موج چیست?

ریپل یک شرکت خصوصی است که هدف آن ایجاد و فعال سازی شبکه ای جهانی از موسسات مالی و بانک ها است. این کار را با استفاده از نرم افزار بلاک چین RippleNet انجام می دهد تا هزینه پرداخت های بین المللی را کاهش دهد. Ripple با استفاده از این نرم افزار شبکه جهانی را “اینترنت با ارزش” می نامد.

اگر در مورد Ripple (XRP) سردرگم هستید ، نگران نباشید – بسیاری از مردم این نگرانی را دارند.

اصطلاح Ripple اغلب برای توصیف ارز دیجیتال XRP ، شبکه پرداخت باز که آن ارز بر روی آن منتقل می شود و همچنین هلدینگ پشت کل پروژه استفاده می شود.

دفتر XRP محصولی منبع باز است که توسط Ripple ایجاد شده است. این برنامه برای حل یک نقطه اصلی اصطکاک در پرداخت های بین المللی ایجاد شده است ، پیش بودجه حساب های nostro / vostro. بانک ها می توانند از XRP برای تأمین نقدینگی در زمان واقعی استفاده کنند. تأمین کنندگان پرداخت همچنین می توانند از آن برای گسترش دسترسی به بازارهای جدید ، ارائه تسویه حساب سریعتر پرداخت و کاهش هزینه های ارز خارجی استفاده کنند.

ریپل اساساً موضعی را اتخاذ می کند که شبکه های مالی متشکل از بانک ها ، کارت های اعتباری و سایر موسسات مانند PayPal “باغ های محصور” نامیده می شوند. این سازمان ها تمایل دارند که جریان پول را با کارمزد ، هزینه های مبادله ارز و تأخیرهای پردازش محدود کنند.

در این راهنما ، شما را راهنمایی خواهیم کرد:

Ripple’s Opportunity

وقتی به آن فکر می کنید ، وضعیت صنعت پرداخت جهانی به طرز عجیبی عقب مانده است.

ما می توانیم کل وسایل نقلیه هنرمند را در تلفن خود در وسط جنگل پخش جریانی کنیم و بارگیری کنیم. با این حال ، ارسال چند رقم ارز برای مادربزرگ خود در ژاپن (اگر مادربزرگ در ژاپن ندارید ، از تخیل خود استفاده کنید) به هزینه و زمان پردازش نیاز دارد.

فناوری پرداخت آسان جهانی از قبل وجود دارد. پس چرا صنعت پرداخت جهانی تا این حد عقب مانده است?

خوب ، تصور اینکه م institutionsسسات مالی که در مجموع تریلیون دلار کارمزد پرداخت می کنند ، برای نوآوری سیستمی که پول در جیب آنها باشد ، رقابت نمی کنند.

صنعت مالی همچنین تمایل دارد که اطلاعات مربوطه را با اصطلاحات پیچیده مالی به طور متوسط ​​از یک فرد متوسط ​​بالاتر ببرد. کلماتی مانند “تعهدات بدهی وثیقه ای” و “تخفیف کمی” قلمرو مالی را در پرده باطنی تثبیت کرده اند.

با این حال ، Ripple به جای استفاده از رویکرد “آن را بسوزان” که بسیاری از ایدئولوژیست های ارزهای رمزنگاری شده در پیش گرفته اند ، قصد دارد با دنیای مالی کنونی کار کند.

معادل تقریباً 155 تریلیون دلار هر ساله از مرزها عبور می کند. به عنوان مثال ، فرض کنید همه از PayPal استفاده می کنند که برای هر تراکنش 2.9٪ کارمزد دریافت می کند. این بدان معنی است که حدود 4،495،000،000 دلار (4،495 تریلیون دلار) از پرداخت جهانی مستقیماً به پی پال (یا موسسه دیگری) می رسد. برای افزودن توهین به آسیب ، پردازش این پرداخت ها معمولاً روزها طول می کشد.

ریپل چگونه کار می کند?

بنابراین ، فرصتی برای تکان دادن چیزهایی مانند Ripple وجود دارد.

شما تردید دارید ما آن را دریافت کردیم دهها altcoin چشم پرستاره وجود دارد که می گویند “اگر فقط می توانستیم X٪ از این مقدار را بدست آوریم (وارد بازار غیر قابل درک بزرگ ، بسیار رقابتی و به طور کلی بازار غیرقابل دستیابی شود) ، ما می توانیم یک بازیگر غالب در صنعت باشیم.”

