0chain خود را “سریعترین بلاکچین سازمانی جهان” توصیف می کند. این شرکت ترکیبی از بلاکچین به عنوان سرویس و ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز را در اختیار شرکت هایی قرار داده است که مایل به استفاده از راه حل های بلاکچین هستند. پروتکل 0chain بصورت خودآگاه ساخته شده است ، به این معنی که 0chain کاملاً متناسب با نیازهای سازمانهای مختلف قابل تنظیم است ، سازمانهایی که می توانند از آن برای ایجاد dapps طراحی شده برای تأمین نیازهای خود استفاده کنند. 0chain بسیار سریع است و در هر ثانیه 1000 تراکنش را پردازش می کند.

این پروتکل با شناسایی مشکل موجود با بلاک چین موجود شامل مقیاس پذیری و مصرف انرژی شکل گرفته است. این یک پروتکل اجماع منحصر به فرد با احزاب مختلف به نام miner ، sharders و blobbers شرکت کننده در تولید بلوک است. ماینرها بلوک ها را تولید می کنند ، sharders بلوک ها را ذخیره می کند و blobbers داده های ساختاری نشده را برای برنامه های وب و اینترنت اشیا ذخیره می کند..

این شرکت اخیراً همکاری خود را با Amazon Web Services (AWS) اعلام کرده و در شرف راه اندازی شبکه اصلی خود است. ما اخیراً فرصتی پیدا کردیم تا با سه نفر از تیم 0chain همراه شویم تا درباره این پیشرفت ها بحث کنیم.

ساسواتا باسو (SB) بنیانگذار و نویسنده مشترک 0chain است کاغذ سفید. فیل کاستیلو (PC)) در ژوئیه امسال به عنوان مدیر ارشد درآمد از آخرین نقش خود در Hewlett Packard به 0chain پیوست. دريك فيبرگر (DF) مدیر عامل 0chains است ، در کنار نقش او به عنوان بنیانگذار / مدیر ارشد سرمایه گذاری در Arturo Capital.

تیم 0chain

(L-R) Basu ، Castillo و Fieberger از 0chain

این چیزی است که آنها برای گفتن داشتند:

Contents

0chain اخیراً اعلام کرده است که با شبکه شریک AWS گواهینامه مشارکت استاندارد را کسب کرده است. برای خوانندگان ما ، می توانید جزئیات بیشتری را در مورد معنی این توضیح دهید؟ دامنه تعامل بین AWS و 0chain چیست و این برای هر طرف چگونه مفید است?

رایانه شخصی: مشارکت استاندارد AWS ما یک بخش کوچک از روابط ما با AWS است و 0chain را قادر می سازد تا به عنوان یک شریک راه حل AWS برای هزاران مشتری خود به بازار عرضه شود..

devnet امروز ما بر اساس AWS ساخته شده است. وقتی شرکت ها از زنجیره بلوک 0chain استفاده می کنند ، این از مزایای AWS برخوردار است زیرا به معنای مصرف احتمالی سرویس های ابری آنها است. ما یکی از اولین شرکت هایی هستیم که نه تنها بلاکچین را به عنوان سرویس بلکه ذخیره سازی غیر متمرکز را از طریق بلاکچین ارائه می دهیم که برای AWS و مشتریان آنها بسیار جذاب است..

ما روی مشارکت سطح پیشرفته کار می کنیم و مکالمات و نقاط تماس بیشماری با AWS در چندین جبهه مختلف داریم که راه حل مشترک ما را تبلیغ می کنند. آنها بسیار سخاوتمندانه روی ما سرمایه گذاری کرده اند و بسیاری از هزینه های موجود در مصرف جهانی ابر را خنثی کرده اند. چنگالهای سفارشی بلاکچین ما احتمالاً با استفاده از ارائه دهندگان خدمات درجه یک مانند AWS ایجاد می شود. در نتیجه ، استخراج کنندگان و مالبرها برای مشارکت با 0chain نیازی به سرمایه گذاری در سخت افزارهای تخصصی ندارند و می توانند از AWS و دیگر ارائه دهندگان راه حل ابری استفاده کنند.

0chain همچنین با سایر پروژه های مبتنی بر رمزپایه و بلاکچین مانند Bitclave و NEO شریک است. آیا می توانید جزئیات بیشتری در مورد نحوه کار این مشارکت ها ارائه دهید?

