مدیریت هویت بلاکچین ممکن است گام بعدی در تکامل امنیت داده ها باشد. علیرغم وعده هایشان ، مارک های معروف ممکن است به اندازه تصور ما ایمن نباشند. Equifax ، Yahoo یا Uber؟ انتخاب خود را انجام دهید. نقض داده ها در سال های اخیر به همه این شرکت ها ضربه زده است و به نظر نمی رسد سرعت بی امان هک ها.

بر اساس شاخص سطح نقض, تنها چهار درصد از تخلفات از سال 2013 به دلیل رمزگذاری بی فایده بود. این یک آمار کاملاً قابل توجه است وقتی شما در نظر بگیرید که رمزنگاری بیش از 50 سال وجود داشته است. عموم مردم بطور قابل توجهی نگران می شوند ، اما این نام های بزرگ چه کاری می توانند در مورد این روند انجام دهند؟ و ، کمک به مدیریت هویت بلاکچین?

رمزنگاری پخته شده در

بیت کوین از سال 2009 یک پرونده واقعی در ارتباطات داده ایمن ارائه می دهد. به این واقعیت اضافه کنید که فن آوری منبع باز آن است و شما واقعاً باید تعجب کنید که چرا شرکت های بزرگ راه حل های امنیتی رمزنگاری خود را اجرا نمی کنند تا آنجا که ما می دانیم ، هیچ کس تاکنون بلاکچین بیت کوین را هک نکرده است. هرکسی که هنوز این کار را نکرده است ، باید به دقت بررسی کند که بلاکچین می تواند چه چیزی به آنها ارائه دهد.

به زبان ساده ، بیت کوین از رمزنگاری کلید عمومی / خصوصی استفاده می کند که اجازه می دهد اطلاعات حساس به صورت ایمن از طریق شبکه منتقل شوند. زیبایی بیت کوین این است که امنیت بخشی از شبکه از ابتدا است. این را با بسیاری از شرکت هایی که سعی در افزایش امنیت در شبکه های قدیمی خود دارند ، مقایسه کنید.

تعدادی دیگر از پروژه های رمزنگاری شده و استارت آپ های بلاکچین این اصول اصلی را گسترش می دهند تا به کاربران امکان مدیریت موثر هویت خود در بلاکچین را بدهند. مشکلات عمده نیاز به راه حل های اساسی دارد. کسانی که بهترین راه حل مدیریت هویت بلاکچین را ارائه می دهند ، با بلوغ این صنعت ، به احتمال زیاد درآمد زیادی خواهند داشت.

جایی که سیستم های فعلی خراب می شوند

تمرکز

شرکتهایی مانند IBM قبلاً این پتانسیل را شناسایی کرده و در تلاشند تا رهبر راه حلهای مجاز بلاکچین باشند. با این حال ، برخی استدلال کرده اند که بلاکچین های خصوصی در واقع زنده نیستند. صرف نظر از مکان ایستادن ، مفید است که بفهمید چگونه به اینجا رسیده ایم.

اولین نقص عمده ای که سیستم های فعلی مدیریت هویت از آن رنج می برند ، تمرکززدایی است. اینترنت در ابتدا به عنوان یک شبکه همتا به همتا طراحی شده است. برای اولین بار در تاریخ ، این شبکه امکان جریان آزاد اطلاعات بدون سانسور و آن سوی مرزها را فراهم کرد. کسانی که صاحب این رسانه بودند دیگر پیام را کنترل نمی کردند.

مدیریت هویت باید به طور ایده آل از مدل اینترنتی نظیر به نظیر پیروی کند

مدیریت هویت به طور ایده آل از مدل اینترنت نظیر به نظیر پیروی می کند.

متأسفانه ، نهادهای خصوصی بیشتر اینترنت را به خود اختصاص داده اند: Google با جستجوی اینترنتی ، Facebook با رسانه های اجتماعی ، ICANN با ثبت نام دامنه ، Amazon در تجارت الکترونیکی و غیره. شما تصویر را می گیرید این (و بسیاری دیگر) شرکت ها مقادیر زیادی از اطلاعات شخصی را ذخیره می کنند که آنها را به اهداف جذاب تبدیل می کند. این ذخیره سازی اصطلاحاً اثر هانی پات را ایجاد می کند. هکرها به مراتب بیشتر از هدف قرار دادن کاربران منفرد ، به این سیستم ها نفوذ می کنند.

