فریلنسینگ یک نقطه شروع عالی برای بحث در مورد تأثیر فناوری بر تکامل یک عالم خرد بسیار فعال و کارآفرینانه در داخل نیروی کار بزرگ حرفه ای است.

یک دهه پیش ، فریلنسینگ تا حدودی جزیره ای از اسباب بازی های نامناسب بود – افرادی که در غیر این صورت از داشتن نیروی کار شرکتی بزرگ تر ممنوع بودند یا با توجه به شرایط شغلی ، موقعیت جغرافیایی ، یا تبعیض هایی مانند آستین خال کوبی ، یا آن عده دیوانه ای که تصمیم گرفتند شروع به کار کنند تجارت شخصی.

امروزه ، اکوسیستم فری لنس شکوفا شده برنامه سفر حرفه ای سنتی را متزلزل کرده است.

به جای کار در رستوران یا بار محلی ، دانشجویان دانشگاه تصمیم دارند با برنامه نویسی یا نوشتن محتوای وب با قیمت 20 تا 45 دلار درامد ، از مهارت های حرفه ای نوپای خود درآمد کسب کنند. تکان دهنده نیست که بسیاری از افراد در اوایل 20 سالگی در حال پریدن از خانه هستند موشک عشایر دیجیتال و سفر به دنیا و ساختن یک حقوق کامل با سرعت و ساعت خودشان.

مطالعه 2017 توسط سر کار و اتحادیه آزاد کاران تخمین می زند که 57.3 میلیون آمریکایی (تقریباً 36 درصد نیروی کار ایالات متحده) در برخی ظرفیت ها آزاد کار می کنند و هر سال 1.4 تریلیون دلار به اقتصاد اضافه می کنند که تقریباً 30 درصد رشد از سال 2016 است.

برآوردن این نرخ رشد کنونی ، اکثر ایالات متحده را تا سال 2027 وارد طیف آزاد می کند.

متخصصان ماهر در حال ورود به اقتصاد مستقل برای کاهش ضربات رانتی سان فرانسیسکو و شهر نیویورک هستند ، اگر حداقل چند دلار اضافی با 65 تا 150 دلار در ساعت نداشته باشید.

متقاضیان کار باهوش اینترنت در سراسر جهان همچنین می توانند دستمزد بسیار بالاتری در مقایسه با دستمزد بومی خود بدست آورند. از سرزمین مادری این نویسنده بلغارستان استفاده کنید ، جایی که حداقل دستمزد ماهانه حدود 290 دلار (235.20 یورو) است. یک برنامه ساده محتوای وب که میانگین آن در یک روز کاری معمول 8 ساعته حدود 15 دلار در ساعت است ، این کارمند را با حداکثر 12 برابر حداقل دستمزد 3،600 دلار در ماه (2،900 یورو) قرار می دهد. این خیلی است shkembe chorba و آبجو Kamenitza.

63٪ از فریلنسرها اظهار داشتند که آنها به صورت آزاد مستقل هستند ، 18٪ جهش از 2014 به 2017. علاوه بر این ، 63٪ فریلنسرها اظهار داشتند که امنیت یک مجموعه متنوع از مشتریان را به جای یک کارفرمای واحد ترجیح می دهند.

اینفوگرافیک upwork

تصویر از Upwork

ظهور اقتصاد مستقل و تغییر لرزه ای استعداد ، واسطه هایی را به وجود آورد که قادر به ایجاد یک کشتار مطلق هستند که آزادگان و مشتریان را به هم متصل می کند.

واسطه هایی مانند Upwork ، Toptal و Fiverr به عنوان بازارهای استعدادیابی ، نمایندگان سپرده برای آزاد کردن هزینه در صورت توافق متقابل کارمندان و مشتریان در مورد اتمام کار ، و به عنوان نوعی موتور جستجو برای قرار دادن فریلنسرهای “با بالاترین امتیاز” در بالا از پیشنهادهای جدید لیست کار.

Upwork: تمرین هدفمند برای استارت آپ های Blockchain

برای قرار دادن این فرصت در نگاه ، بیایید نگاهی به Upwork ، یکی از محبوب ترین سیستم عامل های آزاد در جهان بیندازیم.

صفحه اصلی Upwork

صفحه اصلی Upwork.

