TenX چیست?

TenX یک است کیف پول دیجیتال و کارت فیزیکی که می توانید برای صرف ارز رمزنگاری شده در هر فروشگاهی استفاده کنید – حتی اگر رمزنگاری را قبول نکنند.

شاید متوجه شده باشید که همه این سکه ها را جمع کرده اید اما مکان های زیادی برای صرف آنها در دسترس ندارید. بعلاوه بیش از حد و شاید یک یا دو فروشگاه در اطراف شهر ، گزینه های شما بسیار محدود است.

TenX مأموریت دارد که آن را تغییر دهد.

در این راهنمای TenX ، ما می خواهیم موارد زیر را شرح دهیم:

TenX چگونه کار می کند?

ماموریت تیم TenX این است که “هر دارایی بلاکچین بلافاصله قابل مصرف است.”برای این کار ، آنها یک کیف پول و یک سیستم کارت در بالای آن ساخته اند شبکه COMIT – یک پروتکل مسیریابی که امکان پرداخت از طریق بلاکچین ها را فراهم می کند.

TenX Wallet

کیف پول TenX در دسترس است Android ، iOS و وب. این کیف پول چند ارزه در حال حاضر فقط از Bitcoin ، Ethereum و Litecoin پشتیبانی می کند با برنامه هایی برای حمایت از altcoins بیشتر در جاده ها.

iOS TenX Wallet

iOS TenX Wallet

اکنون نمی توانید به کلیدهای خصوصی کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. در عوض ، TenX آنها را در مخلوطی از محلول های ذخیره سازی گرم (آنلاین) و سرد (آفلاین) که با استانداردهای صنعت هم تراز هستند ، ذخیره می کند. هنگامی که کیف پول با شبکه COMIT ادغام شد ، کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را خواهید داشت. این ادغام در ابتدا برای پایان سال 2017 در نظر گرفته شده بود. با این حال ، هنوز اتفاق نیفتاده است. تیم TenX هم اکنون در a سفید مکمل که آنها فقط در فکر دادن کلیدهای خصوصی به کاربران هستند.

معاملات TenX

با استفاده از TenX می توانید معاملات را انجام دهید برنامه یا یک کارت بدهی فیزیکی TenX. برخلاف برخی دیگر از کارت های رمزنگاری ، تمام دارایی های سکه شما تا زمان واقعی معامله به صورت رمزپایه باقی می مانند.

TenX Wallet & amp؛ کارت

TenX Wallet & کارت

قراردادهای هوشمند امنیتی غیرمتمرکز (DSS)

با استفاده از DSS می توانید قوانین هزینه کارت خود را تنظیم کنید و کنترل بیشتری بر وجوه خود داشته باشید. می توانید تنظیم کنید محدودیت خرید ، محدودیت هزینه های روزانه و محدودیت برداشت.

همچنین می توانید نمونه کارهایی از سکه ها را انتخاب کنید تا از آنها برای هزینه استفاده کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید ترتیب دهید که هر خرید به 50 درصد بیت کوین ، 25 درصد Ethereum و 25 درصد Litecoin تقسیم شود.

سیستم عامل پرداخت TenX

سرانجام ، TenX ابزارهای توسعه دهنده ای را برای شرکت های نوپا ، مشاغل و بازرگانان جهت اتصال به شبکه COMIT منتشر خواهد کرد. این به TenX کمک خواهد کرد تا فراتر از کارتهای بدهی و آزمایش با سایر کلاسهای دارایی مانند ETF و مشتقات.

پلت فرم پرداخت TenX

سیستم عامل پرداخت TenX

در دسترس قرار دادن بستر COMIT در دسترس عموم همچنین منجر به ارائه خدمات جدید مانند مبادلات و برنامه های وام خواهد شد. نقشه راه اصلی این ویژگی را در Q3 2018 در دسترس دارد ، اما تیم این نشان را نیز از دست داده است.

شبکه COMIT

TenX با شبکه COMIT (معاملات فوری چند دارایی بدون زنجیره امن با رمزنگاری) یکپارچه شده است. اگرچه توسط همان افراد پشت TenX ایجاد شده است ، شبکه COMIT دارای یک وب سایت کاملا متفاوت و کاغذ سفید.

هدف شبکه COMIT این است که به هر زنجیره بلوکی جدید اجازه داده شود با استفاده از زنجیره بلوک موجود متصل شود پروتکل مسیریابی COMIT (CRP) – مجموعه ای از استانداردها که چگونگی ارتباط زنجیره های مختلف با یکدیگر را بیان می کند. این شبیه به اتصال اینترنت از طریق پروتکل TCP / IP به سراسر جهان است.

با اجرای موفقیت آمیز شبکه COMIT ، قادر خواهید بود یک دارایی را با دارایی دیگر مبادله کنید (رمزنگاری به رمزنگاری) یا رمزنگاری به فیات) بلافاصله با هزینه های معاملات تقریباً صفر.

برای سازگاری زنجیره بلوک با شبکه COMIT ، لازم است این ویژگی ها را داشته باشد:

  • محافظت مضاعف
  • چندرسانه ای
  • ساعتهای زمانی
  • عملکرد هش

بیشتر بلاکچین های معتبر در حال حاضر شامل همه این شرایط هستند.

