SelfKey چیست?

SelfKey یک پلت فرم مدیریت هویت اعلام شده است که به افراد و سازمانها امکان کنترل کامل هویت خود را می دهد. سازندگان مفهومی را معرفی کرده اند که به عنوان هویت خودمختار (SSID).

بنیاد SelfKey پروژه را مدیریت می کند و قصد دارد بر اساس اصول هویت خود-حاکم بر آن اداره شود. به عبارت دیگر ، موضوع اصلی کاربران شبکه محدود کردن خطر با ذخیره سازی و مدیریت خود داده های حساس است.

اینترنت دنیا را به مکان کوچکتری تبدیل کرده است. با چند کلمه و با کلیک یک دکمه ، می توانید دهها هزار مایل را فقط در چند ثانیه پیام ارسال کنید. گرچه بدیهی است که از بسیاری جهات به معنای زندگی راحت تر است ، اما همچنین مجموعه جدیدی از مشکلات را برای فرد مدرن ایجاد می کند.

سرقت هویت یک مسئله رو به رشد در سراسر جهان است. نتایج کمیسیون تجارت فدرال و گروه مشاوره خصوصی Javelin نشان می دهد که قربانیان کلاهبرداری در ایالات متحده بوده اند 8٪ افزایش فقط در سال 2017 نشت داده های اخیر از فیس بوک و گوگل ، که توسط بسیاری به عنوان عزیزان انقلاب فناوری در نظر گرفته شده است ، کمکی هم نکرده است.

Blockchain فقط ممکن است در اینجا راه حل باشد و خوشبختانه چندین استارت آپ ظهور کرده اند و برای مقابله با مشکل در حال رقابت هستند. در این مقاله ، ما یکی از این پروژه های معروف معروف به SelfKey را شرح خواهیم داد:

چگونه کار می کند?

روند SelfKey

روند SelfKey

اسناد با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی / خصوصی با اشخاص ثالث مشابه آنچه در پروژه های پیشگام مانند بیت کوین استفاده می شود ، به اشتراک گذاشته می شوند. با این کار اطمینان حاصل می شود که این طرفین فقط زمانی به اطلاعات شخصی دسترسی دارند که کاربران به طور خاص به آنها اجازه دسترسی می دهند.

علاوه بر این ، SelfKey یک پروتکل ادعا ساخته است که اجازه می دهد فقط در صورت لزوم اطلاعات لازم (مانند سن ، ملیت یا جنسیت) با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته شود. این باید از سرریز اطلاعات بین طرفین جلوگیری کند که اغلب منجر به نشت داده ها و مشکلات احتمالی سرقت هویت می شود.

جزئیات پروژه

پروژه SelfKey از چندین شتاب دهنده استارت آپ تکامل یافته و به یک سازمان معروف به KYC-Chain تبدیل شد. این شرکت سازمان ها و افراد را قادر می سازد تا فرآیندهای شناخت مشتری شما (KYC) خود را بهتر مدیریت کنند. گام بعدی منطقی این شرکت جمع آوری سرمایه در بازار ICO بود و SelfKey متولد شد. KYC همچنان یک موضوع داغ برای صنعت در حال ظهور ارزهای رمزپایه است.

تیم

صفحه تیم کاملا مستند است و در مقایسه با تعداد بیشتری از شرکتهای تازه تاسیس ارز رمزنگاری شده در آنجا نفس راحتی می کشد. در اکثر نمایه ها نمایه های LinkedIn پیوست شده است – نشانه خوبی است.

بخشی از تیم رشد SelfKey

بخشی از تیم رشد SelfKey.

ادموند لوول عضو بنیانگذار SelfKey است و قبلاً KYC-Chain را همانطور كه ​​قبلاً گفته شد تأسیس كرد. مهارت های او زمینه های مالی ، فناوری و حقوق را ادغام می کند. این روزها اما بیشتر وقت او صرف جذب اعضای مناسب برای ادامه روند پروژه SelfKey می شود.

ما همه نمایه ها را در اینجا تجزیه و تحلیل نمی کنیم زیرا تیم کاملاً گسترده است. با این حال ، ما در اینجا یک عکس فوری از اعضای اصلی در هر یک از تیم های توسعه ، حقوقی و مشاوره دیگر ارائه خواهیم داد:

بخشی از تیم طراحی و توسعه SelfKey

چند عضو اصلی طراحی & تیم های توسعه.

بخشی از تیم حقوقی SelfKey

بخشی از تیم حقوقی SelfKey.

بخشی از تیم مشاوره SelfKey

برخی از چهره های برجسته مشاوره SelkKey.

