استرالیا. وقتی به زمین زیر زمین فکر می کنیم تصاویر زیادی به ذهن خطور می کنند. موج سواران سفید خورشید ، والابی ها ، خانه اپرای سیدنی. اما ، استرالیا ، با وجود متوسط ​​جمعیت 23 میلیون نفری ، چیزی فراتر از یک مقصد گردشگری دور است. خانه کانگوروها ، کوالاها ، AC / DC و vegemite در راه تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در فضای بلاکچین است. در حال حاضر حداقل پنج نشانه از نوآوری در بلاکچین در استرالیا وجود دارد.

1. استرالیا یک مرکز جهانی نوآوری است

شاید از آن خبر نداشته باشید ، اما استرالیا در واقع همان کشور است یازدهمین اقتصاد بزرگ در جهان. و این یکی از موارد انتقال سریع است. با اقتصادی که به طور سنتی مبتنی بر تولید است ، تمرکز دولت برای آینده کاملاً معطوف به فناوری است. و به طور خاص ، در مورد نوآوری در بلاکچین در استرالیا.

آنها مدتی است که مسیرهای این کار را آسفالت می کنند. در سال 2016 ، دولت استرالیای جنوبی تخصیص داد 80 میلیون دلار ایجاد اشتغال در آینده و نوسازی اقتصاد. در همان سال ، سه تا از بهترین ها در جهان است استارت آپ های مختل کننده در فهرست 100 خراب (با سرپرستی افرادی مانند Microsoft Ventures ، IBM curate و Sky News) از استرالیا آمده است و به عنوان قدرت “تأثیرگذاری ، تغییر یا ایجاد بازارهای جدید جهانی” شناخته شده است.

همچنین شرکت های بین المللی زیادی وجود دارند که جای پایینی دارند. امثال HP و Microsoft هر دو دارای مراکز نوآوری در اینجا هستند. استرالیا پیش از این با شرکت مخابراتی وطنی خود سر و صدای زیادی در صحنه جهانی ایجاد کرده است میریوتا. این شرکت در اجلاس اینترنت اشیا، ، سیلیکون ولی ، به دلیل گیرنده گیرنده اینترنت اشیا-کم هزینه و کم مصرف خود ، بهترین راه اندازی صنعتی را به دست آورد..

و وقتی نوبت به نوآوری در بلاکچین در استرالیا می رسد ، مجموعه استعدادهای آنها با یک منطقه نوآوری به سرعت در حال تعمیق است تونسلی قبلاً در استرالیای جنوبی شکوفا شده است. تونسلی با داشتن اتوبوس های بدون راننده ، فضای باز ، رستوران ها و مراکز دیدار ، پاسخ استرالیا به سیلیکون ولی است. مکانی برای پرورش تفکر خلاق ، نوآوری ، جوجه کشی ، مهارت ها ، ارتباطات و شرایط لازم برای پیشرفت فناوری جدید مانند بلاکچین.

اولین برنامه شتاب دهنده TechStars در منطقه آسیا و اقیانوسیه در آدلاید قرار دارد و صحنه کارآفرینی در این شهر استرالیا رونق دارد. در حالی که ایالات متحده همچنان به مسیر خود برای تنظیم ارزهای رمزپایه می پردازد ، به نظر می رسد کشورهای کوچکتر پیش رو دارند. خوب ، به هر حال کشورهای کم جمعیت تر.

2. یک بورس سهام پیشگام

با وجود اعلامیه های اخیر شرکت مادر NYSE ICE و Switzerland’s SIX ، بزرگترین بورس سهام استرالیا در حال حاضر سالهای نوری در پیش است. نه تنها بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) از سال 2014 لیست مبادلات ارزهای رمزپایه و بلاکچین را لیست کرده است ، بلکه آنها در واقع کل زیرساخت های خود را به بلاکچین منتقل می کنند 2020.

بورس اوراق بهادار استرالیا

بورس اوراق بهادار استرالیا / https://www.asx.com.au/

ما فقط در مورد لیست Bitcoin یا دارایی های دیجیتال دیگر در اینجا صحبت نمی کنیم. بورس سهام اصلی این کشور بطور کامل از فناوری بلاکچین استفاده می کند. این برنامه برای اجرای یک سیستم پس از تجارت است که مبتنی بر بلاکچین است. این سیستم جایگزین سیستم ثبت نام الکترونیکی Clearing House موجود آنها خواهد شد.

ASX تخمین می زند که با روی آوردن به فناوری بلاکچین برای اداره بازار مالی استرالیا ، آنها می توانند همزمان با صرفه جویی قابل توجه در هزینه ، 50 ویژگی جدید را برای معامله گران اضافه کنند. این طرح در حال انجام است و ASX را به اولین بورس بزرگ سهام جهان برای مهاجرت به فناوری بلاکچین تبدیل خواهد کرد.

3. بودجه دولت برای تحقیق و توسعه بلاکچین

در ماه مه ، دولت استرالیا اعلام کرد که آنها تخصیص می دهند 700000 دلار استرالیا (500000 دلار آمریکا) برای “تحقیق در مورد بلاکچین” و نحوه استفاده از آن برای ارائه خدمات دولتی مطمئن تر و مطمئن تر. بخشی از پول همچنین برای تأمین اعتبار آژانس تحول دیجیتال (DTA) برای ارزیابی استفاده از بلاکچین برای پرداخت های دولت هزینه می شود.

