تا زمانی که هفته کاری خود را به رمزنگاری اختصاص ندهید (و حتی در آن زمان ، مفاهیم جدید با سرعت رعد و برق توسعه می یابند) ، احتمالاً هنوز چند سوال در مورد بلاکچین دارید. و شاید شما خیلی خنگ هستید که نمی توانید از آنها در حلقه همسالان با دانش خود بپرسید. خوب ، هیچ قضاوتی در اینجا وجود ندارد. وقتی این فناوری جدید به دست می آید همه ما منحنی یادگیری داریم.

این راهنمای مبتدیان نیست (اگر می خواهید شیرجه بزنید ، ما شما را در اینجا پوشش می دهیم). به این لیست س questionsالات در مورد بلاکچین فکر کنید بیشتر شبیه یادداشت هایی است که برای سخنرانی هایی که از دست داده اید از یک همکلاسی خود قرض گرفته اید.

در اینجا پاسخ 11 سوال در مورد بلاکچین وجود دارد که احتمالاً شما بیش از حد لال از پرسیدن احساس می کنید:

1. آیا Blockchain در واقع امن است?

این که آیا در میز شام بیکار است یا مادر شما می خواهد بداند که اگر بیت کوین نمی تواند هک شود ، بیتمب 30 میلیون دلار از دست داد ، احتمالاً بیش از یک بار از شما خواسته شده است که بلاکچین امن باشد. شما می گویید: “البته” ، مگر اینکه … هنوز یک شک آزار دهنده دارید.

آیا بلاکچین در واقع ایمن است؟ و اگر اینگونه نیست ، چگونه می توانید نقایص آن را به زبان ساده توضیح دهید؟ در اینجا می توان گفت: فناوری Blockchain ایمن است ، به این معنا که نمی توان آن را دستکاری یا سانسور کرد. همچنین یک نقطه کنترل واحد وجود ندارد ، زیرا این یک سیستم غیرمتمرکز است که به هیچ شخص یا گروهی تعلق ندارد.

مزیت آن چیست؟ خوب ، با زیرساخت های سنتی ، یک هکر می تواند به راحتی وارد سیستم شود (فکر کنید Equifax) و صدمه ای غیر قابل تصور وارد کند. این به این دلیل است که فقط یک نقطه ورود وجود دارد – و شکست – که هک را بسیار ساده تر می کند.

هک بلاکچین به پول ، قدرت و هماهنگی فوق العاده ای نیاز دارد (مواردی که حتی بسیاری از کشورهای کوچک توانایی تهیه آن را ندارند).

بنابراین ، یک بلاکچین می تواند هک شود?

هک بیت کوین

بلاکچین را می توان هک کرد. اما فوق العاده دشوار است.

از نظر فنی ، بله در حمله ای که 51٪ نامیده می شود ، یک هکر باید بیش از نیمی از قدرت هش استخراج شبکه Bitcoin را بدست آورد. و حتی در آن صورت ، تمام آنچه می توانند تغییر دهند تراکنش های شخصی خود در بلوک های اخیر با انجام عملیات دوگانه است. آنها نمی توانند بر بودجه یا عملیات دیگران کنترل داشته باشند.

بنابراین از بین تمام س questionsالاتی که در مورد بلاکچین وجود دارد ، این یکی از پیچیده ترین س becauseالات است زیرا ، نه ، بلاکچین از نظر فنی 100 درصد ایمن نیست. فقط 99.9999999٪. و همچنین ، همه بلاکچین ها برابر نیستند ، اما ما در یک لحظه به آن خواهیم رسید.

2. چند بلاکچین وجود دارد?

پاسخ ساده ای برای این سوال وجود ندارد زیرا این عدد ساکن نیست. بلاکچین های جدید درست همزمان با ورود ارزهای رمزپایه جدید ایجاد می شوند. نکته اصلی این است که سه نوع زنجیره بلوک وجود دارد:

  1. عمومی
  2. خصوصی
  3. کنسرسیوم

بلاک چین های عمومی

بلاکچین های عمومی عمومی هستند! این بدان معنی است که آنها برای همه باز هستند و هر کسی می تواند در حسابرسی ، خواندن و نوشتن به بلاکچین و همچنین استخراج ارزهای رمزپایه برای آن شرکت کند..

