مانند هر فناوری نوپا ، ارز رمزنگاری شده نیز قبل از استفاده گسترده باید مراحل خود را طی کند. نظریه های مربوط به برق از دهه 1600 منتشر می شد ، اما برق تا اواخر دهه 1800 به خانه ها نمی رسید. حتی امروز ، هنوز اطراف وجود دارد یک میلیارد مردم در سراسر جهان که بدون آن زندگی می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که فقط در طی یک دهه تصویب ارزهای رمزپایه ای انبوه فاصله زیادی دارد.

پس چرا اینقدر فشار بر رمز ارز و فناوری نیروگاه پشت آن وجود دارد؟ ما با تبلیغ بلاکچین به عنوان راه حلی برای تمام مشکلات دنیا به اوج انتظارات متورم رسیده ایم. در واقع ، یکی از موانع اصلی در برابر استفاده گسترده ارزهای رمزنگاری شده ممکن است این باشد که ما آن را بیش از حد به بازار عرضه کرده ایم – با مواد کمی برای پشتیبانی ادعاهای خود.

با توجه به اخیر نظر سنجی توسط Deloitte ، “خستگی بلاکچین” در سراسر جهان آغاز می شود. اما فراتر از این واقعیت که مردم از شنیدن این پول دیجیتالی که به طور کامل درک نمی کنند ، خسته شده اند ، موانع زیادی برای تصویب ارز رمزنگاری شده انبوه وجود دارد. بیایید نگاهی به 9 مورد برتر بیندازیم.

1. عدم وضوح

وقتی ادعاهایی مبنی بر تغییر ناپذیری بلاکچین را شنیدیم ، بعداً بخوانید که واقعاً نیست ، یا اینکه بیت کوین ناشناس است ، اما نه آنطور که فکر می کردیم ناشناس باشد ، بلاکچین غرق در مه می شود. عدم وضوح جامعه ارزهای رمزپایه وجود دارد و عدم تصمیم گیری قانونی کمکی نمی کند.

اگر متولیان حمایت از سرمایه گذاران نتوانند تصمیم بگیرند که کدهای را که تنظیم می کنند بنامند ، مردم باید از این موضوع مطلع شوند؟ به هر حال چه تفاوتی بین رمز سودمندی ، رمز امنیتی و ارزش سهام وجود دارد – و چرا شما باید پول نامرئی خود را در یک کیف پول سخت افزاری فیزیکی ذخیره کنید?

پاسخ بسیاری از این س forالات برای خودیهای رمزنگاری سخت است ، چه رسد به شخص ساده ای که نسخه کم آب و توضیحی را دریافت می کند.

شبکه آموزش بلاکچین

شبکه آموزش بلاکچین

کشورهای کوچکتری مانند مالت در حال راه اندازی برنامه هایی برای آموزش عموم مردم هستند ، به ویژه افرادی که روزانه از فناوری بلاکچین استفاده می کنند ، مانند کارمندان دولت.

کشورهای دیگر ، از جمله ایرلند و استرالیا ، در حال تلاش برای ایجاد دوره دکترا و سایر دوره های دانشگاهی در زمینه فناوری بلاکچین هستند. آنها همچنین در سنین پایین به مدرسه می روند تا کودکان را ترغیب به علاقه به برنامه نویسی کنند. و شرکت هایی مانند ConsenSys دوره های متقاطع را در بلاکچین Ethereum به توسعه دهندگان ، ریاضی دانان ، دانشمندان علوم کامپیوتر و علاقه مندان به سایر رشته ها که می خواهند این فناوری جدید را کشف کنند ، ارائه می دهند..

همچنین تعدادی دوره بصورت آنلاین شامل پادکست رایگان و آموزشهای YouTube وجود دارد. اما تا زمانی که ما نتوانیم داستان را سخت تر کنیم ، فروش لباس های جدید امپراطور را متوقف کنیم و ابتکارات مفید آموزشی را برای ارائه وضوح مورد نیاز شروع کنیم ، تصویب ارزهای رمزپایه گسترده هنوز فاصله زیادی دارد.

2. مقدار قریب به اتفاق ارزهای رمزپایه

چیزی شبیه به 1800 ارزهای رمزپایه ای که در حال حاضر در Coinmarketcap ذکر شده است. همه نه برابر خلق شده اند و نه قصد پذیرش انبوه را دارند (بعضی از آنها برای گیمرها ، برخی دیگر برای کشاورزی ، دیگران هنوز برای موسیقی یا هنر هستند). بسیاری از آنها وعده های خارق العاده و نظریه های کاملاً محکم را نشان می دهند ، از موارد استفاده می کنند و از پشتیبانی جامعه برخوردار هستند. اما شرکتهای زیادی وجود دارند که صرفاً برای جمع آوری سرمایه توکنهایی را راه اندازی می کنند.

