پروتکل ربع چیست?

پروتکل Quadrant ایجاد و توزیع محصولات و خدمات داده محور را تسهیل می کند. به زبان ساده ، این است یک بازار برای منابع داده برای فروش موثرتر اطلاعات به مصرف کنندگان داده. تیم پشتیبان آن معتقد است که ما در آستانه آینده داده محور هستیم و می خواهیم مشکلات بی شماری را که قبلاً در صنعت مشاهده کرده اند ، حل کنیم..

مشکلات

به دلیل هزینه های بالای جمع آوری داده ها برای یادگیری ماشین ، مشاغل کوچکتر قادر به رقابت با ارواح (مثلاً Google) در جبهه های هوش مصنوعی (AI) و داده های بزرگ نیستند..

حتی با توانایی خرید داده ها ، تأیید صحت آنچه دریافت می کنند برای مشاغل دشوار است. فروشندگان داده ، با انگیزه سود آسان ، معمولاً داده ها را از منابع غیراخلاقی می فروشند یا حتی برای ساختن یک آمار ساختگی می کنند.

بعلاوه ، بسیاری از منابع خبری امروزه به سیستمهای متمرکز متکی هستند که قابلیت خرابی دارند. هرگونه اختلال در یک منبع تغذیه واحد می تواند برای شرکتهای متعددی که برای انجام کارهای روزمره به آن وابسته اند ، ضرر داشته باشد. اختلالات ممکن است به دلیل هرگونه قطعی برق تا ورشکستگی تأمین کننده رخ دهد. این سیستم ها قوی نیستند.

سرانجام ، اگرچه اقتصاد داده ها نسبتاً جوان هستند ، شما می توانید توزیع ناعادلانه ای از درآمد را مشاهده کنید. منابع داده ، همچنین به عنوان تولیدکنندگان داده های اتمی (ADP) شناخته می شوند ، معمولاً هنگام بسته بندی مجدد فروشندگان و فروش مجدد داده های خود ، انتهای کوتاه چوب را دریافت می کنند تا بیشترین درآمد را بدست آورند. فروش یکباره برای یک منبع داده می تواند به معنای معاملات متعددی برای فروشنده ای باشد که به آن می فروشند.

همه این مسائل باعث چرخه فرزندخواندگی ناپایدار می شود که از لحاظ شکلی شبیه چرخه است چرخه هایپرت گارتنر (زیر را ببینید). هدف از پروتکل Quadrant این است که از محل کار مشتری را در فلات بهره وری رها کند.

چرخه داده هایپ

چرخه داده هایپ

پروتکل ربع چگونه کار می کند?

پروتکل Quadrant متشکل از چهار نوع موجودیت (هشدار: تم فضای قوی):

  • مهد کودک ها به طور موثر ADP هستند که داده های منبع را تهیه می کنند. این پروتکل از داده های خام به عنوان ستاره هایی یاد می کند که با هم ترکیب شده و صورت های فلکی را تشکیل می دهند.
  • پیشگامان فروشندگانی هستند که از قراردادهای هوشمند Quadrant برای ساخت ستاره ها از صورت فلکی استفاده می کنند.
  • ایلون آن صورت فلکی ها را بردارید و آنها را برای تولید محصولات و خدمات داده متصل کنید.
  • نگهبانان پروتئین های Quandrant هستند. آنها داده ها را در صورت فلکی مهر ، تأیید اعتبار و تأیید می کنند.

حال ، بیایید بررسی کنیم که چگونه هر یک از این موجودات در برخی از ویژگی های اصلی پروتکل Quadrant جای می گیرد.

بازیکنان کلیدی پروتکل ربع

بازیکنان کلیدی پروتکل ربع

اثبات صحت و صحت داده ها

مشابه بهبود زنجیره بلوک در هنر ، پروتکل Quadrant شما را قادر می سازد هر قطعه ای از داده ها را به منبع خود ردیابی کنید..

نحوه کار آن در اینجا است: پیشگامان داده های صورت فلکی خود را هش می کنند و یک مهر DNA از این داده ها را به Quadrant فشار می دهند. سپس مصرف کننده نهایی اطلاعاتی را که دریافت می کند هش می کند تا مطابقت با آنچه Pioneer ارائه داده مطابقت داشته باشد. در صورت مطابقت ، مصرف کننده اثبات اصالت داده را دارد.

این سازوکار منشأ مسئله داده های نادرست را که قبلا در مورد آنها بحث کردیم حل می کند.

فرآیند مهر زنی DNA ربع

فرآیند مهر زنی DNA ربع

صورت فلکی برای منابع مختلف داده

صورت های فلکی نان و کره پروتکل کوادرانت است. این خوشه ها با دسترسی آسان به مجموعه ای از داده ها ، تجارت های کوچک را قادر می سازند تا با بازیکنان بزرگ رقابت کنند.

مزایای آن دو برابر است. اولاً ، با رقابت در کاهش منابع ، داده ها بیشتر در دسترس قرار می گیرند. ثانیاً ، منابع چندگانه و مشابه داده ها باعث تقویت نیروها می شوند. اگر یک منبع داده به هر دلیلی از کار بیفتد ، منبع دیگری می تواند با زمان کم کاری جای آن را بگیرد.