از بارزترین زنجیره های بلوک عمومی می توان به بیت کوین ، Litecoin و Ethereum اشاره کرد.

Blockchains خصوصی

بلاک چین خصوصی نیز نامیده می شود بلاک چین های مجاز و اساساً مخالف بلاک چین های عمومی هستند. تنها افرادی که می توانند بلاکچین خصوصی را حسابرسی کرده و به آن اضافه کنند ، افرادی هستند که اجازه دسترسی دارند. یک مالک (معمولاً یک شرکت) وجود دارد و در صورت لزوم می توانند دستورات را حذف و لغو کنند.

بنابراین این موارد در مورد غیرقابل تغییر بودن بلاکچین است؟ خوب ، این در مورد بلاک چین های خصوصی صدق نمی کند. علاوه بر این ، بلاکچین های خصوصی متمرکز هستند و باعث می شوند که آنها چیزی بیش از یک پایگاه داده توزیع شده قوی و محکم با رمزنگاری نداشته باشند.

با این حال ، آنها هنوز هم مزایای خود را دارند. بلاک چین های خصوصی می توانند اطلاعات کلیدی را ایمن و محرمانه نگه دارند. آنها همچنین بسیار سریعتر از بلاک چین های عمومی هستند زیرا برای اجرای آنها نیازی به توافق هزاران گره نیست.

بروز 51٪ حمله آسان تر است و از امنیت کمتری برخوردار هستند زیرا به راحتی قابل ویرایش و بازنویسی هستند.

Blockchains کنسرسیوم

شما می توانید به زنجیره بلوک های کنسرسیوم نگاه کنید که جایی در وسط بین دولتی و خصوصی است. هنوز هم به افراد محدودی دسترسی داده می شود ، اما آنها تنها مسئله استقلال را که در بلاک چین های خصوصی وجود دارد حذف می کنند.

رسیدن به توافق بیشتر طول می کشد و گروهی از سازمان ها یا شرکت ها برای منافع شبکه با کنسرسیوم کار می کنند. زنجیره های زنجیره ای کنسرسیوم در بسیاری از زمینه ها دارای پتانسیل بالایی هستند: در بخش های پزشکی ، مالی و بخش دولتی نام چند مورد.

آنها از امنیت بیشتری نسبت به بلاکچین های خصوصی برخوردار هستند ، زیرا اطلاعات بین افراد مختلفی که به آن نیاز دارند به اشتراک گذاشته می شود و هیچ یک از موارد خرابی وجود ندارد.

به طور خلاصه, بله ، بیش از یک بلاکچین وجود دارد. تعداد زیادی وجود دارد و آنها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند.

3. آیا کسی می تواند بلاکچین خود را ایجاد کند?

آره. کاملا. هرکسی می تواند زنجیره بلوک خودش را بسازد. دقیقاً مانند هر کسی که می تواند یک طناب زنی یا ژیمناست ریتمیک باشد. گرچه ، مگر اینکه مهارت مناسبی داشته باشید ، یک مبارزه سربالایی خواهد بود. شما نه تنها به تجربه کدگذاری و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه بلاکچین نیاز خواهید داشت ، بلکه همچنین باید در ایجاد شبکه ای از کاربران و (بالقوه) ماینرها کار کنید..

بیشتر توسعه دهندگانی که به دنبال کمک به ایده های خود در دنیای بلاکچین هستند از بلاک چین های مستقر مانند Ethereum یا NEO برای ساخت DApps استفاده می کنند. این به آنها امکان می دهد پروژه خود را راحت تر از زمین خارج کنند ، به جوامع اصلی سازنده دسترسی پیدا کنند و از دانش و شهرتی که بلاکچین های تاسیس شده ارائه می دهند بهره مند شوند.