تا زمانی که رمزنگاریهای بی فایده را قطع نکنیم و قابلیت همکاری بین بلاکچین ها را بهبود ندهیم ، استفاده از ارز رمزنگاری شده انبوه سخت خواهد بود. با وجود تعداد زیادی از افراد ، افراد کم تجربه از کجا می دانند کدام یک را بخرند یا اینکه یکی از آنها قوی تر از بقیه است?

علاوه بر این ، اگر هدف ارز رمزنگاری اجازه پرداخت بدون مرز ، بدون اصطکاک و پرداخت همتا به همتا بود ، چرا ما به این همه نیاز داریم؟ فقط وجود دارد 180 ارز صادر شده توسط دولت, آیا ما خیلی زیاد مسائل را پیچیده نمی کنیم?

3. قابلیت استفاده

اگر تا به حال به مادربزرگ خود نشان داده اید که چگونه متنی ارسال کند یا والدین خود را با نام خود در فیس بوک امضا نکنید ، می دانید که گرفتن آنها برای ذخیره کلیدهای خصوصی و آدرس های عمومی ممکن است کمی سخت باشد.

MyEtherWallet

MyEtherWallet

اکثر جامعه رمزنگاری ممکن است از پیچیدگیهای ورود به آدرسهای 42 کاراکتری یا تأمین امنیت کلیدهای خصوصی بد نباشند. اما عموم مردم این کار را می کنند. دلیل پربار بودن صنعت جرایم اینترنتی این است که ما به طور مداوم راحت تر از امنیت را انتخاب می کنیم. ما رمزهای عبور ساده را انتخاب می کنیم که به راحتی قابل شکستن هستند ، در جلسات خود وارد سیستم نمی شویم یا با استفاده از فیس بوک برای حساب های جدید ثبت نام می کنیم.

نرم و صاف و ساده تر ایجاد معاملات ارزهای رمزنگاری شده همچنان سدی در برابر تصویب ارزهای رمزنگاری شده گسترده است. بسیاری از افراد در حال حاضر با بارگذاری سلفی با کارت شناسایی خود به تعویق می افتند ، اما با سخت گیری تنظیم کنندگان در مورد نیازهای KYC / AML ، استفاده از آن همچنان با مانع روبرو خواهد شد..

4. مقیاس پذیری

مقیاس پذیری برای بسیاری از توسعه دهندگان خار است و در عین حال خارق العاده است. شبکه Ethereum هنوز فقط می تواند حدود 15 تراکنش را در هر ثانیه پشتیبانی کند. حداکثر ظرفیت پردازش تراکنش Bitcoin بین 3 تا 7 ثانیه است. در حالی که بلاکچین های دیگر مانند NEO یا غیر بلاک چین هایی مانند DAG راه حل های جدیدی ارائه می دهند ، اما آنها بدون چالش های خاص خود ارائه نمی شوند.

وقتی پاک شدن معامله 10 دقیقه یا بیشتر طول بکشد ، نمی توانیم از پذیرفتن انبوه ارزهای رمزپایه پشتیبانی کنیم. مقیاس دهی به تعداد بیشتر از کاربران ، یکی از بزرگترین چالش های موجود است.

اما اگر به برق فکر کنیم ، در واقع اشکالی ندارد. پس از همه ، ما هنوز منتظر هستیم تا بقیه جهان را به شبکه انرژی متصل کنیم. 2 میلیارد نفر در سراسر جهان هنوز در انتظار اتصال به اینترنت هستند. بنابراین بعید است که به زودی تصویب ارز رمزنگاری شده انبوه اتفاق بیفتد. این فناوری برای بالغ شدن و کشف راه حل برای حل مشکلات خود ابتدا به زمان نیاز دارد.

5. کلاهبرداری & هک

همانطور که اخبار ناخوشایند همیشه خبرساز هستند ، رسانه ها پر از داستان هایی از هک شدن صرافی های ارز رمزنگاری شده و سرمایه گذاران سرمایه های خود را از دست می دهند. از آنجا که در اکثر صرافی ها هیچ بیمه نامه ای وجود ندارد یا مقررات مشخصی وجود ندارد ، پول شما می تواند یک روز آنجا باشد و روز دیگر از بین برود. فکر کن Gox ، Bitfinex یا DAO.

داو هک

DAO هک

سپس کلاهبرداری ICO به صورت خیلی مکرر اتفاق می افتد. OneCoin به عنوان یکی از پیچیده ترین طرح های Ponzi که تاکنون اختراع شده و کلاهبرداری های خروج بسیار زیاد است ، در تاریخ ثبت خواهد شد..

