فکر می کنید وارد بازی توسعه دهنده بلاکچین شوید؟ علاوه بر برخی از درک اساسی برنامه نویسی ، شما به مجموعه ای مناسب از ابزارهای توسعه زنجیره بلوک در دسترس خود نیاز خواهید داشت. در اینجا ، ما بهترین ابزارهایی را که به یک توسعه دهنده جدید بلاکچین کمک می کند تا در Ethereum فعال شود ، جمع آوری می کنیم.

با توجه به الف گزارش Upwork 2018, تقاضا برای توسعه دهندگان بلاکچین نسبت به سال قبل 6000 درصد افزایش یافته است. توسعه دهندگان بلاکچین اکنون می توانند دستور دهند حقوق 100000 دلار به بالا در هر سال ، بسته به محل کار آنها. در حالی که قیمت رمزنگاری از زمان اوج خود در سال 2017/1818 برابر شده است ، نیاز به توسعه دهندگان کاهش نیافته است. گارتنر پیش بینی کرده است که برای بسیاری از بخش ها ، بلاکچین برای 5-10 سال دیگر به اوج بلوغ نخواهد رسید.

چرخه های اعتیاد به مواد مخدر گارتنر

چرخه تبلیغات بلاکچین گارتنر

بنابراین ، اگر فکر کرده اید که آیا توسعه بلاکچین برای شما مناسب است یا خیر ، اکنون زمان ورود است. شما هنوز وقت دارید که قبل از اوج هیاهو در بخش هایی مانند زنجیره تامین ، چند سال تجربه زیر کمربند خود را بدست آورید. رسانه و سرگرمی ، ساخت و حمل و نقل.

مجموعه دقیق ابزار مورد نیاز شما ممکن است به بلاکچین خاص بستگی داشته باشد. بنابراین ، ما Ethereum را به عنوان یکی از قدیمی ترین و تثبیت شده ترین سیستم عامل ها برای ساخت یک برنامه غیرمتمرکز (dapp) انتخاب کرده ایم. بنابراین همه این ابزارهای توسعه زنجیره بلوک با Ethereum سازگار هستند.

ابزارهای توسعه بلاکچین

1. جامدادی

Solidity زبان برنامه نویسی قراردادهای هوشمند Ethereum است. این برنامه برای توسعه دهندگانی که از قبل با دیگر زبان های برنامه نویسی معاصر آشنایی دارند باریک و آسان قابل یادگیری است. از مفاهیمی مشابه زبانهایی مانند C با نحوی قابل مقایسه با Javascript استفاده می کند.

با این حال ، چون هنوز یک زبان نسبتاً جدید است ، متوجه خواهید شد که منابع کمتری برای یادگیری جامدادی در مقایسه با سایر زبانهای تثبیت شده وجود دارد. جامدادی خاصیت خود را دارد اسناد شخصی در دسترس است ، یا می توانید دوره ای مانند دوره های ارائه شده توسط Blockgeeks یا Ethacademy.

2. ریمیکس

ریمیکس یک ابزار کامپایلر و اشکال زدایی است. یک کامپایلر کد Solidid را برای قرارداد هوشمند می گیرد و آن را قالب بندی می کند تا بتواند توسط دستگاه مجازی Ethereum خوانده شود. این یکی از بهترین ابزارهای توسعه بلاکچین برای مبتدیان است ، زیرا به شما امکان می دهد در هنگام رفتن کد خود را اشکال زدایی کنید. رابط کاربری تنظیم شده است بنابراین می توانید هنگام مشاهده استقرار آن در بلاکچین در سمت دیگر ، کد خود را در یک طرف صفحه تایپ کنید.

می توانید آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید یا از آن در مرورگر خود استفاده کنید. هنگامی که با کد بدون اشکال در یک محیط آزمایشی فعال شدید ، می توانید با استفاده از چارچوب Tuffffle برای فعال کردن کد خود حرکت کنید.

3. ترافل

ترافل یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) است – چارچوبی برای توسعه و استقرار برنامه های Ethereum. این ویژگی های بسیاری را برای توسعه دهندگان ارائه می دهد ، از جمله:

  • تست کد خودکار قرارداد
  • یک کنسول تعاملی برای کار با قراردادهای ساخته شده شما
  • تدوین و استقرار قرارداد
  • یک راننده اسکریپت خارجی که با قراردادهای شما کار می کند

تروفل یکی از پرکاربردترین ابزارهای توسعه بلاکچین است و توسط بسیاری از نام های شناخته شده از جمله Shapeshift و BitGo استفاده می شود.

