مانند اکثر افرادی که در این فضا سرمایه گذاری کرده اند ، شما احتمالاً قبلاً چیزهای زیادی در مورد بلاکچین و پتانسیل بسیار مورد توجه آن می دانید. شما می دانید که قرارداد هوشمند چگونه کار می کند ، استخراج بیت کوین چیست و چگونه HODL را با بهترین آنها انجام دهید. اما حتی باهوش ترین شما ممکن است در مورد تمام کارهایی که شرکت ها با استفاده از بلاکچین انجام می دهند نشنیده باشد. این 10 روش برتر شگفت آور را بررسی کنید.

1. رهایی از جهان سرطان

قبل از اینکه چشمهایتان را بچرخانید ، هیچ کس نمی گوید زنجیره بلوکی می تواند سرطان را درمان کند. اما ممکن است روزی بتواند در وهله اول از بروز آن جلوگیری کند. این احتمالاً بالاترین سفارش تاکنون بر روی شانه های بلاکچین است ، اما در حال حاضر شرکت هایی وجود دارند که از بلاکچین استفاده می کنند و برای مهار قدرت خارق العاده آن با هم کار می کنند.

چگونه کار می کند؟ توانایی Blockchain در نگهداری مقادیر زیادی از داده ها به این معنی است که محققان می توانند میلیون ها پروفایل ژنومیک را برای ایجاد اطلاعات جمع کنند جرم بحرانی آنها نیاز به شناسایی و پیشگیری از بیماری دارند.

فناوری Blockchain همراه با Big Data می تواند خطرات احتمالی را برای ارائه درمان پیشگیرانه و مراقبت های بهداشتی بسیار شخصی تجزیه و تحلیل ، مرتب سازی و شناسایی کند. شما می توانید به سادگی مشخصات ژنومی و عادات سلامتی خود را قبل از ابتلا به این بیماری تغییر دهید.

2. اطمینان از پرداخت عادلانه بازیگران هالیوود

همانند بسیاری از صنایع ، نابرابری در هالیوود بسیار زیاد است. حقوق زنان کمتر از مردان است. کارمندان تولید غالباً دستمزد ناچیزی می گیرند (یا اصلاً دستمزدی دریافت نمی کنند) و برخی از روشهای حسابداری استودیوی نسبتاً سایه ، به معنای دستکاری مرتباً در قراردادها است..

در واقع ، حتی بازدید از گیشه نیز به لطف حسابداری بی رمق اغلب قرمز می شود. چرا این همه فیلم موفق به کسب سود نمی شوند؟ این چیزی است که مربوط به لایه های قابل جدا شدن واسطه ها است که در هر مرحله برش می خورند.

یاد آوردن بازگشت جدی? اولی؟ مثل یکی از موفق ترین فیلم هایی که تاکنون ساخته شده است؟ آره به جز ، لوکاس فیلم می گوید که این فیلم دارد هرگز به سود نرفت (با وجود جمع آوری نیم میلیارد دلار در گیشه).

شرکتهایی که از بلاکچین استفاده می کنند می توانند فساد مالی را محدود کنند و اطمینان حاصل کنند که همه پایان معامله خود را حفظ می کنند. قراردادهای هوشمند می توانند شرایط توافق شده را اجرا کنند به طوری که هیچ کس در آخرین لحظه از شرایط عقب نماند یا آنها را تغییر ندهد – بدون هیچ دخالت واسطه ها.

دستمزد عادلانه بازیگران هالیوود / عکس از جاکوب اونز در Unsplash

3. توقف تجارت غیرقانونی الماس

آیا وقتی ساعت مچی الماسیتان جعلی به نظر می رسد از آن متنفر نیستید؟ خوب ، خبر خوب این است که به زودی به لطف فناوری بلاکچین ، الماس های تقلبی یا با کیفیت پایین تر به گذشته تبدیل می شوند. یکی از استارت آپ های بلاکچین انگلیس ، Everledger ، پیش از این یک دفتر جهانی دیجیتال با استفاده از بلاکچین IBM برای ردیابی و محافظت از الماس های جهان ساخته است..

