Stox چیست?

Stox یک بازار پیش بینی بلاکچین است که بر روی پلت فرم Ethereum ساخته شده است. این توانایی را برای شرکت کنندگان فراهم می کند که نتایج رویدادها را تقریباً در هر دسته قابل تصور پیش بینی کنند. با استفاده از قدرت “خرد جمعیت” همراه با شهود فردی ، شرکت کنندگان می توانند وقایع را در زمان واقعی پیش بینی کنند. آنها همچنین می توانند بازارهای جدید ایجاد کنند ، با همتایان خود تجارت کنند و از طریق سیستم عامل سود کسب کنند.

Stox Blockchain Prediction Markets Platform: تصویری از بنر اصلی وب سایت

تصویری از وب سایت Stox.

Stox توسط پیشکسوتان صنعت آنلاین و از سایت Invest.com ایجاد و طراحی شده است که از سال 2014 در حال فعالیت است. این پلتفرم مخاطبان جریان اصلی را با تهیه مکانی که می توانند از ابزارهای سنتی مالی پناه ببرند ، هدف قرار می دهد. در عین حال ، آنها می توانند از دانش خود در چندین زمینه استفاده کنند تا به طور بالقوه از پیش بینی های خود سود ببرند.

این پلتفرم به چندین دسته اعم از ورزش ، امور مالی ، سیاسی و نتایج انتخابات گرفته تا رویدادهایی مانند ازدواج افراد مشهور یا آب و هوا خدمت خواهد کرد. این مقررات کاملاً متناسب ، منافع متنوع کاربران را در بر خواهد گرفت و باعث افزایش تعامل عمومی می شود. پلتفرم Stox رهبران و ارائه دهندگان اندیشه را به پیوستن به شبکه و هدایت ترافیک به شبکه تشویق می کند.

در این راهنمای Stox ، نگاهی خواهیم انداخت به:

 • Stox چگونه کار می کند?
 • رمز Stox
 • برنامه Stox
 • تیم Stox و پیشرفت
 • تجارت
 • از کجا STX بخریم
 • ذخیره STX در کجا
 • نتیجه
 • منابع اضافی Stox

Stox چگونه کار می کند?

بستر Stox از سه شرکت کننده جداگانه تشکیل شده است.

 1. ارائه دهندگان.
 2. اپراتورها.
 3. کاربران.

ارائه دهندگان

ارائه دهندگان شرکت های موجود هستند که با انگیزه سرمایه گذاری بر روی مشتری موجود خود ، به عضویت در شبکه Stox ترغیب می شوند. این ارائه دهندگان برنامه Stox را بر اساس اجرای متن باز ارائه شده توسط Stox توسعه می دهند. آنها این گزینه را دارند که برنامه را سفارشی کنند تا تجربه کاربری مطابق با بهترین روشهایشان ایجاد کنند.

جدا از آن ، آنها همچنین از طریق برنامه اصلی Stox به کاربران امکان دسترسی به شبکه را می دهند. آنها ممکن است با توجه به اجرای مرجع ارائه شده توسط Stox ، یک نسخه مارک از برنامه را منتشر کنند. با تبلیغ برنامه برای کاربران ، ارائه دهندگان می توانند ترافیک را به شبکه Stox وارد کنند. در عوض ، ارائه دهندگان سود مالی می گیرند.

اپراتورها

اپراتورها رویدادهایی را ایجاد می کنند و به مرور زمان نتیجه دنیای واقعی را حل می کنند. پس از ایجاد یک رویداد ، اپراتورها هزینه مشارکت در این رویداد را تعیین می کنند. هر فرد ، سازمان یا نهادی در شبکه Stox می تواند به یک اپراتور تبدیل شود. اپراتورها همچنین به عنوان اوراکل معتبر متمرکز عمل می کنند و وثیقه ها و ذخایر بازار مورد نیاز برای برگزاری یک رویداد را تهیه می کنند.