سانسور

دومین مسئله ای که این مسئله ایجاد می کند ، افزایش احتمال سو ab استفاده از موقعیت شما در قدرت است. غول های بزرگ فناوری از قبل به شهرت رسیده اند سانسور مطالب بر اساس دیدگاه های سیاسی و عقیدتی. این یک تهدید واقعی برای آزادی بیان و بیان واقعی است که بسیاری از آنها به عنوان شاخصه های جوامع مرفه توصیف می کنند.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از برنامه های آنلاین شما را ملزم به ثبت نام در یکی از این شرکت ها می کنند یا از طریق ایمیل یا مشخصات اجتماعی آنها. اگر آنها به هر دلیلی حسابهای شما را حذف یا سانسور کنند ، این کجا شما را ترک می کند؟ یک عشایر مجازی که وجود ندارد.

مدیریت هویت بلاکچین

سازندگان اینترنت در حالی که در حال ساخت اولین پروتکل ها بودند ، نتوانستند نیاز به مدیریت خوب هویت را ببینند. البته آنها نمی توانستند در آن زمان بدانند. متأسفانه ، نتیجه خصوصی سازی گسترده داده های ما است. شرکت های فناوری از این فرصت استفاده کرده اند که می توانند به همان اندازه از داده های ما که می توانند در اختیارشان قرار گیرد ، صاحب شوند. همانطور که می گویند ، اگر رایگان باشد ، احتمالاً شما محصول هستید! این شرکت ها بسیاری از محصولات رایگان عالی را دارند. آنها باید به نوعی هزینه آنها را پرداخت كنند.

این تغییر اساسی است که بلاکچین در مدیریت هویت ایجاد می کند. نگهداری سرورهای داده میزبانی شده مرکزی (از جمله راه حلهای مبتنی بر cloud) هزینه بالایی دارند و وقتی کاربران بتوانند هویت خود را با فناوری بلاکچین مدیریت کنند ، بسیاری از آنها حذف می شوند. تعدادی پروژه وجود دارد که می خواهند در این زمینه پیشرو باشند. رقابت سخت است و پیش بینی بهترین رویکرد یک چالش دشوار است.

برخی از پروژه ها مانند Civic از طریق برنامه خود مدیریت هویت بلاکچین را ارتقا می دهند. دیگران دوست دارند بلاک استک یک راه حل مبتنی بر مرورگر برای تعامل با برنامه های غیرمتمرکز ارائه دهید. ویژگی جالب دیگری که آنها توسعه می دهند سرویس نام دامنه peer-to-peer (DNS) است که مستقیماً روی بلاکچین ساخته شده است. هنگام میزبانی از محتوای موردعلاقه یا بحث برانگیز شما دیگر مانند یک ICANN در رحم یک سازمان نیستید.

افکار نهایی

دشوار است که بفهمید کدام روش بهترین است. فاکتورهای زیادی برای ایجاد آینده مدیریت هویت باید در نظر گرفته شود: زبان ، فرهنگ ، دسترسی به فناوری و غیره. مشاهده آن از منظر جهانی کمک خواهد کرد. ما هنوز در نقطه ای نیستیم که هرکسی در دنیا به تلفن هوشمند خود دسترسی داشته باشد. موفقیت امروز اینترنت عمدتا به لطف فناوری های ساده ای مانند پروتکل های HTTP و TCP است که بسیاری از جزئیات فنی را از ما جدا می کند ، بنابراین ما می توانیم به کار “اینترنت” بپردازیم.

اتصال پروتکل های در حال ظهور بلاکچین به پروتکل های اینترنتی موجود به نظر یک انتخاب منطقی است. شرکت هایی هستند که سوار بلاکچین می شوند و قصد دارند نسل بعدی مراکز قدرت باشند. احتمال شکست آنها زیاد است. در آینده ای نه چندان دور ، ما از همه انتخاب هایی که امروز برای ما ساخته شده آگاه خواهیم شد. مصرف کنندگان با این واقعیت بیدار می شوند که داده های میزبانی شده در مکان های دیگر به خصوص ایمن نیستند. سرانجام ، ما قادر خواهیم بود هویت آنلاین خود را کنترل کنیم.