Quantstamp (QSP) چیست؟ | راهنمای بسترهای نرم افزاری حسابرسی قرارداد هوشمند

Quantstamp چیست?

Quantstamp یک است پروتکل حسابرسی امنیتی برای قراردادهای هوشمند. Ethereum به عنوان یک پلت فرم DApps ، امنیت خود را بارها و بارها ثابت کرده است. با این حال ، DApp ها و قراردادهای هوشمند بالای Ethereum ممکن است همچنان اشکالاتی داشته باشند که در آن بازیکنان مخرب می توانند شبکه را خراب کنند. دو نمونه قابل توجه از این موارد هک 55 ​​میلیون دلاری DAO و اشکال کیف پول Parity 30 میلیون دلاری است. این مسائل نه تنها افرادی را که سرمایه هایشان را به سرقت برده اند تحت تأثیر قرار می دهد بلکه از اعتبار کل اکوسیستم نیز می کاهد.

نوشتن قراردادهای هوشمند در حال حاضر کار سختی است. مانند هر برنامه نویسی رایانه ای دیگر ، نوشتن آنها بدون هیچ گونه اشکالی تقریباً غیرممکن است. برای افزودن سوخت به آتش ، میزان نگارش قراردادهای هوشمند (تخمین زده شده است که 10 میلیون تا پایان 2018) ، از منابع مورد نیاز برای حسابرسی آنها پیشی می گیرد. حتی با یک حسابرسی امنیتی قوی ، یک اشکال کوچک می تواند از طریق شکافها باعث ایجاد فاجعه در جاده شود.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

در اینجا Quantstamp وارد عمل می شود. این پروتکل شامل یک سیستم مقرون به صرفه و مقیاس پذیر است که به راحتی قراردادهای هوشمند مبتنی بر Ethereum شما را ممیزی می کند. در این راهنمای پروتکل Quantstamp ، ما در مورد موارد زیر صحبت خواهیم کرد:

Quantstamp چگونه کار می کند?

اگرچه اکنون تیم روی Ethereum تمرکز کرده اند ، آنها در حال ساخت Quantstamp هستند پروتکل به روشی که پلت فرم agnostic. این بدان معنی است که در نهایت می تواند در سایر سیستم عامل های قرارداد هوشمند مانند Lisk و NEO مورد استفاده قرار گیرد. پروتکل Quantstamp رویکردی دوگانه برای حسابرسی امنیتی دارد:

  1. سیستم تأیید نرم افزار خودکار
  2. سیستم پرداخت خودکار نعمت

تأیید نرم افزار

Quantstamp’s گره اعتبار سنجی تکنیک های حسابرسی از روش های رسمی ارائه شده توسط همکاران. این تکنیک ها شامل بررسی های امنیتی از قبیل آزمون های پیچیده ، تجزیه و تحلیل استاتیک ، و اجرای نمادین و همچنین ابزار استدلال خودکار مانند SAT و SMT است. به عنوان پاداش برای ارسال نرم افزار تأیید ، مشارکت کنندگان (که در درجه اول کارشناسان امنیت هستند) ، نشانه های پروتکل Quantstamp (QSP) را دریافت می کنند.

برای اطمینان از عدم ارائه نرم افزار اعتبار سنجی توسط بازیگران بد ، به همكاران باید طبق سازوكار حكم رأی دهید (بعداً در مورد این اطلاعات بعداً).

اجرای گره اعتبار سنجی مقدار قابل توجهی قدرت محاسباتی را می گیرد. به خاطر همین, اعتبارسنج همچنین برای تأمین توان محاسباتی شبکه ، QSP پرداخت می کنند. برای اطمینان از اینکه اعتبارسنج ها بدخواهانه عمل نمی کنند ، باید نشانه های QSP خود را به دست آورند تا پاداش خود را دریافت کنند.

یک مثال

به عنوان یک توسعه دهنده ، می خواهید یک قرارداد هوشمند در Ethereum مستقر کنید. با توجه به اینکه نمی خواهید بعنوان شخصی که میلیونها نفر پول خود را از دست داده است به تاریخ بپیوندید ، شما باید قرارداد خود را حسابرسی کنید. برای انجام این کار ، شما قرارداد هوشمند خود را با کد منبع در قسمت داده ، مستقیماً از کیف پول خود به Quantstamp ، از جمله توکن های QSP همراه با معامله ارسال می کنید. در بلوک بعدی Ethereum ، Validators بررسی های امنیتی را انجام می دهند. پس از توافق ، آنها گواهی اثبات حسابرسی را ضمیمه می کنند و داده ها را به بلوک بعدی گزارش می دهند.