کاربران

دو روش وجود دارد که کاربران می توانند در شبکه مشارکت کنند. آنها می توانند رویدادهایی را ایجاد کنند یا می توانند در آنها شرکت کنند. ارائه دهندگان مختلفی در سیستم عامل وجود دارد که انتظار می رود روی رویدادهای مختلف تمرکز کنند. کاربران در رویدادهای پیش بینی شرکت می کنند که نسبت به آنها تمایل زیادی دارند. هنگامی که کاربر در یک رویداد شرکت می کند ، سهام پرداخت نتیجه را خریداری می کند.

اگر این رویداد به نتیجه پیش بینی شده برطرف شود ، کاربر می تواند سهم خود را از پرداخت با توجه به تعداد سهام خود داشته باشد. اگر این رویداد به نتیجه دیگری برسد ، سهام نتیجه از دست رفته صفر است و هر نشانه ای که روی آن قرار گیرد از بین می رود. قیمت سهام نتیجه با پیشرفت رویداد و سرمایه گذاری بیشتر نوسان می یابد. این قیمت از یک نوع الگوریتم سازنده بازار LMSR حاصل می شود که در قرارداد هوشمند مشارکت در رویداد رمزگذاری شده است.

نشانه Stox

توکن STX جزئی جدایی ناپذیر از پلتفرم Stox و محرکی برای اقتصاد آن است. تقریباً تمام فعالیت هایی که در این سیستم عامل انجام می شوند ، STX هستند. آنها عبارتند از:

 • برای اینکه کاربر در هر بازار پیش بینی در شبکه Stox شرکت کند ، باید STX خریداری کند. سود حاصل از پیش بینی های موفق در STX جمع آوری می شود.
 • هزینه های شرکت شده در پیش بینی های رویداد و سرمایه گذاری در نتایج رویدادها در STX دریافت می شود. این هزینه ها همان درآمدی است که سازندگان و تولیدکنندگان بازار دریافت می کنند.
 • به عنوان هزینه های سندیکا برای تبلیغ رویدادها بین برنامه های ارائه دهندگان مختلف در اکوسیستم Stox.
 • اپراتورها ملزم به نگه داشتن مقدار مشخصی از STX به عنوان وثیقه برای انتشار برخی از رویدادها برای کاربران هستند. ارائه دهندگان همچنین برای شرکت در بازار Stox ملزم به خرید STX هستند.
 • همچنین اپراتورها برای داشتن ذخیره STX لازم هستند تا به عنوان یک طرف مقابل برای سرمایه گذاری های انجام شده توسط کاربران بر روی نتایج خاص در طول رویداد عمل کنند..

توکن STX به عنوان توکن هوشمند پیاده سازی می شود که از پروتکل Bancor برای حفظ نقدینگی استفاده می کند. از ویژگی های این توکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هر کسی در هر زمان قادر به خرید یا فروش STX بدون خطر نداشتن طرف مقابل و با هزینه از پیش تعیین شده خواهد بود..
 • مقدار کل STX در گردش ممکن است با ایجاد یا حذف STX در بازار به صورت پویا تغییر کند.
 • مقدار رمز STX با ذخیره BNT آن پشتیبان گیری می شود. این به دارندگان STX اطمینان می دهد که ارزش ذاتی دارند.
 • BNT یک رمز هوشمند مبتنی بر Ethereum است که فرآیند تبدیل به ETH را به یک کار ساده تبدیل می کند.

برنامه Stox

Stox همچنین در قالب یک برنامه کاملاً کاربردی Stox یک مشتری برای پلتفرم ایجاد خواهد کرد. برنامه Stox یک پلتفرم کاملاً کاربردی برای پیش بینی P2P فراهم می کند. کاربران می توانند از برنامه برای قرار دادن STX در نتایج رویداد استفاده کنند. این برنامه همچنین دسترسی زنجیره ای به قراردادهای هوشمند Stox ، محتوا ، لیست ها و فراداده های ذخیره سازی ابر غیرمتمرکز را برای کاربران فراهم می کند..