هدف این است که درک کنیم چگونه نوآوری در بلاکچین در استرالیا می تواند به بهبود کارایی و مدرن سازی اقتصاد کشور کمک کند. هدف آنها همچنین ارزیابی سطح بلوغ فناوری و مشکلاتی است که ممکن است حل کند. به نظر می رسد این موضوع با تأسیس یک مرجع نوآوری دیجیتال برای تنظیم و ارزیابی ابتکارات بلاکچین ، از کتاب مالت برشی می گیرد.

گرچه این لزوما مبلغ هنگفتی نیست ، اما تنها بودجه اختصاص یافته برای پروژه های بلاکچین نیست. وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) نیز برنامه های آزمایشی و پیشنهادی را برای استفاده از بلاکچین در کنار AI و IoT برای تجارت و زنجیره تأمین بین المللی را مدیریت کنید.

سپس ماه گذشته ، دولت استرالیا به IBM اعطا شده است یک میلیارد دلار AUD (750 میلیون دلار آمریکا) جالب برای توسعه نوآوری در بلاکچین در استرالیا طی پنج سال آینده. این امر به طور خاص در جهت توسعه AI ، blockchain و راه حل های فناوری کوانتومی برای امنیت سایبری ، تحقیقات و مدیریت داده ها خواهد بود..

برخی از منتقدان اعتقاد کورکورانه دولت استرالیا به IBM را پس از تلاش های فاجعه بار آنها برای مدیریت سرشماری سال 2016 این کشور (که متحمل حملات بی وقفه DDoS شده) زیر سوال برده اند. برخی دیگر معتقدند که تعهد طولانی مدت فقط با یک ارائه دهنده ممکن است حرکت خوبی نباشد. این می تواند به معنای تکرار اشتباهاتی باشد که در اواخر قرن در رونق dotcom انجام شده است.

در هر صورت ، توافق نامه پنج ساله IBM شاخصی است که نه غول فناوری و نه دولت استرالیا معتقد نیستند که فناوری بلاکچین به زودی از بین می رود.

4. مراکز علمی عالی

استرالیا همچنین به عنوان پیشروترین مراکز دانشگاهی برتر در فناوری بلاکچین شهرت کسب کرده است. دانشگاه RMIT, به عنوان مثال ، یک مرکز نوآوری در زمینه بلاکچین از مدتها قبل تاسیس شده و فقط 3 میلیون دلار بودجه برای نوآوری در بلاکچین در استرالیا متعهد شده است. این موسسه ادعا می کند که “پیشروترین مituteسسه تحقیقات علوم اجتماعی جهان در بلاکچین” است.

مرکز نوآوری Blockchain RMIT

RMIT Blockchain Innovation Hub / https://sites.rmit.edu.au/blockchain-innovation-hub/

همچنین در مراکز ملاقات با بلاکچین در سراسر کشور از جمله مراکز کمبود وجود ندارد مرکز بلاکچین در ملبورن, دیدارهای منظم در سیدنی ، و البته ، در جنوب استرالیا تونسلی.

5. شرکت های بزرگ Blockchain

سرانجام ، برخی از پروژه های بزرگ بلاکچین از استرالیا نیز در حال بیرون آمدن هستند ، از جمله شرکت فناوری بلاکچین مستقر در پرت DigitalX که در ژوئن 2014 در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) ثبت شده است. آنها به عنوان یک شرکت نوآور بلاکچین ، مشاوره ICO ، توسعه نرم افزار بلاکچین و سایر خدمات مشاوره ای را ارائه می دهند.

دفتر قدرت از استرالیای غربی یک استارتاپ بلاکچین انرژی است که اشتراک برق از طریق peer-to-peer (P2P) را امکان پذیر می کند. Power Ledger با جمع آوری کل 34 میلیون دلار در ICO خود ، 8 میلیون دلار بیشتر نیز از دولت استرالیا دریافت کرد. این امر به منظور کمک به توسعه بازار تشویقی آن برای انرژی های تجدیدپذیر است.

بلوک 8 یک دستگاه جوجه کشی بلاکچین استرالیایی است که هدف آن کمک به شرکت های دیگر است تا با دسترسی به شبکه ، تخصص و فرصت های مالی خود پروژه های خود را تسریع کنند. و استارتاپ ها هاون و CanYa نیز با جمع آوری میلیونها دلار سرمایه ، موفقیت خود را کسب کرده اند بودجه ICO و به ترتیب راه حل هایی برای نوسانات و بازار کار آنلاین در حال توسعه است.

نوآوری Blockchain در استرالیا در حال رونق است

با دولتی متعهد به پرورش نوآوری و فناوری و شرایطی که برای آن فراهم شده است ، تماشای تحولات در استرالیا جالب خواهد بود. خواهیم دید که آیا IBM این بار می تواند به درستی به آن دست یابد و سیستم مبتنی بر بلاکچین ASX چگونه کار می کند. بنابراین ، به جای اینکه به دنبال شرکت های نوآور بگردید ، دفعه دیگر ، ممکن است هزینه بپردازد تا زیر نظر بگیرید.