Ravencoin چیست?

Ravencoin زنجیره بلوکی است که به طور خاص به ایجاد و ایجاد نظیر به نظیر اختصاص داده شده است انتقال دارایی ها. همانطور که مونرو صرفاً بر حفظ حریم خصوصی متمرکز است ، Ravencoin در انتقال دارایی تخصص دارد – نه چیزی بیشتر ، نه چیزی کمتر.

اگرچه می توانید دارایی خود را از طریق بلاکچین های دیگر مانند Bitcoin و Ethereum مبادله کنید ، این هدف آنها نیست. و عدم تخصص منجر به مشکلاتی می شود که مختص انتقال دارایی است. Ravencoin شما را قادر می سازد دارایی های دنیای واقعی (به عنوان مثال ، شمش های طلا ، اسناد زمینی) یا دیجیتال (به عنوان مثال ، موارد بازی ، مجوزهای نرم افزار) را در شبکه ایجاد کنید و فقط این را در ذهن داشته باشید.

در این راهنمای مبتدی Ravencoin ، ما به تمام مواردی که باید درباره این پروژه بدانید ، می پردازیم از جمله:

Ravencoin چگونه کار می کند?

Ravencoin یک انشعاب از بیت کوین است و بنابراین از مدل Bitcoin’s UTXO استفاده می کند. اما قبل از اینکه بیشتر به معماری بپردازیم ، ابتدا باید بررسی کنیم که چرا راه حل های دارایی فعلی بلاکچین محدودیت هایی دارند.

محدودیت های فعلی

همانطور که احتمالاً قبلاً می دانید ، قرار دادن دارایی در بلاکچین چیز جدیدی نیست. طرف مقابل ، در بالای بیت کوین ، از سال 2014 یک گزینه است. و بسیاری از استانداردهای توکن با استفاده از Ethereum در دسترس است – ERC20 ، ERC721 و ERC223 ، به نام چند.

پیوستن دارایی به آن دسته از زنجیره های بلوکی والدین ، ​​امنیت را بهبود می بخشد ، اما جنبه های منفی زیادی دارد. به عنوان مثال با Counterparty ، دارایی ها به معاملات استاندارد بیت کوین متصل می شوند. برای مبادله یک دارایی ، لازم است مقدار کافی ارز پایه (یعنی بیت کوین) را برای انجام معامله مرتبط هزینه کنید. اگر هزینه های شبکه زیاد باشد ، آن مبادله هزینه بر است.

علاوه بر این ، این شبکه ها در برابر مسائل رایج که با انتقال دارایی اتفاق می افتد محافظت نمی کنند. اکنون به Ethereum نگاه می کنید: ممکن است شما ندانسته نوع خاصی از رمزها را مانند ERC20 در اختیار داشته باشید. اگر آن رمز را به صرافی اشتباه یا کیف پول خاصی ارسال کنید ، ممکن است دارایی اساسی از بین برود.

Ravencoin در مقابل بیت کوین | تفاوت ها

اگرچه Ravencoin یک چنگال بیت کوین است ، اما با زنجیره بلوکی خاص خود کار می کند. وجود دارد چهار تفاوت اصلی بین دو شبکه:

  • برنامه صدور: پاداش استخراج Ravencoin از 5000 RVN آغاز شد در حالی که Bitcoin با 50 BTC آغاز شد.
  • زمان بلوک: در یک دقیقه ، زمان بلوک Ravencoin یک دهم Bitcoin است.
  • عرضه سکه: در کل 21 میلیارد RVN در مقابل 21 میلیون BTC عرضه شده است.
  • الگوریتم استخراج: بیت کوین الگوریتم هش SHA-256 را در حالی که Ravencoin استفاده می کند ، پیاده سازی می کند X16R. این الگوریتم از استخراج ASIC جلوگیری می کند.

برخلاف اکثر پروژه های موجود در صنعت ، Ravencoin پیشنهاد اولیه سکه (ICO) را نداشت ، بدون پیش فروش کار آغاز کرد و هیچ RVN را در استخدام موسسین نگهداری نمی کند.

