Tezos با معرفی اولین بلاک چین در حال تکامل خود در جهان ، یک بستر قرارداد هوشمند شبیه به Ethereum است. در حالی که ارزهای مجازی تاسیس شده مانند بیت کوین به اسلحه های خود چسبیده اند ، Tezos آینده ارز رمزنگاری شده را راهی قابل ارتقا برای موفقیت می داند.

فناوری Cryptocurrency با چنان سرعتی پیش می رود که به نظر می رسد همگام شدن با آخرین تحولات بسیار دشوار باشد. چرا با در دسترس قرار گرفتن بلاکچین خود با جدیدترین فناوری ، آن را ارتقا نمی دهید؟ همانطور که نوآوری های جدید اتفاق می افتد ، Tezos پیش بینی می کند که بلاکچین آنها در لبه برنده باقی خواهد ماند.

چگونه کار می کند?

این یک شبکه نظیر به نظیر ، توزیع شده و بدون مجوز است که هدف آن ایجاد چند پیشرفت قابل توجه در همسایگان کاملاً تثبیت شده خود است. به طور خاص ، تیم خود را با ایده های اصلی می فروشد اصلاح خود و حاکمیت زنجیره ای. بیایید نگاهی به چند ویژگی اصلی بیندازیم:

حاکمیت زنجیره ای

یک ویژگی اصلی درگیر شدن همه ذینفعان در جهت دهی و اداره سیستم عامل است. ذینفعان می توانند در مورد اصلاحات پروتکل Tezos و حتی تغییراتی در روند رأی گیری خود رای دهند. در ساده ترین حالت ، ذینفعان تغییرات کد یا پروتکل را تأیید یا وتو می کنند.

تکامل کد

یک بلاکچین معمولی از 3 پروتکل زیر برای عملکرد استفاده می کند:

  • پروتکل شبکه – بلوک ها را کشف می کند و معاملات را پخش می کند
  • پروتکل معامله – تصمیم می گیرد که چه معامله ای معتبر است
  • پروتکل اجماع – تعیین می کند که چگونه اجماع در یک زنجیره منحصر به فرد حاصل شود

با این حال ، در مورد Tezos ، آنها از a پوسته شبکه عمومی که با پروتکل های مختلف معامله و اجماع مورد نیاز بلاکچین سازگار است. به عبارت دیگر ، این ساختمان با مد مدولار ساخته شده است. بلاکچین با یک پروتکل seed آغاز می شود که پس از بلوغ پروژه به صورت دموکراتیک هدایت می شود.

کد منبع در OCaml پیاده سازی شده است – یک زبان برنامه نویسی سریع ، انعطاف پذیر و کاربردی که باید متناسب با چنین پروژه جاه طلبانه و نیازهای فنی آن باشد.

مایع اثبات سهام

طبق پستی از طریق کانال رسمی متوسط ​​آنها ، توافق در یک روش جایگزین اثبات سهام (dPOS) به دست آمده است. اثبات سهام مایع نام پیشنهادی این روش است:

رویکرد اجماع Tezos

رویکرد اجماع Tezos

یک رمز ارز رایج dPOS مانند EOS بر کوچک سازی کاربران با هزینه امنیت و تمرکززدایی متمرکز است. با این حال به نظر می رسد که Tezos می خواهد با استفاده از مزایایی که dPOS می تواند بر سر میز کار بیاورد فاصله ای بین امنیت و عدم تمرکز را پر کند..

پخت

کاملا سرگرم کننده ، Tezos از فرآیند لکه گیری به عنوان “پخت” یاد می کند. در این مدل بلاکچین ، نانوایان سپرده گذاری می کنند و با امضای بلوک و انتشار آنها پاداش می گیرند. هرگونه رفتار بد نانوایان به سپرده گمشده ختم می شود. بر اساس آخرین داده ها, در حال حاضر بیش از 450 نانوایی وجود دارد که به ایمنی و امنیت شبکه کمک می کنند.

از آنجا که یکی از فلسفه های اساسی حول یک دموکراسی مجازی می چرخد ​​، هر دارنده توکن ممکن است حق پخت و رأی خود را به دیگران در شبکه واگذار کند

تیم

این پروژه چشم انداز آرتور بریتمن است. بریتمن متولد فرانسه ، تجربه چشمگیری در کار در شرکت های بزرگ مانند مورگان استنلی و گلدمن ساکس دارد. آنها به همراه همسرش کاتلین اکنون پروژه ارز رمزنگاری شده را از دفتر سانفرانسیسکو مدیریت می کنند:

همسران و همسران تزوس از بنیانگذاران

همسران و همسران تزوس از بنیانگذاران

آرتور بریتمن یک دانشمند و ریاضی دان کامپیوتر است که تجربه کار در بخش مالی را دارد. او از همان ابتدا ظهور و استقرار تاریخی بیت کوین را از نزدیک پیگیری کرد و خاطرنشان کرد که “ناتوانی در تکامل” است و در عوض منجر به سخت فورک می شود. راه حل پیشنهادی وی پروژه Tezos است که امروز وجود دارد.