همانطور که می دانیم Upwork امروز در سال 2015 به عنوان تغییر نام تجاری ادغام Elance (تاسیس 1999) و Odesk (تاسیس 2003) متولد شد. با تخمین زده شده بیش از 9 میلیون کاربر ثبت شده (بسیار کمتر فعال) در 180 کشور با بیش از 1 میلیارد دلار صورتحساب فریلنسر سالانه ، Upwork تا حد زیادی به عنوان یک پیشگام اقتصاد مستقل در نظر گرفته می شود.

Upwork عملی هدفمند برای استارت آپ های بلاکچین ایجاد می کند زیرا این توانسته است آنچه را که تعداد کمی از سیستم عامل های آزاد نتوانسته اند انجام دهند به انجام برساند: ایجاد یک بستر قابل اعتماد با یک اکوسیستم شلوغ از کاربران فعال و راضی. برای هر Upwork ، ده ها سیستم عامل وحشتناک و کلاهبردار وجود دارد که هزینه های بیشتری را بدون ارائه تقریباً مشابه تجربه Upwork دریافت می کنند..

Upwork به عنوان یک واسطه و مأمور سپرده عمل می کند و برای هر معامله هزینه ای را از فریلنسرها دریافت می کند (20٪ تا 500 دلار ، 10٪ از 500 تا 10،000 دلار ، 5٪ 10،000 دلار + و هزینه پردازش پرداخت برای مشتریان 2.75٪.) Upwork درآمد تقریبی حدودی کسب می کند 68،826،417 دلار در سال, اکثر آن از این هزینه ها ناشی می شود.

یک کاربر منفرد با درآمد 65000 دلار در سال از چندین مشتری در Upwork ، با نگهداری بسیار اندک هر ساله از 3،250 دلار تا 13000 دلار Upwork می کند – برای الگوریتم خیلی بی رمق نیست!

هر آنچه برای مراقبت و پشتیبانی مشتری مورد نیاز انسان است ، از طریق گپ از طریق کارکنان پشتیبانی Upwork اتفاق می افتد ، که به احتمال زیاد شبکه ای از دستیارهای مجازی ارزان قیمت از سراسر جهان است.

هزاران نفر از مشاغل آزاد تمام وقت با لیست فعال مشتری و جریان کاری ثابت با خوشحالی از Upwork برای شروع کار خود قدردانی می کنند. این پلتفرم آرمانشهر استعدادهای ماهر بلند پروازانه را با تمایل به اخذ نمایندگی کامل از معیشت خود ، تعیین ساعت و شرایط قرارداد خود و کار در هر کجا که انتخاب می کنند ارائه می دهد – خواه در ساحل تایلند باشد یا کافی شاپ پایین خیابان از مادر. خانه.

متأسفانه ، تمام آنچه که برق می زند طلا نیست. هزاران نفر از مشاغل آزاد که تمام هزینه های زندگی خود را بر روی سیستم عامل قرار می دهند از کشیده شدن زمین از زیر آنها با مسدود کردن غیرمنصفانه حساب ، بازخورد منفی اعتبار شکننده مشتری های بد سیب و همچنین شکایت کرده اند. بدنام بد پشتیبانی مشتری.

حتی یک تجربه خوشایند با Upwork وفاداری را تضمین نمی کند. فریلنسینگ بدون هزینه نیست. اجاره ، غذا ، بیمه درمانی ، فضاهای همكاری ، بلیط هواپیما و رذایلی كه با یك مسیر شغلی اساسی روبرو می شوند و اضافه می شوند.

همچنین با مشاغل آزاد تهدید قریب الوقوع یکی از مشتریان اصلی شما در معرض خطر قرار می گیرد ، و شما را وادار به کاهش هزینه های ثابت و تقلا برای جبران اختلاف می کند..

در برخی از مواقع ، فریلنسرها باید تصمیم بگیرند که آیا داشتن 10٪ تا 20٪ از حقوق و دستمزدشان به یک واسطه ارزش دارد. این 10 تا 20 درصد می تواند تفاوت بین یک ماشین جدید ، پیش پرداخت در یک خانه یا بیمه درمانی باشد.

هزینه های بالا دلیل بزرگی است که سیستم عامل های آزاد مانند Upwork را مشاهده می کنند مهاجرت از کاربران در غیر این صورت وفادار در توافق نامه های خارج از سایت که در آنها اعتماد به سختی عاملی برای مشتریانی طولانی مدت است که با آنها آشنا شده اند و از آنها می توانند با اطمینان کار کنند.

بدون نیاز به پیشنهاد ارزش اصلی Upwork برای اعتماد ، فریلنسرها می توانند کل تجارت خود را به Gmail / Skype و Paypal یا رمزنگاری تغییر دهند. مشتریان همچنین از استفاده از روش های ارتباطی ترجیحی خود و پس انداز در هزینه پردازش پرداخت 2.75٪ بدشان نمی آید.

