TRON چیست?

TRON یک سیستم عامل مبتنی بر بلاکچین و یک سیستم عامل غیرمتمرکز (dapp) است. بنیاد ترون که توسط یک بنیاد غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور تاسیس شد ، تیم پروژه در ابتدا به دنبال مقابله با صنعت سرگرمی جهانی بود – در حال حاضر 1 تریلیون دلار ارزش دارد. با این وجود ، آنها با مقابله با کل بازار dapps ، چشم انداز خود را بسیار گسترش داده اند.

با توجه به آن سفید سفید اولیه, “اعضای تیم TRON پیروان سر تیم برنرز لی هستند ، که متقاعد شده اند پروتکل ، از همان لحظه اختراع ، یک دارایی برای انسان است ، نه یک ابزار سودآوری برای گروه های کوچک.” تیم برنرز لی بنیانگذار شبکه جهانی وب است.

بستر باز و غیرمتمرکز TRON و فناوری ذخیره سازی توزیع شده به سازندگان محتوای دیجیتال اجازه می دهد تا واسطه هایی مانند Apple Store و Google Play Store را قطع کنند. بنابراین تولیدکنندگان محتوا قادر به دریافت مستقیم بودجه از مصرف کنندگان هستند.

در حال حاضر ، تعداد زیادی از اطلاعات و ترافیک کاربر توسط چند شرکت مانند Google ، Facebook و Amazon کنترل می شود. TRON سعی می کند با قرار دادن مالکیت داده ها به دست سازنده ، این کنترل را کاهش دهد.

در این راهنمای TRON ، موارد زیر را شرح خواهیم داد:

TRON چگونه کار می کند?

ویژگی های اصلی TRON

TRON می خواهد از طریق ویژگی های زیر “اینترنت را شفا دهد”:

 1. آزاد سازی داده ها: داده های رایگان و کنترل نشده
 2. فعال کردن اکوسیستم محتوا که در آن کاربران می توانند دارایی های دیجیتالی را از طریق انتشار محتوا بدست آورند
 3. ICO شخصی با قابلیت توزیع دارایی های دیجیتال
 4. زیرساختی برای امکان مبادله دارایی های دیجیتالی توزیع شده (مانند بازی ها) و پیش بینی بازار.

این یک پروژه بلند مدت با مجموعه ای از مراحل است که از ابتدا شروع شده است Exodus در سال 2017 و در نهایت منجر به ابدیت در سال 2023. در زیر ویژگی های اصلی هر مرحله آورده شده است.

 1. Exodus: بستر رایگان توزیع ، ذخیره سازی و محتوا توسط نظیر همتا.
 2. ادیسه: مشوق های اقتصادی برای تشویق تولید و تقویت محتوا در نظر گرفته شده است
 3. Great Voyage: قابلیت های فردی ICO
 4. Apollo: امکان تولید توکن شخصی برای تولیدکنندگان محتوا (TRON 20 Token)

مراحل 5 و 6 هر دو به دنبال توانایی بیشتر برای تمرکززدایی در صنعت بازی هستند. آنها به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا سیستم عامل های بازی را آزادانه بسازند و پس از تأسیس این بازی ها به مشوق های پولی دست یابند.

جدول زمانی سکه TRX

بررسی بیشتر در عمق مرحله

TRON به ویژه جاه طلب است. دامنه آن شامل اجرای بسیاری از فناوری های بلاکچین است که امروزه از نظر فنی هنوز هم تجربی هستند ، از جمله چیزی شبیه به کل پلت فرم Ethereum. تیم در تلاش است تا طی 8-10 سال آینده به این مهم دست یابد.

هجرت

در حال حاضر ، ما مرحله اول Exodus را اشغال کرده ایم. Exodus با هدف ارائه به اشتراک گذاری فایل توزیع شده ساده ساخته شده در بالای چیزی شبیه به IPFS. بنابراین TRON از نظر فنی از هیچ فناوری blockchain در سیستم عامل فعلی خود استفاده نمی کند. با این حال ، با ظهور فاز 2 ، این وضعیت تغییر می کند.

ادیسه

ادیسه ، مرحله بعدی ، سعی در ایجاد انگیزه در پذیرش اولیه و ایجاد جامعه اختصاصی تولیدکنندگان محتوا و مصرف کنندگان با چیزی شبیه به مدل اثبات سهام دارد..

مقیاس بازپرداخت برای ایجاد در مقایسه با نماهای ساده یا کلیکها به معیاری با طرح مربوطه مرتبط است. بازدیدها و کلیک ها ایده آل نیستند زیرا می توان آنها را به صورت دسته جمعی با مزارع کلیک یا ربات ها تولید کرد.

