Stratis چیست?

Stratis یک است بستر توسعه بلاکچین برای مشاغل سازمانی به راحتی برنامه های کاربردی را در بلاک چین های خاص و خصوصی ایجاد کنید. چارچوب Stratis API سازمان ها را قادر می سازد تا ایجاد بلاکچین خود را سرعت بخشیده و روند توسعه مربوط به آن را ساده کنند.

اگرچه این شرکت در درجه اول موسسات مالی را هدف قرار داده است ، اما هر مشاغل علاقه مند به استفاده از بلاکچین می تواند از این پروژه بهره مند شود. آنها حتی با یک شرکت غذاهای دریایی همکاری کرده اند, ریسمان زمین.

Stratis رویکرد عملی بیشتری نسبت به سایر پروژه های مشابه بلاکچین در اجرا دارد. فراتر از ساخت سکو ، تیم پیشنهاد می دهد خدمات مشاورهای به مشاغلی که ممکن است در کار با فناوری خود به راهنمایی نیاز داشته باشند. آنها همچنین با مشتریان در ساخت و میزبانی برنامه های غیرمتمرکز کار می کنند تا بتوانند کاملاً نیازهای قرارداد هوشمند خود را درک کنند.

در این راهنمای Stratis ، ما می خواهیم موارد زیر را شرح دهیم:

Stratis چگونه کار می کند?

Stratis سکه نیست. این یک بستر Blockchain-as-a-Service (BaaS) است که توسعه برنامه های مبتنی بر blockchain را تسهیل می کند. با استفاده از مشتری های Stratis lite ، زنجیره های جانبی و API های قوی ، مزایای بلاکچین را بدون نیاز به پشتیبانی از کل شبکه بلاکچین دریافت خواهید کرد..

Blockchain-as-a-Service (BaaS)

Stratis به عنوان یک بستر BaaS میزبان بلاک چین هایی است که از طریق ابر در شبکه اجرا می شوند. برای دسترسی یا کار با بلاکچین خاص شما نیازی به حفظ گره مشتری کامل نیست. با این کار منابع سازمانهایی آزاد می شوند که در غیر این صورت زمان و منابع قابل توجهی را برای این کار صرف می کردند.

استقرار با یک کلیک

Stratis مشابه Ark ، بر روی سهولت استفاده از طریق پیاده سازی بلاکچین با یک کلیک تمرکز دارد. می توانید به سرعت یک زنجیره جانبی قابل تنظیم با بسیاری از ویژگی های خارج از جعبه موجود در زنجیره اصلی والدین مستقر کنید. تنها یک کلیک با یک شبکه کامل فاصله دارد.

گسترش دهنده یک کلیک بیشتر از بلاکچین Stratis گسترش می یابد. همچنین می توانید زنجیره ای جانبی را به سایر سیستم عامل های مهم مانند Bitcoin ، Ethereum ، Lisk و BitShares پیاده کنید و از ویژگی هایی استفاده کنید که بومی داخلی ارائه نمی شوند.

زنجیره های جانبی

هر زنجیره بلوکی که با استفاده از Stratis به کار می گیرید یک است زنجیره خصوصی. Sidechains امکان شخصی سازی را فراهم می کند در حالی که هنوز از زیرساخت های امن زنجیره والدین بهره می برد.

علاوه بر این ، می توانید در بلاک چین خاص خود تغییراتی ایجاد کنید بدون اینکه بر زنجیره های دیگر شبکه تأثیر بگذارید.

Stratis Sidechains

Stratis Sidechains

بستر ICO

شاخه ای که کمی خارج از توسعه شرکت است ، تیم همچنین یک بستر ICO ایجاد کرده است. با بستر ICO می توانید ICO خود را در شبکه بلاک چین Stratis میزبانی کنید.

Stratis با Onfido همکاری کرده است تا چک های KYC را برای هر ICO ارائه دهد و Changelly را ادغام کند تا به شما امکان پشتیبانی بیش از 50 ارز مختلف را به عنوان کمک های ICO بدهد..

هویت Stratis

مشابه Civic ، Stratis Identity اساساً هویت ها را در بلاکچین ذخیره می کند. شما می توانید برای تأیید مالکیت مشاغل برای سرمایه گذاری ، تأیید تاریخ آنلاین بودن افرادی که آنها می گویند یا حتی اثبات هویت شخصی خود از این برنامه استفاده کنید. شما دقیقاً کنترل می کنید چه مقدار اطلاعات شخصی می خواهید به اشتراک بگذارید.

Stratis Token (STRAT)

رمز Stratis (STRAT) واحد پول نقدینگی شبکه است. این به عنوان ارز انتقال ارزش میانی در شبکه عمل می کند.