این برنامه کاملاً با نظیر همتا است ، به هیچ یک از نقاط خرابی متمرکز متکی نیست. این شرکت در نظر دارد نسخه از پیش ساخته شده برنامه را برای بارگیری در چندین مکان عمومی در اینترنت قرار دهد. به عنوان مثال در BitTorrent. آنها یک امضای PGP از برنامه را در وب سایت رسمی خود قرار می دهند تا کاربران تأیید کنند که باینری دستکاری نشده است.

هنگامی که کاربر برنامه را با موفقیت بارگیری کرد ، می تواند برنامه را به صورت محلی بر روی رایانه های خود اجرا کند. نسخه های آینده این برنامه دارای یک نسخه موبایل هستند که به صورت محلی در دستگاه های iOS و Android اجرا می شود. یک نسخه تحت وب فراهم خواهد شد که در داخل یک مرورگر وب بدون نیاز به نصب محلی اجرا می شود. پس از ورود به بازار ، برنامه در سیستم عامل های زیر اجرا می شود:

 • اندروید.
 • لینوکس.
 • مک.
 • پنجره ها.

تیم Stox و پیشرفت

تیم Stox از 25 متخصص اعضا تشکیل شده است. 21 نفر از اعضا تیم اصلی را نشان می دهند در حالی که چهار نفر باقیمانده تقویت کننده هستند. از نام های برجسته این تیم می توان به یوسی پرتز مدیر عامل Stox ، آمیت مائور مدیر CTO و نیو آبراموویچ مدیر CMO اشاره کرد. اعضای دیگر تیم شامل ترکیبی از مدیران ، طراحان نرم افزار ، توسعه دهندگان و معماران بلاکچین و وکلا هستند.

عکس مدیر عامل استوکس یوسی پرتز

عکس Niv Abramovich Stox CMO

همانطور که قبلاً گفته شد ، این تیم حدود چهار عضو تیم تقویت دارد. در این تیم تعدادی معمار بلاکچین از CoinTree حضور دارند. آنها یک تیم قابل توجهی از اعضای هیئت مدیره و مشاوران دارند. آنها شامل اوفیر گرتنر ، بنیانگذار Invest.com و Stox ، مدیر عامل شرکت Uriel Peled CoinTree ، یکی از بنیانگذاران Eyal Herzog Bancor و سایر افراد هستند..

رقبای اصلی آن Augur و Gnosis هستند زیرا هر دو راه را برای راه حل های مبتنی بر بلاکچین در این زمینه هموار کردند. با این حال ، برخلاف Augur و Gnosis ، Stox یک اقتصاد رمز ارز ارائه می دهد. همچنین از پروتکل Bancor برای دستیابی به نقدینگی نامحدود و رشد از طریق ارائه دهندگان استفاده می کند. این تیم برخلاف Augur و Gnosis که تازه وارد بازار هستند ، در بازارهای تنظیم شده تجربه گذشته دارد.

نقشه راه توسعه Stox شامل مراحل شرح داده شده در زیر است. آنها عبارتند از:

 • توسعه پلتفرم Stox.
 • توسعه برنامه Stox.
 • با شبکه مشتری Invest.com راه اندازی کنید.
 • توسعه SDK عضو اکوسیستم.
 • در حال رشد اکوسیستم Stox.

Stox برای رسیدن به دیدگاه آنها ، با بازیگران اصلی این صنعت همکاری کرده است. این شرکا شامل آزمایشگاه های شیرین ، Bancor ، ICO Alert ، Jaxx ، AmaZix ، Hyperchain Capital و غیره هستند..

تجارت

Stox ICO خود را در تاریخ 2 آگوست 2017 با هدف جمع آوری 30 میلیون دلار در حدود دو هفته انجام داد. با این حال ، ICO با دستیابی به هدف 30 میلیون دلاری خود حدود دو روز دوام آورد. آنها حتی 3 میلیون دلار از هدف فراتر رفتند و حیرت انگیز 33 میلیون دلار را به دست آوردند. درست قبل از ICO ، فلوید می ودر پیش از پخش مستقیم ICO را در اینستاگرام تبلیغ می کرد.