با این حال این بلاکچین ها از جمله مقیاس پذیری ، تنگناها و امنیت خالی از لطف نیستند. یک توسعه دهنده که به دنبال ایجاد DApp برای مدیریت حجم زیادی از معاملات در ثانیه است ، در حال حاضر به عنوان مثال با Ethereum به یک دیوار برخورد می کند. بر خلاف شبکه پرداخت VISA تاسیس شده ، می تواند بالاتر از 45000 تراکنش در ثانیه ، Ethereum همچنان در حدود 15 در ثانیه معلق است.

بنابراین وقتی یک توسعه دهنده متوجه می شود هیچ زنجیره بلوکی موجود وجود ندارد که بتواند تمام نیازهای او را برآورده کند ، ممکن است تصمیم بگیرد که خود ایجاد کند. آنها می توانند با جعل کد موجود (کپی کردن کد منبع باز و افزودن به آن) یا در شروع کار از یک تخته سنگ تمیز و ایجاد یک پایگاه کامل از ابتدا ، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند. این امر مستلزم تعهد ، بودجه و زمان جدی است.

4. چنگال چیست?

جدا از اینکه یک پیاده سازی با دو یا چند شاخه است ، یک چنگال در دنیای ارزهای رمزپایه کاملاً چیز دیگری است. چنگال ها می توانند به طور تصادفی اتفاق بیفتند ، به موجب آن دو به روزرسانی سکه سازگار نیستند و یک دفتر جداگانه ایجاد می کنند ، یا می توانند چنگال های نرم یا سخت باشند ، به طور کلی برای حل یک مشکل اجرا می شوند.

چنگال بیت کوین

چنگال چیست?

نرم فورک تغییر پروتکلی است که در آن بلوک هایی که معتبر بوده اند اکنون نامعتبر هستند. بعد از یک چنگال نرم ، گره های قدیمی هنوز بلوک های جدید را معتبر تشخیص می دهند ، بنابراین با عقب سازگار است. از آنجا که این شامل یک تغییر قابل توجه است ، برای اجرای قوانین جدید ، یک چنگال نرم به اکثر معدنچیان برای ارتقا نیاز دارد. با وجود یک چنگال سخت ، همه گره ها باید به نسخه جدید ارتقا یابند.

یک هارد فورک باعث تغییر اساسی پروتکل می شود و بلاک های معتبر قبلی را نامعتبر می کند (یا برعکس). این یک تغییر دائمی در نرم افزار پروتکل ایجاد می کند و به هر گره و کاربری در شبکه نیاز دارد تا به نسخه جدیدتر به روز شود ، در غیر این صورت دیگر در شبکه پذیرفته نمی شوند.

این به طور موثر یک مسیر جدید (چنگال) در کد ایجاد می کند. کاربرانی که به روزرسانی کرده اند ، چنگال جدید را دنبال خواهند کرد. کسانی که ادامه ندهند همان مسیر را ادامه می دهند که معمولاً منسوخ و منسوخ می شود ، اگرچه موارد استثنایی نیز وجود دارد.

اتریوم مشهورترین نمونه هارد فورک در صنعت ارزهای رمزپایه است. پس از هک DAO در سال 2016 ، که در آن بیش از 3 میلیون اتر به دلیل وجود شکاف در یک قرارداد هوشمند توسط یک هکر به سرقت رفته بود ، هر دو یک چنگال نرم و یک چنگال سخت پیشنهاد شد.

پس از بحث زیاد ، هارد فورک اجرا شد. این امر باعث تقسیم جامعه Ethereum بین کسانی شد که معتقدند این کد قانون است و کسانی که می خواستند جلوی تا شدن Ethereum را بگیرند. این امر همچنین منجر به تولد Ethereum Classic توسط معدن کارانی شد که مسیر موجود را ادامه دادند.

5. آیا کسی می تواند ارز رمزنگاری شده را استخراج کند?

