به جای تجدید نظر در مورد مزایا و معایب اثبات کار در مقابل اثبات سهام ، ما در اینجا هستیم تا نحوه پردازش پردازنده ها ، پردازنده های گرافیکی و ASIC ها را در فرآیند استخراج توضیح دهیم. درک سخت افزار موجود در اثبات کار برای تجزیه و تحلیل پایداری و سطح تمرکززدایی سکه های مختلف ضروری است. ما مزایا و معایب هر یک از سخت افزارها و نحوه ارتباط آنها با محبوب ترین ارزهای رمزپایه و هارد فورک را مرور خواهیم کرد..

معدن ASIC

ASIC یک مدار مجتمع ویژه برنامه است. در زمینه ارز رمزنگاری شده ، این یک ریز تراشه است که به طور خاص برای اجرای هرچه سریعتر الگوریتم هش طراحی شده است. بگذارید در مورد قدرتمند بودن این ASICS چند دیدگاه به شما ارائه دهیم. Bitcoin ASIC می تواند هش ها را 100000 برابر سریعتر از حتی بهترین CPU محاسبه کند.

ASIC ها به صورت سفارشی برای یک الگوریتم هش منفرد ساخته شده اند. بنابراین ، شما باید ASIC های مختلفی را برای هر سکه ای که می خواهید استخراج کنید خریداری کنید. در حال حاضر ، چندین شرکت مانند Bitmain و Canaan وجود دارند که ASIC را طراحی می کنند. با توجه به ماهیت سفارشی و کاربردی که دارند ، یک ASIC قدرتمند ارزان نیست. برای قدرت هش پیشرفته ، یک ASIC می تواند شما را اجرا کند 3000 دلار.

معدنچی ASIC

این ASIC ممکن است در ماه اول 10 دلار سود کسب کند. اگرچه به دلیل مسابقه تسلیحاتی مداوم به دست آوردن قدرت هش کردن ، هر ماه بعد سود شما کاهش می یابد. در اینجا نگاهی به افزایش نرخ هش بیت کوین در سال گذشته است.

نرخ هش

معایب ASIC

انجام تریلیون هاش در ثانیه با برخی از موارد منفی همراه است. به دلیل هش شدن شدید ، این ASIC ها گرمای جدی از خود نشان می دهند و به خنک سازی مناسب نیاز دارند. برای خنک سازی م theثر تراشه ها ، به طرفداران و سر و صدای زیادی احتیاج دارید. فقط گوش کن.

و با قدرت زیاد برق عالی حاصل می شود. این ASIC ها مبلغ قابل توجهی در قبض های برق برای شما هزینه می کنند. در نتیجه ، بیشتر معادن در کشورهایی با برق ارزان انجام می شود. برخی از کارگران معدن حتی قادر به دریافت نرخ های ویژه صنعتی برای این کار هستند.

با توجه به هزینه ها و مسائل لجستیکی استخراج ASIC ، ناگزیر منجر به تولید مزارع معدنی قدرتمند درصد زیادی از نرخ هش می شود. بیت کوین برای جلوگیری از حمله 51 درصدی به شبکه نیاز به تمرکززدایی در استخراج دارد. با این حال ، می توانید نگاهی به برخی از معادن در مقیاس بزرگ بیندازید در چین اتفاق می افتد, با ساختمانهایی پر از ASIC.

مزرعه ASIC

مزرعه معدن

مقاومت ASIC

برخی از سکه ها خود را به عنوان مقاوم در برابر ASIC تبلیغ می کنند. آنها از الگوریتم های هش استفاده می کنند که به حافظه بیشتری نیاز دارند ، “گران کردن اندازه و هزینه اجرای سخت افزار.”

الگوریتم های هش خاص برای جلوگیری از مزیت گسترده ASIC نسبت به GPU یا CPU استخراج شده اند. با این حال ، حقیقت این است که یک ASIC می تواند برای هر سکه طراحی شود. این مسئله صرفاً محاسبه این است که برای تولید ASIC چه مقدار پول لازم است و با این کار سود شما چقدر بهبود می یابد. برای الگوریتم Bitcoin’s SHA-256 ، یک ASIC نرخ هش شما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد و قیمت Bitcoin و هزینه های معامله آن را برای استخراج بسیار سودآور می کند. برای سکه های دیگر با الگوریتم های فشرده حافظه بیشتر و قیمت های پایین تر ، ممکن است بازگشت سریع سرمایه ASIC خود را مشاهده نکنید.