یک معامله COMIT

برای انجام معامله ، الف کاربر (U) نیاز به استفاده از کیف پول متصل به شبکه COMIT دارد. تجارت (ب) در جایی که کاربر بودجه خود را خرج می کند ، همچنین باید یک ارائه دهنده پرداخت داشته باشد که به شبکه COMIT متصل باشد.

هنگامی که کاربر در یک تجارت تأیید شده معامله می کند ، معامله از طریق شبکه ای از منتقل می شود تأمین کنندگان نقدینگی (LP) برای تعیین اینکه کدام LP بهترین نرخ ارز را دارد.

یک LP در سراسر بلاکچین فعالیت می کند و نقدینگی را برای مبادلات بین ارزهای مختلف فراهم می کند.

مسیریابی شبکه COMIT

مسیریابی شبکه COMIT

برای توضیح بیشتر در مورد نحوه کار شبکه COMIT ، لطفاً به بخش مراجعه کنید کاغذ سفید.

هزینه های TenX & جوایز

TenX دارد بدون هزینه معامله. فقط یک بار هزینه صدور از شما دریافت می شود 15 دلار برای کارت فیزیکی و 1.50 دلار برای کارت دیجیتال. همچنین وجود دارد بدون هزینه سالانه برای استفاده از کارت مگر اینکه در طول یک سال کمتر از 1000 دلار هزینه کنید. اگر این حداقل را نداشته باشید ، 10 دلار پرداخت می کنید.

در فهرست سفید اصلی برنامه پاداش برای دارندگان و کاربران TenX مشخص شده است. در آن آمده است که شما برای بدست آوردن پاداش دو راه دارید:

  1. در دست داشتن نشانه های PAY
  2. با استفاده از کارت TenX

دارندگان رمز PAY با هر معامله در شبکه TenX Ethereum را دریافت می کنند. این شرکت ماهانه 0.5 درصد از کل حجم معاملات کل را به دارندگان PAY پرداخت می کند. با افزایش حجم شبکه و تراکنش ، این پرداخت ها بیشتر با هدف پرداخت هر ساعت انجام می شود.

مشابه اکثر کارتهای اعتباری ، شما همچنین یک کارت دریافت خواهید کرد هر بار که از کارت TenX استفاده می کنید ، 0.1٪ پاداش خواهید گرفت. این پاداش را در نشانه های PAY دریافت می کنید که می توانستید آن را دریافت کنید تا پاداشی را که قبلاً ذکر شد دریافت کنید یا در بازار آزاد بفروشید.

به روز رسانی پاداش ها: این برنامه پاداش دیگر وجود ندارد و تیم هرگز آن را اجرا نکرده است. در اکتبر 2018 ، تیم اعلام کرد که آنها در حال بازبینی برنامه پاداش بودند. از زمان نگارش این مقاله ، آنها هیچ برنامه عمومی در مورد این که دارند چیست. ممکن است یک رمز کاملاً جداگانه داشته باشد. چند نفر از اعضای جامعه از این تصمیم ناراحت هستند زیرا آنها با این پروژه كه انتظار دریافت پاداش متناسب با ساختار فوق را داشتند ، وارد این پروژه شدند.

تاریخچه TenX

TenX تیم سفید چاپ نهایی خود را منتشر کرد و فروش توکن خود را در اواخر ژوئن 2017 آغاز کرد.

دفتر مرکزی این شرکت در سنگاپور بود و توسط این تیم تاسیس شد توبی هونیش, دکتر جولیان هاوس, مایکل اسپرک, و پل کیتی. هونیش ، دکتر هوسپ و کیتی نیز با هم همکاری کردند کاغذ سفید برای شبکه COMIT.

Fenbushi Capital ، یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ بلاکچین با Vitalik Buterin به عنوان یک شریک عمومی ، یک سرمایه گذار در TenX است.

موسسان TenX

تیم موسس TenX

سفر TenX چیزی جالب نبوده است. این تیم اولین کارت را در سپتامبر 2016 در سنگاپور با همکاری OneBit ، صادر کننده راه اندازی کرد. در ژوئن 2017 ، مشتریان اروپایی کارتهای خود را دریافت کردند.

با این حال ، در آغاز سال 2018 ، اوضاع بدتر شد. در ژانویه ، TenX مجبور شد یک صادر کننده کارت جدید پیدا کند و هنوز نتوانسته است این کار را انجام دهد. به همین دلیل ، استقرار کارت در انتظار است تا زمانی که آنها با یک صادر کننده جدید کار کنند.

این تیم به کار خود از طریق مسدود کردن کارت از طریق توسعه در شبکه COMIT و کیف پول ادامه می دهد. در آوریل 2018 ، TenX با بنیاد Litecoin همکاری کرد و در ماه ژوئن ، اولین تعویض اتمی بین BTC و ETH را در COMIT انجام داد. اقدامات بعدی این شرکت شامل یافتن یک صادر کننده کارت ، راه اندازی کارت های رمزنگاری و افزودن پشتیبانی برای ارزهای رمزپایه بیشتر است..

