آیا به این فکر کرده اید که وب 3.0 چیست؟?

اگر به تازگی در یک کنفرانس با دوستان تکنسین در ارتباط بوده اید ، احتمالاً اصطلاح “Web 3.0” را شنیده اید. و اگر هنوز این کار را نکرده اید ، احتمالاً به زودی خواهید کرد. اما اگر این یکی از آن سالاتی است که شما از پرسیدن کمی شرمسار هستید ، نباشید. افراد زیادی نمی دانند وب 3.0 چیست ، بنابراین اگر گیج شوید ، قابل درک است.

علاوه بر این ، یک توصیف کاملاً مختصر و یک روایت کاملاً فشرده هنوز پدیدار نشده است که تعریف آن را برای تفسیر باز می کند. همچنین کارشناسان هنوز در مورد اینکه چه چیزی مربوط به وب 3.0 است و چه چیزی در آینده روبرو است بحث می کنند.

بازگشت به مبانی – وب 1.0 و وب 2.0

در حالی که ما در مورد موضوع Web 3.0 هستیم ، یک بازبینی سریع در وب 1.0 و وب 2.0 ممکن است مفید باشد. افراد در مراحل مختلف شروع به مراجعه به اینترنت می کنند که قابلیت های آن و نحوه تعامل ما با آن است.

با ارتباط تلفنی که می توانید مطالب را به صورت آنلاین بخوانید و شاید یک ایمیل ارسال کنید ، به روزهای ابتدایی فکر کنید. وب 1.0 یک جهته بود. تعامل کمی وجود داشت و اطلاعات توسط شرکت ها و رسانه ها برای ما پخش می شد.

وب سایت های شرکت مونولوگ توصیفات طولانی مدت محصولات کالا و شعارهای خسته کننده شرکت ها بودند. صفحات “درباره ما” پر شده با کلیک های بیهوده درباره “مسافت بیشتر” و مشتریانی که “در مرکز هر کاری هستند که انجام می دهیم”.

منابع اینترنتی در دانشگاه ها مورد اعتماد نبودند. شما هنوز مجبور بودید کتابخانه را بزنید تا کتابهایی را برای ارجاع در پایان نامه خود پیدا کنید. Copyscape وجود نداشت. MySpace هنوز متولد نشده است و اشکال Y2K یک معامله بسیار بزرگ بود. تهیه یک وب سایت نیز فرآیندی بسیار طولانی و پرهزینه بود.

وب 2.0 ما را به سطح کاملاً جدیدی سوق داد که مشخصه آن ارتباط افراد با وب سایت ها – و یکدیگر – بیشتر است. شبکه های اجتماعی بر شبانه حاکم هستند. بررسی همتا به همتا یکی از مهمترین تصمیمات خرید است ، با 90 درصد از مشتریانی که قبل از خرید نظرات آنلاین را می خوانند – و 88 درصد از آنها به اندازه توصیه شخصی به آنها اعتماد دارند.

وب اجتماعی وب 2.0

رسانه های اجتماعی حاکم بر شبک هستند

اقتصاد اشتراکی به ما امکان می دهد در خانه های دیگران بمانیم و اتومبیل های خود را اجاره کنیم. هر کسی می تواند یک وب سایت دریافت کند و صدای خود را به صورت کتبی یا ضبط شده در اینترنت بارگذاری کند. YouTube تقریباً دارد 1.5 میلیارد کاربران در سراسر جهان و از سال 2016 ، در اطراف وجود دارد 300 میلیون وبلاگ های شخصی ثبت شده و اکنون ما بیشتر از رایانه های دستی از طریق دستی های خود به وب دسترسی پیدا می کنیم.

بنابراین ، وب 3.0 چیست?

بنابراین ، اکنون ما همه چیز را در مورد آن می دانیم ، هنگام حرکت به سمت وب 3.0 ، تکامل بعدی اینترنت ، چه تغییراتی را می توان مشاهده کرد؟ مفهوم وب 3.0 در واقع توسط جان مارکوف خبرنگار نیویورک تایمز ساخته شده است و در واقع جدید نیست.

وب 3.0 تغییر بیشتری در نحوه ایجاد و تعامل با وب سایت ها ایجاد می کند. اما آیا هنوز اینجا است؟ و دقیقاً شامل چه مواردی است?

اینترنت اشیا و اینترنت همه چیز

اگر یخچال هوشمند دارید ، از الکسا استفاده می کنید ، صاحب یک مانیتور کودک ، بلندگو یا دستگاه دیگری هستید که به وب متصل می شود ، قبلاً از فناوری IoT استفاده کرده اید. در حالی که فن آوری اینترنت اشیا به کندی از زمین خارج می شود و بدون مشکل نیست (فقط از جیپ بپرس) ، این یک ویژگی قوی در وب 3.0 است. مفهومی که در غیر این صورت به «همه گیر بودن» معروف است.

