در طول تاریخ ، هنر و فناوری رابطه پیچیده اما مفیدی داشته اند. هر دو رشته تخیل انسان را به حد مجاز می رسانند. وقتی با هنر یا فناوری ارتباط برقرار می کنیم ، چیز جدیدی یاد می گیریم و روش جدیدی برای دیدن جهان را کشف می کنیم. رابطه فن آوری و هنر در فرهنگ بشر یک رابطه مهم است.

با این وجود ، در طی چند دهه گذشته ، هنر و فناوری با ظهور اینترنت رابطه عاشقانه و نفرت را ایجاد کرده اند. اکنون جستجوی Google Image برای هر قطعه هنری آسان است و کپی کردن پرونده های دیجیتال امری پیش پا افتاده است. گرچه این به معنای دسترسی بیشتر به هنر است ، اما همچنین به معنای ارزان شدن هنر واقعی در برابر سیل نسخه است.

فناوری بلاکچین می تواند آن را تغییر دهد. در این مقاله ، ما به روشهای کمک بلاکچین برای تغییر هنر نگاه خواهیم کرد.

هنر در حال تغییر است

تعریف هنر بصری دشوار است ، دقیقاً به این دلیل که همیشه در حال تغییر است. هنرمندان به طور مداوم محدودیت های ممکن را تحت فشار قرار می دهند. اخیراً ، این محدودیت ها به قلمرو هنر دیجیتال – هنر که به عنوان پرونده ای در رایانه وجود دارد و در دنیای فیزیکی وجود ندارد ، گسترش یافته است. این انتقال شکاف فناوری و هنر را بیش از پیش محو می کند.

1. هنر دیجیتالی تولید شده است

یک بخش از جنبش هنر دیجیتال بر ایجاد هنر در رایانه متمرکز است. این ممکن است به معنی طراحی چیزی به صورت دیجیتالی ، فتوشاپ کردن تصاویر موجود یا نمایش چیزی به شکل GIF باشد. این نوع هنرها زندگی را به عنوان کد رایانه آغاز می کنند.

به صورت دیجیتالی هنر تولید می کند

این نقاشی با کمک الگوریتم رایانه ایجاد شده است

فناوری Blockchain باعث ایجاد و تأیید اعتبار این نوع هنر شده است. حتی ممکن است بسیاری از افراد بازی های بلاکچین یا کالاهای قابل جمع آوری بلاکچین را از انواع هنرهای تولید شده دیجیتالی بدانند. به عنوان مثال پپ های نادر ، به عنوان یک هنر دیجیتالی مطلوب ، جایگاه فرقه ای کسب کرده اند. از این گذشته ، هنر فقط به اندازه هر کس که مایل به پرداخت آن است ارزش دارد.

2. هنر ارائه شده به صورت دیجیتالی

شاخه دیگری از دنیای هنر دیجیتال ، هنر خلق شده در دنیای واقعی است ، اما به منظور ارائه دیجیتالی است. در دنیای هنر دیجیتال یک جمله وجود دارد که می گوید: “صفحه ها دیوارهای جدید هستند.” علاوه بر این ، با افزایش نمایشگرهای با کیفیت بالا ، صفحه نمایش ها می توانند آثار هنری را با وفاداری فوق العاده بالا به قطعه اصلی نشان دهند.

اما از کجا می دانید فایلی که نمایش می دهید اصلی و با بالاترین کیفیت موجود است؟ فناوری Blockchain می تواند به شما کمک کند و پرونده های تصویری با کیفیت بالا را تأیید کند.

3. دیجیتالی تولید و ارائه شده است

هنر دیجیتال

این GIF پس از ثبت در بیش از 5000 دلار در حراجی به قیمت 200 دلار فروخته شد.

به طور فزاینده ای ، هنر به صورت دیجیتالی تولید و ارائه می شود و فرصت هایی را برای بلاکچین فراهم می کند تا کل چرخه ارزش یک قطعه هنری را تأمین کند. شکاف فناوری و هنر دیگر وجود ندارد زیرا فناوری به بخشی جدایی ناپذیر در ایجاد ، نمایش ، امضا و فروش هنر تبدیل می شود.

4. خریدهای ارز رمزنگاری شده

صنعت شکوفایی دیگر استفاده از ارز رمزپایه برای خرید هنر است. ارزهای رمزنگاری شده برای این نوع معاملات کاملاً مناسب هستند زیرا به شما امکان می دهند فروشگاه های بزرگ با ارزشی را به سرعت در اختیار هر کسی در دنیا قرار دهید. دیگر نیازی به انتظار برای تأیید مجوز انتقال توسط بانک ها نیست و هیچ درصدی از معامله به پردازنده پرداخت تعلق نمی گیرد.

