Waltonchain (WTC) چیست؟ | راهنمای بلاک چین IoT و زنجیره تأمین

Waltonchain چیست?

Waltonchain ترکیبی است بلاکچین با اینترنت اشیا (به ویژه RFID) برای ایجاد یک سیستم مدیریتی برای زنجیره های تأمین. این پروژه به نام چارلی والتون, مخترع فناوری RFID و پیشگام در فضا.

سیستم های لجستیکی پیچیده هستند و معمولاً چندین طرف مختلف را درگیر می کنند. با رشد این سیستم ها ، هماهنگی با یکدیگر برای مشاغل در همان عمودی به طور فزاینده ای دشوار می شود. علاوه بر این ، ممکن است نهادهای منفرد فرایندهای مختلفی داشته باشند که مانع توانایی انتقال داده ها به جلو و عقب شوند.

Waltonchain برای ردیابی محصولات در هر مرحله از تولید و توزیع ، از شناسایی RFID استفاده می کند. داده های مرتبط با هر مورد در یک بلاکچین تغییرناپذیر ذخیره می شود که بدون در نظر گرفتن اینکه در کجای فرآیند باشد ، از صحت آن اطمینان حاصل می کند.

در این راهنمای Waltonchain ، ما بحث خواهیم کرد:

والتونچین چگونه کار می کند?

به غیر از ادای احترام به مخترع فناوری RFID ، WALTON مخفف کلمه ای است Wisdom برچسب ، تجارت ، سازمان و شبکه را تغییر می دهد. این به نظر می رسد کمی اجباری است ، و کاملاً مشخص نیست که معنای واقعی آن چیست ، اما با این نام کاملاً متناسب است.

ارزش اینترنت اشیا (VIoT)

والتونچین مفهوم ارزش اینترنت اشیا را دارد تا ترکیبی از تراشه های RFID اختصاصی آنها با فناوری بلاکچین را توصیف کند. با استفاده از برچسب های RFID ، بلاک چین ها هم اکنون می توانند موارد فیزیکی (یا حداقل نمایش داده های آنها) را روی زنجیره ذخیره کنند.

برچسب های RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) از میدان های الکترومغناطیسی برای شناسایی اشیا استفاده می کنند. آنها معمولاً در ردیابی موجودی ، سیستم های کتابخانه و کیوسک های محصول مانند Redbox استفاده می شوند.

با استفاده از Waltonchain ، یک اسکن ساده از برچسب RFID تمام اطلاعات لازم برای دانستن را در اختیار شما قرار می دهد. این که محصول چیست ، در کجا بوده است ، چه کسی آن را اداره کرده و سایر اطلاعات مهم از طریق این برچسب ها در بلاک چین ذخیره می شوند.

استفاده از VIoT در تدارکات مزایای بی شماری دارد:

 1. بهبود امنیت از طریق فناوری بلاکچین
 2. ردیابی دقیق یک محصول به اصل آن بازگردد
 3. ضد جعل و تقلب از طریق شناسایی RFID
 4. تمرکززدایی بدون نیاز به اعتماد
 5. کاهش هزینه های کار

زنجیره های والتونچین

Waltonchain نام این است زنجیره والدین در اکوسیستم والتون. این زنجیره معاملات Waltoncoin (WTC) را ردیابی می کند ، زیر مجموعه های زنجیره ای را مدیریت می کند و قراردادهای هوشمند را اجرا می کند..

هرکسی از فناوری Waltonchain استفاده کند می تواند خود را ایجاد کند زنجیره فرعی و نشانه های خاص خود را دارند. علاوه بر این ، آنها می توانند الگوریتمی اجماع متفاوت از زنجیره والدین را انتخاب کنند.

جدا کردن شبکه به والدین و زنجیره های فرعی والد دارای مزایای کمی است. اولین مورد این است که هر کسب و کار با استفاده از این فناوری می تواند یک بلاکچین را با توجه به نیازهای تجاری خاص خود تنظیم کند. آنها به پروتکل یا فعالیت شبکه زنجیره والدین مرتبط نیستند.

همچنین مهم است ، جدایی به عنوان مقیاس شبکه به عملکرد کمک می کند. از آنجا که اکثر داده ها در زیر مجموعه زنجیره کسب و کار قرار دارند ، فعالیت آنها کل شبکه را از بین نخواهد برد.