به لطف شفافیت دفتر ، دستکاری یا دسترسی غیر مجاز ظاهراً غیرممکن است. تا حالا, بیش از یک میلیون الماس در بلاکچین بصورت دیجیتالی رمزگذاری شده اند. این یک مجموعه داده گسترده برای تأیید کیفیت الماس فراهم می کند ، بنابراین از تجارت غیرقانونی الماس جلوگیری می کند.

4. بهبود بهداشت و درمان برای سالمندان

در واقع ، برای بهره مندی از فناوری بلاکچین ، نیازی نیست که دارنده رمز باشید. چندین شرکت با استفاده از بلاکچین وجود دارد که در سراسر جهان ظاهر می شوند و مراقبت بهتر از سالمندان را ارائه می دهند.

چه خانه سالمندان و چه مراقبت های بیمارستانی ، بلاکچین مراقبان مراقبت را برای ارائه خدمات بهتر تشویق می کند. سابقه و عملکرد آنها امتیازاتی پاداش دارد تا اطمینان حاصل شود که افراد مسن بهترین ارائه دهندگان ممکن را دریافت می کنند.

شرکت هایی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند همچنین می توانند از بررسی صحیح کارکنان مراقبت های بهداشتی و بررسی اعتبار آنها اطمینان حاصل کنند.

5. ثبت دارایی های مشهود

شرکت هایی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند می توانند دارایی های دنیای واقعی را توکن کنند. بنابراین ، املاک و مستغلات ، اتومبیل ، نفت ، طلا … هر نوع دارایی را می توان در بلاک چین قرار داد. البته به معنای واقعی کلمه نیست ، اما بیایید مثالی بزنیم.

بگویید شما 10 نشان از یک ملک خریداری کرده اید. با فرض اینکه 100 نشانه برای شروع وجود داشت ، پس از آن شما حق 10 درصد از هر گونه سود حاصل از اجاره املاک را خواهید داشت ، همه در قراردادهای هوشمند پرداخت می شود. همچنین 10 درصد از تصمیم گیری در مورد ساختمان و 10 درصد قبض های نگهداری را دریافت خواهید کرد.

این می تواند دسترسی به فرصت های سرمایه گذاری را به روشی که هرگز قبلاً ممکن نبود ، دمکراتیک کند. به عنوان مثال ، شخص می تواند به جای اینکه مرتباً وام های رهنی را پرداخت کند ، هر زمان که بخواهد می تواند به همان اندازه که می خواهد سرمایه گذاری کند.

یکی از اولین باره هایی که ایده سکه دارایی دارایی ها را دیدیم این بود که ونزوئلا برنامه های خود را برای ارز رمزنگاری شده پترو اعلام کرد ، با پشتوانه دارایی های ملموس بیش از پنج میلیارد بشکه نفت. ممکن است کار نکرده اند بسیار عالی است ، اما مطمئناً غذای زیادی برای تفکر فراهم می کند.

6. پاکسازی صنعت پورنو

لوس ، کثیف ، حتی خطرناک. این ارتباط بیشتر افراد با پورنوگرافی و به طور کلی صنعت بزرگسالان است. با این حال ، لازم نیست که اینگونه باشد. انبوهی از شرکت ها از زنجیره بلوک برای ایجاد شفافیت و اختیار در صنعت پورن ، از جمله استفاده می کنند شبکه LOVR و رندوو.

این کار به این صورت است: همه “ارائه دهندگان خدمات” از نظر پزشکی بررسی می شوند تا مشتریان ببینند که هیچ بیماری مسری یا بیماری مقاربتی ندارند. تضمین می شود که به لطف قراردادهای هوشمند مبلغ توافق شده به آنها پرداخت شود ، به این معنی که هیچ بحثی در مورد پرداخت پس از عمل توافق وجود ندارد.

کاربران همچنین می توانند با احتیاط پرداخت کنند و ارائه دهندگان خدمات اطمینان می یابند که با یک قاتل دسته جمعی یا روانپزشک در رختخواب قرار نمی گیرند زیرا همه ابتدا مراحل KYC را طی می کنند.

7. کنترل آسمان ها

کنترل هوای بلاکچین

کنترل آسمان ها / عکس توسط آنی اسپرات در Unsplash

شرکتهایی که از بلاکچین استفاده می کنند نیز می توانند پرواز کنند. خوب ، شاید پرواز نکند ، اما اشیا flying پرنده را از طریق فضای هوایی بلاک چین کنترل کنید. این ایده پشت آن است یک راه اندازی بلاکچین که می خواهد اطمینان حاصل کند که با محبوبیت و پربارش بودن هواپیماهای بدون سرنشین ، از تصادفات جلوگیری می شود. اگر هواپیماهای بدون سرنشین بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، می توانند از برخورد جلوگیری کنند.

