بازار رمزنگاری از روزهای ابتدایی استخراج BTC از رایانه شخصی شما مسیری طولانی را طی کرده است. امروزه استخراج BTC بسیار رقابتی است و بدون سخت افزار مناسب ، دستیابی به موفقیت بسیار دشوار است. دکل های تراشه یکپارچه مخصوص برنامه (ASIC) ، مانند Antminer S9, در حال حاضر بر بخش معدن تسلط دارند. مخصوصاً یک شرکت, Bitmain, مسئول ساخت این تراشه های ویژه طراحی شده به استاندارد جدید صنعت است.

قبل از Antminer

در آغاز بیت کوین وجود داشت. بازار رمزنگاری در ابتدای راه بود و استخراج معادن به گروه های کوچکی از تکنسین ها منتقل شد. این ماینرهای اولیه به اندازه کافی هوشمند بودند که قبل از هر کس دیگری توانایی بالقوه فناوری بلاکچین را تشخیص دهند. بسیاری از آنها در جامعه رمزنگاری شده اند مانند بنیانگذار Bitmain ، میکری ژان.

میکری ژان

میکری ژان مغز فنی پشت سکوهای استخراج Bitmain’s ASIC است. قبل از ملاقات با جیانان وو ، یکی دیگر از بنیانگذاران شرکت ، ژان بر تأمین بودجه برای شروع فعالیت خود ، DivaIP متمرکز بود که در زمینه سخت افزار پخش مستقیم تلویزیون به رایانه شخصی فعالیت داشت. علاوه بر این ، ژان روی توسعه میکروچیپ ها کار کرده است.

Micree Zhan توییتر

Micree Zhan توییتر

جیهان وو

جیهان وو ذهن تجاری پشت غول Bitmain است. وی در دانشگاه پکن تحصیل کرد و در رشته اقتصاد و روانشناسی فارغ التحصیل شد. ثابت خواهد شد که هر دو مهارت در موفقیت Bitmain م instrumentثر هستند.

جامعه BCH باید یک درس سخت بیاموزد. با سکه های رقیب دیگر دوست باشید ، از آنها بیاموزید و BCH را بهتر کنید. نفرت بازی نکنید ، آرزو نکنید سکه های رقیب بیمار شوند. فقط آرزو کنید و سعی کنید BCH را بهتر کنید.

– Jihan Wu (JihanWu) 10 نوامبر 2017

بخت و اقبال

این یک نشست اتفاقی در سال 2010 در یکی از خیابان های پکن بود که همه چیز را برای این دو فرد مبتکر تغییر می داد. ژان در ابتدا به وو رفت و به دنبال مشاوره در مورد چگونگی جمع آوری بهتر بودجه برای پروژه خود بود. این مشارکت اولیه کمتر مثمر ثمر بود و در عرض چند ماه ، دو طرف جدا شدند.

یک سال بعد وو هنگام گشت و گذار در اینترنت BTC را کشف کرد. او شیفته مفهوم ارز غیرمتمرکز شد و در یک مصاحبه با کوارتز (QZ) وی توصیف کرد که BTC به عنوان “خطرناکترین پروژه منبع باز تاکنون” به وی معرفی شده است. وو بلافاصله خرید BTC را شروع کرد. تا جایی که خانواده اش نگران بودند که احتمالاً کلاهبرداری شده باشد.

در سال 2013 ، ارزش بازار BTC از 20 دلار به 900 دلار برای هر BTC افزایش یافت. از این سودهای اولیه می توان به خوبی استفاده کرد. وو تصمیم گرفت که ایجاد BTC به جای خرید آن سودآورتر باشد. او درآمد خود را گرفت و شروع به سرمایه گذاری در سکوهای استخراج BTC کرد. وو از بازده اولیه خود راضی نبود ، بنابراین تصمیم گرفت که وقت آن رسیده است که در یک سیستم استخراج کارآمد سرمایه گذاری کند.

وو برنامه نویس مشتاقانه ای را که سال قبل با او ملاقات کرده بود ، به یاد آورد. او بلافاصله با ژان تماس گرفت و شروع به سرعت بخشیدن به او در BTC کرد. اولین وظیفه ای که ژان به آن محول شد ایجاد ASIC بود که برای اجرای معادلات SHA-256 برنامه ریزی شده بود. SHA-256 کد هش BTC است. وو فهمید که یک دکل مجهز به سیستم ASIC به این جفت ارز یک مزیت بزرگ در بازار می بخشد.

Bitmain’s First ASIC

در نوامبر 2013 ، جهان با Antminer S1 آشنا شد. این شرکت در این روزهای ابتدایی رشد انفجاری داشته است. بازار شلوغ نبود و تنها رقبای واقعی آزمایشگاه های ASICMiner و Butterfly بودند. هر دوی این شرکت ها Bitmain را به ضرب و شتم شکست داده بودند. آنها از سال 2012 با موفقیت تراشه های ASIC تولید کردند.