CryptoKitties ، بازی مبتنی بر Ethereum ، مشابه Neopets ، شاهدی بر اهمیت زیر زنجیره ها است. در حال حاضر ، Ethereum از زنجیره های فرعی استفاده نمی کند ، بنابراین هر DApp ساخته شده بر روی سیستم عامل بر روی شبکه تأثیر می گذارد. محبوبیت انفجاری CryptoKitties باعث شده است ازدحام عمده شبکه که منجر به تعویق موقت معاملات و کارمزد بالاتر شد.

اگر بازی در یک زنجیره فرعی بود ، این مسئله به این بزرگی نبود.

Waltoncoin (WTC) و سازوکارهای اجماع

والتون کوین (WTC)

Waltoncoins (WTC) ارز اصلی در اکوسیستم والتون هستند. 100 میلیون WTC با بلوک پیدایش صادر شده است و دیگر هیچ ایجاد نمی شود. از این 100 میلیون ، در حال حاضر 70 میلیون مورد با کمی بیش از 40 میلیون در گردش موجود است و سکه های باقیمانده طی چند سال آینده استخراج می شوند.

سکه ها شش عملکرد اصلی دارند:

 1. صدور زیر زنجیره
 2. سود سهام
 3. سیستم اعتبار و رهن
 4. تبادل دارایی توزیع شده
 5. توزیع رای گیری و سیستم حاکمیت
 6. مبادله غیرمتمرکز

اگرچه به نظر خیلی زیاد می رسد ، اما در این عملکردها همپوشانی وجود دارد. به عبارت ساده تر ، WTC به عنوان یک سکه معاملاتی برای انجام فعالیت های خارج از زنجیره والدین از طریق آن استفاده می شود هزینه بایت پرداختها ، تسهیل همکاری بین زنجیره های فرعی و پاداش گره ها برای حفظ شبکه.

سازوکارهای اجماع

در ابتدا ، والتونچین قصد داشت از Proof of Stake خود استفاده کند & اجماع اعتماد (PoST) برای اکوسیستم. PoST از لحاظ پاداش دادن به دارندگان توکن (گره) با سود سهام WTC مشابه Proof of Stake (PoS) است. با این حال ، این یک مکانیسم اعتبار گره را اضافه می کند تا بیشتر به گره های با کیفیت بالاتر و صادقانه تر پاداش دهد.

در حال حاضر ، whitepaper Waltonchain (v2.0) به شرح زیر است: اثبات مشارکت Waltonchain (WPoC) اجماع، وفاق. این مکانیسم اجماع جدید ترکیبی از اثبات کار (PoW) ، اثبات میزان سهام (PoS) و اثبات کار (PoL) است. زنجیره والدین از ترکیبی از PoW و PoS استفاده می کند. این بدان معنی است که شما به عنوان دارنده رمز WTC ، فقط با نگه داشتن نشانه ها در کیف پول خود سود سهام دریافت خواهید کرد.

این شبکه از PoL برای تبادل داده بین گره های موجود در زنجیره والدین ، ​​زنجیرهای کودک و زنجیره های کراس کودک استفاده می کند.

اثبات کار Waltonchain

اثبات کار Waltonchain

تیم والتونچین & پیش رفتن

Waltonchain تیم با تجربه زنجیره تامین بارگذاری شده است. دو سانگیوک ، یکی از بنیانگذاران پیشین ، مدیر انجمن محصولات استاندارد کره بود. خو Fangcheng یکی دیگر از بنیانگذاران ، مدیر مدیریت زنجیره تأمین گروه Septwolves Group Ltd بود.

تیم از مشاور ارشد دانشمند خود ، کیم سوکو – معاون سابق سامسونگ پشتیبانی می کند.

والتونچین مشارکت کم ندارد – چندین مشارکت با دولت های استانی چین است. این تیم در حال کار با دولت فوجیان برای ایجاد یک “هوشمند دریایی” دستگاه جوجه کشی بلاکچین و با آن دولت جینهو برای ساخت سیستم های هوشمند و تصفیه هوا.

همانطور که می بینید ، والتونچین به سرعت در حال گسترش است و فقط از زنجیره تامین برخوردار است.

