Siacoin چیست?

Siacoin یا به اختصار Sia گزینه غیر متمرکز ذخیره سازی فضای ابری را فراهم می کند که با رقبای میراث متمرکز مانند DropBox ، Amazon ، Apple و Microsoft رقابت می کند. با استفاده از Sia ، هرکسی می تواند از طریق پلتفرم از فضای ذخیره سازی رمزگذاری شده میزبانی کند یا به آن دسترسی پیدا کند و کلیه قراردادها ، مدارک ذخیره سازی و معاملات با استفاده از دفتر عمومی بلاکچین قابل تأیید هستند.

آن مبارزات قدیمی بازاریابی اپل را به خاطر می آورید که آیفون در ابتدای راه بود و شور فروشگاه برنامه در اوج بود؟ “برنامه ای برای آن وجود دارد.” خوب ، بلاکچین با افزایش محبوبیت خاص خود ، دنیا را به یک سواری سوق داده است ، و به دلیل فراوانی موارد استفاده و فرزندخواندگی ، یک مانترا مشابه می تواند درست باشد: رمزگذاری برای آن وجود دارد.

در واقع ، به نظر می رسد که تیم های توسعه دهنده رمزنگاری را به سمت هر صنعت موجودی سوق می دهند که ممکن است مورد استفاده برای بلاکچین را داشته باشد. ما قبلاً به چند مورد از این موارد ، پروژه هایی با خدمات واقعی و فعال پرداخته ایم. و ما با این راهنما به یکی از موارد عمیق تر خواهیم پرداخت. در این راهنمای Siacoin ، نگاهی می اندازیم به:

Siacoin چگونه کار می کند?

در سطح اساسی ، Sia فضای ذخیره سازی ابری را از دست ارائه دهندگان یکپارچه خارج کرده و دوباره به دست افراد می دهد. با انجام این کار اکوسیستم ذخیره سازی نظیر به نظیر فراهم می شود که به هر کسی امکان اجاره یا استفاده از فضای اضافی هارد دیسک را می دهد.

معاملات sia

معاملات سیا

همه سرویس های شبکه پرداخت های Siacoin (SC) را دریافت می کنند. و کلیه معاملات در اکوسیستم Sia از طریق ثبت پرونده ها و مدارک اثبات ذخیره سازی تأمین می شود.

اکوسیستم ذخیره سازی

پلت فرم Sia شامل هر دو ارائه دهنده (میزبان) و مشتری (کاربر) است. از طریق این پلتفرم ، کاربران فضای ذخیره سازی را از میزبان دریافت می کنند و میزبان خدمات خود را در Siacoin جبران می کند.

اکوسیستم گزینه های انعطاف پذیر ذخیره سازی را فراهم می کند و تا حد زیادی به بازار آزاد هدایت می شود. ارائه دهندگان می توانند قیمت های خود را تعیین کنند ، سطح قابلیت اطمینان خود را تبلیغ کنند و در صورت بروز مشکل در ذخیره سازی (مانند پرونده های از دست رفته) استانداردهای مجازات را تعیین کنند. علاوه بر این ، اگر از ماهیت داده های مشتری (مانند مواد حساس ، غیرقانونی یا اخلاقی مشکوک) ناراحت نباشند ، آنها می توانند ذخیره مشتری را انکار کنند..

ابر سیا

سیا یک اکوسیستم بازار آزاد است.

همچنین مشتریان برای حفاظت از منافع خود یک سری حمایت می کنند. آنها این امکان را دارند که کپی داده های خود را بین چندین ارائه دهنده تقسیم کنند تا از امنیت پرونده و بازیابی آن اطمینان حاصل کنند. به عنوان مثال ، اگر یک ارائه دهنده پرونده مشتری خود را از دست بدهد یا به سادگی از انتشار آن امتناع کند ، مشتری همچنان می تواند پرونده های خود را از فضای ذخیره سازی ارائه دهنده دیگر بازیابی کند. هر دو طرف همچنین می توانند در مورد مجازات های قراردادی که ارائه دهنده ای در صورت عدم ارائه اثبات ذخیره سازی ، متحمل شود ، توافق کنند.