معماری Stratis

Stratis در یک ساخته شده است بستر کامل گره Bitcoin با استفاده از C # ، Microsoft .NET و کتابخانه NBitcoin. این تیم ترجیح داد از C # به جای C ++ ، زبان اصلی Bitcoin Core استفاده کند ، زیرا این زبان است نگهداری آسان تر و در برنامه های تجاری شایع تر است.

Stratis از سه جز تشکیل شده است که لایه های جداگانه گره بلاکچین را کنترل می کند:

  • گره کامل بیت کوین Stratis
  • اجماع
  • NBitcoin

گره کامل بیت کوین Stratis با لایه رابط ، لایه زیرساخت و لایه سیاست گره ارتباط برقرار می کند. گره به طور موثر مسئول API ها ، رابط کاربری و قوانین ذخیره و تأیید معاملات است.

اجماع مستقیماً از Bitcoin Core است و بخشی از کد را برای لایه Consensus برای ایجاد آنچه که بلوک معتبری در نظر گرفته شده فراهم می کند.

NBitcoin خلا gap باقی مانده از لایه Consensus را پر می کند و همچنین با پیام های بین گره ها در لایه شبکه سروکار دارد.

معماری Stratis

معماری Stratis

تیم Stratis & رقابت

Stratis تیم دفتر مرکزی آن در انگلستان است اما اعضای آن در سراسر جهان پخش شده است. چندین نفر در تیم مدیریتی آنها به خوبی در توسعه نرم افزار سازمانی با استفاده از NET و C # متبحر هستند – با توجه به این دو زبان اصلی پروژه ، علامت مثبت است.

کریس ترو ، بنیانگذار و مدیرعامل ، بیش از 10 سال تجربه در فناوری اطلاعات شرکت و توسعه دهنده داوطلب پروژه Blitz بود.

اعضای stratis

تیم رهبری

در اوایل ، Trew با نیکولاس Dorier همکاری کرد تا در آن شرکت کند NBitcoin. Dorier نه تنها NBitcoin را نوشت بلکه به طور مستقیم روی Bitcoin Core نیز کار کرده و کتاب Blockchain Programming in C # را نوشت..

این تیم از زمان ICO 2016 پلتفرم همچنان فعال است. آنها پلتفرم ICO را در ماه مه 2018 ، Stratis Identity (iOS) را در ماه جولای منتشر کردند و در ماه اکتبر به یک شریک رسمی مایکروسافت تبدیل شدند.

Stratis Full Node ، C # Smart Contracts و Side Chains در حال حاضر با آلفا هستند. و ، تیم قصد دارد آنها را زمانی در اواخر سال 2018 یا اوایل سال 2019 وارد بازار کند.

رقابت

Stratis در یک فضای اشباع اما غول آسا در حال رقابت با سایر پروژه های BaaS است.

خطر ممکن است بزرگترین رقیب مستقیم در ارائه زنجیره های جانبی برای مشاغل باشد. با این حال ، Lisk با Javascript نوشته شده است (نه C #) و دارای زنجیره های جانبی است که بیشتر در دسترس عموم است. کاهش حریم خصوصی ممکن است نتیجه ای برای شرکت هایی باشد که به دنبال انحصار کد خود هستند.

به همین دلیل ، هر دو پروژه می توانند بازارهای جداگانه را پیدا کنند.

مثل لیسک, کشتی چنگال Crypti است و همچنین با Stratis رقابت می کند. این پلتفرم در حالی که هنوز از زنجیره های جانبی استفاده می کند از چندین زبان فراتر از C # پشتیبانی می کند.

Stratis از الگوریتم Proof-of-Stake استفاده می کند برای رسیدن به اجماع شبکه در حالی که رقبای قبلاً ذکر شده از الگوریتم رأی دهی اثبات سود سهام استفاده می کنند.

برخی از افراد ممکن است به دلیل قابلیت های dapp پروژه ، Ethereum را به عنوان یک رقیب در نظر بگیرند. با این حال ، تمرکز تیم بر ایجاد نرم افزار به طور خاص برای مشتریان سازمانی و خدمات مشاوره ای آنها ، این مقایسه را کاهش می دهد.

تجارت

Stratis در ژوئن و جولای 2016 یک ICO برگزار کرد که در آن بزرگ شدند 915 بیت کوین.

قیمت STRAT در حدود 0.05 تا 0.10 دلار (0.00007-0.00008 ~ BTC) از ICO تا مه 2017 نسبتاً ثابت بود. در آن زمان ، قبل از سقوط سریع به 2.50 دلار (0.001 ~ BTC) ، به بیش از 10.00 دلار رسید (0.0038 ~ B BTC) در ماه جولای.