اینترنت دیگر فقط مانند Web 1.0 یا تلفن هوشمند شما مانند Web 2.0 فقط روی دسک تاپ شما نخواهد بود. همه جا خواهد بود ، بنابراین خود را برای اشباع کامل آماده کنید. در حقیقت ، وب 3.0 را می توان وب همه چیز و همه جا نامید ، زیرا بیشتر چیزهای اطراف شما به صورت آنلاین متصل هستند.

زیرساخت های فعلی ما هنوز کاملاً از این موضوع پشتیبانی نمی کنند. دستگاه های ما بسیار کند و بسیار ناامن هستند. هیچ کس نمی خواهد در هنگام رانندگی دستگاه قلبی خود را هک کند یا کنترل وسیله نقلیه خود را از دست بدهد. اما این طعم و مزه آنچه در وب 3.0 آمده است است.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

رایانه ها ویژگی های هوش انسانی را نشان می دهند

در وب 3.0 ، رایانه ها ویژگی های هوش انسانی مانند تصمیم گیری و یادگیری را نشان می دهند. شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل مدتی است که از AI برای سازماندهی Big Data و بهینه سازی تبلیغات استفاده می کنند.

بر اساس دانشگاه ماستریخت, “الگوریتم های یادگیری ماشین به طور گسترده ای استفاده می شوند و روزانه با آنها روبرو می شوند. به عنوان مثال ، توصیه های خودکار هنگام خرید محصول یا نرم افزار تشخیص صدا که با صدای شما سازگار است ، هستند. ”

به لطف یادگیری ماشینی ، رایانه ها پیشرفته تر شده اند و می توانند اطلاعات را به روشی انسانی تر پردازش و درک کنند. و اگر مثال فوق را در نظر بگیرید ، ما می توانیم در گوشی های خود چیزی کاملاً پیچیده صحبت کنیم و پاسخ قابل قبولی دریافت کنیم. این فقط بهتر خواهد شد.

و فقط به پیوندهای LinkedIn فکر کنید. گپ پاسخ های پیش بینی شده ایجاد شده توسط یادگیری ماشین را براساس آنچه ممکن است پاسخ دهید ارائه می دهد. این زبان را می خواند و براساس متن اسکن شده پیشنهادهایی را تنظیم می کند. این هوش مصنوعی کاربردی روزمره را نشان می دهد. خیلی باحاله ، درسته?

هوش مصنوعی ، مانند بلاکچین ، همچنین می تواند عامل انسانی را از مثلاً وب سایت هایی که به دلیل بررسی های جعلی یا نتایج جستجو دستکاری شده ، محبوب هستند ، حذف کند. و در حقیقت ، فناوری بلاکچین نیز ممکن است در وب 3.0 نقش مهمی داشته باشد ، به کاربران امکان تعامل و از بین بردن مسائل اعتماد از طریق قراردادهای هوشمند را می دهد..

بحث در مورد وب 3.0 اغلب اشاره هایی به “وب معنایی” می کند که تقریباً شبیه پسوند هوش مصنوعی است. وب معنایی اساساً روشی است که در آن اطلاعات طبقه بندی و ذخیره می شود تا کامپیوتر بتواند آن را مانند انسان درک کند. وب معنایی معنای داده ها را به کامپیوترها یاد می دهد تا هوش مصنوعی متولد شود.

گرافیک سه بعدی

با توجه به اینکه این وب 3.0 است ، برای همراهی به گرافیک سه بعدی بیشتری احتیاج داریم. در اینجا سایر فن آوری ها مانند AR و VR نیز به کار می روند – به عنوان مثال بازی ها و برنامه های رایانه ای با استفاده از 3D.

همچنین ، پرینت سه بعدی افزایش خواهد یافت و در دسترس همه قرار خواهد گرفت ، نه فقط آزمایشگاه های بزرگ با بودجه های کلان. اینها همه اجزای موج بعدی تکامل در وب هستند.

افکار نهایی

تقریباً مانند هوش مصنوعی و بلاکچین ، تبلیغات بازاریابی در اطراف Web 3.0 بیشتر از موارد استفاده واقعی و عملی است. حتی به این باور رسیده اند که وب 3.0 شهرهای مجازی و مراکز خرید سه بعدی را شکل خواهد داد.

اما ، درست مثل ریشه کن کردن فقر و تمرکززدایی از جهان ، این موارد ممکن است هنوز فاصله زیادی داشته باشند ، شاید مربوط به وب 4.0 باشد.

بنابراین ، نتیجه جالب در وب 3.0 این است: همه اعتیاد به مواد مخدر را باور نکنید. درست مانند بسیاری از محصولاتی که ادعا می کنند از هوش مصنوعی استفاده می کنند و فقط توسط الگوریتمی پشتیبانی می شوند ، وب 3.0 هنوز همه جا نیست. اما طولی نخواهد کشید که هست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me