کاربران در نهایت معامله می کنند (بالقوه از طریق کانال های پرداخت یک طرفه مانند μRaiden) در TRX. این مبادله ارزش را برای خدمات سریعتر تسهیل می کند اما اگر کاربران در ابتدا TRX را در اختیار نداشته باشند ، به نوعی پرداخت در یک حساب TRX نیاز دارد..

سفر بزرگ & آپولو

مرحله 3 (Great Voyage) و مرحله 4 (Apollo) به سازندگان محتوا امکان می دهد تا از طریق “ICO’s individual” یا توکن های مارک ، سهمی در یک نام تجاری شخصی بالقوه را ارائه دهند..

برای این ، TRON مجبور است بستر کاربردی خود را برای بلاکچین شبیه به Ethereum با یک زبان کامل تورینگ برای قراردادهای هوشمند توسعه دهد. با این حال ، TRON اذعان می کند که ممکن است با همان مشکلات Ethereum مانند ازدحام شبکه در نتیجه راه اندازی ICO روبرو شود..

یک عارضه جانبی می تواند این باشد که شبکه قادر به بررسی صحیح قابلیت اطمینان هر یک از تعداد گسترده توکن های منحصر به فرد نخواهد بود. علاوه بر این ، نامه سفید Tron جزئیاتی در مورد چگونگی جلوگیری از حملات Sybil یا هک حساب های مبادله ای در شبکه ارائه نمی دهد. این فقط به طور خلاصه به نیاز و اجرای برنامه ای مبادله غیرمتمرکز این نشانه ها به عنوان تلاشی برای کاهش برخی از این تهدیدات بالقوه اشاره دارد.

پیاده روی ستاره ای

Star Trek مرحله پنجم TRON است و با یک سیستم پیش بینی و بازی غیرمتمرکز سعی در شبیه سازی چیزی شبیه به Augur دارد..

ابدیت

ابدیت ، مرحله نهایی ، توانایی جمع آوری سرمایه و کسب درآمد بر اساس رشد جامعه را در نظر گرفته است. در نهایت فناوری اصلی TRON اساساً بر اساس سازگاری با IPFS و پلتفرم Ethereum خواهد بود. بیشتر آنچه TRON در تلاش است ادغام کند توسط پروژه های مختلف و نهادهای متقابل متمایز انجام می شود.

سود اقتصادی: TRON 20 Token و TRON Power (TP)

توکن Tron 20 ارزش خود را حفظ خواهد کرد و به صاحبان محتوای مجزا اجازه می دهد تا رمزهای رمزگذاری شده مشابه رمز ارز را در سیستم عامل ایجاد کنند. امواج. لازم به ذکر است که TRON 20 Token همان Tronix نیست که وسیله تبادل در سیستم عامل است.

با توجه به اینکه شرکت به دنبال سرمایه گذاری طولانی مدت است و سرمایه گذاران را که به دنبال سود سریع هستند ، از خود دور می کند ، نشانه های TRX می توانند برای بدست آوردن TP قفل شوند. با این کار با حرکت قدرت مانند حق رأی و وضعیت بالاتر ، تحرک رو به بالا در اکوسیستم به کاربران خواهد داد. هرچه نشانه های شما قفل شود ، TP TRON بیشتر به شما پاداش می دهد.

تیم TRON & پیش رفتن

تاریخ ICO برای TRX بین 3 آگوست 2017 و 24 آگوست 2017 بود.

مدیر عامل و موسس TRON ، جاستین سان ، اغلب گفته می شود “جک ما بعدی” ، بنیانگذار Alibaba. سان فقط با 27 سال رزومه بسیار چشمگیر دارد:

 • فارغ التحصیل دانشگاه پنسیلوانیا
 • 2015 فوربس چین 30 زیر 30 سال
 • 2017 Forbes Asia 30 زیر 30 سال
 • بنیانگذار Peiwo APP (چین Snapchat)
 • شرکت کننده در دانشگاه هوپان که توسط جک ما تاسیس شده است
 • نماینده ارشد سابق Ripple China.

به غیر از Sun ، این تیم بازیکنان اصلی دیگری را نیز شامل می شود. CTO Lucien Chen کارمند سابق Alibaba با تجربه گسترده همکاری با شرکت های درجه یک اینترنت مانند Netease ، Qihoo 360 و Tencent است.