اولین دستگاه خودپرداز Ravencoin

اولین دستگاه خودپرداز Ravencoin

ایجاد دارایی & فرآیند انتقال

برای ایجاد رمز دارایی ، باید RVN را بسوزانید و یک نام رمز ارائه دهید. این نام باید منحصر به فرد باشد. پس از آن ، تعداد علامت ها ، تعداد رقم اعشار آنها را تعیین می کنید و اینکه آیا می توانید در آینده تعداد بیشتری را صادر کنید یا خیر.

نشانه های ساده ای از این دست استخوان های برهنه سکو هستند. در بالای این پایه ، چند نوع رمز مختلف وجود دارد که Ravencoin ارائه می دهد:

جوایز

می توانید جوایز RVN را به دارندگان رمز خود توزیع کنید. موارد استفاده برای این جوایز از نقاط وفاداری مشتری گرفته تا سود سهام یک شرکت متفاوت است.

نشانه های منحصر به فرد

نشانه های منحصر به فرد قابل تکرار نیستند و به اثبات اصالت کمک می کنند. اگرچه این نوع رمز در Cryptokitties محبوب شد ، ارزش آنها فراتر از مجموعه های دیجیتال است.

نشانه های منحصر به فرد در هر حالتی که شما به اثبات مالکیت نیاز داشته باشید مفید هستند. صدور مجوز از نرم افزار ، جمع آوری هنرهای زیبا و ثبت خودرو فقط برخی از دارایی هایی است که از این نشانه ها استفاده می کند.

نشانه های غیر دارایی

Ravencoin شامل نشانه های تخصصی برای ارائه عملکرد غیر دارایی نیز هست.

کانالهای ارتباطی فعال برای بسیاری از سیستمهای مبتنی بر رمز ضروری هستند. برای تسهیل این کانال ها ، Ravencoin نشانه های ارتباطی ویژه را روی دارایی هایی که در اختیار دارید قرار می دهد. از آنجا که رمزهای ارتباطی به دارایی ها مرتبط هستند ، فقط دارندگان دارایی پیام ها را دریافت می کنند.

Ravencoin روش مشابهی را برای رای گیری پیاده سازی می کند. برای شروع رای گیری ، شما از طریق سیستم پیام رسانی ، دارندگان رمز را به آنها اطلاع می دهید. و با پیام ، از یک رمز VOTE عبور می کنید. دارندگان توکن سپس از رای خود استفاده می کنند تا … خوب ، رأی دهند.

تیم Ravencoin & پیش رفتن

Ravencoin تیم مستقر ندارد. این یک پروژه منبع باز است که توسط توسعه دهندگان اصلی هدایت می شود: RavoncoinDev ، Tron و Chatturga (نام کاربری اختلاف). بروس فنتون ، عضو هیئت مدیره بنیاد بیت کوین ، به این تیم مشاوره می دهد.

توسعه دهندگان اصلی Ravencoin را در سوم ژانویه 2018 ، نهمین سالگرد راه اندازی بیت کوین ، راه اندازی کردند. و فنتون با انتشار یک توییت شروع استخراج را آغاز کرد.

باینری ها در محل موجود هستند https://t.co/AOV68LtRNU شما می توانید استخراج Ravencoin را شروع کنید https://t.co/caznogtS6N

– بروس فنتون (@ brucefenton) 3 ژانویه 2018

این پروژه زمانی مشهور شد كه مدیر عامل Overstock ، پاتریک بیرن ، اعلام كرد كه شركت وی تولید كرده است سرمایه گذاری چند میلیون دلاری وارد تیم شوید. از آن زمان به بعد ، تیم در حال ساخت قابلیت های اصلی پشتیبانی دارایی و قابلیت پاداش است.

رقبا

مدتی است که توکن سازی دارایی ها رواج یافته است و چندین پروژه عملکرد مشابه Ravencoin را ارائه می دهند. همانطور که قبلاً گفته شد ، سیستم عامل هایی مانند Ethereum و Waves به شما امکان ایجاد توکن را می دهند. با این حال ، توکن سازی در آن سیستم عامل ها قرار ندارد.

Counterparty یکی از محبوب ترین سیستم عامل های توکن است ، اما به شبکه بیت کوین متصل است. این ارتباط بسته به اینکه با چه شخصی صحبت می کنید می تواند یک نقطه قوت یا ضعف باشد.