همچنین مشتریان این امکان را دارند که به ارائه دهندگان خدمات تشویقی به روز در کنار هزینه های ذخیره سازی ، پاداش دهند. با این پرداخت ها ، مشتریان به ارائه دهندگان توجه می كنند تا بیشتر به نیازهایشان توجه كنند ، این به معنای ارائه بارگذاری سریعتر سند ، نگهداری بیشتر برای پردازش درخواست ها و غیره است..

قراردادهای پرونده

وقتی مشتری و ارائه دهنده تمایل به انجام تجارت دارند ، توافق می کنند که پیش نویس a را تهیه کنند قرارداد پرونده. در حالی که هارددیسک ارائه دهنده کلیه داده ها را ذخیره می کند ، بلاک چین Sia’s قرارداد این توافق نامه ها را ذخیره می کند.

این قراردادهای پرونده شرایط توافق نامه ذخیره سازی را تعریف می کند و اطمینان حاصل می کند که هر دو طرف تجارت خود را مطابق با آن انجام می دهند. از آنجا که قرارداد در دفتر عمومی بلاکچین ذخیره شده است ، تنظیم اصلی پس از ارسال به شبکه قابل تأیید و تغییرناپذیر است.

همانطور که از بالا گذشتیم ، شرایط قرارداد بر اساس شرایط انعطاف پذیر است. اگر مشتری مایل است قابلیت اطمینان خود را فدا کند برای مقرون به صرفه ، این در اختیار اوست. اگر یک ارائه دهنده بخواهد بابت ذخیره سازی انبوه داده ها هزینه بیشتری را دریافت کند و مشتری با شرایط قرارداد موافقت کند ، همینطور خواهد بود. کاربران موجود در سیستم عامل باید بر اساس نیازهای میزبان و فضای ذخیره سازی میزبان گزینه های ارائه دهنده خود باشند. به همین ترتیب ، یک ارائه دهنده باید قضاوت کند که آیا آنها می توانند مشتری را براساس نیازها و خواسته های مشتری پذیرش کنند یا نه.

سیا امن

زنجیره بلوک Sia سوابق کلیه پرونده های پرونده شبکه را نگهداری می کند.

هنوز ، قراردادهای پرونده یک لایه امنیتی بسیار مورد نیاز را به شبکه اضافه می کنند. آنها مدت زمان توافق نامه ، تعداد دفعاتی که یک ارائه دهنده باید اثبات ذخیره سازی را ارائه دهد و یک پرداخت توافق شده را تعریف می کنند.

هنگامی که به عنوان مشتری قرارداد می بندید ، موجودی Siacoin را در قرارداد برای پرداخت های آینده بارگذاری می کنید. بنابراین ، هر زمان که سندی را برای ذخیره سازی بارگذاری می کنید ، مقداری از پول این موجودی به میزبان منتقل می شود. اگر از تمام مانده و شرایط پایان قرارداد استفاده نکنید ، سکه های باقیمانده به کیف پول شما باز می گردند.

اثبات ذخیره سازی

Sia مدارک ذخیره سازی را برای محافظت از مشتری در برابر ارائه دهندگان متقلب یا مخرب اجرا می کند. برای دریافت پرداخت ، یک ارائه دهنده باید تعداد مشخصی از مدارک را در بازه های زمانی مشخص شده در شرایط قرارداد پرونده به شبکه ارائه دهد.

اگر ارائه دهنده ای نتواند اثبات ذخیره سازی را در آن بازه زمانی ارائه دهد ، پرداخت مناسب به یک ارسال می شود آدرس اثبات از دست رفته تا زمان ارائه اثبات و ، ممکن است ارائه دهنده مجازات برای سهل انگاری خود دریافت کند. اگر ارائه دهنده خدمات بسیاری از مدارک مربوط به مجوزهای ذخیره را از دست بدهد ، ممکن است قرارداد کاملاً فسخ شود.

با این حال ، هنگامی که یک ارائه دهنده مدارک ذخیره سازی را با موفقیت ارائه می دهد ، قرارداد پرداخت را به یک آدرس اثبات معتبر اعطا می کند. قبل از دسترسی ارائه دهنده به این سکه ها ، از جمله امضاهای شبکه و قفل های زمانی ، باید یک سری شرایط خرج شده وجود داشته باشد.