Antminer S1

Antminer S1

این حماسه بود کوه Gox هک که توالی رویدادهایی را شروع می کند که در نهایت منجر به تسلط Bitmain در بازار می شود. کوه Gox بزرگترین صرافی BTC در جهان در سال 2014 بود. هک ویرانگر همان سال منجر به نابودی این رمز گلیات می شود. این هک همچنین منجر به سقوط بازار شد که BTC نیمی از ارزش خود را در کمتر از 24 ساعت از دست داد.

این حادثه سالها علاقه به بخش معدن را از بین برد. این رقابت Bitmain را نیز به دنبال سایر مشاغل تجاری ترک کرد. این امر به Bitmain اجازه داد سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. انتشار Antminer S5 در سال 2015 Bitmain را مجدداً به کانون توجهات رسانده و سود خود را بازگرداند. وو صریحاً اعتراف كرد كه شركت وی از 50٪ حاشیه سود این محصول قدردانی كرده است. این امر به Bitmain اجازه داد تا توسعه محصول خود را در مقیاسی بی سابقه بیشتر کند.

Antminer S5 چنان محبوب شد که سرانجام 70 درصد از کل قدرت هش شبکه در آن زمان را به Bitmain کنترل کرد. امروز ، شرکت هنوز حفظ می کند درصد زیادی از بازار به لطف موفقیت سکوهای استخراج ASIC آنها. آنها همچنین صاحب هستند آنتپول, btc.com, و ViaBTC.

امروز Bitmain

Bitmain دیگر یک عمل دو نفره نیست. اکنون غول رمزنگاری بیش از 600 نفر کارمند دارد. Bitmain یک ساختمان اداری چهار طبقه در یکی از پارک های فن آوری بالا در پکن اشغال کرده است و آنها سالانه صدها هزار معدنچی ASIC می فروشند. آنها همچنین برخی از بزرگترین عملیات استخراج معادن جهان را مدیریت می کنند از جمله تجهیزات بزرگ خود که در مغولستان داخلی واقع شده اند.

مبارزه قدرت BTC

Bitmain در مرکز بحث تمرکز که در حال حاضر در جامعه BTC جریان دارد ، بوده است. منتقدان غول معدن استدلال می کنند که Bitmain بیش از حد زیاد دارد کنترل از طریق شبکه BTC. این شکایات سال گذشته هنگامی که وو بنیانگذار شرکت “توافق نامه نیویورک.”

توافق نامه نیویورک یک پیشنهاد مقیاس گذاری است که پس از فعال سازی پروتکل شاهد تفکیک ، اندازه بلوک BTC را به 2 مگابایت افزایش می دهد. در حالی که این پروژه هرگز توسعه نیافت ، اما سرانجام به هارد فورک Bitcoin Cash بدنام از اول آگوست 2017 منجر شد. کسانی که مخالف این چنگال بودند ، وو را به عنوان مدافع اصلی این مانور متهم کردند و بسیاری از آنها برای هجوم به بنیانگذار صریح رسانه های اجتماعی استفاده کردند. در پاسخ ، وو یک توییت توهین آمیز ارسال کرد که از آن زمان تبدیل به یک الگوی رفتاری.

2015 معدن توزیع

توزیع معدن 2015 – تصویر از طریق Cryptomining-blog

Bitmain قدرت باورنکردنی در شبکه BTC دارد و با این کار ، آنها توانایی تأیید یا مسدود کردن هرگونه ارتقا احتمالی نرم افزار به BTC را دارند. این به Bitmain کمک کرده است تا از تسلط آینده در بخش معدن اطمینان حاصل کند. این شرکت مشتاقانه متوقف شده است هرگونه تغییر در پروتکل BTC که به طور بالقوه می تواند به عملکرد محصول آنها آسیب برساند.

Bitmain به آینده نگاه می کند

Bitmain اکنون به دنبال استفاده از فناوری ASIC خود در زمینه شکوفا شدن دیگری ، هوش مصنوعی است. تراشه های ASIC جز component اصلی در ایجاد رایانه های هوش مصنوعی هستند. Bitmain در حال توسعه یک تراشه یادگیری عمیق ASIC است که محبوب ترین الگوریتم های هوش مصنوعی را شامل خواهد شد. این فناوری برای استفاده شرکتی در دسترس خواهد بود. گوگل در حال حاضر پروژه مشابهی را در کار بنام دارد AlphaGo.

این یک دنیای ASIC است

سخت است که بگوییم این آخرین تحولات تیم Bitmain را به کجا هدایت می کند. آنها در حال حاضر کنترل بین 30 تا 51 درصد از کل قدرت هش BTC در هر زمان خاص. جدیدترین سکوهای آنها از Antminer S5 قدرتمندتر و کارآمدتر هستند. بنابراین باید انتظار داشته باشید که تا زمانی که خط Antminer در بخش استخراج BTC غلبه دارد ، مشکل معدن همچنان در حال افزایش است..