Contents

مصاحبه: Aragon’s Luis Cuende در باره بلاکچین حاکمیت & صلاحیت های دیجیتالی

luis cuende aragon

Coet Central’s Bennet Garner اخیراً فرصت گفتگو با لوئیس کونده ، بنیانگذار و سرپرست پروژه آراگون را داشت. این پروژه در ماه می گذشته 25 میلیون دلار در ICO خود جمع کرد. هفته گذشته ، آراگون اولین نمونه آزمایشی خود را منتشر کرد که در دسترس عموم مردم است app.aragon.one.

در این مصاحبه کوتاه ، ما اصول آراگون و انگیزه های ایجاد بستر را پوشش می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم عامل ، راهنمای کامل مبتدیان آراگون را بخوانید.

بدون هیچ زحمتی بیشتر ، اینجا مصاحبه است …

بنت گارنر: شما گفته اید “انسان ها با دادن آزادی آزادی قراردادها را اجرا می کنند.” آیا می توانید منظور شما را از این حرف در متن آراگون توضیح دهید?

لوئیس کونده: اساساً هنگامی که شما یک قرارداد اجتماعی می بندید ، شما موافقت می کنید که مقداری از آزادی خود را به من بدهید ، بنابراین اجازه ورود به جامعه را دارید و می توانید از چیزهای خوبی که می تواند ارائه دهد بهره مند شوید. به عنوان مثال این که برای زندگی در جامعه موافقت می کنید که در صورت انجام برخی کارها ، مانند ریختن سطل زباله به زمین ، جریمه شوید. در ازای رد کردن این آزادی ، باید با بازار تعامل داشته باشید ، امنیت جسمی داشته باشید ، از سیستم دادگاه و غیره استفاده کنید.

داستان اصلی آراگون چیست؟ ایده از چه زمانی و چگونه آغاز شد?

بنابراین ، من و خورخه در حال کار بر روی چیزی به نام Unpatent بودیم که به نوعی یک قاتل ترول ثبت اختراع بود. ترول های ثبت اختراع یک مسئله بزرگ در جهان است زیرا سیستم ثبت اختراعات ایالات متحده مکیده است. در پایان ما به نوعی فهمیدیم که مشکل اساسی حاکمیت است: همه موافقت کردند که این سیستم مکیده است ، اما الیگپولی ها اطمینان حاصل کردند که این سیستم برای بهتر تغییر نکرده است. این و سایر عوامل مانند پیروزی ترامپ در انتخابات ، ما را متوجه اهمیت اصلاح حاکمیت در جهان کرد.

بزرگترین مشکلی که آراگون به دنبال حل آن است چیست?

عدم تکامل در حکومتداری. ما از همان سیستم های حکومتی هزاره پیش استفاده می کنیم و این منطقی نیست. این امر باعث آثاری مانند ظلم ، نابرابری ، فقر و … می شود.

امروزه می توانیم با سرعت تکرار نرم افزار ، مدل های حاکمیتی را تکرار کنیم. ما می توانیم مدل های جدید را بدون کشته شدن افراد امتحان کنیم. این یک دوره جدید است.

من ایده “حوزه قضایی دیجیتال” را شیفته خود می کنم. آیا می توانید درباره آرزوهای آراگون برای اجرای و قضاوت در مورد قراردادهای دیجیتال بدون مرز بیشتر بگویید؟ حوزه قضایی دیجیتال چه تفاوتی با سایر سیستم عامل های قرارداد هوشمند دارد?

قراردادهای هوشمند فوق العاده است. مسئله این است که رمزگذاری همه ظرایف انسانی در کد غیرممکن است. به همین دلیل داشتن دادگاهی که می توانید به آن متوسل شوید منطقی است.

اگر به کشور های ملی فکر می کنید ، آنها امنیت را تأمین می کنند. آنها صاحب این سرزمین هستند و اعمال می کنند که مجموعه ای از قوانین در داخل سرزمین آنها دنبال می شود.

در شبکه های رمزنگاری ، بلاکچین امنیت دارایی های رمزنگاری را از طریق تغییرناپذیری تضمین می کند. با این حال ، بلاکچین ها و قراردادهای هوشمند گاهی اوقات برای تکامل خود نیاز به اصلاح دارند. ایده شبکه آراگون این است که این شبکه حکمرانی را ارائه می دهد که با گذشت زمان تکامل یافته و تغییر می کند. بنابراین تأمین امنیت یک صلاحیت قضایی ، اما در دنیای رمزنگاری ، روی میز است.

آیا ایده جایگزینی دولت ها به عنوان یک حوزه قضایی دیجیتال است؟ در كنار دولتها عمل كنند?

دولت های میراث مدتی وجود خواهند داشت. گرچه اکثر آنها نباید اما برخی از آنها با این اقتصاد جدید مطابقت دارند ، جایی که مشاغل محل اقامت یا صلاحیت محلی ندارند. کسانی که این کار را انجام می دهند از مزایای جذب با استعدادترین جمعیت در این قرن بهره مند می شوند.

با این حال ، ما برای جذب مردم برای زندگی در آنجا با آنها رقابت نمی کنیم – هنوز انسان نمی تواند در بایت زندگی کند. ما بیشتر تمرکز خود را بر این قرار داده ایم که مکانی باشیم که تعاملات اقتصادی در آن اتفاق می افتد.

