مصاحبه: تیم ساپین در وب 3.0 و یک دنیای جدید اجتماعی

در دنیای دیجیتال که با سو mis مدیریت داده ها با هزینه شخصی کاربران ، یک دنیای اجتماعی تحت سلطه رسانه های اجتماعی و سرایت سریع اخبار جعلی روبرو است ، بسیاری از پروژه های بلاکچین قصد دارند راه حلی برای بازار جایگزین کاربرانی که به دنبال چیزی هستند ، ارائه دهند. ناهمسان.

ساپین در حال ارائه یک پلت فرم اخبار اجتماعی Web 3.0 با هدف کنترل دادن اطلاعات کاربران ، پاداش دادن به سازندگان محتوا و جلوگیری از اخبار جعلی است.

ما فرصتی پیدا کردیم تا با تیم ساپین صحبت کنیم و در مورد همه چیز از وب 3.0 و تأثیر آن بر جامعه ، متوقف کردن اخبار جعلی و ایجاد یک دنیای اجتماعی انسانی دوستانه صحبت کنیم..

شما می گویید که می خواهید بهترین تجربه اجتماعی وب 3.0 را ایجاد کنید. چگونه وب 3.0 را تعریف می کنید و چگونه می خواهید بخشی اصلی از آن باشید?

وب 3.0 ، به طور خلاصه ، چندین موجودیت است که ارزش را در یک شبکه باز به اشتراک می گذارند. تمرکززدایی یکی از م keyلفه های اصلی است زیرا یک نقطه تماس اصلی را از بین می برد ، هک ها و نقض داده ها را کاهش می دهد و قابلیت همکاری و خدمات بدون وقفه را فراهم می کند زیرا هیچ نقطه خرابی وجود ندارد. همچنین کاربران نهایی کنترل داده های خود را که می توانند بنا به صلاحدید آنها به اشتراک گذاشته شود ، دوباره بدست خواهند آورد.

Sapien در حال ایجاد یک پلت فرم اخبار اجتماعی توکن ، دموکراتیزه ، مبتنی بر شهرت است که به کاربران امکان کنترل داده ها ، پاداش سازندگان محتوا و مبارزه با اخبار جعلی را می دهد..

کاربران این فرصت را خواهند داشت که با به اشتراک گذاشتن داده های خود با تبلیغ کنندگان ، برنامه اشتراک درآمد آگهی را انتخاب کنند و یا اینکه یک گزینه مرور کامل و بدون آگهی را انتخاب کنند..

با استفاده از آخرین فن آوری های Blockchain ، می توانیم بستری ایجاد کنیم که از سانسور در امان باشد ، از آزادی بیان ما محافظت کند ، به حریم خصوصی ما احترام بگذارد و محتوای موجود در تمام طول بشر را حفظ کند..

مشکلات موجود در شبکه های اجتماعی موجود چیست و ساپین چگونه می خواهد بر آنها غلبه کند?

مشکلات فعلی موجود در رسانه های اجتماعی موجود از بهره برداری از داده های کاربر گرفته تا جایزه دادن نسبتاً مناسب به سازندگان محتوا گرفته تا استفاده از سیستم عامل خود برای تأمین برنامه های کاری خود. سیستم عامل های فعلی اساساً داده های کاربران خود را می گیرند و این اطلاعات را به بالاترین پیشنهاد پیشنهاد می دهند. آنها همچنین با ایجاد پاداش ناعادلانه برای مشارکتهایشان و ادعای مالکیت بر روی تمام محتوای درج شده در سیستم عامل خود ، از سازندگان محتوا استفاده کرده اند..

در این مرحله ، این سیستم عامل ها آزادانه می توانند مطابق میل خود با محتوای و داده های شخصی عمل کنند و سود فوق العاده ای در این زمینه دارند. برخی از این سیستم عامل ها آشکارا از سانسور برای پیشبرد برنامه های سیاسی خود استفاده می کنند. مردم شاهد همه چیز هستند ، از حذف پست ، ممنوعیت ها ، و تبلیغ فیلم ها و رسانه هایی که از وابستگی های آنها پشتیبانی می کنند. اساساً ، سیستم عامل ها در حال ایجاد حباب های فیلتر مصنوعی و تجربه رسانه های اجتماعی هستند.