Ripple در ابتدا در سال 2012 راه اندازی شد. مسئله این است که این شرکت در حال حاضر یک شرکت درآمدزا با بیش از حد است 100 موسسه مالی در شبکه بلاک چین آن از جمله Standard Chartered Bank ، Westpac ، Banco Santander و BBVA.

لیست کوتاهی از مشتریان Ripple

لیست کوتاهی از مشتریان Ripple

RippleNet

برای دانستن نحوه عملکرد Ripple ، دانستن RTGS و RTXP مفید است (به زودی این حروف درهم و برهم را درک خواهیم کرد).

وقتی پول از طریق بیت کوین ارسال می کنید ، مقدار آن در زمان واقعی تسویه می شود (بدون احتساب تاخیرهای بیت کوین). این منظور ما از تسویه حساب ناخالص واقعی (RTGS) است.

Ripple از دروازه هایی استفاده می کند که هستند بهترین توصیف شده به عنوان چیزی شبیه به یک دفتر کل جهانی که از بلاک چین های خصوصی تشکیل شده است. دروازه درواقع یک پورتال دیجیتالی است که دولت ها ، شرکت ها و موسسات مالی برای عضویت در شبکه از آن استفاده می کنند. این سازوکار پروتکل معامله Ripple (RTXP) نامیده می شود که با نام دیگر نیز شناخته می شود RippleNet. این افتخار و لذت پروژه است.

به محض پیوستن دولت ، شرکت یا م institutionسسه مالی دیگری به RippleNet ، می تواند با سرعت بسیار سریعتر و کسری از هزینه با دروازه های دیگر معامله کند. RippleNet همچنین امکان دریافت پرداخت از هر فیات (به عنوان مثال USD ، EUR ،) یا ارز رمزنگاری شده (به عنوان مثال BTC ، ETH) را فراهم می کند..

ریپل اساساً برای هر نوع نهادی که مرتباً مبالغ زیادی پول را از آن طرف مرزها جابجا می کند ، چیزی ساخته است. به عنوان مثال ، شرکت هایی مانند اپل و آمازون در حال حاضر میلیاردها میلیارد دلار از مرزها خرج می کنند.

لازم به ذکر است که RippleNet همچنین به عنوان یک مبادله ارز بین انواع پول فیات عمل می کند. اما برای انجام این کار باید بتواند نقدینگی را تضمین کند. اینجا XRP است. XRP دارایی دیجیتالی است که نقدینگی منبع را برای تأمین کنندگان پرداخت ، سازندگان بازار و بانک ها فراهم می کند..

سه محصول مجزا

اگرچه مردم معمولاً از Ripple به عنوان یک پلتفرم یاد می کنند ، اما در واقع از سه محصول مختلف تشکیل شده است: xCurrent ، xVia و xRapid.

xCurrent محصول اصلی پلتفرم است. به احتمال زیاد وقتی در مورد شراکت بانکی با Ripple می شنوید ، این همان چیزی است که آنها از آن استفاده می کنند. xCurrent به XRP نیازی ندارد.

xVia جدیدترین محصول این پروژه است. این یک رابط پرداخت و مجموعه API است. مانند xCurrent ، xVia از XRP استفاده نمی کند.

xRapid تنها محصولی است که از XRP استفاده می کند. به زبان ساده ، این محصول یک راه حل نقدینگی است.

آمار معاملات

گرچه زیرساخت های شبکه برای شرکت های بزرگ منطقی است ، اما به مصرف کننده عادی وام نمی دهد. RippleNet سود متوسطی به شخص متوسط ​​نمی رساند. بنابراین ، به احتمال زیاد ریپل به زودی نحوه دریافت و ارسال پول شخصاً شما را تغییر نخواهد داد ، اما به دنبال ایجاد انقلابی در نحوه حرکت پول در مقیاس بزرگتر در سراسر جهان است..

زمان سرعت موج دار شدن

زمان معاملات ریپل به طور قابل توجهی کمتر از رقبا است.

Ripple نشان داده است که می تواند در هر ثانیه حجم عظیمی از معاملات را کنترل کند ، حتی اگر با ارز رمزنگاری شده دیگر آن بیت کوین مقایسه شود. BTC در هر ثانیه حدود 15 معامله را انجام می دهد, درحالی که دفتر XRP می تواند بیش از 1500 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

Ripple’s Supply Structure

یک عنصر کلیدی که باید درباره Ripple (XRP) بدانید ، مقدار زیاد XRP موجود است. تمام XRP در حال حاضر با عرضه 100 میلیارد کل تولید شده است. در حال حاضر بیش از 41 میلیارد نشانه XRP در گردش است که بقیه آن توسط Ripple Labs نگهداری می شود.

