wi-Fi شما پرداخت کند و قراردادهای هوشمند Qlink قابلیت اتصال و پرداخت را مدیریت می کند. برای همین موضوع ، می توانید دسترسی به هر یک از خدمات ارتباط از راه دور خود را بفروشید. موردی که Qlink پیشنهاد می کند این است که پیامک های بی استفاده شما را به شرکت های سازمانی بفروشید تا آنها بتوانند به مشتریان خود پیام کوتاه دهند.

این پلتفرم همچنین تبلیغاتی را که می توانند برای افزودن محتوای خود به شبکه Qlink هزینه کنند ، ادغام می کند. وقتی مصرف کننده آن محتوا را مشاهده می کند ، برای داده هایی که مصرف کننده استفاده کرده به جای تبلیغات از تبلیغ کننده هزینه می گیرد.

البته شرکتهای مخابراتی از بزرگترین و قدرتمندترین شرکتهای جهان هستند. بی توجهی به صنعت مخابرات یک چالش بزرگ است. تا حدودی ، برنامه Qlink شرکت های مخابراتی را ملزم می کند تا این عدم تمرکز را دنبال کنند و شاید انتظار موفقیت Qlink ساده لوحانه باشد. با این وجود ، توسعه دهندگان Qlink در حال ساخت فناوری های مهمی برای اتصال سخت افزار ، اتصال و بلاکچین هستند.

معماری دو زنجیره ای

یک شبکه مخابراتی غیرمتمرکز نیاز به رجیستری برای همه دستگاه ها و کاربران دارد. همچنین به ظرفیت معامله و اشتراک اطلاعات بین آن کاربران و دستگاه ها نیاز دارد. برای تسهیل این تعاملات ، Qlink از یک راه حل دو زنجیره ای استفاده می کند.

معماری دو زنجیره ای Qlink

اولین زنجیره یک زنجیره عمومی است که در بالای NEO ساخته شده است. این زنجیره عمومی کلیه اطلاعات هویت دیجیتال و اطلاعات ثبت دارایی را در خود جای خواهد داد. قادر خواهد بود این اطلاعات را از طریق درگاه هایی (به عنوان مثال شرکت های مخابراتی از راه دور) با طرف های درگیر به اشتراک بگذارد. NEO از اجماع متحمل تحمل خطای بیزانس برای پردازش سریع هزاران معامله با قطعیت استفاده می کند.

زنجیره دوم یک زنجیره اختصاصی است. این معاملات و داده ها را بین کاربران و دارندگان دارایی اداره می کند (به عنوان مثال داده های صورتحساب و استفاده). این همچنین مبنای قراردادهای هوشمند حاکم بر روابط در شبکه است. این زنجیره اختصاصی از اثبات سهام / اثبات مدل اجماع کار معروف به اثبات شانون استفاده خواهد کرد. اثبات شانون هنوز در دست بررسی و بررسی اعتبار است.

بدیهی است که این دو زنجیره برای ارائه راه حل یکپارچه به ظرفیت بین زنجیره ای نیاز دارند. هر دو آنها براساس پروتکل های NEO ساخته می شوند. با این حال ، هنوز اطلاعات زیادی در مورد این معماری میان زنجیره ای وجود ندارد ، زیرا توسعه هنوز در حال انجام است.

دروازه های Qlink

Qlink هیچ خیالی از تعویض فوراً یا همه با هم غول های مخابراتی ندارد. زیرساخت هایی که آنها ساخته اند بسیار ارزشمند و ضروری است. در عوض ، مقاله سفید سیستمی را پیشنهاد می دهد که به موجب آن شرکت های مخابراتی فعلی می توانند در بازار توزیع شده Qlink شرکت کنند. این اپراتورها می توانند دارایی ها و خدمات را مستقیماً از طریق دروازه هایی که با بلاک چین عمومی ارتباط دارند به کاربران Qlink ارائه دهند.