شما می توانید گزارش امنیتی خود را به صورت عمومی یا خصوصی انتخاب کنید.

به روز رسانی: به نظر می رسد اکنون تیم Quanstamp همچنین در ازای ETH یا USD حسابرسی دستی ارائه می دهد.

سیستم Quantstamp

سیستم حسابرسی Quantstamp

پرداخت های فضل

هنگامی که قرارداد هوشمند خود را برای حسابرسی ارسال می کنید ، همچنین مجموعه ای از نشانه های QSP برای پاداش پاداش و مهلت زمانی یاب یاب می تواند مسائل را ارسال کند اندازه پاداش مهلت پاداش به شما بستگی دارد. اگر مهلت بدون اشکال یافت شده سپری شود ، پاداش پاداش QSP به شما بازگردانده می شود.

Quantstamp کد بی عیب و نقصی را پس از این فرآیند تضمین نمی کند ، اما آنها به کاربران اطمینان می دهند که آزمایش خودکار و شکار اشکال از طریق منابع گسترده مشکلات را بسیار کاهش می دهد.

پروتکل حکمرانی

دارندگان رمز QSP دارای پروتکل کنترل ، اعتبارسنجی قراردادهای هوشمند و ارتقا گره اعتبار سنجی هستند. مدل حاکمیت از چند مجهز به زمان قفل شده استفاده می کند که در آن هر دارنده رمز می تواند پیشنهاد تغییر دهد. هرچه یک تغییر رای بیشتری داشته باشد ، سریعتر اتفاق می افتد. تغییرات تأیید شده توسط همه اعضا ظرف یک ساعت اتفاق می افتد. این زمان با هر 5٪ از اعضای رأی دهنده دو برابر می شود و برای هر 5٪ که به آن رأی می دهند چهار برابر می شود.

اثبات مراقبت

در اوایل سال 2018 ، Quantstamp یک برنامه داخلی را اجرا کرد اثبات مراقبت سیستم برای پاداش دادن به اعضای جامعه و دارندگان توکن QSP وفادار. پس از ارائه مدرک خود ، از ICO که Quantstamp ممیزی کرده است ، airdrop دریافت می کنید. این مدرک شامل نگه داشتن نشانه های شما در کیف پول (نه مبادله ای) برای مدت زمان معینی ، کمک به ارتباط رسانه های اجتماعی و / یا سایر فعالیت های جامعه است..

تیم Quantstamp از آن زمان به بعد این برنامه را به پایان رسانده و دیگر به اعضای انجمن پاداش های ICO را نمی دهد. شده است محل نزاع در جامعه.

تیم Quantstamp & پیش رفتن

تیم Quantstamp متشکل از بیش از 30 عضو و مشاور با بیش از 500 نقل قول Google Scholar است. استیون استوارت (CTO) و ریچارد ما (مدیر عامل) تیم را در ژوئن 2017 تأسیس کردند. استوارت 5 سال در آژانس رمزنگاری کانادا در وزارت دفاع ملی کار کرد و قبلاً بسیاری از درختان را تاسیس کرد ، یک شرکت نوپا که از GPU برای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و فراگیری ماشین. ما نرم افزار تست درجه اعتبار سنجی و اعتبار سنجی را در صندوق HFT بیت کوین ساخته است. در طول مدت حضور در آنجا ، سیستم های تجاری وی هیچ مسئله قابل توجهی نداشتند و میلیون ها دلار سرمایه سرمایه گذاری داشتند.

بنیانگذاران Quantstamp ریچارد ما و استیون استوارت

بنیانگذاران Quantstamp

از همان ابتدای کار ، تیم Quantstamp چندین حسابرسی انجام داده است – یکی از آنها در Request Network ، یک شریک استراتژیک است. آنها همچنین بسیاری از پروژه های دیگر از جمله Wanchain و Omisego را مورد بازرسی قرار داده اند. علاوه بر این, بینانس از خدمات Quantstamp استفاده کرد تا اطمینان حاصل کند که هیچ یک از نشانه های ERC20 موجود در صرافی تحت تأثیر یک آسیب پذیری سرریز مهم قرار نگرفته اند.