آنچه میلیون ها فریلنسر و مشتری را به این پلتفرم جذب می کند ، مفهوم اعتماد و اجرای آن است ، پیشنهادی ارزشی که به واسطه یک بلاکچین “بی اعتماد” تهدید شده است.

در حالی که سیستم عامل های freelancing با معضل حفظ کاربر خود درگیر مشکوک شده اند ، ده ها رقبای مبتنی بر بلاکچین که یک راه حل قرارداد هوشمند ارائه می دهند ، اسلحه برانگیز هستند.

تهدید جدی برای ایجاد اختلال در هر واسطه ای در دنیای پس از بلاکچین وجود دارد و اقتصاد آزاد و ترافیکی بالا و به راحتی درآمدزا برای این کار مناسب است..

CanYa

Canya.io نزدیکترین پلتفرم آینده به Upwork است. این بازار بلاکچین با خدمات بیش از 12 میلیون دلار استرالیا در ICO نوامبر 2017 خود جمع آوری کرده و ادعا می کند که بیش از 7600 کاربر و 3،400 ارائه دهنده خدمات.

صفحه اصلی CanYa.

صفحه اصلی CanYa.

CanYa اساساً همان خدمات را برای سیستم عاملهای مستقل سنتی با هزینه های تعیین شده در حدود 1٪ در CanYaCoin ابزار بومی ارائه می دهد. CanYaCoin برای تأمین انرژی شبکه معاملات و همچنین ایجاد انگیزه برای رشد بستر و رفتار کاربر استفاده می شود.

آنچه CanYa را از سیستم عامل های آنلاین آزاد (غیر از مزایای بلاکچین و یک شبکه غیرمتمرکز) متمایز می کند ، هدف آن ارائه خدمات در خانه مانند استخدام لوله کش است..

برای اطلاعات بیشتر ، به بخش مراجعه کنید وب سایت CanYa و کاغذ سفید.

استیمیت

اگرچه Steemit لزوما بستری برای ارتباط فریلنسر با مشتری نیست ، اما با ارائه راهی برای درآمدزایی از محتوای آنها ، به نیاز مشتریان مراجعه می کند..

تعامل معمول بین فریلنسرهای محتوای وب و به شرح زیر است:

مدل سنتی کسب درآمد از محتوا شامل استفاده از محتوا برای بازدید به امید درآمدزایی از تبلیغات یا کارمزد شرکت وابسته است. کارآفرینان باهوش بازاریابی دیجیتال با درک اینکه انواع محتوا عملکرد خوبی دارد ، چگونه باید نوشته شود ، چگونه باید برای موتورهای جستجو بهینه شود و غیره برای ایجاد محتوا مستقل استخدام می کنند.

فریلنسرها قراردادی برای چیزی مانند “24 مزایای روغن CBD برای درمان خماری شما” دریافت می کنند و مقاله را برای تأیید به مشتری ارائه می دهند. در صورت تأیید ، مقاله فعال می شود و مشتریان از مهارت های خود برای هدایت بازدید به محتوا استفاده می کنند (یا شخصی را که می تواند استخدام کنند). صدها یا هزاران کاربر علاقه مند مقاله را می خوانند. مالک سایت با درآمد تبلیغات از AdWords ، کمیسیون از لینک های وابسته در سایت یا سایر معاملات مشارکت ، پرداخت می شود..

صفحه اصلی Steemit

صفحه اصلی Steemit

Steemit اساساً نیاز به مشتری واسطه را کاهش می دهد و به فریلنسرها اجازه می دهد محتوای خود را در آن ارسال کنند https://steemit.com/, جایی که کاربران مطالب را می خوانند ، نظر می دهند و با آنها درگیر می شوند.

سازندگان محتوا بر اساس مقدار “واحدهای قدرت Steem” آن کاربر خاص ، در Steem متناسب با تعداد افرادی که آن را می خوانند و با آن درگیر می شوند ، جایزه می گیرند..

سیستم عامل Steemit برای تولید واحدهای جدید “Steem” طراحی شده است تا شبکه را فعال نگه دارد تا هرگز نیازی به تبلیغات شخص ثالث یا بازاریابی وابسته برای روشن نگه داشتن چراغ ها نباشد..