کاتلین بریتمن همچنین در بخش مالی تجربه دارد و قبلاً در شرکتهای مشهوری مانند Bridgewater Associated و R3 کار کرده است. دومی به او اطلاعاتی در مورد فناوری پایگاه داده توزیع شده داد.

در سال 2014 آرتور دو مقاله در مورد دیدگاه خود در زمینه اصلاح ارز رمزنگاری منتشر کرد. این مقالات از آن زمان به Tezos کنونی تبدیل شده اند کاغذهای سفید. در سال بعد ، او شرکتی را به نام ایالات متحده تأسیس کرد راه حل های لنج پویا (DLS).

کارمندان

علی رغم تبلیغات گسترده این پروژه ، اطلاعات کمی در مورد بقیه اعضای تیم در دست است. هیچ اطلاعاتی در مورد کارمندان از طریق وب سایت وجود ندارد و از طریق LinkedIn سرنخ های کمی ارائه می شود. با این حال ، یک پست توییتر اخیر ، آنچه را که به نظر می رسد خدمه Tezos در یک دفتر پاریس مقابل برج نمادین ایفل است ، نشان می دهد.

با تشکر از پاریس ، ماجراجویی آغاز می شود! pic.twitter.com/JETcJoQgox

– Tezos (tezos @) 30 ژوئن 2018

https://platform.twitter.com/widgets.js

سرمایه گذاران

سرمایه گذار خطرناک قابل توجه تیم دراپر 1.5 میلیون دلار برای کمک به پرداخت هزینه های عملیاتی در ازای 10٪ سهام DLS کمک کرد. علاوه بر این, سرمایه چند زنجیره ای برخی از این صندوق ارز دیجیتال 10 میلیون دلاری را به این پروژه اختصاص داده است. این صندوق شامل شرکایی مانند Andreessen Horowitz و Union Square Ventures در اواخر سال 2016 اعلام شد. Polychain پیش از این در پروژه های دیگری مانند Golem و MakerDAO به امید سوار شدن در بازار بعدی گاوهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده است..

جنجال – جدال سرسختانه

همانطور که خوانندگان باهوش CoinCentral بدون شک آگاه خواهند شد ، این پروژه از همان ابتدا سهم مناسبی از مسائل را داشته است. مسائل زیر منجر به تعدادی از دادخواهی که بریتمن و بسیاری از سرمایه گذاران Tezos ICO تأثیر گذاشت.

مالکیت معنوی

در ابتدا توزیع شده Ledger Systems حقوق مالکیت معنوی را بر روی کد منبع Tezos حفظ کرد. بر اساس توافق ICO ، Breitman بنیادی رسمی ایجاد می کند که DLS (از جمله کلیه حقوق مهم IP) را به خاطر جامعه خریداری می کند..

با این حال ، به عنوان بخشی از توافق ، Breitman و Tim Draper انتظار داشتند 8.5٪ قابل توجهی از کل بودجه جمع شده از ICO و همچنین 10٪ از کل Tezzies در گردش را دریافت کنند..

یک سند رسمی که حاکی از رابطه شفاف ادعا شده بین DLS و بنیاد Tezos بود ، پس از اعلام اولیه از طریق پلتفرم توییتر شرکت ها ، از وب سایت خارج شد..

به منظور شفافیت کامل ، یادداشتی در مورد رابطه DLS و بنیاد Tezos: https://t.co/7K76q0OEND

– Tezos (tezos @) 5 مه 2017

https://platform.twitter.com/widgets.js

مبارزات قدرت داخلی

مشکل بعدی پس از تاسیس بنیاد Breitman بوجود آمد. از آنجا که قانون سوئیس احزاب مستقل را در هیئت مدیره الزامی می کند ، Breitman’s از یکی از آشنایان قبلی خود ، یوهان گورز ، خواست که به عنوان رئیس بنیاد تازه ایجاد شده Tezos شرکت کند.

اوضاع به سرعت بالا گرفت ، زیرا یوهان به طور موثر کنترل Tezos را به دست گرفت ، جریان وجوه صندوق را تهدید کرد و راه هایی را که Breitman نمی خواست.

KYC / AML

و اگر همه این مسائل کافی نبود ، یک درام اضافی در راه بود. در اطلاعیه اخیر اواسط ماه ژوئن ، بنیاد به طور غیر منتظره اعلام کرد مشتری خود را بشناسید / چک های ضد پولشویی:

در دوره اهدای بنیاد Tezos در ژوئیه 2017 ، هیچ اکوسیستم بلاک چین یا اجماع صنعت در این مورد وجود نداشت. از آنجایی که اکوسیستم و صنعت بلاکچین در طی ده ماه گذشته به بلوغ رسیده است ، برای بررسی اینکه مطابق با معیارهای اساسی KYC / AML هستند ، بهترین روش تبدیل شده است.