ساپین به دنبال ایجاد یک پلت فرم اخبار اجتماعی غیرمتمرکز وب 3.0 است که به کاربر اجازه می دهد تا تجربه اجتماعی خود را پس بگیرد ، به سازندگان محتوا پاداش می دهد و با اخبار جعلی مبارزه می کند. کاربران کلیدهای داده های خود را نگه داشته و تعیین می کنند که آنها را با چه کسانی به اشتراک می گذارند. محتواسازان محتوای خود را که در پلتفرم Sapien ارسال شده است متعلق به خود می دانند و همچنین به دلیل آن پاداش خوبی دریافت خواهند کرد.

این پلتفرم اساساً به شرطی که قانونی باشد ، برای همه مباحث و گفتگوها باز خواهد بود. به طور پیش فرض ، Sapien تبلیغات نمی کند. Sapien همچنین به دنبال اجرای یک برنامه تقسیم درآمد تبلیغات منحصر به فرد است که به کاربران امکان می دهد در صورت تمایل به اشتراک گذاری داده های خود ، در SPN پاداش بگیرند. در صورت عدم انتخاب کاربر ، همچنان می تواند از پلتفرم و تمام ویژگی های آن لذت ببرد.

تفاوت شما با سایر گزینه های مشابه موجود در بازار چیست?

در مقاله سفید ، ما دو رقیب را توصیف می کنیم: Steemit و Synereo. هر دو سیستم عامل هایی هستند که از زنجیره بلوکی مانند Sapien استفاده می کنند.

Steemit به دلیل محتوای با کیفیت به کاربران پاداش می دهد و Synereo امیدوار است که بتواند یک زیرساخت اقتصاد توجه ایجاد کند. با این حال ، ما هیچ یک از آنها را به عنوان رقبای مستقیم در نظر نمی گیریم. آنچه ما سعی داریم با Sapien ایجاد کنیم یک پلتفرم اخبار اجتماعی توکن دار ، غیرمتمرکز و مبتنی بر شهرت است که نه تنها به کاربران برای محتوای با کیفیت پاداش می دهد ، بلکه به آنها امکان می دهد درآمد آگهی را به اشتراک بگذارند و با اخبار جعلی مبارزه کنند. هیچ سیستم عامل دیگری این مسیر را در پیش نمی گیرد تا اساساً سیستم عامل های موجود در بازار انبوه را مختل کند.

در مورد سیستم عامل های وب 2.0 ، ما امیدواریم که بتوانیم به سهم بازار Reddit ضربه بزنیم – در حال حاضر ما صدها عضو از Redditors دریافت کرده ایم که به دنبال یک سیستم عامل شفاف تر هستند. نکته کلیدی در ساخت Sapien است تا به شکلی غیر قابل انکار بهتر از هر پیشنهاد موجود باشد. ما واقعاً معتقدیم که می توانیم این کار را با یک رمز ابزار قدرتمند انجام دهیم که زیربنای یک پلت فرم دموکراتیک تر است که کاربران آن را توانمند می کند.

چه چیزی انگیزه شما را برای ارائه یک شبکه غیرمتمرکز کاربر محور فراهم می کند?

چشم انداز فعلی رسانه های اجتماعی به تبلیغاتی در مورد نقض اخیر داده ها و امنیت در سیستم عامل ها ، سانسور آزادی بیان و بهره برداری از محتواسازان نیاز دارد..

هیچ بستر جامعی وجود نداشت که محلی را برای اشتراک افکار خود در اختیار جامعه قرار دهد و همچنین از امنیت اطلاعات و حریم خصوصی آنها اطمینان حاصل کند..

ما در صدد ساختن بستری هستیم که شامل 4 ارزش اصلی Sapien باشد: دموکراسی ، آزادی بیان ، حریم خصوصی و قابلیت شخصی سازی (متناسب سازی تجربه اجتماعی خود).