قیمت در اواخر ژوئیه جهش دیگری پیدا کرد ، اما تا ماه نوامبر کاهش یافت ، به ویژه به ارزش BTC. در آغاز سال 2018 ، STRAT در رابطه با اجرای گاو نر در اواخر 2017 / اوایل 2018 به قیمت همیشه 21.21 دلار (0.00137 پوند BTC) رسید. از آن زمان ، قیمت STRAT معمولاً روند کلی بازار را دنبال می کند. طی چند ماه گذشته تقریباً در حدود 1.00 دلار (0.0002 ~ BTC) ثابت مانده است.

ارزش STRAT احتمالاً افزایش خواهد یافت زیرا مشاغل بیشتری از پلتفرم Stratis استفاده می کنند و سازمانهای بیشتری در بالای آن Dapps (برنامه های غیرمتمرکز) می سازند. جالب اینجاست که به نظر می رسد اتمام نقاط عطف توسعه هیچ تاثیری در قیمت نداشته است.

خرید STRAT

شما می توانید STRAT را در چندین سیستم عامل مختلف خریداری کنید – قابل توجه ترین Bittrex و Binance. هر دوی این صرافی ها از STRAT به عنوان یک جفت معاملاتی با بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می کنند. با این حال, معاملات بیت کوین معمولاً حجم بیشتری دارد.

قبل از معامله در این سیستم عامل ها باید Ethereum یا Bitcoin را خریداری کنید. می توانید این کار را در صرافی دیگری مانند GDAX یا Gemini انجام دهید و سپس سکه های خود را منتقل کنید تا STRAT خود را دریافت کنید.

برای مشاهده لیست کاملی از مبادلات STRAT ، به این قسمت مراجعه کنید CoinMarketCap.

ذخیره STRAT

شما سه گزینه عالی برای استفاده در زمان استفاده دارید ذخیره STRAT شما:

  1. استراتیس هسته
  2. نسیم کیف پول
  3. کیف پول سخت افزاری Ledger

استراتیس هسته

Stratis Core انتخاب پیشنهادی برای نگهداری STRAT است. این تنها کیف پول است که به شما امکان می دهد سکه های خود را برای دریافت “سود سهام” از سیستم عامل سهام کنید. Stratis برای حفظ اعتبار شبکه از الگوریتم اجماع PoS استفاده می کند ، به این معنی که وقتی STRAT را در کیف پول خود قرار می دهید STRAT اضافی دریافت می کنید.

نسیم کیف پول

همگام سازی بلاکچین با کیف پول staking می تواند یک پروسه زمانبر باشد ، به خصوص اگر اتصال اینترنتی ضعیفی داشته باشید. اگر فقط به دنبال ارسال و دریافت وجه هستید ، باید کیف پول Breeze Wallet را جستجو کنید. از تعادل بیت کوین نیز پشتیبانی می کند.

این گزینه سبک در دسترس است سیستم های ویندوز ، مک و یونیکس.

علاوه بر این ، کیف پول Breeze دارای قابلیت های حفظ حریم خصوصی است. پروتکل حریم خصوصی نسیم شامل زدن سکه و فناوری مبادله برای ناشناس ماندن به معاملات خود. در همان سیستم عامل های کیف پول نسیم استاندارد موجود است.

کیف پول سخت افزاری لجر

Ledger Nano S و Ledger Blue هر دو از STRAT پشتیبانی می کنند. متأسفانه ، کیف پول های Ledger از Stratis Core استفاده نمی کنند ، بنابراین شما هستید نمی توانید سکه های خود را سهام کنید اگر این گزینه را انتخاب کنید.

اگر نگرانی اصلی شما امنیت وجوه شماست ، باید کیف پول Ledger را در نظر بگیرید. سکه های شما هنگام استفاده از Ledger آفلاین هستند که خطر هکرها یا نرم افزارهای تهدیدآمیز را کاهش می دهد.

نتیجه

Stratis یک پلت فرم جالب Blockchain-as-a-Service است که با رقابت جدی سایر پروژه های معتبر روبرو است. این شرکت دارای یک تیم مدیریتی جامع با دانش عمیق در مورد معماری پروتکل اساسی و همچنین چندین سال تجربه کار با مشتریان سازمانی است. بازار شرکت به اندازه کافی بزرگ است که امکان موفقیت چندین پروژه BaaS برای آن وجود دارد.

با پشتیبانی از نصب برای سایر بلاکچین ها ، سازمان ها می توانند از ویژگی های منحصر به فرد دیگر استفاده کنند در حالی که هنوز از پلت فرم توسعه Stratis استفاده می کنند.

فراتر از آن ، تعهد تیم به پشتیبانی کامل از طریق مشاوره بلاکچین آنها باید به مشتریان کمک کند که برای شکوفایی در این اکوسیستم بلاکچین جدید و اغلب گیج کننده نیاز دارند..

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 12.03.18 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Stratis

سایت اینترنتی

Reddit

توییتر

اختلاف

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me