Skycoin چیست?

Skycoin یک اکوسیستم کامل و مبتنی بر یک فناوری نوآورانه بلاکچین نسل جدید است. Skycoin تقریباً 7 سال است که به طور مداوم در حال توسعه است با اولین تعهد مربوط به سال 2013 توسط توسعه دهندگان اولیه بیت کوین و Ethereum.

عکس صفحه اول Github Skycoin's در 25 دسامبر 2013 انجام شد

اولین تعهد رسمی Github Skycoin’s در 25 دسامبر 2013 آغاز شد

آنها الگوریتم اجماع خاص خود را دارند که به نام اوبلیسک شناخته می شود و توسط توسعه دهنده اولیه Ethereum به صورت آکادمیک نوشته و منتشر شده است. Obelisk یک الگوریتم اجماع فشرده و غیر انرژی است که مبتنی بر مفهومی به نام “وب پویایی اعتماد” است که کاملا متفاوت با PoW ، PoS و مشتقات آنها است.

هدف اصلی Skycoin ترویج استفاده واقعی از ارز رمزپایه به جای حدس و گمان است. Skywire ، پرچمدارترین برنامه Skycoin ، هدف بلندپروازانه تمرکززدایی از اینترنت در سطح سخت افزاری را دارد و در آستانه آزمایش شبکه آزمایشی است. با این حال ، این فقط یکی از جنبه های مختلف اکوسیستم Skycoin است. Skywire نه تنها پهنای باند غیرمتمرکز را فراهم می کند بلکه ذخیره سازی و محاسبه را نیز انجام می دهد ، تثلیث مقدس کالاهای ضروری برای اینترنت جدید را کامل می کند..

Skycoin همچنین دارای پلت فرم ICO خاص خود به نام Fiber ، زبان برنامه نویسی قطعی خود ، CX ، مشتق شده از Golang ، یک سیستم پیام رسان غیرمتمرکز خصوصی به نام Sky-Messenger و یک سیستم عامل غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی ، BBS است..

در اینجا روش دیگری برای فکر کردن در مورد Skycoin وجود دارد: یک منبع باز ، متعلق به جامعه ، مبتنی بر سخت افزار مبتنی بر سخت افزار مبتنی بر اینترنت ، از اصول اولیه طراحی شده و از سیستم تشویقی بلاکچین استفاده می کند.

علاوه بر این ، برخلاف بیشتر ICO هایی که این روزها می بینید ، آنها با قول توسعه چیزی در آینده پول نمی خواهند. این یک پروژه با 7 سال توسعه است و آزمایشگاه اولین پروژه شاخص آنها در شرف راه اندازی است.

Skycoin (SKY)

Skycoin (SKY) ، ارز رمزنگاری شده نسل سوم ، سوخت کل اکوسیستم است. این نرم افزار از 300 TPS پشتیبانی می کند ، تراکنش های رایگان با زمان معامله کمتر از 2 ثانیه ، در برابر حملات 51٪ مقاوم است ، بدون استخراج با انرژی زیاد به طور پایدار حفظ می شود ، با پروتکل CoinJoin معامله خصوصی پیش فرض دارد و به نوعی سود سهام دیگری را پرداخت می کند معروف به Coin Hours (فکر کنید NEO / GAS). این همه به دلیل الگوریتم اجماع ابتکاری آن به نام Obelisk امکان پذیر است.

Skywire

پروژه برجسته Skywire با استفاده از یک شبکه مش گره خورده از گره ها ، اینترنت را غیرمتمرکز می کند. در آینده ، با نصب یک شبکه مش آنتن ، می توانید از زیرساخت های موجود جلوگیری کنید. Skywire بر اساس پروژه مشهور شبکه منبع باز ساخته شده است cjdns و یک پروتکل جریان باز (همچنین به عنوان شبکه مبتنی بر نرم افزار شناخته می شود). گفته شده است که سرعت Skywire بسیار سریعتر از VPN موجود و اینترنت فعلی با قابلیت اتصال کانال و DNS مبتنی بر کلیدهای عمومی / خصوصی است..

