وام SALT چیست?

وام SALT بستری است که فراهم می کند وام های مورد حمایت بلاکچین. SALT (سکوی وام دهی خودکار امن) به شما امکان می دهد رمز ارز خود را به عنوان وثیقه در ازای وام نقدی ارائه دهید. این استراتژی ایده آل است اگر شما نیاز به پرداخت هزینه غیر منتظره دارید یا می خواهید بدون نیاز به فروش دارایی های بلاکچین خود ، یک خرید بزرگ انجام دهید..

در این راهنمای وام SALT ، ما می خواهیم به شرح زیر بپردازیم:

وام SALT چگونه کار می کند?

SALT حول مارک تجاری شرکت می چرخد وام های مورد حمایت بلاکچین. وام های تحت حمایت بلاکچین به سادگی وام هایی هستند که در آن شما یک دارایی بلاکچین مانند بیت کوین را به عنوان وثیقه در ازای دریافت ارزهای سنتی تحویل می دهید. برخلاف وام های سنتی اتومبیل یا خانه ، شما می توانید از این وام ها برای هرگونه هزینه شخصی یا شغلی استفاده کنید.

عضویت (به روز شده)

در اصل ، برای استفاده از بستر وام SALT ، ابتدا باید عضو شوید. عضویت در سه رده وجود داشت:

  1. پایه (1 نمک در سال)
  2. برتر (10 نمک در سال)
  3. شرکت، پروژه (100 نمک در سال)

ردیف های عضویت بالاتر به شما امکان می دهد پول بیشتری را از طریق ارزهای اضافی وام بگیرید و شرایط وام انعطاف پذیرتری به شما می دهد. رده های بالاتر همچنین از طیف وسیعی از مزایای دیگر مانند دسترسی زودهنگام به محصولات جدید ، مدیریت نمونه کارها و کارت های اعتباری / بدهی برخوردار بودند..

عضویت وام SALT

سیستم ردیف اصلی وام SALT

به روز رسانی: از زمان نوشتن این مقاله ، این شرکت در حال سازماندهی مجدد عضویت های خود است ، بنابراین شما نمی توانید برای یک عضو شوید. با این حال ، شما هنوز هم می توانید وام بگیرید. و دیگر برای این کار نیازی به SALT ندارید. اگر SALT را برای وام خود بپردازید ، نرخ و یا شرایط بهتری دریافت خواهید کرد.

شما باید چندین اطلاعات شخصی را در اختیار آنها قرار دهید ایجاد یک حساب کاربری و عضو شوید این اطلاعات شامل اطلاعات شما می باشد نام کوچک, نام خانوادگی, آدرس ایمیل معتبر, و کشور. همچنین مشمول محدودیت مشتری خود (KYC) و محدودیت های ضد پولشویی (AML) هستید ، بنابراین آماده بارگذاری شناسه هستید.

وام دهنده ها

در طرف دیگر SALT وام دهندگان. وام دهندگان قبلاً از معامله با ارزهای رمزپایه اجتناب می کردند ، زیرا ماهیت غالباً پیچیده دارایی ها بود. SALT زیرساخت ها ، انطباق ها و امنیت مورد نیاز وام دهندگان را برای پذیرش وثیقه رمزنگاری بدون افزودن هزینه های اضافی به فرآیندهای فعلی آنها فراهم می کند..

در ازای این خدمات, وام دهندگان همچنین باید هزینه عضویت SALT را پرداخت کنند.

روند وام

یک بار دیگر با امور مالی سنتی متفاوت است, SALT هرگز نمره اعتبار شما را جویا نمی شود. در عوض ، این سیستم عامل فقط از ارزش وثیقه رمزنگاری شده شما برای تعیین شرایط وام استفاده می کند.

وام دهندگان با ارسال شرایطی که مایل به وام هستند ، روند وام را آغاز می کنند. به عنوان یک وام گیرنده ، می توانید اصطلاحات مختلف را بررسی کرده و اصطلاحی را که مناسب شما است انتخاب کنید.

روند وام SALT

روند وام SALT

هنگامی که وام را انتخاب می کنید ، وام گیرندگان وجوه نقدی را متعهد می شوند در حالی که وثیقه یک قرارداد هوشمند را ارائه می دهید. وجوه نقدی مستقیماً به حساب بانکی شما ارسال می شود.

سپس ماهانه اقساط را بر اساس شرایط وام پرداخت می کنید و هنگامی که وام شما پرداخت می شود ، SALT وثیقه شما را از قرارداد هوشمند آزاد می کند و به شما باز می گرداند.

نمک اوراکل

SALT Oracle قراردادهای هوشمند را برای هر وام ایجاد می کند و وقایع وام را تحریک می کند. برای کاهش خطر پیش فرض ، اوراکل همچنین پرداخت وام را ثبت می کند و ارزش تغییر وثیقه رمزنگاری را کنترل می کند.