در اطلاعیه ای در ماه مه 2017 ، ریپل برنامه های خود را اعلام کرد 55 میلیارد XRP خود را در سپردن آزاد کند برای اطمینان از قطعیت کل XRP.

Ripple نوعی متمرکز است

با توجه به این واقعیت که آزمایشگاه های Ripple در یک نقطه حدود 80 میلیارد نشانه XRP را در اختیار داشتند ، دور از دسترس نیست که بگوییم Ripple متمرکز است ، یا حداقل بیشتر از اکثر ارزهای رمزپایه دیگر.

با این حال ، برد گارلینگهاوس (مدیر عامل و بنیانگذار Ripple) ، نگاه دیگری به آن دارد.

گارلینگهاوس اظهار داشت که “ریپل متمرکز نیست. واضح است که اگر Ripple امروز ناپدید می شد XRP به کار خود ادامه می داد. برای من ، این مهمترین معیار غیر متمرکز بودن چیزی است. “

وی سپس با اشاره به برخی از حقایقی که نشان می دهد شبکه در واقع غیرمتمرکز است ، اشاره کرد.

استراتژی تمرکززدایی

در ماه مه 2017 ، Ripple استراتژی تمرکززدایی خود را منتشر کرد. آنها از برنامه های متنوع سازی اعتبار سنج ها در دفتر XRP و گسترش آنها به 55 گره اعتبار سنج در ژوئیه 2017 خبر دادند. این تیم همچنین برنامه هایی را برای اضافه کردن گره های اعتبار شخص ثالث به اشتراک گذاشت ، در حالی که برای هر دو شخص ثالث یک گره اعتبارسنجی با عملکرد Ripple حذف کرد. گره ها ، تا زمانی که هیچ موجودیتی وجود نداشته باشد که اکثر گره های قابل اعتماد را در دفتر XRP اداره کند.

Ripple در حال حاضر 26 گره اعتبار سنجی پیش فرض منحصر به فرد دارد. Ripple فقط هفت مورد از آنها را عملیاتی می کند ، به این معنی که 73 درصد تحت کنترل احزاب خارجی هستند. این فشار به سمت بیشتر گره های تأیید شخص ثالث نشان می دهد که تیم Ripple در تلاش است تا شبکه را غیرمتمرکز کند..

به همین دلیل ، یک روش دقیق تر برای توصیف متمرکز بودن یا نبودن Ripple این است که ترکیبی عجیب از هر دو است. این شرکت هولدینگ را دارید که بیش از نیمی از رمزها را در اختیار شما قرار داده است. اما ، آنها قصد دارند بقیه را آزاد کنند ، که احتمالاً اولویت خرید و استفاده از شرکای جدید در RippleNet است. در یک زمان ، Ripple اکثر گره های تأیید را کنترل کرد ، اما این نیز تغییر کرده است.

متمرکز بودن لزوما چیز بدی نیست ، اما بسیاری از ایدئولوژیست های “غیرمتمرکز” را در جامعه ارزهای رمزپایه منصرف می کند.

رقابت

رقیب اصلی Ripple استلار است. در حقیقت ، بنیاد Stellar ، جد مک کالب نیز یکی از بنیانگذاران Ripple بود اما به دلیل اختلاف نظر با بقیه اعضای تیم رهبری ، شرکت را در سال 2013 ترک کرد..

هر دو پروژه در پرداخت های مرزی تخصص دارند و معماری مشابهی دارند. با این حال ، بنیاد استلار غیرانتفاعی است در حالی که ریپل یک شرکت انتفاعی است. ماموریت کلی هر پروژه نیز بسیار متفاوت است. در حالی که Ripple برای کمک به موسسات عظیم بانکی متمرکز شده است ، Stellar در تلاش است تا بانکداری بدون بانک را با پسر کوچک هماهنگ کند.

XRP را از کجا می توانید خریداری و ذخیره کنید?

شما می توانید Ripple را در بسیاری از محبوب ترین صرافی های رمزنگاری مانند Bittrex ، Kraken و Binance خریداری کنید. همچنین می توانید هر سیستم عامل کارگزاری مانند Changelly.