این احتمالاً یکی از سوالات متداول در مورد بلاکچین است. بله ، از نظر تئوری ، هرکسی می تواند ارز رمزنگاری شده را استخراج کند. اگرچه ، همه ارزهای رمزپایه قابل استخراج نیستند. محبوب ترین ها هنوز بیت کوین ، اتریوم و مونرو هستند.

با تشکر از پیشرفت های موجود در تجهیزات استخراج ، دیگر لازم نیست معادلات پیچیده ریاضی را برای استخراج ارز رمزنگاری شده حل کنید. اما استخراج بیت کوین به زمان و سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارد ، زیرا شما باید سخت افزار یا نرم افزار مناسب را بخرید و نحوه استفاده از آن را بیاموزید.

حتی می توانید برخی از ارزهای رمزپایه را از طریق تلفن هوشمند خود استخراج کنید گرچه هزینه های بالای برق معمولاً این کار را ناکارآمد می کند.

جدا از سرمایه گذاری اولیه خود (به خاطر داشته باشید که برخی از نرم افزارهای استخراج بیت کوین از 10،000 دلار شروع می شوند) ، شما به انرژی ارزان نیاز خواهید داشت. استخراج ارز رمزپایه از مقدار بالایی از قدرت محاسباتی استفاده می کند ، به این معنی که هزینه های شما ممکن است بیش از سود شما باشد.

تاکنون اکثر معدن کاران جهان از کشورهایی آمده اند که در آنها قدرت ارزان است و چین در آن جا فعالیت می کند 75 درصد از ظرفیت استخراج بیت کوین.

شما همچنین باید در استخر استخراج شرکت کنید تا بتوانید هزینه ها را تأمین کنید. این باعث کاهش سرمایه گذاری اولیه می شود و سود شما را نیز جبران می کند.

غذای آماده؟ هر کسی می تواند استخراج کند ، اما برای بسیاری از مردم ارزش آن را ندارد.

6. وب سایت بلاکچین در واقع به چه صورت است?

بسیاری از پروژه ها هنوز در دست توسعه هستند اما می توانید به ادامه کار بپردازید استیمیت برای دیدن اینکه شبکه های اجتماعی در بلاکچین چگونه است. متوجه خواهید شد که ظاهراً تقریباً شبیه سایر وب سایت های معمولی است.

ثبت نام سایت های مبتنی بر بلاکچین می تواند کمی پیچیده تر از یک وب سایت معمولی باشد. به عنوان مثال Steemit از شما می خواهد یا تا دو هفته منتظر بمانید تا اطلاعات تماس شما را بررسی کند یا برای ثبت نام با استفاده از یکی از سه روش پرداخت حداقل هزینه را پرداخت کنید. همه اینها نیاز به ایجاد حساب کاربری و خرید برخی STEEM با استفاده از بیت کوین ، Litecoin یا Ethereum دارد. بنابراین ، شما باید یکی از این ارزها را از قبل در کیف پول دیگری نگه دارید.

برای steemit ثبت نام کنید

برای ایجاد حساب Steemit خود می توانید هزینه پرداخت کنید.

همچنین می توانید یک سایت کاری آزاد مانند Bounties Network را امتحان کنید. این کاملاً ساده است ، اما دوباره باید مراحل دیگری مانند بارگیری Metamask و ایجاد حساب کاربری خود را انجام دهید.

شبکه Bounties

شبکه Bounties

در سطح رابط کاربر ، هیچ چیز متفاوتی برای دیدن وجود ندارد. این موتور باطن زیر کاپوت است که فن آوری جدید را اجرا می کند.

7. رمزگذاری چیست?

رمزگذاری برای تأمین امنیت داده وجود دارد و اطمینان حاصل می کند که داده های ارسالی یا ذخیره شده درهم می خورند (رمزگذاری می شوند) به گونه ای که هیچ کس به جز گیرنده با کلید خصوصی نمی تواند آن را بخواند. این به اصالت بلوک های موجود در زنجیره می افزاید و به ایمن ماندن آنها کمک می کند.

8. لجر چیست?

