Vertcoin چیست?

در هر آن سایت اینترنتی, “Vertcoin یک ارز غیرمتمرکز است که متعلق به کاربران آن است” ، یک ارز رمزنگاری شده P2P که در همان ردیف Bitcoin و Litecoin قرار دارد. مانند دو سلف خود, Vertcoin صرفاً به عنوان یک ارز وجود دارد و از آن برای اثبات توافق توزیع شده از اثبات کار (PoW) استفاده می کند.

برخلاف دو پیشینی خود ، Vertcoin به حفظ غیرمتمرکز عملکردهای استخراج خود اختصاص داده است ، بنابراین برخلاف اکثر سکه های PoW ، در برابر ASIC مقاوم است.

تیم Vertcoin با نامگذاری پروژه خود به عنوان “سکه مردم” معتقد است که مقاومت ASIC یک ارز عادلانه تر و دموکراتیک تر را برای کاربران و ماینرها به وجود می آورد. در این راستا ، Vertcoin از ماینر 1 کلیک خود استفاده می کند ، برنامه ای که هدف آن دسترسی بیشتر به استخراج برای عموم مردم است.

بنابراین چه چیزی Vertcoin را تیک می زند ، و چگونه می تواند مقاومت ASIC را تضمین کند؟ در این راهنما بخشهای زیر را پوشش خواهیم داد:

Vertcoin چگونه کار می کند

Vertcoin به طور کلی مهم این است که معدن کاران را کاملاً از استفاده از سخت افزار ASIC برای استخراج در بلاکچین خود منع می کند. این بدان معنی است که Vertcoin ما را به روزهای خوب اول باز می گرداند ، زمانی که شما فقط به یک کارت گرافیک مناسب یا پردازنده رایانه خود نیاز داشتید تا وارد بازی استخراج شوید..

غیرمتمرکز

فلسفه مقاوم در برابر ASIC Vertcoin

هنگامی که Vertcoin برای اولین بار در سال 2014 شروع به کار کرد ، از الگوریتم Scrypt-N استفاده کرد تا به توافق PoW خود برسد. از آن زمان ، ASIC های خاص Scrypt-N ظاهر شده اند ، بنابراین تیم Vertcoin مجبور شدند از ابتدا شروع کنند.

وقتی این کار را انجام دادند ، الگوریتم Lyra2RE را پختند و Vertcoin را در 13 دسامبر 2014 برای به روزرسانی نرم افزار اصلی فروختند. طبق Lyra2RE کاغذ سفید, الگوریتم جدید به تیم اجازه می دهد “استفاده از حافظه و هزینه زمان را به طور مستقل تغییر دهد و به آنها قدرت بیشتری در برابر ASIC بدهد.”

تیم همچنان به توضیح مقاومت ASIC Lyra2RE در برابر نتیجه گیری مقاله سفید می پردازد:

“بر خلاف Scrypt-N ، هزینه زمان و هزینه حافظه از هم جدا شده اند و به ما امکان کنترل مستقل بر هر دو پارامتر را می دهند. توسعه ASIC برای Scrypt-N بسیار آسان تر از Lyra2RE است زیرا افزایش ضریب N Scrypt به سادگی شامل تکرارهای بیشتر الگوریتم است. تحت Lyra2 ، در حالی که افزایش هزینه زمان فقط به تکرار بیشتر مربوط می شود ، افزایش حافظه به این معنی است که هر دستگاه بالقوه ASIC باید از نظر فیزیکی با حافظه بیشتری برای هر رشته طراحی شود. در آینده ، اگر ASIC ها هرگز برای Lyra2RE ساخته شده باشند ، ما مجبور می شویم حافظه بالاتری داشته باشیم و آن ASIC ها دیگر به درستی کار نمی کنند. “

از زمان اجرای Lyra2RE ، تیم در 10 آگوست 2015 با هارد فورک دیگر به Lyra2REv2 ارتقا یافت. این به روزرسانی لازم بود زیرا بات نت 50 درصد از قدرت هش شبکه شبکه را کنترل کرده بود.

تاکنون ، Lyra2REv2 کلاهبرداری را برای دور نگه داشتن ماینرهای ASIC انجام داده است. به همین ترتیب ، تنها سخت افزار استخراج مناسب GPU یا CPU است.

ویژگی های اضافی

Vertcoin Miner 1 کلیک کنید

اگر Vertcoin “سکه مردم” باشد ، استخراج کننده 1 کلیک برنامه استخراج مردم است. ماینر 1 کلیک یک نرم افزار بسیار آسان است که عمه بزرگ شما سالی می تواند از آن برای استخراج Vertcoin استفاده کند.

1 کلیک کنید

تنظیم Miner با یک کلیک

می توانید ماینر 1 کلیک را در وب سایت Vertcoin’s بارگیری کنید. پس از بارگیری ، باید یک آدرس کیف پول برای جوایز استخراج خود وارد کنید ، استخر استخراج را برای عضویت انتخاب کنید و تعیین کنید آیا با GPU یا CPU استخراج می کنید. پس از این تنظیم اولیه ، می توانید ماینر را اجرا کرده و شروع به کسب Vertcoin کنید.

ما یک راهنمای دقیق تر در مورد این روند داریم ، فقط در صورتی که خاله بزرگ شما سالی به یک حرکت صحیح در جهت درست احتیاج داشته باشد.

استخراج معدن

MobileCash و Unitus دو سکه هستند که می توانید معاملات خود را با Vertcoin ادغام کنید.