پروژه هایی مانند WAX و Enjin Coin دارایی های دیجیتالی توکن شده را ارائه می دهند اما صنعت بازی آنلاین را هدف قرار می دهند ، در حالی که Polymath در همان قایق است و اوراق بهادار را هدف قرار می دهد.

مشابه ترین پروژه به Ravencoin Bytom است. هر دو تیم مأموریت های هماهنگی دارند و سیستم عامل ها از عملکرد تقریباً یکسانی برای کاربر نهایی پشتیبانی می کنند. هرچند که آنها اختلافات خود را دارند. Bytom دارای ICO است و اجازه استخراج ASIC را در شبکه می دهد. در واقع ، کاغذ سفید آن را تشویق می کند.

تجارت

از آنجا که Ravencoin یک پروژه نسبتاً جدید است ، داده های تجاری زیادی برای تجزیه و تحلیل وجود ندارد.

قیمت RVN در طول تاریخ خود دو برابر افزایش یافته است. اولین جهش در اواخر ماه مارس رخ داد تا به بالاترین قیمت خود در 7 0.07 دلار (0.000009 ~ BTC) برسد در حالی که دومین مورد در ابتدای ماه مه بود. هر دو بار ، این رشد کوتاه مدت بود زیرا قیمت به آرامی به سطح قبل از افزایش رسید. مشخص نیست که در این مواقع چه عواملی می توانست باعث افزایش قیمت شود.

قیمت در اواسط ماه ژوئن در حدود 0.022 دلار (0.000003 ~ BTC) ثابت بود.

انتشار شبکه اصلی Ravencoin و افزایش فعالیت در سیستم عامل باید به قیمت کمک کند. هرگونه اخبار مربوط به شرکتهای معتبر یا م institutionsسسات مالی با استفاده از این پلتفرم نیز باید تأثیر مثبتی داشته باشد.

از کجا RVN بخرید

برای بدست آوردن RVN دو گزینه دارید: معدن و خرید در بورس.

اگر به استخراج علاقه دارید ، باید به یکی از استخرهای استخراج که تیم Ravencoin در آنها لیست کرده است ، بپیوندید انجمن Bitcointalk. آنها همچنین دارای یک راهنمای گسترده استخراج هستند ویکی.

متأسفانه ، مدت کوتاهی که این پروژه وجود دارد به این معنی است که مبادلات محدودی از آن پشتیبانی می کنند. بهترین شرط شما خرید آن با Bitcoin است CryptoBridge یا نانو روشن است نانکس.

اگر در چین هستید ، همچنین امکان خرید RVN با CNY در QBTC را دارید.

ذخیره RVN

شما چند گزینه در مورد ذخیره سازی RVN خود دارید.

تیم توسعه یک کیف پول رومیزی و همچنین یک کیف پول اندروید. در حال حاضر کیف پول iOS در حال انجام است. این تیم همچنین با Jaxx ، Coinomi و Ethos کار می کند ، بنابراین به احتمال زیاد این گزینه ها به زودی انتخاب می شوند.

علاوه بر این ، می توانید از PocketRaven کیف پول آنلاین یا حتی ژنراتور کیف پول کاغذی موجود در گیتهوب.

نتیجه

در حالی که اکثر پروژه های بلاکچین سعی در نوید بخشیدن به جهان دارند ، Ravencoin فقط یک چیز را ارائه می دهد: انتقال دارایی های توکن. و این تمرکز واحد چیز بدی نیست. وقتی پروژه ها سعی می کنند یک باره از مشکلات را یک باره حل کنند ، اغلب یک دسته راه حل نیمه کاره ایجاد می کنند. Ravencoin از آن اجتناب می کند.

به عنوان یک پروژه جوان با رقابت به ظاهر بی پایان ، پیش بینی موفقیت Ravencoin دشوار است. جامعه فعال و پشتوانه یکی از معتبرترین نامها در خرده فروشی آنلاین ، شاخص های مثبتی هستند. یک روند مشخص به سمت توکیک کردن انواع دارایی ها وجود دارد. با این حال ، ما هنوز ندیده ایم که آیا Ravencoin منجر به ایجاد این تغییر خواهد شد یا خیر.

منابع اضافی Ravencoin

گیتهوب

اختلاف

توییتر

ویکی

Bitcointalk

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me