چرا سیا?

پلت فرم Sia در مقایسه با سرویس های ذخیره سازی ابری سنتی مزایای زیادی را ارائه می دهد.

  • حریم خصوصی: تمام داده های پردازش شده در شبکه Sia رمزگذاری شده است. تا زمانی که یک ارائه دهنده کلید خصوصی داده را نداشته باشد ، نمی تواند به پرونده های شما دسترسی پیدا کند ، به این معنی که شما همیشه بر مواد مورد نظر برای ذخیره سازی کاملاً در مالکیت / کنترل هستید. طبق مدل های سنتی ، شرکت هایی که میزبان فضای ذخیره سازی ابری هستند به داده هایی که از سرورهای آنها صرف نظر می کنید دسترسی کامل دارند.
  • توان مالی: Siacoin گزینه های قیمت گذاری انعطاف پذیر و بازار محور را برای کاربران خود ارائه می دهد. گزینه ای متناسب با همه برای مشتریان وجود ندارد. به عنوان مثال ، 1 ترابایت ذخیره سازی داده با استفاده از Sia می تواند ماهیانه 2 دلار هزینه داشته باشد ، در مقایسه با خدمات آمازون که با 23 دلار در ماه کار می کنند.
  • امنیت: مجدداً ، تمام داده های مربوط به Sia از طریق یک شبکه غیرمتمرکز رمزگذاری و پردازش می شوند و مواد شما را از آسیب پذیری های یک سیستم متمرکز محافظت می کنند. علاوه بر این ، Sia فضای ذخیره سازی اضافی را ارائه می دهد. در تقسیم اسناد بین چندین ارائه دهنده ، Sia از داده های مشتری در یک نقطه خرابی محافظت می کند.

هزینه sia

مقایسه هزینه بین Sia و سایر ارائه دهندگان محبوب

تیم Siacoin و رقبا

Sia یک پروژه تحت Nebulous ، Inc است که از سال 2015 آغاز شد. بر خلاف بسیاری از altcoins های دیگر ، Sia پیش مین سازی نداشت و ICO نداشت. در عوض ، این شرکت بودجه ای را از First Star Ventures ، Fenbushi Capital و دیگران جمع آوری کرده است.

تیم مستقر در بوستون توسط بنیانگذاران دیوید ووریک و لوک شامپین هدایت می شود. این زوج جوان هستند ، فقط 5 سال پیش از انستیتوی پلی تکنیک Rensselaer فارغ التحصیل شده اند.

رقابت

در صنعت بلاکچین سیستم های ذخیره سازی غیرمتمرکز کم ندارند. یکی از رقبا ، Filecoin ، یکی از بزرگترین ICO ها را داشت که 257 میلیون دلار درآمد داشت. گرچه آنها هنوز محصولی را منتشر نکرده اند.

Siacoin همچنین با Storj و MaidSafe رقابت می کند. Sia و Storj با استفاده از استراتژی های مشابه به ذخیره سازی غیرمتمرکز نزدیک می شوند. با این حال ، Sia با زنجیره بلوکی خودش کار می کند در حالی که Storj یک ERC20 در Ethereum است. در حال حاضر ، SC بالاترین سقف بازار را نسبت به سایر رقبا دارد.

تاریخچه تجارت

در بیشتر موارد ، قیمت Siacoin از بازار کلی پیروی کرده است. در تاریخ خود سه جهش قابل توجه داشته است.

اولین مورد در اواسط سال 2016 اتفاق افتاد که قیمت در کمتر از دو ماه 1150 درصد افزایش یافت. اخبار مربوط به نسخه نسخه 1.0 نسخه آینده در ژوئن 2016 به احتمال زیاد باعث این جهش رشد شده است. پس از آن ، SC برای باقی مانده سال 2016 و آغاز سال 2017 سقوط کرد.

مجموعه بعدی اقدام قابل توجه قیمت در ماه مه / ژوئن 2017 بود. این حرکت مستقیماً به دنبال یک به روز رسانی شرکت پر از اخبار مثبت از جمله انتشار نقشه راه است. در اواسط ماه ژوئن ، قیمت SC به بالاترین سطح BTC خود یعنی 0.00000843 BTC رسید.