شما می گویید که Sapien به جوامع کاربر اجازه می دهد خود اداره کنند و تصمیم بگیرند که بهترین مورد برای جامعه آنها چیست؟ این دقیقا چه معنی ای می دهد؟ آیا می توانی برای ما یک مثال بزنی?

ساپین تقریباً کاملاً در مورد نحوه اداره و اداره جوامع توسط رهبران یا سرپرستان کار خواهد کرد. این با ارزش اصلی گفتار آزاد ما مطابقت دارد جایی که تقریباً هر موضوعی بدون سانسور قابل بحث است به شرطی که قانونی تشخیص داده شود.

اگر CoinCentral پیروان خود را به Sapien مهاجرت کند ، یک مثال می تواند باشد. آنها می توانند بر روی محتوا ، قوانین انجمن و دیوارهای پرداختی که در آن گروه اجرا می شوند ، کنترل کامل داشته باشند. با هر بازیگر یا ترول بدی آن جامعه برخورد می کند یا با استفاده از دادگاه یا ممنوعیت کامل. تا زمانی که به پلت فرم آسیب نرساند یا طبق درخواست رهبران جامعه ، ساپین برای کمک به اداره جامعه و / یا اجرای قوانینی برای حفظ همه چیز قدم نخواهد گذاشت..

Sapien از ارز رمزنگاری شده خود ، SPN استفاده می کند ، با این وجود کاربران برای استفاده از سیستم عامل نیازی به خرید نشانه ندارند. این چطوری کار میکنه?

افرادی که به سیستم عامل وارد می شوند به طور خودکار مقدار کمی SPN از بدن خارج می شوند تا بتوانند بلافاصله از سیستم عامل استفاده کنند. برای دسترسی به سیستم عامل باید SPN داشته باشید.

با این حال ، قبل از پایان ماه ژوئیه ، تیم Sapien به طور خودکار 100 SPN برای همه کاربران ثبت نام شده جمع می کند. کاربران دارای SPN ذخیره شده به موتور پاداش Sapien دسترسی خواهند داشت.

برخی از شبکه ها و نشریات فعلی رسانه های اجتماعی برای از بین بردن محتوای ناخواسته به مدل های اشتراک روی آورده اند. کاربران آگاه می شوند که اگر هزینه محصول را پرداخت نکنند ، محصول هستند. چگونه یک بستر تبلیغاتی رایگان برای آنها فراهم می کنید؟ چگونه به آنها اطمینان می دهید که بخشی از محصول نیستند?

ما به کاربران این امکان را می دهیم که به صورت ناشناس سیستم عامل را مرور کنند یا گزینه ای را برای انتخاب و به اشتراک گذاری داده های خود دارند. مورد اول هنوز تجربه کاملی را به مردم می دهد با این تفاوت که داشبورد آنها خالی از تبلیغ است. مورد دوم به آنها اجازه می دهد تا وارد برنامه تقسیم درآمد آگهی شوند و در نتیجه تبلیغات را به آنها ارائه دهند. در اینجا ، آنها می توانند برخی یا تمام داده های خود را با تبلیغ کنندگان به اشتراک بگذارند و می توانند SPN را بر اساس تعداد توکن هایی که در نظر می گیرند و داده های خود را به دست آورند این امر به آنها و نه ساپین امکان کنترل حریم خصوصی و داده های شخصی خود را می دهد.

چگونه از صحت مطالب اطمینان حاصل می کنید؟ چگونه با اخبار جعلی مبارزه می کنید?

پروتکل Proof-of-Value رویکرد ما برای تشخیص و پاداش دادن به مطالب ارزشمند در عین جلوگیری از انتشار اخبار جعلی و مطالبی است که با ارزش های جامعه همخوانی ندارد. متمایز کردن مشارکت کنندگان با ارزش بخش عمده ای از این پروتکل است و برای تحقق این امر ، یک سیستم شهرت گسترده خواهیم داشت.

برای چگونگی اثبات ارزش ، به نمودار همراه آن مراجعه کنید.