الگوریتم های هش کردن

همانطور که قبلا ذکر شد ، هر ASIC به طور خاص برای یک الگوریتم هش خاص طراحی شده است. هنگامی که Litecoin توسط چارلی لی اختراع شد ، او الگوریتم هش کردن متفاوتی را انتخاب کرد که به Scrypt معروف است. استخراج کنندگان Litecoin مجبور نیستند برای استخراج بیت کوین در همان ASIC ها رقابت کنند. برای چندین سال هیچ استخراج ASIC برای Litecoin وجود نداشت. سرانجام ، استخراج معادن به حدی سودآور شد که به افراد انگیزه داده شد تا یک ASIC برای الگوریتم هش Scrypt نیز تهیه کنند. بعداً در این مقاله ، ما در مورد الگوریتم های سخت حافظه و تأثیر آنها در توسعه ASIC بحث خواهیم کرد.

چنگال های سخت

Vertcoin و Bitcoin Gold وعده داده اند که در صورت توسعه ASIC ، هارد فورک را به الگوریتم هش کردن متفاوتی تبدیل کنند. این سکه ها می خواهند کاربران بیشتری را ترغیب کنند تا بتوانند از راحتی خانه خودشان استخراج کنند. با این حال ، اگر این سکه ها برای من محبوب و سودآور شوند ، ممکن است یک بازی گربه و موش را ببینید ، با چنگالی سخت و دائمی برای طفره رفتن ASIC های جدید. به راحتی می توان شرایطی را به وجود آورد که در برخی از مواقع جامعه آنها تصمیم بگیرد که آنها با آخرین چنگال موافق نیستند و سپس شما دارای برخی از شرایط Bitcoin Gold و Bitcoin Gold Cash (یا BG-Cash) هستید.

استخراج GPU

اگرچه به اندازه یک ASIC به طور بالقوه قدرتمند نیست ، اما GPU ها در کاربرد خود انعطاف بیشتری دارند. GPU واحد پردازش گرافیک است. این تراشه در کارت گرافیک شما است که محاسبات تکراری را انجام می دهد ، اغلب برای پردازش گرافیک. در حالی که ما در مورد استفاده از GPU در استخراج بحث خواهیم کرد ، اما آنها اغلب در رایانه های بازی برای “رمزگشایی صحیح و رندر انیمیشن ها و فیلم های سه بعدی.

کمبود کارت گرافیک

شرکتهایی مانند AMD و Nvidia در اصل GPU هایی را برای گرافیک بهتر طراحی کرده اند. با این حال ، آنها اخیراً افزایش تقاضای افرادی را که می خواهند از تراشه های خود برای استخراج Ethereum استفاده کنند ، مشاهده کردند. قیمت پردازنده های گرافیکی پیشرفته سر به فلک کشیده و اکنون کمبود گسترده کارت گرافیک بازی وجود دارد. به منظور محافظت از گیمرها ، برخی از خرده فروشان اکنون در حال فعالیت هستند محدود کردن مقادیر افراد مجاز به خرید و دادن تخفیف به افرادی هستند که سایر قطعات را برای یک دکل بازی واقعی خریداری می کنند ، نه یک دکل استخراج.

کارت گرافیک

استخراج Ethereum با پردازنده های گرافیکی

از آنجا که هیچ ASIC برای Ethereum در دسترس نیست ، استفاده از GPU بهترین کار بعدی است. دلایل مختلفی وجود دارد که هیچ ASIC برای Ethereum وجود ندارد. تمام سکه های مبتنی بر Ethereum از الگوریتم Ethash برای استخراج ، یک الگوریتم “طراحی شده برای مقاومت در برابر ASIC از طریق سختی حافظه.”

منطق موجود اتاش “این است که پرهزینه ترین عملیات در الگوریتم عملکرد هش نیست, بلکه عملکرد ورودی / خروجی خواندن از حافظه است. از آنجا که اکثر رایانه های شخصی معمولی از قبل برای عملیات ورودی / خروجی بهینه شده اند ، ایجاد سخت افزاری که روند استخراج را به طور قابل ملاحظه ای تسریع می کند ، باید بسیار سخت یا گران باشد.

