تتا یک است غیرمتمرکز شبکه تحویل ویدئو با بلاکچین اختصاصی خود ، طراحی شده برای تشویق به اشتراک گذاری پهنای باند.

در حال حاضر ، شبکه های تحویل ویدئو از دسترسی ضعیف به کشورهای کمتر توسعه یافته ، راه اندازی با هزینه بالا و آرایش متمرکز رنج می برند. این خود سو to استفاده و قطع خدمات است. علاوه بر این, تتا زیرساخت های فعلی را به دلیل 4K ، 8K ، واقعیت مجازی و سایر تحولات مانند فناوری میدان نور با آمادگی در برابر تقاضاهای تسریع کننده ای روبرو نمی کند..

تتا در حال ساخت یک شبکه مش نظیر به نظیر (P2P) است که هدف آن حل این مشکلات فعلی در حالی که استفاده از بلاک چین است به عنوان یک لایه تشویقی برای نگه داشتن شبکه تحویل با عملکرد بالا و مداوم است..

در این راهنما موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

تتا چگونه کار می کند?

تتا از دو قسمت تشکیل شده است. اولین مورد شبکه تحویل ویدئویی آن است. این از گره هایی تشکیل می شود که به شبکه بپیوندند و به پهنای باند آنها کمک کنند. این شبکه همان چیزی است که تحویل ویدیوی غیرمتمرکز واقعی را تشکیل می دهد. قسمت دوم زنجیره بلوکی تتا است. این برای انگیزه دادن است ، تا دلیل شرکت کنندگان در آن را به شبکه تحویل بفرستید.

شبکه تتا

در حال حاضر ، شبکه های تحویل محتوا (CDN) محتوای ویدئویی و جریان را ارائه می دهند. اینها معمولاً از مراکز داده بسیار متمرکز متمرکز در سراسر کره زمین تشکیل شده اند. مشکل اصلی اینها این است که از نظر جغرافیایی به اندازه کافی بینندگان نزدیک نیستند و همین امر منجر به پخش جریانی با کیفیت پایین می شود. پاسخ تتا به این مسئله ایجاد یک شبکه مش P2P از کاربرانی است که پهنای باند خود را به اشتراک می گذارند. نتیجه باید یک شبکه جهانی باشد تا زیرساخت های موجود CDN را جایگزین یا تکمیل کند.

نمودار شبکه

نمایشی از چگونگی مشارکت کاربران در شبکه تتا

کاربران می توانند دستگاه های خود را به عنوان گره های حافظه پنهانی که جریان های ویدئویی را به هر بیننده ای در جهان منتقل می کنند ، وام دهند. گره ذخیره گره ای است که داده های ویدئو را ذخیره می کند. در نتیجه ، از آنجا که شبکه تتا نسبت به سیستم فعلی دارای مقادیر زیادی حافظه پنهان و رله خواهد بود ، کیفیت جریان بهبود می یابد. این به این دلیل است که بسته های داده ویدیویی مجبور نیستند تا آنجا سفر کنند. گره های ذخیره شده با نشان های تتا پاداش داده می شوند و بنابراین با تقویت منابع پهنای باند خود ، شبکه تتا را تشویق می کنند.

تتا کاغذ سفید ادعا می کند که راه حل آن می تواند هزینه های تحویل را 80 درصد بیش از زیرساخت های موجود کاهش دهد. به نظر می رسد که این به دلیل صرفه جویی در عدم حفظ مراکز داده عظیمی است که در حال حاضر CDN ها را تأمین می کنند. گرچه این ادعای بزرگی است ، اما باید منتظر ماند و دید آیا آنها می توانند این خواسته را برآورده کنند.

انعطاف پذیری بهبود یافته

علاوه بر کیفیت پخش جریانی پیشرفته که این امر باید ارائه دهد ، تتا همچنین امیدوار است که باعث بهبود انعطاف پذیری زیرساخت ها شود. در حال حاضر ، کل صنعت جریان به تعداد کمی از مراکز داده وابسته است. این خطری را ایجاد می کند که به موجب آن ، اگر چندین نفر پایین بیایند یا آفلاین شوند ، جریان جهانی به شدت خراب می شود. با توزیع حافظه پنهان و انتقال به هزاران و به طور بالقوه ده ها هزار گره ، شبکه Theta باید بسیار محکم تر از سیستم فعلی باشد.