SB: مشارکت با این پروژه ها به این منظور است که برنامه ها قادر به استفاده از بستر 0chain برای ذخیره ، خواندن و کسب درآمد خودکار از داده های خود بدون نیاز به نوشتن قراردادهای هوشمند دقیق هستند. گذشته از قابلیت اطمینان ، در دسترس بودن و عملکرد سریعتر ، پروتکل 0chain شفافیت خواندن و نوشتن داده ها را فراهم می کند و پرداخت به اشخاص مختلف مرتبط با داده ها را فعال می کند.

DF: چندین زاویه وجود دارد که ما می توانیم با یک پروژه رمزنگاری به مشارکت نزدیک شویم و مزایای آن را فراهم کنیم. به خاطر سادگی ، می توانیم بر روی dCloud خود تمرکز کنیم که محبوب ترین نوآوری ما است. چگونه dCloud می تواند به یک پروژه رمزنگاری کمک کند؟ برای اینکه یک دفتر عمومی یا یک برنامه غیرمتمرکز به درستی کار کند – در بیشتر موارد – باید از سخت افزار درجه سازمانی برای تأمین نیازهای ذخیره سازی و محاسبه پروتکل یا برنامه استفاده کند. همچنین در بیشتر موارد ، dapp ها و اعتبار سنج ها از ابر عمومی برای رفع این نیازهای ذخیره سازی استفاده می کنند. 0 زنجیره ای ارائه می دهد غیرمتمرکز راه حل ابر عمومی. از آنجا که رمزنگاری بسیار متمرکز بر حفظ تمرکززدایی است ، ارائه یک ابر غیرمتمرکز (dCloud) به جای ابر عمومی استاندارد ، با هزینه کمتر بدون از بین بردن عملکرد ، پیشنهاد بسیار جذابی را برای این پروژه ها فراهم می کند. به همین دلیل چندین پروژه رمزنگاری در حال حاضر ما را جستجو کرده اند.

بسیاری از بلاک چین های استاندارد سازمانی به دلیل عدم تحقق قول عدم تمرکز ، مورد انتقاد جامعه بلاکچین قرار گرفته اند. درباره ی این چه حسی داری؟ 0chain چگونه کار می کند که به آن اجازه دهد تا عدم تمرکز را در برابر حریم خصوصی ، مقیاس پذیری و نیازهای انعطاف پذیری یک دفتر توزیع شده در سطح شرکت متعادل کند.?

رایانه شخصی: انتقادها از راه حل های فعلی blockchain 1.0 قابل درک است ، حتی برخی از آنها حتی محیط های بدون بلوک هستند و برخی دیگر همانطور که اشاره کردید مزایای اصلی غیر متمرکز بلاکچین را شامل نمی شوند..

در 0chain ما نیاز به یک بلاکچین کاملاً طبقه ای بسیار سریع و کاملاً برجسته با نوآوری های بیشتر نسبت به ذخیره سازی از طریق بلاکچین دیدیم. بنابراین ما از پایه و اساس خود را ساختیم. یکی از تمایزات اصلی ما این است که رفتن اصلی ما به سیستم بازار یک است عمومی, بلاکچین کاملاً غیرمتمرکز (شبکه اصلی ما) که برای شرکت کنندگان ماینر ، بولبر و خردکن طراحی شده است.

ما نیاز به سخت افزار تخصصی استخراج را لغو نکرده ایم بنابراین ماینرها / بولبرها ممکن است از زیرساخت های ابری که انتخاب می کنند استفاده کنند. یکی دیگر از پیشنهادات جذاب برای شرکت ها ، امکان چنگ زدن به شبکه اصلی ما و ایجاد یک dApp سفارشی است. در این موارد ، یک شرکت می تواند نمایه های استخراج کننده و سایر پارامترها را متناسب با نیازهای برنامه های آنها سفارشی کند. ماینرها و بلیبرها تشویق می شوند تا در ایجاد اجماع و ایجاد محل ذخیره سازی این چنگالها شرکت کنند و بنابراین غیرمتمرکز شوند..

SB: از نظر حریم خصوصی ، مقیاس پذیری و نیازهای انعطاف پذیر دفتر کل سازمانی ، دو مورد اخیر ذاتی سیستم ما هستند و در واقع ما بهتر هستیم.