SEC در تلاش است تا با ابتکاراتی مانند کلاهبرداری HoweyCoin ، مردم این کشور را در این نوع مشکلات آموزش دهد. این کار برای نشان دادن پرچم های قرمز احتمالی به سرمایه گذاران است که باید هنگام پشتیبانی از ICO از آنها مراقبت کنند. مقررات دقیق تر ، ICO های جعلی بیشتری را از بین می برد. در حقیقت ، آخرین قوانین مالت سخت ترین الزامات را برای مقالات سفید موجود برای حذف عمدی بازیگران بد از فضا دارد.

6. بی ثباتی

ممکن است از طرفداران بیت کوین ، Ethereum ، Litecoin یا Cardano باشید. اما باید اعتراف کنید ، هیچکدام از آنها به عنوان وسیله ای برای ارز روزمره نزدیک به کارآیی نزدیک نیستند. حتی Dash برای انجام خریدهای بزرگ با اطمینان هنوز نوسان زیادی دارد (مگر اینکه در کشوری با تورم بالا زندگی کنید).

اگر بخواهیم از رمز ارز به عنوان ارز و نه وسیله سرمایه گذاری استفاده کنیم ، باید نوسانات خود را از دست بدهیم.

7. انجمن جنایی

بیت کوین بخشی از دلیل این امر بود که جاده ابریشم با فروش آنلاین مواد مخدر ، اسلحه و حتی افراد ضارب به شهرت خود رسیده است. به لطف پولشویی ، تأمین مالی تروریسم و ​​سایر اقدامات مجرمانه ، بیت کوین شهرت چشمگیری کسب کرد.

در واقع ، بیت کوین همچنین محبوب ترین روش پرداخت برای مجرمان اینترنتی در حملات Ransomware در سال 2017 بود. و اکنون cryptojacking بزرگترین تهدید سایبری در سال جاری است که با رشد 8500 درصد در Q4 2017.

ربات های استخراج ارز رمزنگاری شده

Cryptojacking بزرگترین جرم اینترنتی 2018 است

اگرچه درست است که همه ICO کلاهبرداری نیستند ، همه صندوق های ارز رمزنگاری شده هک نمی شوند و بیشتر مجرمان دلار آمریکا را به پولشویی ترجیح می دهند ، انجمن های منفی هنوز ادامه دارد.

8. مقررات

مقررات ، یا بهتر بگوییم ، عدم مقررات هنوز بسیاری از افراد را از خود دور می کند. در سال جاری شاهد برخی جابجایی های مهم از ICO به STO و قانون جدید از کشورهای کوچکتر مانند مالت بوده ایم ، اما هنوز مناطق خاکستری بسیار زیادی وجود دارد. و البته ، اختلاف زیادی بین حوزه های قضایی وجود دارد.

در حالی که تنظیم یک استاندارد جهانی در مقررات ممکن نیست (یا حتی مطلوب) ، حداقل توافق اساسی در مورد اقدامات KYC / AML می تواند از جرایم بعدی جلوگیری کرده و افراد بیشتری را به ورود به فضا ترغیب کند.

9. اثرات زیست محیطی

تقریبا سه در چهار هزاره هزینه اضافی برای کالاهای پایدار پرداخت می کند هرگز نسلی به اندازه هزاره ها نسبت به محیط زیست آگاه نبوده ایم. اما در حالی که گزارش در مورد اثرات مخرب استخراج بیت کوین بر محیط زیست و تخلیه منابع طبیعی بسیار زیاد است ، کریپتو همچنان یک فروش سخت است.

استخراج پایدار یکی دیگر از مشکلاتی است که توسعه دهندگان روی آن کار می کنند. اثبات سهام می تواند یک راه حل مناسب باشد ، اما نسبت به اثبات کار کمتر ایمن و مستعد تمرکز است.

در حالی که کشورهایی مانند کانادا و ایسلند استخراج ارزهای رمزنگاری شده را با استفاده از منابع انرژی پایدار مجاز می دانند ، ما باید کار بهتری در زمینه کاهش میزان توان محاسباتی مورد نیاز بلاک چین ها انجام دهیم..

استفاده گسترده از ارزهای رمزنگاری شده هنوز هم راه گریز است

موانع زیادی برای تصویب ارز رمزنگاری شده انبوه وجود دارد. حتی فقط تغییر یک ذهنیت و فرهنگ به زمان نیاز دارد. Blockchain ممکن است در حال حاضر کند و ناچیز باشد ، اما فقط بیش از یک دهه است که تلفن هوشمند در صحنه ظاهر شده است (آجر نوکیای خود را به یاد دارید؟). ارز رمزنگاری شده وارد جریان اصلی می شود ، اما این فناوری قبل از ورود به سیستم باید بهتر ، سریعتر ، پایدارتر و استفاده از آن راحت تر باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me