تنوع در کیفیت

مشکل اصلی که تتا تشخیص می دهد تفاوت در کیفیت گره های مختلف است. علاوه بر این ، هیچ چیزی برای جلوگیری از افت گره ها وجود ندارد. برای مقابله با این مسائل ، تیم در حال ساخت یک سرور و سرویس گیرنده است تا به گره ها کمک کند نزدیکترین گره ها را از نظر پرش شبکه شناسایی کنند. سپس گره ها قادر خواهند بود با نزدیکترین همتایان خود در ارتباط باشند ، برخلاف اتصال تصادفی با هر گره در جهان. تتا امیدوار است که این امر به گره ها اجازه می دهد جریان را با ثبات بیشتری بکشند و بنابراین با قوام CDN های فعلی رقابت می کند.

سرور و سرویس گیرنده

نمایشی از چگونگی سازگاری سرور ردیاب و سرویس گیرنده در کیفیت گره.

Blockchain تتا

هدف از بلاکچین تتا خدمت به عنوان یک لایه اجماع برای پرداخت ها و پاداش ها در اکوسیستم است. مهم است که بدانید هیچ پرونده ویدئویی در بلاک چین ذخیره نمی شود. این امر به دلیل خواسته های داده ای که تحمیل می کند غیرممکن است.

بلاکچین کاملاً متن باز خواهد بود و تیم امیدوار است که توسعه دهندگان بتوانند DAPPS خود را در بالای بلاکچین ایجاد و استقرار دهند.

مقابله با مقیاس گذاری

از آنجا که به لحاظ تئوریک دهها هزار گره در شبکه مشارکت دارند ، در نتیجه تعداد زیادی پرداخت خرد برای جوایز وجود خواهد داشت. علاوه بر این ، بلاکچین باید تعداد زیادی از پرداخت ها را به صورت نکات ، خریدها و موارد دیگر استفاده از رمزها محاسبه کند. در نتیجه ، تتا در تلاش است اثبات بلاکچین سهام (PoS) با توان عملیاتی بسیار بالا را ایجاد کند ، در حالی که شامل تمرکززدایی و امنیت آن نیست. این البته مشکل کمی نیست و موضوعی است که گریبان بسیاری از پروژه های بلاکچین را گرفته است.

این تیم بلاکچین خود را به دو سطح تقسیم کرده است. یک کوچک کمیته اعتبارسنج فقط تا 20 گره معتبر بلوک ها را تولید می کند. در زیر آن ، یک گسترش یافته است استخر نگهبان هزاران نفر مسئول اعتبارسنجی بلاکچین در نقاط تعیین شده و کمک به اجماع هستند. تتا معتقد است که این کار بدون ایجاد خدشه در تمرکز زدایی ، به آن توان عملیاتی فوق العاده بالا می بخشد.

علاوه بر این ، تتا از یک استفاده می کند طرح شایعات امضای جمع شده. این بدان معنی است که گره های نگهبان به جای ارسال امضاهای خود به سایر گره ها ، آنها را به گره های همسایه خود ارسال می کند. این روند ادامه دارد ، امضا را به همان روشی که ویروس در یک بیماری همه گیر گسترش می یابد ، گسترش می دهد. این کار برای به حداکثر رساندن کارایی ارتباط گره های نگهبان با یکدیگر طراحی شده است. قسمت آخر سیستم پرداخت خرد خارج از زنجیره است که ظرفیت اضافی را به بلاکچین اضافه می کند. این ظاهراً در برابر هزینه های دو برابر مقاوم است.

هدف نشانه تتا

در حال حاضر توکن تتا به عنوان رمز ERC20 وجود دارد و هیچ عملکردی ندارد. با این حال ، هنگامی که تتا در 15 مارس 2019 به شبکه اصلی خود منتقل می شود ، این نشانه ها 1: 1 را برای نشانه های جدید تتا عوض می کنند ، سوار بر بلاکچین جدید تتا.

هنگامی که شبکه اصلی فعال شد ، این نشانه های جدید در درجه اول برای امنیت بلاکچین تتا مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این ، تیم امیدوار است که مردم از این رمز به عنوان وسیله ای برای پرداخت و پاداش دادن به سازندگان محتوا ، تجارت محصولات مجازی و خرید محتوای برتر استفاده کنند..

در حال حاضر 708،000،000 از مجموع 10000000000 توكن در بازار عرضه هستند. این معادل 71 درصد است ، این بدان معنی است که نمی توان عرضه رمز ارز را به میزان قابل توجهی کاهش داد ، این یک خبر مثبت برای سرمایه گذاران است.

همزمان با راه اندازی شبکه اصلی ، تتا برای همه دارندگان THETA نشانه های گاما صادر می کند. برای هر یک از نشانه های THETA پنج نشان گاما صادر می شود. این توکن ها دارای ارزش سودمندی خواهند بود و برای پرداخت معاملات بخش فیلم و استفاده از قراردادهای هوشمند استفاده می شوند. به نظر می رسد که رمز گاما و نه توکن THETA به عنوان ابزاری برای پرداخت و پاداش دادن به سازندگان محتوا ، تجارت محصولات مجازی و خرید محتوای برتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. پنج میلیارد توکن گاما تولید خواهد شد.