اگر می خواهید XRP را برای مدت طولانی نگه دارید ، توصیه می کنیم از کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S یا کیف پشتیبانی از XRP استفاده کنید.

کیف پول های سخت به طور کلی بسیار ایمن تر هستند زیرا آفلاین هستند و از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های اینترنتی و سایر کیف پول های آنلاین برخوردار هستند. با این حال ، آنها برای افرادی که مرتباً معامله می کنند مناسب نیستند.

آیا باید در XRP سرمایه گذاری کنید?

کاملاً به خود شما بستگی دارد.

XRP دارای یک تاریخچه تجاری پر است که با چند حرکت قیمت قابل توجه همراه است. از سال 2013 تا آغاز سال 2017 ، XRP نشانه ای نسبتاً جالب برای تماشای آن بود. در پایان سال 2014 یک جهش قیمت استثنایی داشت که در یک ماه 500 درصد جهش داشت. از آنجا که هیچ خبر قابل توجهی در مورد این حرکت وجود نداشت ، برخی از اعضای جامعه معتقد بودند که این یک اقدام جدی است پمپ مصنوعی.

XRP ظاهراً پس از یک سال ، رشد انفجاری خود را در مارس 2017 آغاز کرد بیانیه مطبوعاتی ده موسسه مالی دیگر از جمله BBVA به ریپل پیوسته بودند. فقط در بازار گاو نر 2017 / اوایل 2018 بود که XRP به بالاترین قیمت USD و BTC خود رسید. در اوایل ژانویه 2018 ، سکه به بیش از 3.80 دلار رسید (0.000263 ~ BTC).

اکنون می توانید مقداری XRP را با قیمت کمتر از 0.33 دلار (0.0000899 ~ BTC) دریافت کنید.

مواردی که باید در نظر بگیرید

موفقیت Ripple در نهایت به تعداد شرکای RippleNet (که طی سال گذشته به طور مداوم رشد کرده است) ، تعداد افرادی که از محصولات Ripple استفاده می کنند و XRP موثر است بستگی دارد..

به نظر می رسد ریپل در این جبهه ها خوب عمل می کند ، با این حال ، توجه به عرضه گسترده XRP در بازار (عرضه کل 100 میلیارد) مهم است. انگار این یک قرص سخت برای بلعیدن سرمایه گذاران نبود ، در حال حاضر Ripple حدود 59 میلیارد XRP (59 ~ از کل عرضه) را در اختیار دارد. این بدان معنی است که آنها می توانند از نظر فنی مقدار زیادی XRP خود را به بازار تزریق کنند تا قیمت را کنترل کرده و به طور کلی پایین نگه دارند.

با این حال ، فراتر از معیارهای سرمایه گذاری ، درک واقعی موقعیت Ripple (XRP) بسیار مهم است.

  1. آیا فرصتی را که ممکن است Ripple پیش روی خود داشته باشد یا نداشته باشد ، تشخیص می دهید?
  2. آیا فکر می کنید تیم Ripple می تواند آن را بیرون بکشد?
  3. تیم ریپل هر سه ماهه برای رسیدن به اهداف خود چه می کند?

همچنین می توانید پیدا کنید بصیرت بیشتر به طور مستقیم از بنیانگذار و مدیرعامل Ripple ، برد گارلینگهاوس ، در یک جلسه Quora. او در مورد همه چیز صحبت می کند ، از اینکه آیا شما باید در XRP سرمایه گذاری کنید و اینکه چگونه Ripple می تواند تحول مالی ایجاد کند.

افکار نهایی

بنابراین ، چه سرمایه گذاری در Ripple (XRP) را انتخاب کنید و چه نکنید ، ارزش دارد با افزایش تصویب بلاکچین تماشا کنید. ریپل یکی از معدود رقبای قابل قبول و قابل قبول در سیستم مالی نگهبان قدیمی است و می تواند نقش مهمی در نحوه حرکت پول در کره زمین داشته باشد.

تا آنجا که در برنامه های کاربردی عملی برای استفاده توسط یک فرد عادی از XRP وجود دارد ، تعداد زیادی وجود ندارد. با این حال ، هنگامی که Ripple (XRP) را از دریچه صنعت پرداخت جهانی مشاهده می کنید ، این یک دیوید با تکنولوژی پیشرفته در برابر Goliath تاسیس شده است.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 1.15.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر در این پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

توییتر

Reddit

اخبار