شراکت

SelfKey در حال حاضر تعداد فزاینده ای از شرکا دارد ، از جمله ذکر قابل توجهی از پروژه های تاسیس شده مانند Cyber ​​Network و Polymath. شایان ذکر است که همکاری آنها با استاندارد & Chartered Bank خارج از سنگاپور همان چیزی است که افراد صنعت را به ایستادگی و توجه وا می دارد. آنها با هم مدیریت KYC برای فروش توکن و استارت آپ های Fintech در سراسر جهان را بر عهده دارند.

نقشه راه

به نظر می رسد قبل از ICO هیچ نقشه راه رسمی ارائه نشده است. با این وجود ، مقدار مناسبی از به روزرسانی و ردیابی پیشرفت در سایت آنها برای یک نقشه راه از اوایل سال 2018 وجود دارد. به غیر از به روزرسانی های Lowell ، سرمایه گذاران بالقوه می خواهند چشم خود را به اهداف باقی مانده برای سال 2018 که شامل بازار ارزهای رمزنگاری شده است نگاه کنند ، قابلیت های Key Token Staking ، افزونه مرورگر SelfKey و بازار Incorporations.

اهداف و به روزرسانی نقشه راه

اهداف و به روزرسانی نقشه راه

تاریخچه تجارت & احساسات

بررسی Selfkey و احساسات جامعه در وب همچنان متفاوت است. برخی از پست های Reddit گفته اند که این پروژه ممکن است چیزی غیر از یک طرح پمپ و تخلیه نباشد. از سوی دیگر ، بسیاری از موضوعات Reddit از آن به عنوان یک راه حل ابتکاری استقبال می کنند که ممکن است ماهیت چشم انداز مدیریت هویت را کاملا تغییر دهد.

تعیین ارزش پروژه هایی مانند اینها در مراحل اولیه توسعه به ویژه دشوار است. به این بازار خرس اضافه کنید که سال گذشته در سال 2018 بازی کرده است و ممکن است در مورد ماندگاری طولانی مدت SelfKey تعجب کنید.

رمز KEY در اوایل سال جاری در صرافی ها ذکر شده بود و متأسفانه در برابر دارایی های دیگر عملکرد بسیار ضعیفی داشته است. پس از اخبار SelfKey از لیست Binance در ماه جولای ، قیمت ها به شدت بالاتر رفت. قیمت ها از آن زمان به پایین تر از قبل از لیست رسیده است.

بسیاری از سرمایه گذاران مایلند قبل از افزودن رمز به سبد رمزنگاری خود ، قدرت مداوم خریداران را ببینند.

از کجا بخریم و ذخیره کنید

رمز کلیدی

رمز KEY اکوسیستم SelfKey را اجرا می کند و به عنوان راه اصلی تأمین اعتبار پروژه مورد استفاده قرار گرفت. این رمز به شما امکان می دهد اسناد را تأیید کنید ، به شبکه دسترسی پیدا کنید و خدمات اضافی را از طریق بازار SelfKey خریداری کنید. این در چندین صرافی معتبر از جمله Binance ، KuCoin و OKEx ذکر شده است. این نکته مهمی است زیرا عمده بازرگانان / سرمایه گذاران جدید در این مکان های خرید پیدا می شوند.

نماد: کلید

مشخصات: ERC20

شبکه: اتریوم

گردش در گردش: 2،400،000،000 کلید

کل تأمین: 6،000،000،000 کلید

همانند اکثر توکن های جدید ، شما هنوز نمی توانید آن را در صرافی های fiat-to-crypto خریداری کنید. بنابراین باید ابتدا مقداری Bitcoin یا Ethereum را در دست بگیرید و سپس قبل از گرفتن مقداری به صرافی های ذکر شده در بالا منتقل شوید.

کیف پول هویت

SelfKey راه حل ذخیره سازی خود را ایجاد کرده است که به عنوان کیف پول هویتی SelfKey شناخته می شود و به کاربران امکان می دهد اسناد را ذخیره ، مدیریت و مجاز کنند. این کیف پول همچنین ویژگی های اضافی مانند مدیریت ارزهای رمزپایه و بازار برای دولت معمول شما را فراهم می کند – مواردی مانند حساب های بانکی ، راه اندازی مشاغل یا کنترل گذرنامه.

کیف پول SelfKey در عمل

کیف پول SelfKey در عمل

مزایای

امنیت

عدم تمرکز در مدیریت هویت گامی عظیم در جهت جلوگیری از تقلب در هویت است. ثبت متمرکز با روش های سنتی کاغذ می تواند واقعاً هدر برنده و زمان بر باشد. از همه مهمتر ، حذف احتمال به اصطلاح “گلدان عسل” از معادله است.