هر وام با نسبت وام به ارزش که از شرایط وام محاسبه می شود ، شروع می شود. این نسبت در واقع مبلغ وام است تقسیم بر میزان وثیقه. به عنوان مثال ، وام 100000 دلاری که با ارزش 125000 دلار Ethereum تضمین شده باشد نسبت اصلی وام به ارزش آن است:

100000 $ / 125،000 $ = 80.0٪

با پرداخت وام ، این نسبت کاهش می یابد زیرا مقدار وام معوق کاهش می یابد. اما اگر به دلیل کاهش قیمت بازار ، ارزش وثیقه شما کاهش یابد ، این نسبت افزایش می یابد.

اگر این نسبت هرگز فراتر از نسبت اولیه وام به ارزش افزایش یابد ، از شما خواسته می شود:

  1. وثیقه بیشتری ارائه دهید ، یا
  2. مبلغ اضافی وام را پرداخت کنید

تا اینکه نسبت به سطح اولیه برگردد.

اوراکل به طور مستقل نسبت وام به ارزش را پیگیری می کند و وام گیرندگان را از زمان بسیار بالا مطلع می کند. مدت زمانی که وام گیرنده برای تصحیح این نسبت باید به سرعت کاهش قیمت متفاوت داشته باشد ، متفاوت است.

تیم وام SALT & پیش رفتن

تیم SALT بیش از 15 عضو قدرتمند است بود به رهبری شاون اون به عنوان مدیر عامل اوون یک کارآفرین زنجیره ای با سالها تجربه در عملیات مهمان نوازی است. در ماه ژوئیه 2018 ، اوون شرکت را ترک کرد و CTO Bill Sinclair را به جای او ترک کرد.

برجسته ترین عضو تیم SALT یکی از مشاوران آنها است, اریک وورهیس. Voorhees بنیانگذار و مدیر عامل ShapeShift است – یکی از محبوب ترین مبادلات رمزنگاری به رمزنگاری.

SALT در ژانویه 2018 با ارائه رسمی وام برای اعضای سطح بالا به یک نقطه عطف بزرگ رسید. این پلتفرم در حال حاضر بیش از 70،000 وام دارد و بیش از 50،000،000 $ از این وام ها تأمین مالی کرده است.

برنامه های سال 2018 شامل راه اندازی کارت های اعتباری ، ایجاد وجوه وام ، و گسترش وثیقه به سایر سکه های جایگزین نیز بود. تیم فقط برخی از این نقاط عطف را به دست آورد. این شرکت با افزودن وام های Litecoin و Dogecoin پشتیبانی خود را گسترش داد. اما ، به نظر می رسد کارت های اعتباری و ابزارهای توسعه دهنده هنوز وقت زیادی ندارند.

نقاط عطف نمک

نقشه راه 2018

رقابت

SALT رهبر فعلی در وام های مبتنی بر بلاکچین است. با این حال ، چند رقبای دیگر نیز در این فضا ظاهر می شوند. ETHLend و Elix دو رقیب جوان هستند که وام های غیرمتمرکز را در بلاک چین Ethereum ارائه می دهند.

SALT با تمرکز بر وام های نقدی سازمانی که توسط ارز رمزپایه پشتیبانی می شوند ، خود را متمایز می کند در حالی که به نظر می رسد دو پروژه دیگر رویکرد همتا به همتا را در پیش گرفته اند. هر دو مورد استفاده باید جایگاه خوبی در بازار داشته باشند.

علاوه بر این ، SALT در حال رقابت با سیستم عامل های سنتی تر است که وام هایی با پشتیبانی رمزنگاری ارائه می دهند اما از رمز مشخصی استفاده نمی کنند.

نمک نمک

توکن های SALT که به عنوان نشانه های عضویت نیز شناخته می شوند ، نشانه های ERC20 هستند که برای عضویت در سیستم عامل وام SALT هزینه می کنید. علاوه بر این ، می توانید این نشانه ها را به پرداخت سود وام, نرخ های بهتر وام را دریافت کنید, و موارد را از فروشگاه آنلاین SALT خریداری کنید.

در برهه ای از زمان ، این توکن ها ارزش متفاوتی را در سیستم عامل وام از آنچه در بازار معامله می کردند ، داشتند. قبلاً دقیقاً ارزش داشتند 27.50 دلار در بستر وام در حالی که با مقداری کمتر از آن قیمت معامله می کنید.

شما همچنین می توانستید سرمایه وام های خود را با علامت SALT پرداخت کنید.

بنابراین ، این یک فرصت جالب آربیتراژ را ایجاد کرد. اگر حساب بانکی داشتید ، می توانستید از نظر فنی با 1200 دلار عضویت در Enterprise دریافت کنید و یک میلیون دلار وام با پشتوانه 1.25 میلیون دلار بیت کوین دریافت کنید. سپس می توانید برگردید و نشانه های SALT به ارزش 1 میلیون دلار از بازار خریداری کنید (83،333 پوند SALT).