این ویژگی به استخراج کنندگان اجازه می دهد تا همزمان بیش از یک بلاکچین را استخراج کنند. به طور موثر ، هر هشی که یک ماینر ارسال می کند به نرخ هش کل ارز کمک می کند و این منجر به حل الگوریتم های رمزنگاری در هر دو شبکه می شود.

چگونه Vertcoin در مقابل برادران بزرگ خود قرار می گیرد

در اینجا یک نمودار کوچک آورده شده است تا بتوانید مشخصات هر سکه را ارزیابی کنید:

درباره Vertcoin

تاریخ

درباره تاریخچه یا تیم پشتیبان پروژه Vertcoin اطلاعات عمومی کمی در دسترس است. این وب سایت در ابتدا صفحه تیمی داشت اما از آن زمان حذف شده است. آنچه ما می دانیم این است كه این پروژه عمدتا مبتنی بر داوطلبانه است.

تکامل تا حدودی متفاوت از موج ICO است که در سالهای اخیر دیده ایم زیرا توسعه به طور کامل از طریق کمک های مالی تأمین می شود. بدون ICO بدون Airdrop بدون حق بیمه Vertcoin به وضوح رویکرد دیگری را در پیش می گیرد. به نظر می رسد که توسعه دهندگان و جامعه در اینجا در مرکز و مرکز هستند در مقایسه با تأکید بر جمع آوری کمک مالی در ICO.

نقشه راه و آنچه در آینده است

تیم Vertcoin دارای چندین نقطه عطف نقشه راه است که می توانید در این زمینه دنبال کنید تخته ترلو. آنها عبارتند از:

  • جدید کیف پول رعد و برق Multicoin – پروژه LitBox (ساخته شده در LIT)
  • VertHash – الگوریتم استخراج جدید
  • Miner با یک کلیک چند کلیک برای بازنویسی / تغییر نسخه UX
  • [فضل] کیف پول iOS Vertcoin

برای پیگیری پیشرفت حتما مرتباً چک کنید.

تاریخچه تجارت

مانند اکثر سکه های قبل از 2015 ، Vertcoin پس از Mt یک ضربه مرگبار به وجود آورد. Gox هک شد و کل بازار را به زمستانی رمزنگاری پرتاب کرد.

به همین ترتیب ، تا زمان احیا in در بهار / تابستان 2017 نسبتاً غیرفعال بود. از آن زمان ، صعود ثابت خود را از نردبان کلاهک بازار داشته است. پس از رسیدن به بالاترین رقم 10.14 دلار ، از یک سقف بازار 424 میلیون دلاری به ارزش فعلی 14 میلیون پوند کاهش یافته است..

تا زمان نوشتن ، حدود 0.30 دلار معامله می شود. در حالی که توسعه با سرعت ثابت ادامه دارد ، احتمالاً باید قبل از بازیافت مجدد قیمت ها جلوه سابق خود را در بازار رمزنگاری مشاهده کنیم.

VTC را از کجا بخریم

Bittrex با جفت های معاملاتی VTC / BTC بر بازار تسلط دارد ، اگرچه حجم مناسبی در Poloniex و Upbit نیز وجود دارد.

متأسفانه ، بیت کوین در مورد تنها ارزی است که می توانید برای مبادله Vertcoin استفاده کنید. صرافی های کمتر شناخته شده ای وجود دارد که تجارت با ارزهای فیات را انجام دهند اما حجم آن بسیار کم است و احتمالاً بهتر است با جفت های بیت کوین همراه باشید.

VTC را کجا ذخیره کنیم

هنگامی که یک تکه Vertcoin برای خود خریداری کردید ، چند گزینه ذخیره سازی دارید. برای کیف پول های سخت افزاری ، Ledger Nano S and Trezor پشتیبانی Vertcoin را ارائه می دهد. اگر کیف پول نرم افزاری می خواهید ، می توانید کیف پول اصلی Vertcoin یا مشتق الکتروم آن را بارگیری کنید. اخیراً کیف پول موبایلی راه اندازی شده و حتی کیف پول کاغذی برای افرادی که به دنبال ذخیره سازی طولانی مدت هستند نیز وجود دارد.

نتیجه

تا کنون ، تیم Vertcoin همچنان در به روزرسانی نرم افزار اصلی Vertcoin برای اطمینان از مقاومت ASIC در برابر ارز باقی مانده است. علاوه بر ماینر 1 کلیک ، مقاومت ASIC واقعاً باعث می شود این سکه به دنبال پسر کوچکی باشد ، جامعه Vertcoin را برای علاقه مندان به رمزنگاری از همه سطح دانش و مهارت باز نگه دارد.

اگر اعتبار Litecoin برای بازی نقره ای با طلای بیت کوین وجود دارد ، شاید Vertcoin در تلاش است تا راه خود را به عنوان برنز دسته (با عرض پوزش Dogecoin) بدرود. قبلاً با Litecoin یک مبادله اتمی موفقیت آمیز داشته است و این تیم معاملات Lightning Network و مبادله اتمی را معرفی کرده است. با موفقیت در پیشرفت های بعدی ، ممکن است موردی برای وضعیت مدال برنز Vertcoin در میان 10 هم رده برتر آن ایجاد شود.

این مقاله توسط رایان اسمیت در 16 نوامبر 2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی

با توسعه دهندگان و انجمن Vertcoin در کانال های زیر در ارتباط باشید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me