این امر قبلاً با پروتکل cjdns غیر بلاکچین (بدون ایجاد یک شبکه رمزگذاری شده IPv6 با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی برای تخصیص آدرس و جدول هش توزیع شده برای مسیریابی) نشان داده شده است که از اوایل سال 2011 توسط جامعه پروتکل شبکه منبع باز تهیه شده است..

عکس صفحه توصیفات از Github cjdns

توصیفات از cjdns ’Github گرفته شده است.

ساعت سکه

نگه داشتن 1 Skycoin در کیف پول Skycoin هر ساعت 1 سکه تولید می کند. Coin Hours ارز مورد استفاده شما برای معامله پهنای باند و سایر خدمات در اکوسیستم SKY خواهد بود. این به طور موثر Skycoin را به ارز رمزنگاری شده ای تبدیل می کند که با پهنای باند پشتیبانی می شود.

اگر می خواهید از Skywire استفاده کنید ، ابتدا باید به یک گره در شبکه تبدیل شوید. گره هایی که ترافیک را حمل و نقل می کنند بدون اینکه بدانند در نهایت بسته های رمزگذاری شده کجا می روند ، ترافیک رمزگذاری شده را هدایت می کنند. شما فقط قبل و بعد از گره خود یک گره می شناسید. در عین حال ، بسته های رمزگذاری شده از مشاهده داده ها جلوگیری می کنند. در همین حال ، بابت ارسال بسته ها در Coin Hours حقوق دریافت می کنید. تنها زمانی که پرونده به کلید عمومی مقصد رسید ، می توان قفل آن را باز کرد و با کلید خصوصی درخواست کننده مشاهده کرد.

می توانید از آن به عنوان یک شبکه تورنت نظیر به نظیر در نظر بگیرید که داده ها رمزگذاری شده اند و فقط توسط leecher قابل مشاهده است. در همین حال ، بذرپاش ها یا بهتر بگوییم گره های به هم پیوسته بذرپاشی ها ، همه با پهنای باند مورد کاشت پرداخت می شوند. دیگر افرادی را که فقط زالو می زنند و هرگز بذر نمی گیرند نخواهیم یافت (اعتراف کنید ، همه ما این کار را کرده ایم). اکنون همه انگیزه می گیرند که تنها بذر نجیب نجیب باشد که سالهاست نسخه ترک خورده Roller Coaster Tycoon را به تنهایی بذر می زند.

6 سال قبل از انتشار این قسمت از دره سیلیکون ، Skycoin در حال توسعه است.

فیبر

دلایل زیادی وجود دارد که تیم تصمیم به طراحی کل اینترنت قبل از ایجاد این چشم انداز جدید از بلاکچین 3.0 گرفته است. این نقص امنیتی را که در سایر پروتکل های بلاکچین در سطح شبکه دیده می شود ، برطرف کرده است. با تشویق یک شبکه سخت افزاری غیرمتمرکز با یک پروتکل اجماع فشرده غیر محاسباتی ، برنامه های بلاکچین در Skycoin می توانند به طور افقی به طور نامحدود مقیاس بندی شوند.

فیبر ، معماری بلاکچین موجود در Skycoin است و تمام ICO های آینده (که در حال حاضر 30 کار در حال انجام است) از این فناوری منبع باز استفاده خواهند کرد. این تیم معتقد است که قرار دادن dApps جهان در یک بلاکچین منحصر به فرد هرگز مقیاس گذاری مورد نیاز برای یک پذیرش انبوه واقعی را امکان پذیر نمی کند. در عوض ، هر شرکتی بلاکچین مدولار مخصوص به خود را خواهد داشت و می تواند آن را برای نیازهای خود شخصی کند ، چه به عنوان یک زنجیره مجاز خصوصی یا یک زنجیره بدون مجوز عمومی. در نتیجه ، دادن بلاکچین اختصاصی به همه از شرایطی جلوگیری می کند که یک dApp تنها شبکه را مسدود می کند ، مانند CryptoKitties در Ethereum.