شرکای Waltonchain

لیست کوتاه شرکای Waltonchain

در مارس 2018 ، Waltonchain شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد و بلاک چین Ethereum را خاموش کرد. آنها از آن زمان چندین کیف پول برای حمایت از این تغییر منتشر کرده اند. علاوه بر این ، تیم توسعه سه مورد را تسهیل کرده است زنجیر کودک از زمان راه اندازی شبکه اصلی.

رقبا

VeChain پروژه بلاکچین شبیه به Waltonchain است (حتی هر دو به نام خود “زنجیره ای” دارند). مشابه والتونچین ، VeChain راه حل های مبتنی بر بلاکچین را برای صنعت زنجیره تأمین ارائه می دهد. VeChain اخیراً به VeChain Thor تغییر نام داد و اکنون شرکت ها را قادر می سازد DApp ها را بر روی سیستم عامل خود بسازند – چیزی شبیه به زیر زنجیره های Walton.

چند تفاوت بین این دو وجود دارد. Waltonchain کاملاً بر روی آن تمرکز کرده است تراشه های RFID در حالی که VeChain شامل می شود NFC و کدهای QR همچنین. اگرچه بسیاری از اهداف مشابه را دنبال می کند ، اما معماری زیر زنجیره ها به شدت متفاوت با DApps است.

سرانجام ، به نظر می رسد که این دو پروژه بازارهای مختلفی را هدف قرار داده اند که VeChain روی کالاهای لوکس و Waltonchain با لباس پوشیده است..

تجارت

قیمت WTC از زمان آغاز معاملات در اواخر آگوست 2017 ، نوعی افزایش و صعود محسوب می شود. اخبار چین درباره افزایش مداخلات و مقررات دولت به طور مداوم روی سکه تأثیر می گذارد..

از طرف مقابل ، لیست های جدید مبادله ای و اطلاعیه های مربوط به مشارکت ، منعکس کننده حرکت مثبت قیمت در پاسخ هستند. اگر سکه در Bittrex درج شود یا اگر تیم اتحاد های استراتژیک تری اعلام کند ، دیدن این روند تعجب آور نخواهد بود..

WTC در ژانویه 2018 به بالاترین سطح 42.46 دلار (0.00371 ~ BTC) رسید اما اکنون در حدود 1.20 دلار (0.00029 ~ BTC) قرار دارد – یکی دیگر از قربانیان بازار خرس های یک ساله. بدون تصویب گسترده شرکت ، سخت است که شاهد افزایش قیمت این سکه در شرایط ضعیف فعلی و بازار هستیم.

WTC را از کجا بخریم

محبوب ترین بستر خرید WTC Binance است. در اینجا می توانید BTC و ETH را با WTC مبادله کنید و BTC گزینه مورد نظر سرمایه گذاران است.

اگر هیچ Bitcoin یا Ethereum ندارید ، می توانید مقداری از Gemini را با دلار آمریکا خریداری کنید. پس از آن ، به راحتی وجوه خود را به Binance منتقل کنید تا با WTC مبادله کنید.

ذخیره WTC

شما باید WTC خود را در یکی از کیف پول های رسمی Waltonchain ذخیره کنید. کیف پول ها در سیستم عامل های ویندوز و همچنین تلفن های همراه Android و iOS در دسترس هستند.

نتیجه

Waltonchain یک پروژه مستحکم با یک تیم با تجربه 20+ عضو است که به موفقیت خود اختصاص داده است. این شرکت در حال حاضر چندین مشارکت اساسی با نهادهای دولتی و شرکت های بخش خصوصی دارد.

Waltonchain بیش از یک پلت فرم زنجیره تامین ، فناوری را در اختیار شرکت های تجاری قرار می دهد تا زیر زنجیره خود را ایجاد کنند و از زنجیره والدین Walton بهره مند شوند.

گرچه در حال حاضر به اندازه برخی از رقبای خود ارزش بالایی ندارد ، اما به نظر می رسد Waltonchain با مشارکت و نقشه راه جاه طلبانه توسعه خود طی چند سال آینده آماده است.

یادداشت سردبیر: این مقاله توسط استیون بوچکو در تاریخ 11.25.2018 به روز شده است تا تغییرات اخیر پروژه را منعکس کند.

منابع اضافی Waltonchain

سایت اینترنتی

Reddit

تلگرام

توییتر

گیتهوب

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map