وقتی تعداد زیادی رکورد در یک مکان ذخیره می شود ، طبیعتاً توجه سارقانی را که می خواهند نمره بزرگ بگیرند جلب می کند. در یک سناریوی غیرمتمرکز ، هکرها برای بدست آوردن روز پرداخت یکسان باید به بسیاری از حساب های فردی نفوذ کنند. در بیشتر موارد ، این فقط ارزش دردسر را ندارد.

یک بار KYC

مشتری خود را بدانید یک نیاز کاملا آزار دهنده در فضای ارزهای رمزپایه است. معامله گران و سرمایه گذاران اغلب در چندین صرافی حساب دارند. تأیید هر یک از آنها می تواند یک فرآیند فوق العاده وقت گیر باشد. به اواخر سال 2017 فکر کنید که صرافی ها به دلیل تقاضای زیاد و محدودیت منابع مشتری ، مشتریان را دور می کردند.

SelfKey با ایجاد یک فرآیند تأیید ، به طور موثر این کار را از بین می برد. هنگامی که یک گواهینامه ادعای اولیه KYC را تأیید کرد ، کاربران می توانند تقریباً در همه جا با چند کلیک ماوس آن را تأیید کنند. این نوع مقیاس پذیری برای آینده لازم است. بازارهای ارزهای رمزنگاری شده پیش بینی می شود که رشد کنند و افراد بیشتری هویت خود را آنلاین بیش از هر زمان دیگری ارائه می دهند.

خطرات

گلوگاه میانی میانه

براساس SelfKey ، شبکه برای تأیید ادعاهای هویت وابستگی زیادی به گواهینامه های شخص ثالث دارد. این کار تقریباً دقیقاً به همان روشی که امروز انجام می دهیم عمل می کند ، مگر با کارآمدتر کردن فرآیند در بلاکچین. وکلا ، بانکداران ، حسابداران و مقامات دولتی ، و غیره ، طبق معمول ، واجد شرایط گواهی هستند.

با این وجود ، این مسئله واقعاً به مسئله عدم تمرکز که برای ساخت هر پروژه با فناوری بلاکچین اساسی است ، نمی پردازد. به عبارت دیگر ، این گواهینامه ها هنوز واسطه و گلوگاه بالقوه سیستم هستند. متأسفانه ، گواهینامه ها هنوز قدرت بیش از حد دارند که می تواند برای سو abuse استفاده از سیستم استفاده شود. این را می توان با اخیر نشان داد دستگیری یک وکیل ارشد مهاجرت و گمرک (ICE) در سیاتل.

گواهینامه ها هنوز گلوگاه هستند. این نوع سیستم ها فقط درصورتی کار می کنند که برای بازرسی از مردم باز باشند. این یکی از بزرگترین چالش ها هنگام تلاش برای ادغام راه حل های غیر متمرکز بلاکچین با فرآیندهای متمرکز سنتی است.

عدم سادگی

پیگیری وب سایت SelfKey و کاغذ سفید آسان نیست. اگر کاربران قصد دارند به آینده بلاکچین اعتماد کنند ، ما باید درک و استفاده از این فناوری را برای آنها آسان کنیم. شما همیشه می توانید خدمات عالی را به روشی آسان توضیح دهید. با این حال ، بسیاری از پروژه های ارز رمزنگاری شده از مثالهای بسیار فنی و توضیحات پیچیده رنج می برند. متأسفانه SelfKey در این گروه قرار می گیرد.

افکار نهایی

هیچ کس نباید انکار کند که مدیریت هویت منطقه ای از دوران مدرن است که نیاز به توجه جدی دارد. ناشناس بودن اینترنت ، حمله به ترول ها ، هکرها ، نیرنگ بازی های اعتماد به نفس و کلاهبرداران را از کیلومترها دورتر آسان می کند. این س theال را ایجاد می کند که حوزه های قضایی جهان در آینده چگونه کار می کنند؟.

مقامات مرکزی ممکن است گزینه های زیادی نداشته باشند زیرا این نوع مشکلات از مرزهای بین المللی عبور می کنند. Blockchain در مرز متوقف نمی شود. و SelfKey در موقعیت اصلی برای استفاده از این مزیت قرار دارد. با این حال ، در حال حاضر رقابت جدی از قبیل Civic و The Key وجود دارد. کی اول میشه؟ درست مثل بقیه ما ، باید بچرخید تا بفهمید.

اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را می توان در کانال های زیر یافت: