VeChain چیست?

VeChain یک شرکت Blockchain-as-a-service با یک است مأموریت برای ایجاد “یک اکوسیستم تجاری بدون اعتماد و توزیع شده برای ایجاد جریان شفاف اطلاعات ، همکاری کارآمد و انتقال ارزش سریع”.

پروژه بیش از دو سال است که وجود دارد و در حال حاضر مشتریانی دارد که از یک محصول کار می کنند – این روزها هنوز در رمزنگاری نادر است. چندین صنعت از جمله کالاهای لوکس ، کشاورزی ، تدارکات ، غذا / دارو و دولت ها در حال حاضر از فناوری بلاکچین VeChain استفاده می کنند.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

VeChain کارهای زیادی انجام می دهد. با استفاده از این فناوری می توانید موارد را از طریق یک زنجیره تأمین ردیابی کنید ، از اصالت و کیفیت کالا اطمینان حاصل کنید و همچنین کنترل کیفیت محصولات غذایی را حفظ کنید.

در این بررسی اجمالی ، ما قصد داریم یک رویکرد سطح بالا را پوشش دهیم:

VeChain چگونه کار می کند?

VeChain در درجه اول به عنوان یک شرکت زنجیره تامین بلاکچین آغاز به کار کرد اما از آن زمان به یک شرکت تمام عیار تبدیل شده است پلت فرم DApp (بعداً بیشتر در این باره).

اعتماد زنجیره تامین

VeChain از ترکیبی از فناوری بلاکچین و ساخت داخلی آنها استفاده می کند تراشه هوشمند برای ردیابی موارد در طول چرخه زندگی خود. تراشه هوشمند را می توان در موارد مختلف اینترنت اشیا از جمله پیاده سازی کرد تراشه های NFC ، ردیاب های RFID یا کدهای QR.

اگرچه ممکن است این جالبترین فناوری به نظر نرسد ، اما نقش مهمی در اطمینان از کیفیت محصولات در صنایع دارد. بیایید به بخش کالاهای لوکس فقط به عنوان یک نمونه نگاه کنیم.

صنعت کالاهای لوکس با اقلام تقلبی ساخته شده است – به ارزش بیش از 450 میلیارد دلار. با تغییر کالایی مانند کیف پول لویی ویتون در طول تولید و توزیع چندین بار ، باید اعتماد کنید که شخصی که قبل از شما است چیزی واقعی را پشت سر می گذارد.

زنجیره تامین سنتی

زنجیره تأمین سنتی

VeChain مانند سایر شرکت های بلاکچین نیاز به این اعتماد را برطرف می کند. در هر مرحله از فرآیند ، می توانید تراشه هوشمند موجود در هر مورد را اسکن کنید تا تضمین کنید آنچه را که باید دریافت می کنید. از آنجا که بلاکچین یک دفتر تغییرناپذیر است ، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که اطلاعات دقیق دریافت می کنید.

اگرچه هنوز در دسترس نیست ، اما تصور اینکه این فناوری به زودی در دست مصرف کنندگان باشد ، دیوانه کننده نیست. به زودی ، می توانید با اسکن سریع از تلفن خود ، صحت عینک های آفتابی غرفه ای موجود در بازار را بررسی کنید.

تدارکات زنجیره تامین

فراتر از محافظت از تقلبی ، VeChain همچنین از طریق ردیابی محصولات ساده ، سیستم های لجستیک را بهبود می بخشد. لجستیک پیچیده است و اغلب شامل چندین سیستم جداگانه است که در مشاغل مختلف متفاوت است. به همین دلیل ، ردیابی محصولات در زنجیره تامین می تواند درد بزرگی داشته باشد. این امر خصوصاً در مواردی که داده ها باید به صورت دستی وارد شوند یا هنگام جابجایی بین پردازش ها صادق است.

با استفاده از VeChain ، فقط تراشه هوشمند مورد را اسکن می کنید تا تمام داده های مربوط به آن را بدست آورید. این اطلاعاتی را که همیشه در حال حاضر است و یک حساب دقیق از هر مورد در اختیار مشاغل قرار می دهد.

ادغام با دستگاه های اینترنت اشیا ، VeChain همچنین به شما کمک می کند کنترل کیفیت. این امر به ویژه در صنایع غذایی و کشاورزی که چیزی مانند تغییر درجه حرارت چند درجه می تواند یک سری از محصولات را خراب کند بسیار مفید است.

VeChain Thor

در فوریه 2018 ، VeChain مارک جدید به VeChain Thor. تغییر نام تجاری شرکت را فراتر از زنجیره تأمین به سمت راه حلهای عمومی شرکت dapp مشابه Ethereum سوق داد. سیستم عامل جدید از دو نشانه مختلف استفاده می کند: VeChain Tokens (VET) و VeThor Tokens (VTHO).

VeChains Two Tokens

VeChain’s Two Tokens

نشانه های VeChain (VET)

قبل از اجرای شبکه اصلی VeChain ، تنها نشانه های موجود در شبکه VEN ، جایگزین ERC20 بود. هنگامی که تیم از Ethereum به بلاکچین خود دور شد ، آنها در مبادله 1: 100 نشانه های VEN را برای VET عوض کردند.

VET توسط شرکت ها به عنوان ارز پرداخت هوشمند برای انجام فعالیت های تجاری در بلاکچین استفاده می شود. به مشاغل دارای VET بیشتر اولویت بالاتر و حقوق بیشتری در بلاکچین داده می شود.

نشانه های VeThor (VTHO)

به عنوان یک دارنده VET ، دریافت می کنید VTHO که می توانید برای انجام قراردادهای هوشمند و اجرای برنامه ها در بلاکچین استفاده کنید. این مکانیسم مشابه روشی است که NEO برای دارندگان خود تولید GAS می کند.

نرخ تولید پایه VTHO برای دارندگان VET:

0.000432 VTHO در هر VET در روز

این تعداد حداقل نرخ است و بنیاد VeChain رای گیری را برای تنظیم مجدد آن براساس استفاده از شبکه آغاز می کند.

اثبات اقتدار

تیم VeChain به طور کامل تیراندازی نمی کند سیستم غیرمتمرکز. در عوض ، آنها اجماع Proof of Authority (PoA) را که در آن 101 اعتبار سنج شناخته شده بلوک تولید می کنند ، اجرا کرده اند. این شبکه همچنین برای حفظ اکوسیستم بلاکچین به گره های اضافی متکی است. همه گره ها VTHO را به عنوان پاداش برای حفظ شبکه دریافت می کنند. چهار نوع گره وجود دارد که با توجه به تاریخ بلوغ و مقدار VET که در آنها تفکیک می شود:

  1. گره های مقاومت – دوره بلوغ 10 روزه (حداقل 1،000،000 VET)
  2. گره های تندر – دوره بلوغ 20 روزه (حداقل 5،000،000 VET)
  3. Mjolnir Masternodes – دوره بلوغ 30 روزه (حداقل 15،000،000 VET)
  4. Thrudheim (اقتدار) Masternodes – تاریخ شروع بلوغ 12/21/17 (حداقل 25،000،000 VET)

سه نوع گره اقتصادی (Strength ، Thunder و Mjolnir) علاوه بر پاداش عادی برگزاری VET ، از مجموعه VeChain Foundation VTHO پاداش می گیرند.

101 گره اقتدار (Thrudheim) پاداش های مشابه گره های اقتصادی به علاوه 30٪ از کل VTHO مصرف شده توسط معاملات بلاکچین را دریافت می کنند. 70٪ VTHO باقیمانده سوخت. علاوه بر داده های بلوغ و حداقل نیاز به VET ، گره های مرجع باید مراحل KYC را بگذرانند ، هویت خود را عمومی کنند و الزامات اضافی تنظیم شده توسط بنیاد VeChain را نیز تصویب کنند. این اعتبارسنج ها توسط بنیاد VeChain و جامعه انتخاب و بررسی می شوند.

در مارس 2018 ، تیم پروژه اضافه کردن X گره برنامه اگر تا تاریخ 20 مارس 2018 تعداد مشخصی از VET را در اختیار داشته باشید ، به عنوان گره X طبقه بندی می شوید. به عنوان X Node ، از پاداش پاداش و همچنین دسترسی زودهنگام منحصر به فرد به ICO های VeChain پاداش اضافی دریافت می کنید. این برنامه برای پاداش دادن به پذیرندگان اولیه طراحی شده بود.

از میزان VET مورد نیاز برای تبدیل شدن به گره مرعوب نشوید. شما صرف نظر از مبلغی که در دست دارید پاداش روزانه THOR را دریافت خواهید کرد.

مدل حکمرانی

توزیع علائم VET نه تنها توافق را تعیین می کند بلکه مدل حاکمیت VeChain را نیز هدایت می کند. دارندگان VET با حجم زیاد (>1،000،000 VET) حرف مستقیمی در مورد آینده شبکه دارند. این ذینفعان به هیئت مدیره رای می دهند. به نوبه خود ، این کمیته در زمینه های دیگر ، در مورد فناوری ، عملیات و حتی روابط عمومی تصمیم گیری می کند.

تیم VeChain و پیشرفت

VeChain به عنوان یک شرکت تابعه از BitSe, یکی از بزرگترین شرکتهای بلاک چین. تیم مستقر در سنگاپور بیش از 150 عضو قدرتمند و دارای استعداد بیشماری در بین مدیران عالی خود است.

نقشه راه VeChain 2018

نقشه راه VeChain 2018

در ژوئن 2018 ، تیم VeChain در راه اندازی شبکه اصلی سیستم عامل به یک نقطه عطف مهم رسید. با راه اندازی ، شبکه از بلاکچین Ethereum به بلاک چین خود منتقل شد. و تیم مبادله VEN را برای VET آغاز کردند. گام های بعدی برای شبکه ، گسترش اکوسیستم با برنامه های بیشتر و مشارکت استراتژیک است.

این پلت فرم در حال حاضر تعداد قابل توجهی از dapp ها را شامل می شود DNV GL’s My Story و BitOcean’s OceanEx.

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=PtAqj0-OmYc؟controls=0]

تیم

سانی لو تیم را به عنوان مدیرعامل هدایت می کند. در بیشتر دوران حرفه لو ، وی پروژه های سیستم اطلاعات و اطلاعات را برای چندین مارک لوکس هدایت کرده است. چشمگیرترین ، او بود مدیر ارشد اطلاعات (CIO) برای لوئیس ویتون چین.

از دیگر اعضای تیم مدیریت می توان به مدیر مالی Jie Zhang که 17 سال سابقه کار در زمینه اطمینان فناوری اطلاعات و مشاور بو شن ، بنیانگذار Fenbushi Capital است ، اشاره کرد..

شراکت

این تیم مشغول شکل گیری مشارکت در چپ و راست بوده است که دو مورد مهم PwC و DNV GL هستند. VeChain بخشی از برنامه جوجه کشی PwC دسترسی به شبکه گسترده مشتریان در سراسر جهان.

DNV GL یک است شرکت 20 میلیارد دلاری که به شرکتهای نفت و گاز ، برق ، دریایی و شرکتهای تجدیدپذیر خدمات ارائه می دهد. مشارکت استراتژیک با DNV GL باید درهای تعداد زیادی از مشتریان بالقوه را برای VeChain باز کند.

شاید از همه مهمتر ، دولت چین VeChain را به عنوان مورد انتخاب کرده است شریک فناوری بلاکچین دولت Gui’an. با دولتی که در مقررات بسیار سخت گیر است ، این یک شاهکار چشمگیر است.

لیست کوتاه شرکای VeChain

لیست کوتاه شرکای VeChain

رقابت

در طرف زنجیره تأمین, والتونچین و مدول از فناوری بلاکچین به روش مشابه VeChain استفاده می کنند. با این حال ، تدارکات یک صنعت بزرگ است. مورسو ، به نظر می رسد که هر یک از این سه شرکت بر روی طیف های مختلفی تمرکز دارند که به جلوگیری از رقابت مستقیم کمک می کند.

در سال 2017 ، علاقه به سیستم عامل های DApp سازمانی با رقبایی مانند Ethereum ، Cardano ، EOS و NEO افزایش یافته است. حتی اگر VeChain اخیراً شبکه اصلی خود را منتشر کرده باشد ، تعداد مشارکت گسترده آنها به تحکیم آنها در میان این پروژه های بالاتر از بازار کمک کرده.

تجارت

VeChain در پایان آگوست 2017 با حدود 0.25 دلار (0.00005 ~ BTC) معاملات خود را آغاز کرد. پس از آن زمان ، قیمت در اوایل اکتبر 2017 با ضربه ای کوتاه مدت نسبتاً ثابت باقی ماند.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart؟ fsym = VET & tsyms = USD، EUR، CNY، GBP’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”)> = 0؟ “&”: “؟”) + “app =” + appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

با شروع اواسط دسامبر 2017 ، قیمت به سرعت صعود کرد و اخیراً در کنار بقیه بازارهای رمزنگاری به بالاترین قیمت خود رسید. علاوه بر حضور در بازار گاو نر ، افزایش قیمت توسط اخبار مربوط به مشارکت بیشتر و همچنین اعلام نام تجاری VeChain Thor صورت گرفت..

متأسفانه ، تغییر از VEN به VET و تغییر در عرضه ، تجزیه و تحلیل قیمت را نسبتاً دشوار کرده است. اما تعجب آور نیست که وقتی شرکای جدید شروع به استفاده از پلت فرم DApp سازمانی می کنند ، شاهد افزایش قیمت باشیم.

از کجا می توان VET خریداری کرد

مکان پیشنهادی برای خرید VET در ازای دریافت بیت کوین یا Ethereum در Binance است. اگر در حال حاضر هرکدام را ندارید ، می توانید آنها را با استفاده از دلار در GDAX یا Gemini خریداری کنید. از آنجا Bitcoin و / یا Ethereum خود را به Binance منتقل کنید و تجارت خود را انجام دهید.

همچنین می توانید لیست کاملی از مبادلات محلی که VET در آنها موجود است را مشاهده کنید CoinMarketCap.

از کجا می توان VET را ذخیره کرد

اکنون که نشانه های VET جایگزین نشانه های ERC20 VEN شده اند ، VeChainThor کیف پول مکان پیشنهادی برای ذخیره وجوه شماست. این کیف پول در iOS ، Android و به همراه کیف پول های Ledger در دسترس است.

به غیر از دلایل امنیتی آشکار ، شما باید VET خود را از صرافی به کیف پول رسمی منتقل کنید ، بنابراین می توانید جوایز VTHO را دریافت کنید. بسیاری از مبادلات آن جوایز را تقسیم نمی کنند. با این حال Binance یک استثنا است.

نتیجه

VeChain یکی از بنیانگذارترین شرکت های بلاکچین در صنعت است. آنها نه تنها مشتریانی دارند که از یک محصول کاربردی استفاده می کنند ، بلکه دارای تیمی با تجربه گسترده در صنعتی هستند که هدف قرار داده اند.

داشتن مشارکت با غول هایی مانند PwC و دولت چین ، آنها مشکلی در رشد مشتری خود ندارند. برخی از افراد ممکن است تغییر کاربری خود در فضای DApp شرکت را زیر سوال ببرند ، اما به نظر می رسد برای مشتریانی که به دنبال یک راه حل قوی بلاکچین برای نیازهای خاص تجاری خود هستند مفید است.

اگر VeChain با سرعت فعلی خود ادامه دهد ، دیدن VET به عنوان یکی از برترین عملکردها طی پنج تا ده سال آینده جای تعجب نخواهد داشت.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 11.5.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی VeChain

سایت اینترنتی

فیس بوک

توییتر

تلگرام

Reddit

متوسط

گیتهوب

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me