Ethearnal

Ethearnal یک پلت فرم مستقل مبتنی بر بلاکچین است که در درجه اول تمرکز خود را بر اعتبار سازی به عنوان تمایز دهنده اصلی خود متمرکز می کند. همچنین همان خدمات نگهداری پول و اعتدال را ارائه می دهد.

صفحه اصلی Ethearnal

صفحه اصلی Ethearnal

اعتبار فریلنسرها بر اساس میزان ERT آنها محاسبه می شود. سپس فریلنسرها مقدار ERT تعیین شده توسط مشتری را برای انعقاد قرارداد هوشمند خاص “سهام” می گذارند.

کارفرمایان برای استخدام فریلنسرها باید ERT را درگیر کنند و ناظران برای حل اختلافات باید ERT را درگیر کنند.

هر زمان که قرارداد بدون نیاز به آربیتراژ به پایان برسد ، پلت فرم Ethearnal از $ قرارداد برای خرید نشانه های ERT در بازار آزاد استفاده می کند تا پاداش کارفرما و فریلنسر را با 0.5 reward پاداش دهد ، به آنها امکان می دهد متناسب با ارزش قرارداد توکن های افزایش اعتبار را دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به بخش مراجعه کنید Ethearnal سایت و کاغذ سفید.

پروتکل مبدا:

پروتکل Origin به دنبال تمرکززدایی در کل اقتصاد مشترک است و مانند Uber ، Airbnb ، Fiverr و Getaround را در معرض دید خود قرار می دهد. اگرچه دامنه مأموریت آن گسترده تر از مدل فریلنسر متمرکز بر لیزر است ، اما مسلماً نقش بیشتری در توطئه برای تضعیف کل اقتصاد مشترک ، که تخمین زده می شود به 335 میلیارد دلار تا سال 2025.

صفحه اصلی پروتکل مبدا.

صفحه اصلی پروتکل مبدا.

با استفاده از پروتکل مبدا ، مشاغل یا افراد می توانند فعالیت های خود را در وب غیرمتمرکز انجام دهند. به عنوان مثال CanYa در حال ساخت بازار خدمات خود برای اقتصاد گیگ بر اساس پروتکل مبدا است.

پروتکل مبدا

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به بخش مراجعه کنید پروتکل مبدا سایت و کاغذ سفید.

بازار باز:

OpenBazaar بزرگترین بازار غیرمتمرکز جهان است و هیچ گونه هزینه ای برای پلتفرم دریافت نمی کند.

OpenBazaar که از ایده برنده بازار تاریک یک هکاتون تورنتو خارج شده بود ، کاملاً نظیر به نظیر و بدون هیچ سازمان کنترل مرکزی ساخته شد..

صفحه اصلی OpenBazaar.

صفحه اصلی OpenBazaar.

سپس بنیانگذاران شرکتی به نام تاسیس کردند OB1 با 1 میلیون دلار سرمایه گذاری خطرناک از طریق Union Square Ventures و Andreessen Horowitz. OB1 دور دوم سرمایه گذاری را به قیمت 3 میلیون دلار در پاییز 2016 دریافت کرد.

OpenBazaar به عنوان نوعی Craigslist جهانی عمل می کند که به فریلنسرها امکان ارتباط با مشتریان جدید را نیز می دهد.

کاربران می توانند با بیش از 50 ارز رمزپایه مانند Bitcoin ، Ethereum ، Litecoin ، Zcash و Fash پرداخت کنند و فروشندگان می توانند در Bitcoin ، Bitcoin Cash یا Zcash پرداخت کنند..

برای اطلاعات بیشتر ، به بخش مراجعه کنید بازار باز سایت.

مونئو:

Moneo یک بستر فریلنسر مبتنی بر بلاکچین است که فریلنسرهای خود را با هدف اولیه تأمین متخصصان بلاکچین آرایه برای استخدام دامپزشکی و تأیید می کند..

صفحه اصلی مونئو

صفحه اصلی Moneo.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به بخش مراجعه کنید مونئو سایت و کاغذ سفید.

Blockchain Outwork Woodwork

به زودی پس از محبوبیت آگاهی از توانایی های بلاکچین ، نزدیک به کالایی سازی سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین انجام شد.

تکرارهای تکرار شده در مفهوم “بستر هوشمند قرارداد مبتنی بر بلاکچین” به طور دسته جمعی با نام هایی شروع می شود که لزوما سعی در رقابت در بازی های المپیک خلاقیت ندارند.