از آنجا که ارزش توکن های SALT 27.50 دلار در این سیستم عامل بود ، شما برای بازپرداخت وام خود فقط نیاز به 45455 پوند SALT رمز دارید. با این کار کمی کمتر از 40،000 نشانه SALT به علاوه بیت کوین اصلی که به عنوان وثیقه قرار داده اید برای شما فراهم می کند – حدود 40٪ بازده.

تیم SALT حتماً از پس این طرح برآمده است زیرا آنها از این فرصت استفاده نکرده اند.

تجارت

SALT ICO خود را در Q3 2017 برگزار کرد که در آن شما می توانید یک رمز عضویت با قیمت 3.00 – 7.00 دلار بسته به زمان خرید آن خریداری کنید. وجود دارد در کل نشانه های SALT 120M, و کمی بیش از 80 میلیون در حال حاضر در بازار گردش می کنند.

قیمت SALT به طور خلاصه تجربه افت “پس از ICO” را تجربه کرد تا اینکه در اکتبر 2017 کمی بیشتر از 7 دلار افزایش یافت. اندکی پس از آن ، قیمت به محدوده $ 2 $ (0.0003-0.0005 BTC) سقوط کرد و تا دسامبر 2017 در آنجا ماند..

با شروع دسامبر 2017 ، قیمت به طور مداوم افزایش یافت و به یک جهش یافت بالاترین تاریخ بیش از 17 دلار با اعلام اینکه سرانجام وام دهی در این سیستم عامل آغاز شده است. از آن زمان بالا در اواخر سال 2017 ، قیمت به شدت کاهش یافته است. در طول سال 2018 ، سکه بیش از 98 درصد ارزش خود را از دست داده است. در حال حاضر حدود 0.25 دلار ارزش دارد.

از آنجا که SALT برای استفاده از بستر وام ضروری نیست ، موارد زیادی وجود ندارد که باعث افزایش مجدد قیمت شود. یک بازار ارز رمزنگاری شده سالم باید به شما کمک کند. و انگیزه های عضویت به اندازه کافی آبدار نیز ممکن است فشار مثبت تقاضا را تأمین کند. به غیر از این ، سخت است که این سکه از مرده برخاست.

نمک را از کجا بخریم

محبوب ترین صرافی ها برای خرید SALT Binance و Bittrex هستند. برای تجارت با SALT در یکی از این صرافی ها باید ابتدا Bitcoin یا Ethereum داشته باشید.

اگر هرکدام را ندارید ، می توانید آنها را با ارز سنتی در صرافی مانند Gemini خریداری کنید و سپس آنها را انتقال دهید.

برای مشاهده لیست کاملی از صرافی هایی که می توانید SALT خریداری کنید ، به این قسمت مراجعه کنید CoinMarketCap.

نمک را در کجا ذخیره کنیم

از آنجا که SALT یک رمز ERC20 است ، شما چند گزینه مختلف در مورد محل ذخیره آن دارید. یک گزینه آنلاین محبوب MyEtherWallet است.

وب سایت SALT توصیه می کند که از کیف پول Jaxx استفاده کنید و حتی دستورالعمل هایی را نیز ارائه می دهد اینجا. Jaxx در Android ، iOS ، Mac ، Windows ، Linux و به عنوان پسوند Chrome در دسترس است.

امن ترین راه برای ذخیره رمزهای خود استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger Nano S. استفاده از کیف پول های سخت افزاری بودجه شما را به صورت آفلاین و خارج از دسترس هکرها و نرم افزارهای بد قصد نگه می دارد.

نتیجه

اگر می خواهید / نیاز به انجام برخی هزینه های دنیای واقعی دارید و نمی خواهید سود بالقوه موجودی منابع رمزنگاری خود را از دست بدهید ، بستر وام SALT گزینه بسیار خوبی است. فراتر از آن ، این پروژه برای حل یک مشکل بزرگ دارایی های بلاکچین – بی نقص بودن کار می کند. این پروژه با گشودن شکل کاملاً جدیدی از وام ها ، نقدینگی بیشتری را به بازار ارزهای رمزپایه می آورد.

این تیم پایه محکمی از تجربه بلاکچین دارد و توسط یک رهبر در صنعت توصیه می شود. SALT با داشتن یک سیستم عامل موجود در بازار ، از بسیاری دیگر از پروژه های بلاکچین پیشی گرفته است.

همانطور که گفته شد ، نیازی به استفاده از نشانه های SALT در سیستم عامل نیست. بنابراین ، این باید باعث تعجب شما شود که چرا این شرکت در وهله اول رمز مشخصی دارد؟ امیدوارم ردیف های جدید عضویت این امر را بیشتر نمایان سازند.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 12.04.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی وام SALT

سایت اینترنتی

فیس بوک

توییتر

متوسط

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me