فیبر برای حل مشکل بازپرداخت بین مبارزه بی پایان بین “کارآیی ، امنیت و عدم تمرکز” ، به هر شرکت اجازه می دهد تا در مورد میزان تمرکززدایی مورد نیاز برای موارد استفاده خاص خود تصمیم بگیرد.

ممکن است از خود بپرسید ، “چگونه می توان این همه زنجیره بلوک منحصر به فرد را غیر متمرکز کرد؟”

سؤال خوبی بود!

این تیم Skyminer را برای پاسخ به این س developedال توسعه داد.

تصویری از Skywire Miner رسمی

یکی از معدود پروژه های بلاکچین با یک محصول سخت افزاری.

Skywire Miner

توسعه دهندگان Skycoin Skyminer را با مناسب ترین ترکیب سخت افزار ارزان اما کارآمد مورد نیاز برای طراحی فیبر ساخته اند.

علاوه بر این ، بنیاد Skycoin ساختن ماینرهای DIY (انجام آن را خودتان انجام دهید) با یک جامعه DIY بسیار مشتاق تشویق می کند.

لازم به ذکر است که الگوریتم اجماع Obelisk از ایده معمولی استخراج استفاده نمی کند تا از تمرکز معدنچیانی که امروز در بیت کوین می بینیم جلوگیری کند. هیچ پاداشی برای بلوک دادن وجود ندارد. “استخراج” در زمینه Skycoin به سهم پهنای باند ، محاسبه و ذخیره سازی شبکه در ازای Skycoin و Coin Hours اشاره دارد..

تصویری از یک ماینر DIY.

یک ماینر DIY که توسط جامعه ساخته شده است.

مشخصات Skywire Miner

لیست سخت افزار Skyminer نسل اول به شرح زیر است:

 • تابلوهای PCB سفارشی
 • روتر 16 پورت OpenWRT
 • 16 گیگابایت RAM (8 x 2 GB DDR3)
 • پردازنده ARM Cortex-A53
 • 8 x 16 GB Class-10 A1 Micro SD
 • پردازنده گرافیکی Hexa-core Mali450
 • پهنای باند LAN: 8 1000 1000 مگابیت در ثانیه
 • گیگابیت اترنت ، سوئیچ پورت 8 + 1
 • لینوکس 64 بیتی (لینوکس آلپاین)

در اصل 8 Orange Pis ، یک روتر ، کابل های اترنت و منبع تغذیه (هزینه کل 600 دلار آمریکا). استفاده از سخت افزار ارزان اما کارآمد و به راحتی قابل دسترسی از بروز مشکلاتی مانند تمرکز استخراج ASIC جلوگیری می کند. در عین حال ، سخت افزار مورد نیاز برای مقیاس گذاری افقی بی نهایت را فراهم می کند.

جالب اینجاست که هر Orange Pi به عنوان گره فقط برای یک برنامه در Skywire عمل خواهد کرد. قرنطینه سازی هر برنامه در زنجیره بلوکی خاص خود ، خطر سیستمیک بلاکچین گسترده و گسترده جهان را از بین می برد.

نمایش تصویری مقیاس گذاری موازی در مقایسه با بیت کوین و اتریوم.

نمایشی سطح بالا از مقیاس گذاری موازی.

سرانجام ، مایک دوتی ، بنیانگذار Ark و Bitseed ، تولید انبوه ماینرهای Skywire را به طور گسترده تولید خواهد کرد. این اطمینان می دهد که سخت افزار کافی برای اکوسیستم فیبر در حال رشد وجود دارد.