دلیل دیگر عدم توسعه ASIC امکان تغییر Ethereum از Proof of Work به Proof of Stake است. اثبات سهام به سخت افزار خاصی احتیاج ندارد. کارگران معدن می خواهند از سناریوی سرمایه گذاری میلیون ها دلار در تولید و تولید ASIC صرفاً برای بی ارزش شدن آن اجتناب کنند.

سکه های ساخته شده با GPU

برخلاف ASIC ، GPU شما قادر به استخراج سکه های مختلف است. می توانید Ethereum ، Monero ، Bitcoin Gold ، Zcash ، Electroneum و بسیاری دیگر را با GPU یکسان استخراج کنید. اگر علاقه مند هستید ، کل زیرمجموعه اختصاص داده شده برای استخراج GPU با دسترسی بیشتر وجود دارد اینجا.

استخراج پردازنده

CPU واحد پردازش مرکزی رایانه شما است. اینتل و AMD اکثریت قریب به اتفاق آنها را تولید می کنند. CPU اساساً مغز رایانه است. “این کار تمام وظایفی را که ما معمولاً با رایانه مرتبط می کنیم انجام می دهد” ، مانند ذخیره یک سند با نوشتن آن بر روی دیسک سخت شما. “بیشتر از دیگر اجزای رایانه واقعاً برای پشتیبانی از پردازنده وجود دارد. ”

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار منتشر شد, شما می توانید روزانه 100 سکه را فقط با استفاده از پردازنده خود استخراج کنید. متأسفانه امروز استخراج بیت کوین با پردازنده خود غیرممکن است به دلیل ASIC هایی که قبلاً در مورد آنها بحث کردیم.

طراحی CPU برای جابجایی سریع بین کارهای مختلف بهینه می شود. علاوه بر چابکی پردازنده ، از مزیت همه جا استفاده نیز برخوردار است. اگر کامپیوتر دارید ، CPU دارید. بنابراین ، اگر سکه اجازه استخراج پردازنده را می دهد ، قدرت کمتری در اختیار مزارع استخراج بزرگ است.

با این حال ، هش مورد نیاز برای اثبات کار یک محاسبه ریاضی تکراری است. پردازنده ها واحد منطق حساب کمتر است, مدارهایی که عملیات حسابی را انجام می دهند ، بنابراین در هنگام انجام مقادیر زیاد محاسبات نسبتاً کند هستند.

سکه های ساخته شده با CPU

استخراج Monero روی CPU هنوز کاملاً مشهور است. این به دلیل آن است CryptoNight الگوریتم ، یکی دیگر از الگوریتم های هش اتصال دهنده حافظه است که “متکی به دسترسی تصادفی به حافظه کند است.”

تیم مونرو نیز در حال پیشرفت است هوشمندانه معدن. “Smart Mining میزان استفاده از پردازنده شما را تشخیص می دهد و اگر پردازنده شما بیکار باشد و از باتری استفاده نکنید ، شروع به استخراج می کند. به محض روشن شدن شارژ باتری و یا فعال شدن پردازنده شما ، این کار استخراج را متوقف می کند تا زمانی که ببیند شروع مجدد آن ایمن است. ” این امکان را برای هر کسی که کامپیوتر دارد استخراج می کند. هر چه تعداد کنکوری ها بیشتر باشد ، بیشتر نیز خواهد بود

Monero همچنین می تواند استخراج پردازنده را از طریق آن فعال کند سکه, استخراج کننده JavaScript که در مرورگر اجرا می شود. به افرادی که از یک وب سایت بازدید می کنند این فرصت را می دهد تا بخشی از قدرت پردازنده خود را در جهت استخراج کمک کنند.

علاوه بر Monero ، Electroneum و Bytecoin امکان استخراج CPU را نیز دارند.

نتیجه

در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، که بیشتر سکه ها هنوز بر اساس اثبات کار ساخته شده اند ، درک سخت افزار پشت آنها مهم است. قبل از انجام معاملات یا سرمایه گذاری بعدی ، عواقب استخراج سکه ، پردازنده گرافیکی و CPU سکه خود را در نظر بگیرید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me