افزایش محبوبیت بلاکچین و ارز رمزنگاری شده فرصت های زیادی را برای دنیای تجارت به ارمغان می آورد. هرکسی نمی تواند یک پنج پروژه برتر ارز یا سیستم عامل مبادله ایجاد کند. با این حال ، هنوز هم انواع مزایای تجاری بلاکچین و صنعت پیرامون آن وجود دارد. رسانه های اجتماعی ، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز همه این مدل ها را برای مدل های کاملاً جدید تجاری ارائه می دهند. در این مقاله ، نگاهی خواهیم انداخت که چگونه این نوآوری ها اقتصاد آینده را تغییر می دهند و برخی از شرکت هایی را که در حال حاضر در این مناطق ظهور کرده اند ، بررسی خواهیم کرد.

سیستم عامل های رسانه های اجتماعی

در حالی که بسیاری از افراد دارای ارز رمزنگاری شده ممکن است ممنوعیت تبلیغات در سایت هایی مانند فیس بوک ، گوگل و توییتر را به عنوان عقب نشینی برای بازار ارزهای رمزنگاری شده تلقی کنند ، این مورد را می توان به عنوان یک فرصت طولانی مدت در بازار نیز مشاهده کرد. همانطور که هر کسی که با ICO و پروژه های ارز رمزنگاری آشنا باشد می داند ، در حال حاضر انواع مختلفی از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی وجود دارد که از محبوبیت روزافزون رمزنگاری بهره مند شده اند. در اینجا چند نمونه هستند.

تلگرام, که فقط در 14 آگوست 2013 راه اندازی شده است ، در حال حاضر 200+ میلیون کاربر فعال ماهانه جمع کرده و به یک بستر اصلی برای پروژه های رمزنگاری موفق تبدیل شده است. در حالی که تلگرام ، تنها بر روی ارز رمزنگاری شده نیست ، بسیاری از کاربران آن از این برنامه به عنوان نوعی ارتباط بین خود و تیم های پروژه رمزنگاری استفاده می کنند.

استیمیت نمونه ای از سکویی است که حول ارز رمزپایه می چرخد. Steemit با رمزگذاری سازندگان محتوا و کیوریتورها ، همچنان به جذب بیشتر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محتوا برای استفاده از سیستم عامل خود ادامه می دهد. جزئیات بیشتر در مورد این پروژه را می توان در این راهنمای دقیق یافت.

به احتمال زیاد شرکتهای بیشتری در شبکه های اجتماعی سیستم عاملهای کاملاً جدیدی پیرامون فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده ایجاد خواهند کرد. برخی از این مشاغل جدید می توانند به خوبی رقابت کنند و حتی از محبوبیت برترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی امروز پیشی بگیرند.

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند کاملاً گسترده ترین مزایای تجاری پروژه های بلاکچین و رمزنگاری است. آنها هم برای تیم های پروژه ای که آنها را ایجاد می کنند و هم برای مشاغل مورد استفاده در حال تغییر هستند. اساساً ، قراردادهای هوشمند نیاز به واسطه های شخص ثالث را در روند تأیید / عدم تأیید اسناد مهم عمومی از بین می برد.

به عنوان مثال ، یک قرارداد سنتی باید مراحل تأیید یک کارشناس حقوقی را طی کند و به طور معمول بین دو طرف امضا کننده به عقب و جلو فرستاده می شود تا توافق حاصل شود. با این حال ، قراردادهای هوشمند برای تأیید سریع مشروعیت قراردادها از کد استفاده می کنند. تعداد زیادی پروژه رمزنگاری وجود دارد که در تلاشند از قراردادهای هوشمند به عنوان راهی برای ایجاد اسناد رسمی در طیف وسیعی از صنایع (حقوقی ، بهداشت و درمان ، املاک و مستغلات ، امور مالی ، و غیره) استفاده کنند. تجارت جهانی).

تیم هایی که به بهترین وجه می توانند این فناوری را توسعه داده و به بازار عرضه کنند می توانند این محصول را به عنوان سرویس B2B بفروشند. ارزش صعودی بسیار زیاد است زیرا شرکت ها می توانند از قراردادهای هوشمند برای صرفه جویی در هزینه های حقوقی استفاده کنند و نیازی به مذاکره دائمی و عقب بر سر قرارداد را از بین ببرند. پروژه هایی مانند تبلیغ کردن برای املاک و مستغلات یا IBM / مرسک برای تجارت جهانی نمونه های خوبی از چگونگی پیاده سازی فناوری قرارداد هوشمند برای حل مشکلات خاص تجاری در دنیای واقعی است.

برنامه های غیرمتمرکز (DApps)

ظهور برنامه های تلفن همراه نحوه تعامل روزانه مردم سراسر جهان را تغییر داده است. با این وجود ، یک مشکل بزرگ در بازار فعلی برنامه ها وجود دارد: تمرکز قدرت. اساساً ، اپل و گوگل تعیین می کنند که کدام برنامه ها برای استفاده در جهان موجود است. بسیاری از برنامه ها حتی توسط دولت های ملی در سراسر جهان سانسور می شوند. با این وجود ، برنامه های غیرمتمرکز هیچ مرجع واحدی را کنترل نمی کنند که کاربران بتوانند به آنها دسترسی داشته یا نداشته باشند. این تمرکززدایی یکی از مزایای عظیم تجاری بلاکچین برای اقتصاد گسترده است.

ویفوند یکی از نمونه های dapp است که با استفاده از قراردادهای هوشمند یک بستر تبلیغاتی قوی برای سرمایه گذاری جمعی ایجاد می کند. این پروژه به Kickstarter نسل بعدی تشبیه شده است که به سرمایه گذاران و شرکت ها آزادی بیشتری می بخشد. KYC-Chain یک نمونه از dapp است که از تقلب جلوگیری می کند و بررسی های تأیید هویت را با استفاده از فناوری دفتر توزیع شده کامل می کند.

Dapp ها امکان جایگزینی و بهبود بسیاری از برنامه های موجود تلفن همراه را دارند. شرکت هایی که در توسعه آنها موفق هستند می توانند تأثیر قابل توجهی در آینده اقتصاد مشترک P2P داشته باشند.

کارآفرینی در عصر رمزنگاری

بله ، پروژه های زیادی وجود دارد که بر روی ایده های مشابه کار می کنند و هر مشکلی نمی تواند موفق باشد ، اما نکته خوب در مورد مزایای تجارت بلاکچین و تأثیر ارز رمزپایه این است که این یک فضای همیشه در حال پیشرفت است بدون داشتن یک برنده مشخص.

از آنجا که این فناوری هنوز در حال تکمیل شدن است ، هر روز فرصت های جدیدی در بازار وجود دارد. این فرصت ها برای همه وجود دارد ، از شرکت های توسعه دهنده dapp گرفته تا تولید کنندگان تراشه ASIC در سطح صنعتی. علاوه بر این ، مشاغلی که وقت خود را صرف درک چگونگی فناوری های بلاکچین / ارز رمزنگاری شده می توانند برای مشتریان بالقوه سود ببرند می توانند به بزرگترین غول های فناوری آینده نزدیک تبدیل شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me