TRON در حال حاضر به خوبی توسط توسعه دهندگان برتر چینی در تیم خود پشتیبانی می شود ، اما به طور مداوم کارمندان خود را با اعضای باتجربه فنی از قبیل Maorong Lin و Xiadong Xie گسترش می دهد. این دو کارمند با هم سالها تجربه توسعه فنی در صنعت سرگرمی و تجارت اینترنتی را به ارمغان آورده اند.

TRON توسط اعضای برجسته جامعه تجارت چین مانند Hitters Xu (بنیانگذار Nebulas) ، Tang Binsen (بنیانگذار بازی موبایل Clash of Kings) ، Xue Manzi (سرمایه گذار معروف فرشته چینی) ، Chaoyong Wang (بنیانگذار China Equity Group) پشتیبانی می شود. با ارزش دو میلیارد دلار در بازار) ، دای وی (مدیر عامل دوچرخه OFO) ، Huobi.com و بسیاری دیگر.

علاوه بر این ، TRON در حال انتقال TRX به Peiwo APP است. این به 10 میلیون کاربر آن امکان می دهد تا رمز را به عقب و جلو رد و بدل کنند.

در حالی که TRON از انواع ارزهای مجازی پشتیبانی خواهد کرد ، TRX ارز رسمی خواهد بود. با این کار ، تمام ارزهای دیگر باید از طریق TRX تبدیل شوند.

عرضه TRX

شما قادر به استخراج TRX نیستید. در زمان نوشتن مقاله ، عرضه در گردش 65،748،192،475 TRX با کل تأمین 100،000،000،000 TRX بود.

در 18 دسامبر 2017 ، سان اعلام کرد بنیاد TRON 34.2 میلیارد دلار رمز تا ژانویه سال 2020 قفل کرده است. دلالان اغلب معتقدند که قفل شدن نشانه ها ارزش توکن ها را افزایش می دهد.

تاریخچه تجارت

از زمان انتشار نسبتاً جدید خود در اواخر سپتامبر سال 2017 ، TRX افزایش چشمگیری را تجربه کرده است. با شروع 3 ماه پیش در حدود 0.002 سنت ، در حال حاضر تقریباً 0.45 در 19 دسامبر 2017 ، 22.5 برابر افزایش یا تقریبا 2150 درصد افزایش است. Altcoins در حال حاضر توجه سرمایه گذاران را جلب می کند که به دنبال دستیابی به ارزهای ارزان تر هستند ، که می تواند افزایش ناگهانی قیمت را توضیح دهد.

از کجا TRX بخریم

شما توانایی تجارت TRX را در سایت های صرافی مانند Liqui دارید & بینانس برای ETH یا BTC. کاربران جدید می توانند سکه های BTC یا ETH را در Bitstamp یا Coinbase خریداری کنند و آن را به کیف پول مربوط به Binance واریز کنند. Binance اغلب به دلیل کارمزد معاملاتی پایین به عنوان یک گزینه برتر تجاری در نظر گرفته می شود.

کجا TRX را ذخیره کنید

TRX یک رمز ERC-20 است ، بنابراین می توانید آن را روی کیف پول های سخت افزاری که از بلاک چین Ethereum مانند Ledger Nano S و Trezor پشتیبانی می کنند ، ذخیره کنید. همچنین می توانید آن را در MyEtherWallet (MEW) ذخیره کنید. برای بررسی کیف پول بیشتر ، به راهنمای ما مراجعه کنید بهترین کیف پول های اتریوم.

نتیجه

جالب خواهد بود که ببینیم این پروژه چگونه تکامل می یابد و به طور بالقوه به موارد استفاده متمرکزتر در صنعت سرگرمی می پردازد. تعداد زیادی از اعضای با نفوذ در جامعه تجاری چین از تیم TRON پشتیبانی می کنند. TRON همچنین یک تیم توسعه قوی برای پشتیبانی از این تلاش ها دارد.

با چشم انداز واضح و بلند مدت برای TRX و بستر TRON ، و با توجه به آنچه بودجه نامحدود از سرمایه گذاران به نظر می رسد ، خوش بینانه نیست که کسی به این پروژه خوش بین باشد. با این حال ، این به هیچ وجه توصیه مالی نیست.

لطفا در هنگام سرمایه گذاری محتاط باشید و کاملا تحقیق کنید. برای بررسی دقیق تر ، لطفاً این پیوند را به TRON دنبال کنید کاغذهای سفید. برای به روزرسانی مداوم مدیر عامل شرکت جاستین سان ، او را دنبال کنید توییتر.

منابع اضافی TRON

سایت اینترنتی

گیتهوب

توییتر

Reddit

متوسط

تلگرام (انگلیسی)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me