با جدا کردن ماینرها ، پاره پاره ها ، بولبرها ، ما شبکه خود را سریعتر ، مقیاس پذیرتر و مقاوم تر در برابر خرابی یا هرگونه شرایط روم شرقی ساخته ایم. قسمت حریم خصوصی این الزامات می تواند از طریق قراردادهای هوشمند پیاده سازی شود ، و این یک اجرای سریع تر و مطمئن تر از استفاده از کانال های Hyperledger یا Corda را فراهم می کند.

مینی توضیح دهنده 0chain

مختصری از نحوه کار 0chain

بلاکچین به عنوان سرویس دامنه بسیار گسترده ای است. آیا می توانید به ما بگویید اولین مشتری هایی که پیشنهاد 0chain BaaS را دریافت می کنند چه نوع مشتری هایی را پیش بینی می کنید?

رایانه شخصی: برخی از مکالمات ما در حال حاضر شامل موارد زیر است:

ارائه دهندگان راه حل که می خواهند زنجیره بلوک را به عنوان سابقه تغییرناپذیر برای ذخیره داده های JSON IoT از حسگرهای موجود در کامیون های سردخانه اضافه کنند. با 0chain ، آنها می توانند به سرعت در صورت فراخوان یا استفاده های دیگر ، داده های ایمنی غذایی را در زمان واقعی ارائه دهند.

شرکت دیگری از راه حل ما برای تهیه لایه ای از ذخیره داده ایمن ، ردیابی تمام خواندن / نوشتن ، برای ارائه دسترسی مجاز برای بخشی از ذخیره سازی خود استفاده می کند.

همچنین علاقه ما در شرکتهایی است که مایلند اطلاعات خود را از طریق کیف پول ذخیره کنند که امکان کنترل بهتر حریم خصوصی ، امنیت و اقتصاد را در مقایسه با Dropbox یا Box فراهم می کند..

BaaS بسیار سرراست است ، اما هنگامی که شما می توانید JSON و سایر مجموعه های داده کوچک را در زنجیره ذخیره کنید یا مجموعه های داده بزرگ را از طریق زنجیره بلوک ذخیره کنید ، ایجاد بسیاری از کاربردهای جدید و ظهور را فراهم می کند.

یکی از اصلی ترین عوامل جلوگیری از پذیرش بلاکچین توسط سازمان حریم خصوصی و محرمانه بودن است – خصوصاً در بخش مالی. 0chain چگونه به مشتری های بالقوه خود اطمینان می دهد که داده های نگهداری شده در بلاک چین های عمومی در برابر هک محافظت می شود ، و با رازداری لازم محرمانه است?

SB: 0chain دارای کیف پول نرم افزاری ایمن است ، اولین نوع از این نوع ، برای جلوگیری از هک شدن نشانه ها یا داده های شرکت ها است. علاوه بر این ، شرکت ها می توانند برای محافظت از حریم خصوصی خود ، داده های خود را رمزگذاری کنند. بستر زنجیره ای 0chain’s کاربران را قادر می سازد تا نوشتن و خواندن شفافیت بیشتر ارائه دهنده را در مورد دسترسی به داده های خود ردیابی کنند.

پست های اخیر وبلاگ نشان می دهد که پروتکل اجماع 0chain PoS هنوز تحت آزمایش است. آیا می توانید مختصری از نحوه کار پروتکل اجماع و سرعت معاملات پیش بینی شده برای ما ارائه دهید?

SB: ما یک نوع اجماع DFinity هستیم ، جایی که یک مجموعه فعال کوچکتر داریم که بر اساس میزان سهم از استخر تغییر مکان می یابد. استخر به شبکه متصل نیست ، اما در حین دور زدن وصل می شود و با شبکه همگام می شود. علاوه بر این ، ما مکانیزم ارتباطی خود را برای ارائه سریعتر نهایی بهینه کرده ایم. علاوه بر این ، اجماع ما بر اساس مدل شمارش و سهام برای دستیابی به سطح بالاتری از امنیت حاصل شده است. به زودی ، ما مقاله پروتکل اجماع خود را منتشر خواهیم کرد و همه این جنبه ها را به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

ماینرها یا سایر ارائه دهندگان خدمات چگونه می توانند در شبکه 0chain درگیر شوند?

رایانه شخصی: ما از همه ماینرها ، پاره پاره ها و بولبرها استقبال می کنیم تا از طریق کانال تلگرامی ما یا مستقیماً در اینجا با ما تماس بگیرند [ایمیل محافظت شده]. ارائه دهندگان خدمات بهتر است با من (Phil Castillo) ، CRO ما تماس بگیرند [ایمیل محافظت شده] و می توانید در مورد ما بیشتر بدانید www.0chain.net.