پیشرفت تاکنون چگونه است؟ شما در نقشه راه خود کجا هستید؟ چه زمانی نسخه عمومی آن را پیش بینی می کنید?

ما هفته گذشته آراگون را در آزمایشگاه راه اندازی کردیم! Mainnet به زودی دنبال خواهد کرد. می توانید آن را در app.aragon.one امتحان کنید.

aragon testnet

برای شبکه آراگون ، این اتفاق در این سال رخ خواهد داد ، اما ما هنوز در حال تحقیق هستیم.

آراگون را روی اتریوم ساختید. چرا تصمیم گرفتید از Ethereum به جای سیستم عامل دیگری یا ایجاد بستر شخصی خود استفاده کنید?

Ethereum بهترین بستر برای ایجاد قراردادهای هوشمند است. ابزار موجود است و حرکت برنامه نویس فقط خارج از نمودار است. این یک جامعه شگفت انگیز است.

با چه ناکامی ها یا شکست هایی مواجه شده اید؟ بزرگترین چالشهایی که در ماههای آینده پیش بینی می کنید چیست؟?

خوب ، زمان انتشار بیش از حد انتظار 0/5 طول کشید زیرا ما 4 راکتور دوست داشتیم. ایجاد چیزی ضد گلوله ، کاملاً قابل ارتقا و ایمن هنوز هم سخت است.

بزرگترین چالش در ماههای آینده مربوط به تحقیقات حاکمیت خواهد بود. داشتن حاکمیت مبتنی بر جامعه در برخی شرایط که دارندگان رمز فقط می خواهند از این طریق سود خوبی کسب کنند ، یک چالش خواهد بود. برنامه ریزی و تحقیق کلیدی خواهد بود.

چه چیزی شادترین لحظه شما در کار روی آراگون بوده است?

گفتن سخت است ، موارد زیادی وجود داشته است! فکر می کنم وقتی فروش توکن انجام شد و ما پول هیچ کس را از دست ندادیم. این سخت ترین ماه های زندگی من بود ، زیرا فقط من و خورخه بودیم که در حال کار بر روی یکی از پیشرفته ترین dapps های خارج از خانه بودیم در حالی که همچنین یک جامعه ساختیم و یک فروش رمز هم انجام دادیم.

آیا مشارکت یا شرکتی علاقه مند به ساخت و ساز بر روی آراگون دارید که می توانید با ما در میان بگذارید?

بعضی از آنها … هستند اینجا! بسیاری از توسعه دهندگان نیز مشغول ساختن چیزهایی بر روی آراگون هستند ، مانند همیشه ، چیزهای واقعی در GitHub اتفاق می افتد &# 128578؛

یک روز معمولی در زندگی لوئیس ، کار بر روی آراگون ، چگونه است?

خوب ، من قبلاً روی محصول کار می کردم و زیاد طراحی می کردم. این ماه های گذشته بیشتر روی حقوقی تمرکز کرده ام ، فقط به این دلیل که پروژه به آن احتیاج دارد. سرب بودن اساساً بدان معناست که شما باید آنچه را که پروژه به آن نیاز دارد ، انجام دهید. بنابراین سعی می کنم تا جایی که می توانم کمک کنم. من همچنین زمان زیادی را برای استخدام صرف کردم. بقیه سال می خواهم بیشتر روی محصول و شبکه آراگون تمرکز کنم.

من همچنین سعی می کنم میزان تماس های خود را به حداقل برسانم زیرا به راحتی می توانم تمام شب را در تماس ها داشته باشم.

آیا در خارج از آراگون سرگرمی یا اهداف شخصی دارید?

من دی جی! من در 6 سال گذشته این کار را انجام داده ام ، اما اخیراً بارگذاری برخی مخلوط ها را در اینجا شروع کردم https://mixcloud.com/angya. من همچنین بسکتبال بازی می کنم و عاشق توله سگ هستم.

چیزی که شما معتقد هستید اکثر مردم متفاوت از شما فکر می کنند چیست؟ (درباره بلاکچین ، هوش مصنوعی یا هر چیز دیگری)

LC: بسیاری از مردم در مورد چگونگی عملکرد اساسی دنیا تصورات غلط دارند. مخصوصاً دولت های ملی ، بانک ها و سایر مسئولان فعلی. مردم معتقدند که آنها از زمان انفجار بزرگ با ما بوده اند ، اما در واقع اختراعات بسیار اخیر وجود دارد.

آیا مورد دیگری وجود دارد که بخواهید اضافه کنید?

LC: ما در حال استخدام Frontend Devs و توسعه دهنده روابط هستیم! اطلاعات بیشتر در https://wiki.aragon.one/jobs/ &# 128578؛

نتیجه

با تشکر فراوان از لوئیس که وقت خود را صرف صحبت با ما کرد. Testnet و نقشه راه آراگون را بررسی کنید تا ببینید چگونه می توانید با این پروژه درگیر شوید.

آیا بنیانگذار پروژه ای وجود دارد که دوست داشته باشید با او مصاحبه کنیم؟ برای ما یک توییت ارسال کنید realcoincentral با پیشنهادات شما.