از آنجا کاربران می توانند از چه کسی خدمات خود را دریافت کنند. هنگامی که آنها ارائه دهنده ای را انتخاب کردند ، قراردادهای هوشمند شرایط و قرارداد خدمات جدید را تعیین می کنند. همین قراردادهای هوشمند پرداخت را به صورت خودکار انجام می دهند و از عملیاتی بودن خدمات اطمینان می دهند.

س hereال اینجاست ، چرا غول های مخابراتی در طرح Qlink شرکت می کنند؟ آنها از سیستم فعلی درآمد زیادی کسب می کنند. پروتکل جدید ممکن است کارآمدتر باشد و بازار آزاد را ارتقا دهد. با این حال تصور شرکت های مخابراتی یا اجازه دادن به مشتریانشان برای مشارکت دشوار است. این سوالی است که Qlink در مطالب خود به اندازه کافی پاسخ نداده است.

مدل تجاری

دو روش وجود دارد که کاربران می توانند از طریق شبکه Qlink درآمد کسب کنند. هر کدام از آنها به عرضه و تقاضای سایر کاربران Qlink در منطقه شما بستگی دارد.

مورد اول اشتراک فای است و این ویژگی در حال حاضر در testnet است. اصولاً می توانید در ازای دریافت QLC ، وای فای خود را به سایر کاربران اجاره دهید. وای فای خود را در برنامه بنویسید ، و قراردادهای هوشمند از بقیه مراقبت می کنند. آنها ارتباطات را مدیریت می کنند و مطمئن می شوند که پول دریافت می کنید. شما می توانید برای کاربران و مدت زمانی که دیگران می توانند به wifi شما دسترسی داشته باشند محدودیت هایی را تعیین کنید.

با به اشتراک گذاری داده های استفاده نشده تلفن همراه یا ایجاد یک نقطه اتصال ، می توانید کارهای مشابهی انجام دهید. علاوه بر این ، می توانید پیامک های استفاده نشده خود را به مشتریان سازمانی که می خواهند به مشتریان خود پیام کوتاه ارسال کنند ، بفروشید. این ویژگی های دیگر هنوز اجرا نشده اند و خواهیم دید که چقدر موثر هستند. حداقل در ایالات متحده ، که پیامک های نامحدود و داده های نامحدود به طور فزاینده ای رایج است ، ممکن است این پیشنهادات تفاوتی نداشته باشد.

برنامه WinQ

Qlink اوایل سال جاری برنامه ای را منتشر کرد به نام WinQ که در Google Play در دسترس است. این یکی از اولین برنامه های تلفن همراه است که با زنجیره بلوک NEO ادغام می شود. در حال حاضر ، این برنامه در testnet کار می کند. اگر صاحب QLC واقعی هستید ، سعی نکنید از آنها در برنامه یا testnet استفاده کنید. ارسال توکن های اصلی به آدرس testnet منجر به از دست رفتن بودجه می شود.

برنامه winq

WinQ dApp به کاربران امکان می دهد وضعیت wifi و VPN خود را به عنوان دارایی شبکه ثبت کنند. این سوابق در زنجیره بلوک NEO وجود دارد و آنها بخشی از شبکه خدمات می شوند. با استفاده از WinQ ، کاربران می توانند QLC را برای به اشتراک گذاشتن فای خود کسب کنند. بخشی از وجوه بدست آمده در testnet با راه اندازی به وجوه mainnet تبدیل می شود.

این برنامه تلفن همراه همچنین شامل یک کیف پول تعبیه شده است. این مکان یک مرحله ای برای ارسال و دریافت QLC است. همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از وجوه NEO از QLC شارژ کنید. در آینده نزدیک ، یک برنامه دسک تاپ با ویژگی ها و عملکردهای مشابه برنامه تلفن همراه وجود دارد.