ترافل و گاناچه

تروفل همچنین Ganache را فراهم می کند

4. Ganache

گاناچ ابزار دیگری از مجموعه Truffle است. این به شما امکان می دهد زنجیره بلوک خصوصی Ethereum خود را برای آزمایش dapp خود ایجاد کنید. اگر بلافاصله یک dapp را در Ethereum فعال کنید ، باید هزینه های بنزین معاملات آزمایشی خود را پرداخت کنید. با استفاده از Ganache به شما امکان می دهد بدون پرداخت هیچگونه هزینه بنزین ، آزمایشات لازم را انجام دهید.

همچنین به شما امکان می دهد هزینه های بنزین و سرعت استخراج را در محیط آزمایش دستکاری کنید تا سناریوهای مختلفی را برای معاملات قرارداد هوشمند خود بازی کنید.

5. متاماسک

Metamask کیف پول است که به عنوان پسوند مرورگر کار می کند. این در واقع به عنوان پلی بین مرورگرهایی مانند Chrome یا Firefox و بلاک چین Ethereum عمل می کند. برای ذخیره کلیدهای رمزهای Ether و ERC20 می توانید از Metamask استفاده کنید. همچنین برای خرید و فروش توکن ETH و ERC20 مستقیماً با Coinbase و Shapeshift ارتباط برقرار می کند.

علاوه بر این ، Metamask با شبکه های مختلف آزمایش Ethereum تعامل می کند ، و این یک کیف پول ایده آل برای توسعه دهندگان است..

متاماسک

لوگوی foxy Metamask و مرورگرهایی که پشتیبانی می کند

6. Ethers.js

Ethers.js کتابخانه جلو به عقب و جایگزینی برای web3.js است که رایج ترین کتابخانه برای dapps Ethereum است. با این حال ، Ethers.js ویژگی هایی را ارائه می دهد که فراتر از ویژگی های ارائه شده توسط web3.js است ، از جمله:

  • تفکیک مدیریت کلید و تعامل بلاکچین ، انعطاف پذیری بسیار بیشتری را به توسعه دهندگان می دهد
  • به جای آدرس قرارداد ، می توانید نام ENS را وارد کنید که در قالبی ساده تر است و فضای کمتری برای خطاهای تایپ دارد
  • اندازه فشرده شده فقط 77kb
  • دارای مجوز از MIT

Ethers.js در اصل برای استفاده با استفاده شد Ethers.io با این حال اکنون رشد کرده و از نظر وسعت بسیار هدف کلی تری دارد.

7. گت

گت پیاده سازی گره Ethereum در زبان برنامه نویسی Go است. پیکربندی پیش فرض به شبکه اصلی Ethereum متصل می شود. اگرچه استفاده از Geth برای پیکربندی بلاکچین خصوصی نیز امکان پذیر است.

شما می توانید از Geth برای استخراج ETH ، انتقال رمزها بین آدرس ها ، کشف بلاکچین و ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده کنید..

از آنجا که استفاده از Geth مستلزم بارگیری کل بلاکچین Ethereum است ، به احتمال زیاد به یک دیسک سخت خارجی احتیاج دارید. گرچه Geth ابزاری مفید است ، اما به خصوص کاربر پسند نیست. بنابراین ، ساده ترین استفاده از آن همراه با Mist است.

8. غبار

Mist آخرین مورد در لیست ابزارهای توسعه بلاکچین است. این یک رابط مرورگر کاربرپسند است که با گت ارتباط برقرار می کند. همچنین کیف پول است. فقط می توان قابلیت کیف پول Mist را بارگیری کرد ، اما از منظر توسعه دهنده ، تمام ویژگی های Geth را از دست می دهید. تیم پشتیبان Ethereum میست را توسعه دادند.

یادداشت سردبیر: متأسفانه ، Mist اکنون منسوخ شده است. اما عملکرد همچنان به عنوان م .لفه های جداگانه در دسترس خواهد بود. می توانید درباره آن بیشتر بدانید اینجا.

افکار نهایی

و این لیست ما را از بهترین ابزارهای توسعه بلاکچین جمع می کند. در نظر گرفته نشده است که جامع باشد. با این حال ، هر کسی که تازه وارد توسعه dapp شود ، مطمئناً می یابد که با داشتن یک یا چند مورد از این ابزارها در کیت خود ، زندگی آنها آسان تر شده است.

تصویر ویژه با مجوز از Pixabay