اثبات ارزش

Sapien برای تبلیغ کنندگان ، ناشران ، بازرگانان و کاربران طراحی شده است. آیا همه این گروه ها می توانند در یک پلت فرم با هم هماهنگ باشند?

پاسخ کوتاه بله است.

ما یک اکوسیستم منحصر به فرد ایجاد کرده ایم که این کاملاً امکان پذیر است و همه از تعامل با یکدیگر سود می برند. کاربران همچنین می توانند به محتوای با کیفیت بالا دسترسی داشته باشند و همچنین گزینه انتخاب برنامه تقسیم درآمد آگهی را داشته باشند. پاداش سازندگان محتوا به دلیل محتوایی که منتشر می کنند ، انصافاً پاداش داده می شود و از یک پلتفرم همه در یک برخوردار خواهند بود که در آن می توانند جامعه ای را ایجاد کرده و دیوارهای محتوا با محتوای برتر را که انتخاب می کنند ، تنظیم کنند. تبلیغ کنندگان می توانند با خرید کمپین های تبلیغاتی با استفاده از رمز بومی SPN تخفیف های قابل توجهی دریافت کنند.

پاداش سازندگان محتوا چگونه است?

سیستم عامل های فعلی رسانه های اجتماعی در حال سو content استفاده از سازندگان محتوا هستند که از 30-60٪ سود می گیرند و همچنین به آنها اجازه می دهند از محتوای ارسال شده بر روی سیستم عامل خود با هر انتخابی استفاده کنند..

در Sapien ، سازندگان محتوا پاداش می گیرند. ما راه حل های مختلفی برای تولیدکنندگان محتوا برای جمع آوری تمام یا بیشتر سود خود ارائه خواهیم داد. پاداش سازندگان برای ایجاد محتوای با کیفیت پاداش داده می شود و همچنین می توانند گروه های محتوای برتر ، اشتراک ها یا حتی راه اندازی یک انتشارات رسانه را در سیستم عامل تنظیم کنند.

DApps در شبکه Sapien چقدر مهم است?

DApps چیزی است که تیم Sapien به دنبال اجرای آن در سیستم عامل در آینده است.

در صورت تضمین حریم خصوصی و ناشناس ماندن ، استفاده از بازیگران بد برای استفاده از آن برای ارسال پیام های مجرمانه یا بستری برای آزار و اذیت اینترنتی مانع از این می شود که ساپین توسط بازیگران بد جلب شود.?

ساپین از چیزی به نام ‘Something-at-Stake Design’ استفاده می کند. این به کاربران اجازه می دهد تا نشانه های SPN خود را در معرض خطر قرار دهند و در نتیجه ، ما می توانیم منافع بستر Sapien و جامعه خود را هماهنگ کنیم. کاربران علاقه زیادی به ایجاد محتوای با کیفیت در سیستم عامل دارند و یا خطر از دست دادن SPN خود را دارند.

با این طراحی “چیزی در خطر” ، ترول ها از رفتارهای مخرب دلسرد می شوند. مشارکت های ارزشمند باعث رشد پلتفرم و جبران خسارت کاربران به عنوان جوایز SPN می شود.

به نظر می رسد جامعه به فناوری ، تلفن های هوشمند ، رسانه های اجتماعی معتاد شده است. به نظر شما چگونه می توان از فناوری به عنوان یک نیروی خوب و نه بد استفاده کرد?

فناوری تأثیرات مثبت و منفی بر جامعه دارد و چالش واقعی تعادل و مبادلات تجاری بین این دو است. می توان تأثیر فناوری را جنبه ای مثبت دانست زیرا این فناوری نه تنها باعث ارتباط و بهبود ارتباطات از طریق تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی بلکه تولید ، حمل و نقل و آموزش نیز شده است..

منطقی ترین دیدگاه ، مشاهده چگونگی تأثیر فناوری بر رشد اجتماعی هر فرد است. هم تلفن های هوشمند و هم رسانه های اجتماعی این پتانسیل را دارند که می توانند زندگی اجتماعی شما را ارتقا بخشند یا به ضرر آن باشند.