حق الزحمه عادلانه و تقسیم مشوق

پروتکل Quadrant با اتوماسیون پرداخت ها در کل خط لوله داده ، وضعیت فعلی توزیع درآمد در صنعت داده را بهبود می بخشد. هنگامی که ایلون صورت فلکی را از پیشگامان خریداری می کند ، قراردادهای هوشمند مبلغ پرداخت مناسب را به ارائه دهندگان داده های مهد کودک اختصاص می دهند. این ارائه دهندگان پرداخت را به صورت نشانه های QUAD دریافت می کنند.

در اکوسیستم کوادرانت ، پرداختهای خودکار اطمینان می یابد که منابع داده نسبت به آنچه در غیر این صورت عادلانه جبران می شود ، می شود.

نشانه های QUAD و eQUAD

پروتکل Quadrant از نظر فنی دارای دو نشانه است. با این حال ، نشانه های eQUAD تا زمانی که تیم شبکه اصلی خود را راه اندازی نکند فقط یک حافظه نگهدارنده ERC20 است. پس از راه اندازی ، همه دارندگان eQUAD باید نشانه های خود را به QUAD تبدیل کنند. به همین دلیل ، ما فقط به QUAD تمرکز خواهیم کرد.

QUAD واحد پولی پروتکل کوادرانت است. بارزترین کاربرد QUAD برای پرداخت بین فروشندگان داده و طرفهایی است که آنها را خریداری می کنند. اما برای سایر توابع پروتکل نیز لازم است.

Elons برای دستیابی به مجموعه های مختلف داده باید QUAD را شرط بندی کند. گره های نگهبان QUAD را برای تأیید معاملات و به روزرسانی بلاکچین دریافت می کنند. و پاداش Pioneers در QUAD است.

در کل یک میلیارد قطعه کواد وجود دارد. در این فروش ، این تیم چهل درصد از نشانه ها را به مردم فروخت.

تیم پروتکل ربع & پیش رفتن

مدیر عامل و موسس Mike Davie این پروژه را در Q3 2017 آغاز کرد. قبل از کار روی پروتکل Quadrant ، Davie تاسیس کرد DataStreamX, یک بازار آنلاین برای داده های بی درنگ. DataStreamX اولین شریکی است که از پروتکل Quadrant استفاده می کند.

این پروژه همچنین از حمایت برخی مشاوران برجسته برخوردار است. Dorjee Sun (Santiment.net COO) ، بندیکت چان (BitGo CTO) و پاول بینز (مدیر عامل Bluzelle) همگی در هیئت مشاوره هستند.

از زمان آغاز سال 2017 ، این پروژه یک شبکه آزمایشی منتشر کرده و آزمایش با برخی از مشتریان اولیه را آغاز کرده است. امسال تیم به ترتیب با پرداخت های خرد Nursery و توزیع گره های Guardian به ترتیب در سال 2019 و 2020 در حال راه اندازی شبکه اصلی است..

نقشه راه پروتکل ربع

نقشه راه پروتکل ربع

رقابت

بازارهای داده فضای شلوغی برای پروژه های بلاکچین است ، اما با پیش بینی 200 میلیارد دلار اندازه بازار تا سال 2020 ، پای به اندازه کافی بزرگ است که بتواند آن را به اشتراک بگذارد.

همانطور که گفته شد ، ارزهای رمزپایه قدیمی و مسلماً ارزشمندتری نیز در حال حاضر به مشکلات داده پرداخته اند. IOTA یک بازار فعال برای داده های حسگر اینترنت اشیا دارد. و Enigma در حال حاضر در حال ایجاد یک بازار داده نیز هست.

زوج آمازون یک حق ثبت اختراع برای یک پلت فرم پخش خوراک داده مبتنی بر اشتراک دارد. با این حال ، هنوز هیچ یک از این پروژه ها بازار را درگیر نکرده اند.

افکار نهایی

پروتکل Quadrant در تلاش است تا زمینه رقابت برای مشاغل داده محور را با فراهم آوردن یک بازار پایدار برای همه طرف های درگیر فراهم کند. با استفاده از پروتکل ، منابع داده (Nurseries) می توانند مدت ها پس از فروش اولیه از داده های خود کسب درآمد کنند ، فروشندگان داده (Pioneers) جریان قابل اطمینان تری از داده ها را دریافت می کنند و مصرف کنندگان (Elons) می توانند به اعتبار داده هایی که می گیرند اعتماد کنند..

از همه مهمتر ، ساختار تشویقی پروتکل به مشاغل کوچکتر اجازه می دهد تا به جریان های داده ای دسترسی پیدا کنند که قبلاً در دسترس نبودند. افتتاح این جریان ها به نوبه خود باید به رشد کل اکوسیستم داده کمک کند زیرا شرکت های بیشتری با استفاده از انبوه داده هایی که در اختیار دارند محصولات تولید می کنند. و هرچه اکوسیستم داده بزرگتر باشد ، منافع بیشتری برای همه افراد درگیر – فروشندگان ، خریداران و کاربران نهایی.