5. Blockchain Art Provenance

کاربردهای فناوری بلاکچین در هنر فقط با هنر دیجیتال متوقف نمی شود. آثار هنری فیزیکی همچنین از تأیید هنر بلاکچین و بازارهای غیرمتمرکز سود می برند.

یکی از مهمترین کاربردها ، پیدایش هنر بلاکچین است که به خریداران هنر کمک می کند تا تاریخچه صاحبان قبلی خود را به هنرمند اصلی بازگردانند. مزیت استفاده از بلاکچین این است که دفتر آن تغییرناپذیر و فقط به ضمیمه است. جعل ، جعل یا تغییر منشأ یک قطعه هنری که در بلاکچین قرار گرفته باشد دشوار خواهد بود. با ورود بلاکچین به بازار هنر حتی برای قطعات قدیمی هنری ، شکاف فناوری و هنر حتی بیشتر بسته می شود و هنر آنالوگ را وارد عصر دیجیتال می کند.

6. گسترش مرزهای آنچه هنر است

یک عارضه جانبی عمده از رشد هنر دیجیتال و کوچک شدن شکاف بین فناوری و هنر ، درک گسترده ای از این است که هنر می تواند باشد. نه تنها نادر Pepes و Cryptokitties اکنون به عنوان آثار هنری جایگاه خود را کسب می کنند. اکنون می توان نقاشی رمزنگاری Anime Coin (ANI) و حتی نقاشی MS Paint را در بازارهای دیجیتال فروخت. اگر کسی مایل به پرداخت هزینه آنها باشد ، پس ارزش دارد.

مرزهای هنری

این نوع پروژه های هنری فناوری همچنان تصورات پیش فرض ما درباره اینکه هنر قرار است چگونه باشد را به چالش می کشند.

7. مقرون به صرفه تر کردن هنر

با استفاده از بلاکچین ، خرید مستقیم یک اثر هنری دیجیتال از هنرمند و بدون واسطه امکان پذیر است. در نتیجه ، در طول تاریخ هرگز ارزان تر نبوده است که به یک هنر گردآوری هنر تبدیل شوید. در حال حاضر ، می توانید یک اثر هنری را با هزینه کمتر از 10 دلار به صورت آنلاین خریداری کنید. فایلی که دریافت می کنید نسخه اصلی نسخه اصلی نیست. درعوض ، این یک نسخه اصلی و تأیید شده است که بخشی از یک اجرا محدود (یا احتمالاً در جهان منحصر به فرد است).

8. دسترسی به هنر بیشتر

بازارهای هنری سنتی قلمرو نخبگان هستند. آنها سرپرستی می شوند و اغلب سلیقه غربی های طبقه بالا را برآورده می کنند. به محض اینکه هنر را دیجیتالی می کنید و بازارهای هنری بلاکچین ایجاد می کنید ، دسترسی به آن بازارها برای همه آسان تر می شود. هر هنرمندی می تواند به هر کس دیگری در جهان بفروشد بدون اینکه دروازه بان یا متصدی گالری مانع راه شود.

9. عدم تمرکز مرجع فروش

این گرایش به سمت فروش غیرمتمرکز هنر به هنرمندان و مالکان قدرت می دهد که با هنرشان چه کنند. خرید و فروش هنر بسیار سریعتر از بازارهای هنری سنتی می تواند نظیر به نظیر انجام شود. شاید شما بخواهید قطعه ای را برای نمایش به مدت یک هفته بخرید و سپس هفته بعد قطعه را دوباره بفروشید. با بازارهای هنری غیر متمرکز بلاکچین ، این امکان وجود دارد.

هنگام فروش ، می توانید پیشنهادات خود را از سراسر جهان دریافت کنید. به زودی ، قراردادهای هوشمند معامله را تسهیل می کنند ، مطمئن شوید که وجه خود را دریافت می کنید ، پرونده به گیرنده منتقل می شود و نسخه اصلی دیگر در رایانه شما وجود ندارد.

10. گالری های دیجیتال

گالری های هنری مدتهاست که یک فضای فیزیکی هستند و به احتمال زیاد به زودی از بین نمی روند. با این حال ، انتقال فن آوری و هنر به معنای دیجیتالی شدن گالری ها است. با هنر blockchain ، می توان یک بازار هنری راه اندازی کرد که یک DAO است ، کاملاً بدون مالک و دارای قراردادهای هوشمند برای تسهیل تجارت هنری است.

فناوری ، هنر, & آینده

رابطه هنری بلاکچین هنوز در حال تکامل است ، اما این یک برنامه جذاب و شگفت انگیز از بلاکچین در یک مورد واقعی استفاده در صنعت است که تأیید و اصالت به شدت مورد نیاز است. با کاهش شکاف فناوری و هنر ، انتظار داشته باشید که هنر ارزان تر ، در دسترس تر و التقاطی تر شود.