آیا فناوری جدید به شما در ایجاد روابط مثبت و معنادار کمک می کند یا مانع رشد اجتماعی شما می شود?

در حال حاضر تنها بزرگترین مشکل بشریت چیست?

عدم رعایت حریم خصوصی و کنترل داده ها. داده طلای جدید است. در این مرحله ، قطعات مختلفی از هویت ما در اختیار شرکت های مختلف است. می بینیم که نرم افزارها و بازاریاب ها شناخت کاملی از جمعیتی را که هدف قرار داده اند می گیرند و می توان گفت که مردم دستکاری می شوند.

این شرکت ها تمام قدرت را بر ما دارند و همه ما فقط گرفتار یک تار عنکبوت هستیم. ما این رحم را داریم که این شرکت ها داده های خصوصی ما را در اختیار داشته و بدون صلاحدید دولت از آنها استفاده می کنند. شرکتهایی که از نظر ایمنی اطلاعات مردم بسیار کم کار هستند ، باید بازی خود را بالا ببرند. مردم باید بیشتر از آنچه که به اشتراک می گذارند و با چه کسی آن را به اشتراک می گذارند آگاه باشند.

آیا شما اعتقاد دارید که فناوری بلاکچین به طور واقعی توانایی تغییر جهان را دارد?

این تیم از نظر فناوری بلاکچین صعودی است و احساس می کند تقریباً هر صنعتی را که بخواهد آن را پیاده کند ، مختل می کند. این ظهور وب 3.0 است که در آن انتقال ارزش ، نظیر به نظیر ، به عنوان تکامل بعدی اینترنت آغاز می شود..

مانند هر فناوری جدید ، دردسرهای فزاینده ای وجود دارد و در مورد بلاکچین ، دو موردی که برجسته هستند حاکمیت و مقیاس پذیری هستند. با این حال ، پروژه هایی وجود دارد که به این موضوعات پرداخته اند و به موقع می بینیم که اینها حل خواهند شد.

واقعیت کمی شناخته شده در مورد خود یا تیم ساپین است?

ما یک تیم توزیع شده در سراسر جهان هستیم. ما همچنین توانستیم یک توکن فروشی موفق و بدون ملاقات حضوری با یکدیگر انجام دهیم. اولین جلسه حضوری ما حدود یک ماه پس از پایان پیش فروش عمومی بود.

هر چیز دیگری که دوست دارید خوانندگان ما بدانند?

Sapien به دنبال تبدیل شدن به یک پلتفرم برتر ، رفتن به رسانه های اجتماعی برای عموم مردم است. ما می خواهیم یک گزینه عالی برای اکوسیستم های فعلی موجود در آنجا ارائه دهیم که از داده ها و حریم خصوصی کاربران سو استفاده می کنند و برای پیشبرد برنامه های سیاسی خود از سانسور استفاده می کنند.

ما قبلاً زنده بتا برای هر کسی که دارای SPN است در دسترس است و ما اولین بازار مبتنی بر بلاکچین را که رمز بومی خود را به عنوان پرداخت می پذیرد منتشر کرده ایم..

همانطور که قبلاً گفته شد ، قبل از پایان ماه ژوئیه ، تیم Sapien به طور خودکار 100 SPN برای همه کاربران ثبت نام شده جمع می کند. کاربران با SPN لکه دار به موتور پاداش Sapien دسترسی خواهند داشت.

توکن SPN به گونه ای قرار گرفته است که در اقتصاد Sapien Network Token کاملاً یکپارچه شده و شبکه ای قدرتمند از شرکت کنندگان ، کاربران ، مشاغل ، رسانه ها ، مارک ها و اعتبارسنجهای مختلف را ایجاد می کند که برای مزایای خاص رمزگذاری می کنند..

می توانید در مورد هشت ستون Stank SPN اطلاعات کسب کنید اینجا.

شما می توانید ما را در ما دنبال کنید سایت اینترنتی, تلگرام, یا ما وبلاگ برای اطلاعات بیشتر و یا اگر می خواهید در مورد پروژه ما به روز شوید و یا سوالی دارید.

متشکرم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map