نقشه راه Quantstamp

نقشه راه Quantstamp

Quantstamp تعداد زیادی از نقاط عطف نقشه راه خود را در سال 2018 به دست آورد. با این حال مهمترین آنها ، یک بتا در شبکه اصلی Ethereum. در حال حاضر ، نقشه راه 2019 آنها فاقد جزئیات است ، اما می توانیم فرض کنیم که این برنامه شامل راه اندازی کامل در شبکه اصلی Ethereum و همچنین ممیزی و به روزرسانی مستمر باشد..

این تیم با دانشگاه واترلو همکاری کرده و از Y Combinator ، شتاب دهنده شماره یک راه اندازی در جهان پشتیبانی می کند.

رقابت

Quantstamp در بحث اتوماسیون حسابرسی قرارداد هوشمند اولین تحرک است. Bounty0x پروژه یک پلتفرم bounty مانند پاداش های bundy Quantstamp ارائه می کند اما سرویس تأیید نرم افزار ندارد. نزدیکترین رقبای Quantstamp شرکتهای حسابرسی امنیتی هستند که در حال حاضر در بازار مانند ConsenSys Diligence حضور دارند. از آنجا که پروتکل Quantstamp خودکار است ، باید مقیاس بهتری نسبت به رقبای دستی خود داشته باشد.

تجارت

Quantstamp در نوامبر 2017 یک ICO موفق برگزار کرد که در آن تیم کمی پیشرفت کرد بیش از 30 میلیون دلار. آنها 650 میلیون (65٪) QSP از مجموع 1 میلیارد عرضه به شرکت کنندگان ICO را با قیمت 0.072 دلار برای هر توزیع توزیع کردند.

پس از نوسانات معمول پس از ICO ، قیمت QSP تا پایان ماه نوامبر در حدود 0.10 دلار (0.000005 ~ B BTC) تثبیت شد. قیمت سپس روند بازار altcoin را دنبال کرد و در ابتدای ژانویه 2018 به سرعت به بالاترین رقم 0.82 دلار (0.000051 پوند BTC) رسید..

متأسفانه ، قیمت QSP برای باقی مانده سال 2018 چندان خوب نبوده است. به نظر می رسد این پروژه بیشتر از اکثر دیگران در این بازار خرس ضربه خورده است و به شدت در رتبه بندی بازار قرار دارد. در حال حاضر با قیمتی در حدود 0.015 دلار (0.000004 ~ BTC) قرار دارد

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = QSP&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

از آنجا که پروژه های بیشتری از سرویس حسابرسی Quantstamp استفاده می کنند ، تقاضای بیشتری برای رمز QSP وجود دارد. این تقاضا باید قیمت را به سمت بالا ببرد. با این حال ، تیم ارائه دهنده خدمات حسابرسی دستی در ازای ETH و USD ممکن است بخشی از این تقاضا را بخوبی تحقق بخشد. مراقب تاریخ راه اندازی شبکه اصلی Quantstamp باشید زیرا باید تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد.

از کجا می توان QSP خریداری کرد

QSP را می توانید در مقابل Bitcoin و Ethereum با بیشترین حجم در Binance یا Huobi معامله کنید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه بیت کوین یا Ethereum را دریافت کنید ، مطمئن شوید که راهنمای خرید ما را برای Bitcoin و اینجا برای Ethereum بررسی کنید.

محل نگهداری QSP

QSP یک رمز ERC20 است که به این معنی است که می توانید آن را در هر کیف پول با پشتیبانی ERC20 ذخیره کنید. MyEtherWallet در مورد کیف پول های آنلاین مورد علاقه جامعه است.

برای امنیت بیشتر ، البته با قیمت بالاتر ، Ledger Nano S یک کیف پول سخت افزاری عالی برای استفاده شما است.

نتیجه

Quantstamp با استفاده از تست نرم افزار خودکار و سیستم عیب یابی ، قراردادهای هوشمند را ایمن تر می کند. اگرچه کار خود را با Ethereum آغاز کرده است ، اما این تیم در حال ساخت پروتکلی است که در طولانی مدت در هر پلتفرم DApp در دسترس باشد.

در صنعتی که امنیت مهمترین نگرانی آن است و اشکالاتی باعث سرقت میلیونها دلار شده است ، Quantstamp باید به مشروعیت بخشیدن به پروژه های بلاکچین کمک کند و اطمینان حاصل کند که هک های قرارداد هوشمند در مقیاس بزرگ از گذشته است..

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 11.28.18 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Quantstamp

سایت اینترنتی

تلگرام

متوسط

گیتهوب

توییتر

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map