ایستگاه پایه Qlink

هر کسی می تواند یک ایستگاه پایه Qlink را فعال کند که سیگنال سلول را از ارائه دهندگان افزایش می دهد. ایستگاه پایه قطعه ای سخت افزاری است که دو دستگاه در یک واحد قرار دارد. اولین ارائه دهنده سیگنال LTE-U است که پایه و اساس شبکه تلفن همراه Qlink را تشکیل می دهد. ایستگاه پایه همچنین یک پروتکل استخراج پروتکل است که می تواند در توافق اثبات سهام blockchain شرکت کند.

چشم انداز این است که مردم در سراسر جهان دارای ایستگاه های پایه باشند ، سیگنال را به اشتراک بگذارند و سیستم قدیمی سرویس سلول برج را در برخی مناطق جایگزین کنند..

رمز QLC

توکن QLC یک توکن استاندارد NEP-5 مبتنی بر NEO است. این روش پرداخت معاملات داخل بازار خواهد بود. تراکنش هایی که از QLC استفاده می کنند بلافاصله در بلاکچین اجرا می شوند.

Qlink همچنین از ارزهای فیات برای پشتیبانی بین ارائه دهندگان مخابرات و تبلیغ کنندگان پشتیبانی خواهد کرد. این منظور برای سهولت انتقال ارائه دهندگان خدمات به رمزنگاری است. معاملات فیات به روشی سنتی و خارج از زنجیره انجام می شود.

ICO & روندهای بازار

Qlink با جمع آوری 19.3 میلیون دلار ، ICO موفق را در دسامبر 2017 راه اندازی کرد. اگر ICO را می خریدید ، ظرف شش ماه سرمایه خود را دو برابر می کردید. ICO فقط NEO را پذیرفت و رمز NEP-5 را صادر کرد.

پس از ICO ، QLC همراه با بقیه بازار ارزهای رمزنگاری شده در ژانویه 2018 صعود کرد قبل از اینکه در بازار خرس سقوط کند. در اواخر مارس و اوایل آوریل شاهد چند نوسان و پمپ بالقوه بود. از آن زمان اکنون یک روند صعودی ثابت دارد.

نحوه خرید زنجیره Qlink / QLC (QLC)

QLC در جفت های تجاری با BTC ، ETH و NEO موجود است. می توانید آن را در صرافی های برتر زیر پیدا کنید:

  • بینانس
  • Gate.io
  • کوکوئین

نحوه ذخیره زنجیره Qlink / QLC (QLC)

QLC یک رمز NEP-5 است ، بنابراین می توانید آن را در هر مکانی که NEO ذخیره کنید ذخیره کنید. احتمالاً محبوب ترین گزینه کیف پول نرم افزار Neon است. برای امنیت بیشتر ، کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S را در نظر بگیرید.

اگر در دیدن QLC در کیف پول خود مشکلی دارید ، می توانید با استفاده از Neotracker.io آدرس قرارداد QLC را پیدا کرده و با استفاده از کلید خود موجودی رمز خود را جستجو کنید.

تیم

تیم qlink

Qlink از تیمی از توسعه دهندگان نرم افزار ارشد مستقر در چین آمده است. Github را بررسی کنید تا با پیشرفت کار آنها را ببینید.

qlink تیم اضافی

از نظر تجاری ، این تیم نیمکت عمیقی با تجربه تأمین مالی فناوری سرمایه گذاری بانکی دارد.

مشاوران

مشاوران این شرکت شامل سرمایه گذاران خطرپذیر و یکی از بنیانگذاران Alibaba هستند.

نتیجه

هنوز علامت سوال زیادی پیرامون تصویب و پتانسیل این پروژه وجود دارد. با این حال ، امیدوار کننده است که به زودی پس از ICO شاهد پیشرفت و توسعه یک تولیدکننده هستیم. اگر این پروژه مشارکت ها و محورهای مناسب را در صورت لزوم ایجاد کند ، می تواند موفقیت آمیز باشد. با این وجود ، عبور از جاده در برابر مخابرات بزرگ کار آسانی نخواهد بود.

منابع اضافی

وب سایت رسمی

کاغذ سفید

زیرمجموعه

متوسط ​​(وبلاگ)

توییتر

گیتهوب