جدیدترین جهش قیمت SC همزمان با اجرای گاو نر 2017 بود که در آن به قیمت تمام شده USD 0.10 دلار رسید. مانند بسیاری از دارایی های رمزنگاری شده ، Siacoin در اصلاحات سال 2018 ضربه سختی دید. به نظر می رسد در حال حاضر در حدود 0.002 دلار (0.00000062 BTC) پشتیبانی داشته است.

با وجود کالایی که در بازار موجود است ، افزایش پذیرش مستقیم ترین تأثیر را بر قیمت خواهد داشت. چند اعلامیه مشارکت عمده نیز می تواند کمک کند. اگر عملکرد گذشته شاخصی برای نتایج آینده باشد ، ممکن است چرخش بازار برای به حرکت درآوردن این سکه طول بکشد.

خرید SC و ذخیره آن

Siacoin را می توانید به صورت جفت معاملاتی BTC یا ETH از Binance و Bittrex خریداری کنید. بخش اول عمده تجارت SC با حدود 25 درصد از حجم روزانه را در اختیار دارد.

شما همچنین استخراج را به عنوان روش دیگری برای بدست آوردن مقادیر SC در اختیار دارید. دو گزینه اصلی شما برای استخرهای استخراج SC هستند لوکسور و SiaMining.

دو نوع کیف پول وجود دارد که توسط تیم سیا در دسترس است. اولین ، Sia Daemon ، کیف پول رابط خط فرمان (CLI) است که در Mac ، Windows و Linux موجود است. اگر اهل فن نیستید ، باید از این کیف پول اجتناب کنید. کیف پول دوم Sia UI است. استفاده از این کیف پول رابط کاربری گرافیکی (GUI) نسبت به Sia Daemon آسان تر است.

نقشه راه Siacoin

نقشه راه Siacoin است در دسترس عموم, بنابراین می توانید در بالای آنچه که در حال حاضر روی آن کار می کنند باقی بمانید. در حال حاضر در کوتاه مدت ، این تیم به دنبال اصلاح کامل رابط کاربری خود و همچنین افزودن پشتیبانی برای پخش ویدئو است.

در بلند مدت ، میان مدت و بلند مدت ، آنها برنامه ریزی می کنند:

  • اشتراک گذاری فایل ساده (داخل و خارج از شبکه Sia) را اضافه کنید
  • از پرونده های بزرگتر پشتیبانی کنید (>10 ترابایت) و پرونده های کوچک (100 کیلو بایت)
  • بازیابی پرونده را از طریق دانه کیف پول فعال کنید
  • کیف پول موبایل و مشتری های سبک ایجاد کنید
  • خیلی خیلی بیشتر

افکار نهایی

Siacoin یک پروژه طراوت در فضایی است که پر از وعده ها ، ظروف بخار و محصولات اثبات نشده است. تیم سیا در واقع محصولی دارد که امروز می توانید به آن دسترسی پیدا کنید و اگرچه همانطور که نقشه راه نشان می دهد هنوز جای پیشرفت وجود دارد ، این سرویس همچنان فعال است.

علاوه بر این ، Sia گزینه ذخیره سازی انعطاف پذیرتری را در مقایسه با سایر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری برای کاربران خود ارائه می دهد. اکوسیستم نظیر به نظیر آن مستقیماً با طبیعت غیرمتمرکز و آزادکننده فناوری بلاکچین مطابقت دارد. بازی آخر این پروژه “تبدیل شدن به لایه ذخیره سازی اینترنت غیرمتمرکز ، حصول اطمینان از حریم خصوصی و اضافه کاری از طریق تمرکززدایی و جایگزینی کامل ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری موجود است.”

بنابراین با بلوغ Sia و blockchain ، خواهیم دید که آیا می تواند واسطه را قطع کند و به عنوان استاندارد جدید صنعت ذخیره سازی ابری به هدف بلند مدت خود برسد؟.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 2.14.19 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Siacoin

سایت اینترنتی

کاغذ سفید

نقشه راه

وبلاگ

اختلاف

گیتلب

توییتر