از آنجا که ICO یک ساله بود ، این باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران از آن چشم پوشی کنند. و همانطور که می توانید تصور کنید ، جامعه واکنش خاصی به این پیشرفت نشان نداد.

ICO & تاریخچه تجارت

با تکمیل ICO ، بنیاد Tezos جمع آوری کرده بود 66 000 بیت کوین و 361 000 اتر. در فاصله تنها 13 روز ، یک عظیم 232 میلیون دلار در بودجه از طریق سرمایه گذاران به پروژه ارسال شد. مبلغی برای ثبت ICO در هر زمان. این موفقیت بزرگ در مقایسه با تنها 2 سال قبل است. آقای بریتمن در آن صورت نتوانست چندین بانک بزرگ را ترغیب کند که تقریباً 5 تا 10 میلیون دلار در پروژه خود سرمایه گذاری کنند.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = XTZ&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

XTZ با قیمت تقریبی 24 ژوئن 2017 راه اندازی شد 3 دلار هر سکه به اوج رسید 10.50 دلار در اوج هیجان خرید در بازار ارزهای رمزنگاری شده در اواسط دسامبر 2017. با این وجود قیمت از آن زمان (همراه با بقیه بازار) به شدت کاهش یافته است و در حال حاضر (17 آگوست 2018) در حدود معاملات انجام می شود 2.65 دلار. حجم روزانه نسبتاً خوب است و بیش از 2 میلیون دلار است که با Bitcoin (BTC) ، Ether (ETH) و Tether (USDT) مرتبط است..

عرضه سکه & پایداری

مطابق با CoinMarketCap, در مجموع تقریباً 763 میلیون “Tezzies” در مجموعه ارز وجود دارد. بلاکچین زنده (شبکه اصلی) هنوز راه اندازی نشده است. با این حال ، انجمن Tezos در حال حاضر یک شبکه بتنی را اجرا می کند که در نهایت به شبکه اصلی تبدیل خواهد شد. تاریخ این انتقال مشخص نیست.

XTZ را از کجا می توانید خریداری و ذخیره کنید?

Tezzies هنوز در هیچ صرافی بزرگی ذکر نشده است. این به احتمال زیاد مانع از تصویب گسترده تر پروژه می شود تا زمانی که گزینه های اضافی اضافه شود. در ضمن اگر سرمایه گذار ICO نبودید می توانید XTZ را در این قسمت بخرید و بفروشید:

  • Gate.io
  • HitBTC

و برخی مبادلات کوچکتر. در حال حاضر هیچ کیف پول رسمی وجود ندارد ، با این حال ، طبق برخی از پست های رسانه های اجتماعی ، Tezzies را می توان از طریق خط فرمان روی کیف پول ذخیره کرد. چنین راه حلی البته فقط برای برنامه نویسان مناسب خواهد بود.

TezBox یک کیف پول وب کاربر پسند فراهم می کند که از طریق مرورگر شما قابل دسترسی است. این یک کیف پول مبتنی بر جامعه است اما باید تأکید کنیم که کیف پول های وب یک تهدید جدی امنیتی هستند و ذخیره و بازیابی سکه های شما از این طریق کاملاً در معرض خطر کاربر است.

سیستم های ابسیدین اخیراً اعلام شده است یک برنامه کیف پول برای Ledger Nano S که به عنوان توسعه ای خوشایند برای ذخیره سازی امن به جلو ارائه می شود.

در آستانه نزدیک شدن

بنیانگذاران آرتور و کاتلین بریتمن اخیراً در مهمانی راه اندازی Tezos در نیویورک بودند. نائومی بروکول با آنها درگیر شد تا در مورد شبکه بتا Tezos و برخی از مسائل مربوط به بنیاد Tezos بحث کنند:

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=DR_kt3RfnT0]

به نظر می رسد هیچ منطقه خاکستری در جهان Tezos وجود ندارد. آنها را دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید ، مطمئناً مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. جاه طلبی های آنها در پشت ادعاهای حاکمیت بلاکچین و تکامل خود قرار دارد. مانند بسیاری از پروژه های ارز رمزنگاری شده که امروز منتشر شده اند ، داشتن یک صندوق جنگی بزرگ لزوما نشانه موفقیت نیست. اما این بدان معنا نیست که این پروژه نیز محکوم به شکست است.

با نتیجه گیری ICO و تجربه یک ساله زیر کمربند خود ، تیم Tezos اکنون باید این وعده های بلند پروازانه را عملی کند. اگر بتوانند این توجه را به چیزی مفید تبدیل کنند ، ممکن است همه اختلافات سودمند باشد. ما فقط باید صبر کنیم و ببینیم.

برای اطلاعات بیشتر و به روزرسانی های بیشتر با پیشرفت پروژه می توانید با Tezos در کانال های زیر در ارتباط باشید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me