البته ، تا 15 مارس ، سرمایه گذاران فقط باید خود را با رمز فعلی THETA ERC-20 نگران کنند.

تیم تتا و نقشه راه

تیم ، مشاوران و لیست شرکای تتا چشمگیر است. این تیم متشکل از 14 عضو و همچنین بسیاری از مشاوران بلاکچین و رسانه است. استیو چن ، بنیانگذار یوتیوب ، مشاور تتا به همراه اعضای برجسته و اعضای سابق Twitch ، Verizon و Plays.tv در میان دیگران بوده است..

در مرحله testnet ، تتا با Sliver.tv ، شرکت مادرش ، و همچنین Samsung VR و MBN ، یک شرکت رسانه ای بزرگ کره ای همکاری کرده است..

در سال 2019 ، این تیم در درجه اول و مهمترین هدف خود راه اندازی بلاکچین خود و مبادله رمزهای فعلی ERC20 برای نشانه های جدید Theta است. فراتر از این ، به نظر می رسد تمرکز بر روی جذب بیشتر شرکای محتوایی و به طور کلی رشد شبکه تتا باشد.

تاریخچه تجارت تتا توکن

پس از فروش توکن در ژانویه 2018 ، تتا از 27 ژانویه 2018 به طور فعال تجارت می کند. در 27 ژانویه به بالاترین قیمت خود یعنی 0.314425 دلار رسید. از آن زمان به بعد ، همراه با بقیه بازار ارزهای رمزپایه در حال افول است. THETA عملکرد مشابه سایر altcoins را در طول سال 2018 انجام داد.

ما باید انتظار داشته باشیم که THETA با فعال شدن شبکه اصلی در ماه مارس ، از سایر بازارها جدا شود و کاربران شروع به پیوستن به شبکه کنند. در این مرحله ، رمز به عنوان مکانیزم تشویقی برای مشارکت شبکه از یک وسیله نقلیه احتکاری به یکی دیگر از موارد مورد استفاده منتقل می شود.

از کجا تتا بخریم

نسبت به سرمایه بازار ، تتا توکن بسیار مایع است و خرید آن را آسان می کند. تجارت در حال حاضر برای تتا در کره متمرکز است ، وون کره بیشترین حجم را در Coinbit ، Bithumb و Upbit اختصاص می دهد. با این وجود ، حجم معقولی بین Binance و Huobi برای جفت های بیت کوین ، Tether و Ethereum نیز وجود دارد. سرمایه گذاران می توانند بدون خرید هیچ لغزشی در خرید مقادیر زیاد تتا اطمینان داشته باشند.

نحوه ذخیره تتا

در حال حاضر رمز ERC20 فعلی به راحتی در هر کیف پول پشتیبانی کننده از این استاندارد قابل ذخیره است. ما معمولاً MyEtherWallet را همراه با کیف پول سخت افزاری مانند Ledger یا Trezor پیشنهاد می کنیم. این امر به همراه یک رابط کاربری ساده از امنیت بالایی برخوردار است.

تتا گفته است که آنها کیف پول جدید خود را قبل از راه اندازی شبکه اصلی آزاد می کنند. کاربران می توانند نشانه های جدید را در این کیف پول ذخیره کنند.

نتیجه

پاسخ تتا به مشکلات مقیاس دهی فعلی تحویل محتوا مطمئناً جذاب است. رویکرد منحصر به فرد آن در شبکه مش P2P که در صورت موفقیت ، باعث ایجاد انگیزه و تضمین امنیت در بلاک چین می شود ، قطعاً می تواند بسیار مخل باشد..

اینکه آیا آنها می توانند تمرکززدایی از بلاکچین خود را حفظ کنند و شبکه مش خود را با کیفیت ثابت حفظ کنند ، احتمالاً دو سوال مهم در حال حاضر است.

توکن tota به عنوان یک رمز سودمندی کاملاً منطقی است. از همه مهمتر باید به عنوان وسیله ای برای ایجاد انگیزه در به اشتراک گذاری پهنای باند عمل کند. این امر به نوبه خود به توسعه و رشد شبکه مش کمک می کند.

با توجه به اینکه شبکه اصلی در ماه های آینده راه اندازی می شود ، 2019 باید سال جذابی برای تتا باشد و مطمئناً آنها را از نزدیک تماشا خواهیم کرد.

منابع اضافی تتا توکن

چندین روش دیگر برای به روز نگه داشتن پیشرفت در تتا وجود دارد:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me