همه شنیده اند که بلاکچین به عنوان a توصیف شده است دفتر توزیع شده و همه ما آگاهانه سرمان را تکان داده ایم. اما ، دقیقاً دفترچه چیست؟ دفتر کل با ابداع جدید فاصله زیادی دارد. در حقیقت ، اگر به لوح های سفالی برگردید ، بشر قرن هاست که از دفتر کل استفاده می کند تا معاملات ، سوابق و توافق نامه ها را دنبال کند.

بنابراین دفتر اساساً راهی برای ثبت سوابق است. و وقتی صحبت از بلاک چین های عمومی می شود ، مقدار و داده های معاملاتی به طور بالقوه بی حد و حصر وجود دارد که می تواند ذخیره شود ، توسط همه کنترل شود و هرگز دستکاری یا پاک نشود.

9. گاز چیست?

به غیر از بنزینی که برای پر کردن اتومبیل یا گرم کردن خانه استفاده می کنید وقتی می شنوید مردم در مورد گاز موجود در رمزنگاری صحبت می کنند ، آنها در مورد واحدی هستند که در Ethereum برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می شود. این میزان فعالیت را اندازه گیری می کند و از آن درآمد کسب می کند. شما اساساً هزینه زمان خود را در بلاکچین اتریوم با گاز پرداخت می کنید.

هر عملیاتی مقدار مشخصی گاز دارد. بنابراین ، همانطور که هنگام پر کردن ماشین خود برای یک سفر طولانی ، مقدار مایل شما بر میزان بنزین مورد نیاز در مخزن تأثیر می گذارد ، در اینجا نیز همین مقدار اعمال می شود. هرچه عملیات و قراردادهای پیچیده تری وجود داشته باشد ، هرچه از منابع محاسباتی بیشتری استفاده شود ، هزینه گاز نیز بالاتر است.

10. مبادله اتمی چیست?

این احتمالاً یکی از س questionsالات پیشرفته در مورد آزمون بلاکچین است. مبادله اتمی امکان معاملات فوری را بین دو کاربر و بدون نیاز به شخص ثالث مورد اعتماد فراهم می کند. اگر فکر می کنید – آیا اولاً موضوع بیت کوین نیست؟ حق با شماست.

اما مبادله های اتمی امکان همکاری بین بلاکچین ها را فراهم می کند ، به این معنی که شما می توانید Litecoin را با بیت کوین معامله کنید ، به لطف قفل هش با استفاده از الگوریتم رمزنگاری و زمان بندی. انگلیسی ساده?

این ویژگی ها برای هر دو کاربر امکان ارسال و دریافت وجوه را بدون ترس از عدم رعایت یک طرف فراهم می کند. مبادله اتمی یک پیشرفت عمده برای مبادلات غیرمتمرکز است زیرا آنها نیاز به اشخاص ثالث را کاهش می دهند و امکان معاملات بین زنجیره ای را فراهم می کنند.

atomicswap1

مبادله اتمی

11. هزینه دو برابر چیست?

خرج مضاعف زمانی اتفاق می افتد که یک رمز دیجیتالی چندین بار خرج شود. بدیهی است که این وضعیتی است که باید اجتناب شود و به طور کلی بوجود می آید زیرا توکن از یک فایل دیجیتال تشکیل شده است که به راحتی کلون می شود.

نه تنها هزینه های مضاعف منجر به تورم می شود ، بلکه ضررهای زیادی را برای سازمان ها به همراه دارد. یکی از اهداف اصلی در پشت فناوری بلاکچین حذف هزینه های مضاعف است.

سوالات شما در مورد بلاکچین پاسخ داده شده است

بنابراین ، شما بروید. یک آزمون چند گزینه ای برای دنبال کردن وجود دارد! شوخی کردم.

اگر هنوز س moreالات بیشتری در مورد بلاکچین دارید ، از پرسیدن نترسید. جامعه بلاکچین استقبال می کند و مشتاق آموزش است. هیچ سوال احمقانه ای وجود ندارد ، درست است؟ فقط افراد احمقی که فکر می کنند همه پاسخ ها را دارند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me