یک شبکه مشبک از آنتن های بی سیم ، نیاز به زیرساخت های موجود اینترنت را برطرف می کند. در نهایت ، استخراج کننده Skywire پهنای باند ، محاسبه و ذخیره سازی غیر متمرکز را در Skywire فراهم می کند.

بنیاد Skycoin برای اجرای اولیه Skyminers برای مرحله اولیه پروژه تا زمانی که خود پایدار نباشند ، یارانه می دهد.

تیم ، مشاوران و سرمایه گذاران اولیه

 • Synth (بنیانگذار), یک توسعه دهنده اولیه بیت کوین که در هیئت های مشاوره ارزهای رمزپایه متعدد قرار دارد
 • Huowu Chen (بنیانگذار), یک توسعه دهنده اولیه که مسئول اجرای پایتون Ethereum است ، اجماع ابلیسک را ایجاد کرد
 • استیو لئونارد (بنیانگذار), سابقه طولانی درگیر شدن در ارز رمزنگاری شده از همان روزهای ابتدایی بیت کوین. استیو بیشتر نرم افزارهای اصلی Skycoin را توسعه داد
 • مایک دوتی (مشاور), بنیانگذار Ark و Bitseed
 • مایکل ترپین (مشاور), بنیانگذار مجموعه کنفرانس CoinAgenda و رئیس کمیته ICO صندوق Alphabit
 • پاتریک دای (سرمایه گذار), بنیانگذار Qtum و درگیری اولیه با Vechain

توجه: این یک لیست جامع نیست.

عرضه سکه

در مجموع 100 میلیون Skycoins با 7.7 میلیون Skycoin در حال حاضر در گردش است. با فرض همان میزان توزیع 3 سال گذشته ، Skycoin احتمالاً در سال 2022 به 25 میلیون سکه خواهد رسید. بنیاد Skycoin حداکثر 5 میلیون Skycoin در سال توزیع می کند ، پس از رسیدن عرضه 25 میلیون.

تاریخچه تجارت

Skycoin در اوایل ژانویه به بالاترین رقم 49 دلار رسید. از آن زمان به بعد و به بقیه بازار ارزهای رمزنگاری شده به کمترین قیمت 8 دلار بازپرداخت شده است.

از کجا SKY بخریم

در حال حاضر ، Skycoin برای خرید در دسترس است رمزنگاری, C2CX, و با اهمیت.

علاوه بر این ، یک عملکرد By-Pass OTC نیز در وب سایت آنها موجود است که می توانید مستقیماً Skycoin را خریداری کنید. ویژگی OBY بای پس در آینده نیز مستقیماً در کیف پول در دسترس خواهد بود.

SKY را در کجا نگهداری کنید

می توانید از کیف پول رسمی دسک تاپ, کیف پول وب و به زودی آزاد می شود کیف پول موبایل تا SKY خود را ذخیره کنید.

نتیجه

تیم Skycoin یک استدلال کاملاً قانع کننده درباره نقاط ضعف سکه های بزرگ موجود در بازار ارائه داده است. در همین حال ، آنها مجموعه ای از راه حلهای جذاب برای رفع این نقاط ضعف ارائه داده اند. به نظر می رسد آنها تاکنون توانسته اند در جبهه فناوری ادعاهای خود را برآورده کنند. با این وجود تمرکز روی اینترنت کار ساده ای نیست ، چه رسد به اینکه از سطح سخت افزاری شروع کنیم. بعلاوه ، توانایی آنها در برقراری ارتباط بینایی پیچیده و م effectivelyثر قطعاً یک چالش مداوم خواهد بود.

تشخیص اینکه Skycoin می تواند به چشم انداز عظیم خود برسد یا نه غیرممکن است ، اما مطمئناً سکه مهیجی برای مراقبت در آینده خواهد بود.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

تلگرام

متوسط

توییتر

یوتیوب