رقابت

چند شرکت دیگر در تلاشند تا سیستم های کارت رمز ارز را از جمله ایجاد کنند نشانه و موناکو (اخیراً با نام تجاری جدید Crypto). هر کارت دارای ساختار پاداش متفاوتی است که از انواع مختلف موارد استفاده سود می برد. TenX از این نظر منحصر به فرد است که تنها شبکه شبکه COMIT و پرداخت های بین کانال COMIT است.

همانطور که در سیستم مالی سنتی چندین گزینه کارت اعتباری و بدهی داریم ، در فضای رمزنگاری با گزینه های مثبت و منفی مختلف فضای مختلفی برای گزینه های مختلف وجود دارد.

توکن عرضه

در حال حاضر کمی زیر وجود دارد 110 میلیون نشانه PAY در بازار در گردش است. این نشان دهنده 51٪ از نشانه هایی است که در بازار وجود خواهد داشت.

29 درصد اضافی (یا 59.5 میلیون پوند) طی 4 سال آینده برای تأمین بودجه ابتکارات جامعه ، توسعه تجارت و تحقیقات دانشگاهی برای پیشرفت بیشتر محصول وارد بازار می شود.

از 20 درصد گذشته ، نیمی به عنوان یک دارایی در شرکت ذخیره می شود در حالی که نیمی دیگر برای جبران خسارت بنیانگذاران و کارمندان TenX در مدت 4 سال انتصاب استفاده می شود.

هیچ نشانه دیگری فراتر از این ایجاد نمی شود.

تجارت

رمز TenX PAY در آگوست 2017 به بالاترین رقم 5.60 دلار (0.00147972 BTC) رسید. افزایش چشمگیر قیمت به دلیل صدور دسته زیادی کارت بدهی و همچنین در نهایت نشان دادن رمز PAY در Yunbi – یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری مستقر در چین.

به دنبال آن ، قیمت به آرامی و به طور مداوم به پایین سقوط کرد محدوده 1.50 – 2.00 دلار با حرکات مثبت اندک در اواخر ماه نوامبر. تقریباً مانند هر altcoin دیگر ، PAY نیز در ابتدای ژانویه 2018 به بالاترین سطح خود رسید. قیمت قبل از خراب شدن برای بقیه سال 2018 ، به سرعت به حدود 5.00 دلار (0.00035 پوند) BTC) افزایش یافت..

بازار خرس ، همراه با عدم صدور کارت ، قیمت را پایین نگه داشته است. در حال حاضر در کف حدود 0.30 دلار (0.00007 BTC).

به نظر می رسد که سرمایه گذاران هر روز اعتماد خود را نسبت به این پروژه از دست می دهند و یک صادرکننده کارت مفقود است. اگر این شرکت نتواند کارتهای رمزنگاری را تولید کند ، حتی یک چرخش کلی در بازار ممکن است تأثیر کمی بر TenX بگذارد. مراقب تکمیل شبکه COMIT و همچنین هرگونه اعلامیه مشارکت صادر کننده باشید. این دو مورد مهمترین کاتالیزورها هستند که می توانند به قیمت کمک کنند.

پرداخت از کجا بخریم

PAY را می توانید با بیت کوین ، Ethereum یا Tether در چندین صرافی بزرگ مانند Bittrex و Huobi خریداری کنید..

یک استراتژی این است که ابتدا Bitcoin را از طریق GDAX یا Gemini خریداری کنید و سپس آن را به Bittrex منتقل کنید.

می توانید بررسی کنید CoinMarketCap برای لیست کاملی از مبادلاتی که PAY در آن موجود است.

پرداخت در کجا ذخیره شود

توصیه می شود رمزهای PAY خود را روی کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید که از نشانه های ERC20 مانند Trezor یا Ledger Nano S پشتیبانی می کند.

گزینه دیگر برای ذخیره سازی MyEtherWallet است که می توانید نشانه های خود را به یک کیف پول کاغذی آفلاین منتقل کنید.

به اندازه کافی عجیب و غریب, شما نمی توانید نشانه های PAY خود را روی کیف پول TenX ذخیره کنید.

نتیجه

TenX پروژه ای است که انتظارات زیادی را به همراه داشته اما از آن زمان اعتماد جامعه رمزنگاری را از دست داده است. با پشت سر گذاشتن این پروژه در نقشه راه اولیه ، بسیاری از سرمایه گذاران این سوال را دارند که آیا تیم TenX هرگز کارت خود را به بازار می آورد. این تأخیر ، در ترکیب با بازسازی برنامه جوایز ، طعم تلخی را در دهان بسیاری از مردم به جا گذاشته است.

گفته شد ، این شرکت به ارائه به روز رسانی ادامه می دهد. و به نظر می رسد که تیم توسعه به پیشرفت خود ادامه می دهد. اکنون که موناکو (Crypto) کارت حمل و نقل را در اختیار دارد ، با این وجود ، آنها مزیت بازیکنان اول را از دست داده اند.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 12.04.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی TenX

سایت اینترنتی

وبلاگ

توییتر

فیس بوک

Reddit

یوتیوب