0chain به طور هدفمند به صورت انحصاری طراحی شده است تا شرکت ها بتوانند زنجیره بلوکی متناسب با نیازهای خاص خود داشته باشند. آیا می توانید توضیح دهید (تا آنجا که ممکن است از نظر فنی) چگونه این کار در عمل برای اطمینان از پایداری انجام می شود؟ آیا خطر کاهش اندازه استخرهای استخراج کننده از داشتن چندین زنجیره خطر وجود دارد?

رایانه شخصی: به زبان ساده ، افزودن چنگال بدون رقیق شدن اندازه استخر ماینر ، فرصت را برای ماینرها و بولبرها افزایش می دهد. آنها می توانند در صورت لزوم در شبکه اصلی و همچنین چنگال شرکت کنند و در هر صورت ZCN را دریافت کنند.

SB: جنبه خود-انشعاب معماری ما به ما اجازه می دهد تا بی نهایت رشد کنیم ، و ما انتظار داریم استخر استخراج کننده / ساینده / چربی و زیرساخت های آنها با تقاضا به طور خطی رشد کند.

به نظر می رسد نقشه راه 2018/2019 نشان می دهد که همه دستها برای پخش مستقیم شبکه اصلی روی عرشه قرار دارند. در آن زمان ، هنگامی که 0chain دیگر از نشانه های ERC20 استفاده نکند ، یک تعویض رمز اتفاق می افتد. تلاش های توسعه شبکه اصلی چگونه پیشرفت می کند؟ چالش های اصلی و زمینه های تمرکز 0chain برای دستیابی به اهداف خود در راه اندازی شبکه اصلی چیست؟?

SB: ما بسیار نزدیک به راه اندازی شبکه اصلی هستیم و تمرکز اصلی ما اکنون اجرای پروتکل ذخیره سازی ، پروتکل استخراج و اقتصاد توکن است. ما با میلیاردها معامله انجام شده در بلاکچین اصلی خود عملکرد بسیار خوبی داشته ایم تست-نت. ما نسخه اولیه پروتکل ذخیره سازی را اجرا کرده ایم و بصورت خصوصی نشان داده ایم.

قبل از اینکه شبکه اصلی ما فعال شود ، ما یک توکن ارز از ERC-20 به نشانه های 0chain بومی خواهیم داد.

اگر هدف از پذیرش گسترده و اصلی بلاکچین است ، گام های مهم بعدی برای دستیابی به این مهم در مشاغل و سایر شرکت ها چیست?

رایانه شخصی: بلاکچین به خودی خود به عنوان یک سیستم معاملاتی دارای موارد جالب استفاده 1.0 در ردیابی زنجیره تامین ، فرایندهای مالی در حال سقوط و چند مورد دیگر است..

هنگامی که ذخیره مجموعه های کوچک داده (به عنوان مثال اینترنت اشیا) می تواند در زنجیره انجام شود یا ذخیره سازی پتابایت داده از طریق زنجیره توسط شرکت ها قابل درک باشد ، موارد استفاده جدید و گسترده تر قابل استفاده وجود دارد.

ذخیره سازی غیر متمرکز از طریق بلاکچین یک ثبت تغییرناپذیر از تمام داده های ذخیره شده را فراهم می کند ، امکان ردیابی تمام خواندن / نوشتن ، دسترسی مجاز و عملکرد مشابه CDN را براساس چندین مسیر موازی برای عبور داده فراهم می کند..

ذخیره سازی غیر متمرکز و فضای ابری قطعاً انقلابی در فضای کسب و کار ایجاد می کنند اما ما مجبور خواهیم بود نشان دادن مشتریان سازمانی ، آزمایشی و سپس نتایج را برای دیدن تصویب گسترده منتشر کنید. داشتن مشارکت با ارائه دهندگان ابر قابل اعتماد باعث افزایش اعتبار راه حل ما می شود ، مانع ورود با شرکت های محافظه کار را کاهش می دهد در حالی که ویژگی های غیر متمرکز و تغییرناپذیر بلاکچین را قربانی نمی کند.

با تشکر از شما ، Saswata ، Phil و Derick ، ​​برای بینش شما و موفقیت در راه اندازی موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me