در طول ICO ، توکن STX با قیمتی ثابت حدود 1.21 دلار آمریکا رفت. قیمت توکن STX همچنان به خوبی از مرز 1 دلار افزایش یافت و در 25 آگوست به بالاترین قیمت 2.74 دلار رسید. قیمت اما در 8 سپتامبر 2017 به زیر مارک 1 دلار کاهش یافت. برای بقیه سال 2017 افزایش قابل توجهی وجود داشت اما برای ثبت آن خیلی کم بود.

از ژانویه 2017 ، قیمت STX به بالای مارک 1 دلار افزایش یافت اما برای حفظ آن تلاش نکرد. در پایان ماه ، این توکن دوباره زیر قیمت آستانه 1 دلار افت کرد. از آن زمان ، قیمت STX هیچ تغییر اساسی نداشته است. قیمت بدون تغییر عمده قیمت در محدوده 0.2 تا 0.8 دلار نوسان کرده است. میزان کل توکن STX 58،030،638 است.

از کجا STX بخریم

اطلاعات موجود در وب سایت Stox نشان می دهد که می توانید رمزهای STX را در چندین سیستم تبادل خریداری و مبادله کنید. آنها شامل HitBTC ، Quoine ، EtherDelta ، Liqui ، Bancor ، Coinexchange.io ، Gate.io ، Cex.com و Novaexchange هستند..

ذخیره STX در کجا

بسیاری از دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه باز کردن کیف پول Ethereum وجود دارد. پیشنهاد ما این است که از MyEtherWallet شروع کنید. استفاده از آن ساده ، آسان است و ثبت نام در آن یک فرایند ساده است. هر کیف پول مبتنی بر Ethereum دیگر همچنان مفید است زیرا STX یک رمز ERC-20 است.

هنگامی که کیف پول Ethereum را خریداری کردید ، آن را به کیف پول یا حساب Stox خود متصل خواهید کرد و در آنجا می توانید هرگونه درآمد STX را برای خود برداشت کنید. این کار را با وارد کردن جزئیات کیف پول شخصی خود به بستر Stox برای تولید یک کیف پول قرارداد هوشمند در سیستم انجام می دهید. وقتی هر دو کیف پول همگام هستند ، می توانید بودجه STX را به کیف پول Ethereum شخصی خود تقسیم کنید.

اگر در یک رویداد پیش بینی فعال شرکت نکنید ، می توانید وجوه خود را از کیف پول / حساب Stox خود برداشت کنید.

نتیجه

توسعه بازارهای پیش بینی بلاکچین هنوز در مراحل ابتدایی است. با این وجود ، Stox در کنار Augur و Gnosis یکی از معدود نوآوری هایی است که اتفاق می افتد.

Stox تشخیص داده است که در بازار بین بازارهای پیش بینی و کاربران فاصله وجود دارد. این پل با ایجاد ترکیب بازارهای پیش بینی و قدرت فناوری بلاکچین برای ایجاد یک محصول منحصر به فرد متناسب برای بازار ، این شکاف را از بین می برد. این سیستم عامل امکان ایجاد رویدادهایی را به صورت سهام فراهم می کند که شرکت کنندگان بتوانند در مورد نتیجه رویداد تجارت کنند. کاربران موجود در سیستم عامل می توانند سهام نتیجه را بر اساس آنچه در هر زمان به نظر می رسند ، خریداری و بفروشند.

بازارهای پیش بینی مبتنی بر بلاک چین ابزارهای اقتصادی مختل کننده ای هستند که به دلیل مقررات بیش از حد هنوز در بازارها نفوذ ندارند. آنها با اختصاص قیمت تجاری به اعتقاد به آینده ، مشابه بازارهای مالی فعالیت می کنند. موسسات و شرکت های بزرگی مانند Google از آنها برای انجام نتایج توسعه محصول داخلی استفاده می کنند. از طریق تمرکززدایی و افزایش محبوبیت ، بازارهای پیش بینی می توانند به ابزار محبوب نزد معامله گران تبدیل شوند.

منابع اضافی Stox

فیس بوک

توییتر

Reddit

یوتیوب

تلگرام

LinkedIn

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me