از آنجایی که بلاکچین امکان همگام سازی داده های بینهایت را به صورت خودکار فراهم می کند ، می توان یک سیستم هوایی برای شهرهای هوشمند در سراسر جهان ایجاد کرد و همه را ایمن تر و کارآیی کسب و کارها را افزایش داد.

8. اصلاح صنعت بیمه

ما در مورد پایگاه داده غیرمتمرکز ، مبادلات غیرمتمرکز و سازمانهای غیرمتمرکز شنیده ایم. اما اکنون شرکت هایی که از بلاکچین استفاده می کنند در تلاشند تا صنعت بیمه را نیز متمرکز کنند.

اگر تا کنون بدشانسی آورده اید که ادعای بیمه را بپردازید و آن را رد کنید یا پرداخت قابل توجهی کمتر از حد انتظار داشته باشید ، تنها شما نیستید. شرکت های بیمه در سراسر جهان قصد دارند پرداخت ها را به حداقل برسانند و سود را به حداکثر برسانند. این باعث می شود که منافع آنها با مشتری هایشان اشتباه باشد.

شرکت هایی مانند اتریش و ایگانگ از بلاکچین و قراردادهای هوشمند استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که ادعاها خودکار هستند و برای همه قابل مشاهده هستند. آنها همچنین در تلاشند تا ضمن جلب اعتماد مجدد بین مشتریان و نمایندگان بیمه ، واسطه ها را حذف کرده و پرداخت های بیشتر را تضمین کنند.

9. نگه داشتن غذا و دارو در دمای مناسب

فناوری بلاکچین به ویژه در صنعت تدارکات با استفاده از بلاکچین برای ردیابی موارد در سراسر جهان بسیار مفید واقع شده است. اطلاع از وضعیت یک ظرف مشخص در هر لحظه به شرکت ها این امکان را می دهد تا اطمینان حاصل کنند که محتویات در یک درجه حرارت خاص باقی می مانند.

افراد می توانند غذا و دارو سفارش دهند و آنها را مستقیماً تحویل بگیرند بدون اینکه ابتدا فرآیندهای گسترده ای را پشت سر بگذارند یا هنگام مسافرت تجهیزات پزشکی سنگینی را با خود حمل کنند. کانتینرهای هوشمند با استفاده از بلاکچین زباله ها را کاهش می دهند و نتیجه نهایی را بهبود می بخشند.

10. هشدار به سرمایه گذاران

متاسفانه با این همه هیاهوی تبلیغاتی که بلاکچین و شرکت های ICO درگیر آن هستند ، کلاهبرداری های زیادی نیز انجام شده است. در حالی که SEC دقیقاً از بلاکچین برای این کار استفاده نکرده است ، آنها یک شرکت ساختگی بلاکچین را راه اندازی کردند و یک ICO جعلی به نام HoweyCoins را تبلیغ کردند.

چرا؟ در تلاش برای آموزش و هشدار به سرمایه گذاران مبادا در فرصت هایی واقعاً خوب واقع شوند ، دست به دست شوند. در حالی که شرکتهایی که از بلاکچین استفاده می کنند تاکنون به اهداف باورنکردنی دست یافته اند ، اما بازهم آگاهی از این که هنوز هم بسیاری از افراد بی وجدان در این صنعت تا حد زیادی کنترل نشده وجود دارد ، بازدهی زیادی دارد..

افکار نهایی درباره شرکتهایی که از بلاکچین استفاده می کنند

خب! حالا شما مالک آن هستید. حداقل 10 روش شگفت آور برای استفاده شرکت ها از بلاکچین. اما ، البته ، این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی است ، بنابراین به تماشای این فضا ادامه دهید! قبل از اینکه بدانید ، بلاکچین می تواند واقعاً ما را به برقراری صلح جهانی نزدیک کند ، سیاره را از سیاستمداران فاسد خلاص کند – و حتی ممکن است سطل زباله را خارج کند!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me