مسدود کننده یک بازار کار مستقل توزیع شده (DAJ) را ارائه می دهد که در بلاک چین Ethereum اجرا می شود. این پلت فرم قصد دارد کاملاً خودتنظیمی با حداقل هزینه ها و یک سیستم دادگاه غیرمتمرکز برای تضمین حل و فصل منصفانه اختلافات و به حداقل رساندن تقلب باشد.

مسکن همین کار را انجام می دهد و به سختی چیزی بیش از یک پلت فرم قرارداد هوشمند است که با یک تجربه کاربر پسند پوشانده شده است.

همانطور که در دنیای سنتی کارآفرینان فناوری سیلیکون ولی وجود دارد ، شرکت های بی شماری شروع به جستجوی بازار مناسب محصول در یک جایگاه قابل درآمد می کنند ، اما این بار بلاکچین به عنوان یک مزیت رقابتی نسبت به نگهبان قدیمی.

افکار نهایی – آیا بسترهای نرم افزاری آزاد مبتنی بر بلاکچین در آینده است?

از لحاظ تئوریک ، به نظر می رسد یک بلاکچین بی اعتماد کلیدهای رهایی فریلنسر ، یا حداقل به طور بالقوه انگیزه ای برای بازسازی مجدد ساختار پردرآمد پاداش فعلی پادشاه فعلی را که توسط واسطه ها تحمیل شده است ، در اختیار دارد..

با این حال ، کلمه کلیدی است از نظر تئوری.

بسترهای نرم افزاری مانند Upwork میلیون ها دلار را صرف ساده سازی رابط کاربری و تجربه کاربری برای همه طرفها و همچنین آموزش عموم مردم در مورد سهولت استفاده و بهره مندی از اقتصاد فریلنسر کرده است..

مطمئناً ، یک شرکت نوپا می تواند مهندس UI / UX سیستم عامل های حاکم را معکوس کند ، اما چالش مارک تجاری واقعی است.

کمترین میزان دارایی برای سیستم عامل های جدید ، کاربرانی هستند که وقت ، انعطاف و تحمل آزمایش گزینه های جدید را دارند ، که لزوماً از نظر جمعیتی زیاد نیست.

استارت آپ های بلاکچین قطعاً کارهایشان را در جبهه جذب کاربر قطع کرده اند ، خصوصاً از آن زمان به بعد فیس بوک و گوگل موضع گیری های سختی علیه تبلیغات ارز رمزنگاری شده اتخاذ کرده اند. و حتی در آن زمان ، این شرکت های نوپا باید از مانع بعدی ایجاد یک جامعه دو طرفه که با فعالیت کلانشهرهای دیجیتالی مانند Upwork رقابت می کند ، عبور کنند..

از سوی دیگر ، سیستم عامل های مستقل مستقر درگیر مشکلات خود هستند. راه حل اصلی برای مشکل هزینه های بالا ، بلاکچین ، مستلزم تسلیم پیشنهاد ارزش اصلی واسطه و تسلیم منبع اصلی درآمد آن است.

اگر بستری مانند Upwork برای کاهش هزینه ها به بلاکچین متمرکز شود ، آنها می توانند درآمد سالانه 70 میلیون دلاری خود را بدست آورند. این ممکن است باعث شود حقوق و دستمزد جلسه برای آنها باشد 250+ کارمندان بسیار دشوار است.

بنابراین ، روایت ها باید خود را نشان دهند.

آیا استارت آپ های مبتنی بر بلاکچین پس از ICO ، کوچک ، زیرک و با بودجه کافی ، می توانند با موفقیت تعداد زیادی از فریلنسرها و مشتری ها را تجربه کنند و ایجاد یک اکوسیستم خودپایدار یا اینکه آنها زودرس خود را به یک حلقه باطنی کوچک از علاقه مندان به ارز رمزپایه خسته و محکوم می کنند?

آیا سکوهای نگهبان قدیمی قادر به جلوگیری از تخلیه آنها هستند با ارزش ترین گاوهای نقدی فریلنسرهای مستعد, یا آنها به مجموعه دیگری از یادگارهای منسوخ شده توسط موج طغیان نوآوری در فن آوری تبدیل خواهند شد?

فقط زمان می تواند بگوید.

با این وجود ، یک قطعیت آشکار شده است: اقتصاد مستقل در حال رونق ، راهی دیگر برای اعمال اختیاری در هنگام کسب درآمد از تجارب ، مهارت ها و نیروی کار و همچنین اتصال استعدادهای بلند پروازانه با پروژه های بالقوه پیشبرد تمدن وجود دارد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me